Ancistrus - chov
Já měl mladý s cca půl až třičtvrtě roku starou samičkou a asi ročním samcem
Můžete mi někdo,prosím,říct,kdy ancíci asi tak pohlavně dospívají?Máme 1 kluka a dvě hoky,kterým není ještě ani rok a kluk už byl napasovanej ve skulině kořenu a ovíval "něco"
ploutvičkama.Dnes jsem buďto měla vlčí mlhu nebo jsem viděla doopravdy jednoho mrňouse asi 1,5 cm
Starší reakce
Takého kupujúceho zastreliť je málo.
Už sem i uvažoval o induktoru
pak je jen sebrat
Si neumíš představit...mejl..vezmu všechny...od 2 v noci sem lovil abych jich vybral co nejvíc..v prázdný 70ce sem jich měl asi 800 velký akva naprosto rozházený...už sem i vyndal dříví šutry...prostě osazení vzalo za svý...sms...já už je nechci...bejt pod 100km tak sem zavřenej.
Keď som daroval jedného dospelého samca tak som potreboval vyloviť dvoch aby si záujemca mohol vybrať.Taktiež som nastražil-sieťka+spirulina.Ráno som si privstal ak by sa náhodou do obeda nepodarilo.Našťastie sa podarilo,ale bol to boj.Sťažovala mi to banda rakov,ktorá mi sústavne chcela spirulinu čorknúť pre seba.A mladé?To je ešte zábavnejšie.Všetky sa mi nikdy vyloviť nepodarilo.
Jj, docela pravidelně. Je to boj. Vhodné je být při tom v baráku sám
Vypadá že už si to někdy dělal...mluvíš mi z duše...minule jich tam zbylo jen okolo 120 kousků
Do posledního je nikdy nevychytáš pokud se nesmíříš s tím, že vyndáš vše co je v nádrži (rostliny technika) a neuděláš to v holé.
Jinak opravdu síťka a lákavý pamlsek do ní a trpělivost, ale nikdy ne do posledního kusu.
Do sieťky spirulinu a trpezlivo čakať.Minimum otrasov,pretože už aj pri tom dokážu zdrhnúť.
Kousek mrkve do plastovky...často kontrolovat kvůli možnosti udušení...třeba
Nebudu ti brát iluze...blbě
nevie niekto ako by som mohol odchytit ancistrusov zo spolocenskeho akva ? nejak sa rozmnozili a chcu mi zozrat cely echinac
no neviem ako by som ich odchytil...
Koupil jsem to jako Ancistruse a víc jsem neřešil. Až díky tomuto chatu jsem zjistil, že jde o trochu jiný druh, tedy Krunýřovec síťovaný, u kterého je asi tato velikost běžná.
Třeba nás kolega zkloušel
Jinak Pomir - moc pěkný gibouš
No určitě lepší než 150 l, kde jsem gibouše již také viděl. I tak v této velikosti bývá pro gibbicepse doporučováno akvárko minimálně 1,5 metru dlouhé s předimenzovanou filtrací a silným proudem vody. Také spousta úkrytů a hlavně nějaké
kořeny, aby měl co ožírat.
Mimochodem, když se jedná o vaší rybu, proč jste vznášel původní matoucí dotaz na velikost ancistruse... To je opravdu o něčem jiném
Máte pravdu, to akvárko mohlo být větší, má necelých 400 l (100x60x70 minus přední šikminy). Ta \"rybička\" cca 30 cm.
To máš pravdu.Páčia sa,ľudia ich kúpia no už nikto nepozerá do akej veľkosti dorastú a aké akvárko budú potrebovať.
to akva je dáko primalé
bohužel běžný osud giboušů
Pekný kúsok,avšak to akva je dáko primalé.
Tvůj? vlastní? Krásný kousek
A co je toto?
Takového panaka jsem viděl u nás ve zverimexu prodávat za 2800,- byl to už dospělý jedinec a měl takových 30cm. Jinak já mám takového video je přímo z mé nádrže
rybicky.net/atlasryb/panak_sp_l191 a video
www.youtube.com/… Jinak tyhle mám 2 jedem na cca 10 cm a druhý asi 13 cm
0 02.01.2012 23:23 Pomir – velikost ancistrusů
Dobrý den. Může dorůst Ancistrus nad 25 cm?
Haimdol napsal: Než s tím nějak laborovat bude nejúčinnější zvýšit frekvenci výměn vody na např. 30% obden...
Měním teď denně tak 10-15% vody sbírané ze dna a snažím se okamžitě sbírat všechny kousky emerzních listů, které se uvolňují.
Rybky krmím jen minimální špetkou krmiva a jde vidět, že chuť k jídlu teda mají. Pořád hledají něco k snědku
Asi jsem mohl upřesnit, že se těžko dokazuje "v domácích podmínkách"...
Než s tím nějak laborovat bude nejúčinnější zvýšit frekvenci výměn vody na např. 30% obden. Dokud nebude hladina NO2 neměřitelná. Výměnou vody se zvýší obsah kyslíku a sníží obsah toxických látek. Přípravky na urychlení nitrifikačních procesů jsou většinou zbytečné.
Tu alkalitu bych ladil jedlou sodou.
maniakva.sweb.cz/…
Do toho akvária bych přidal více rostlin, to bude nápomocno při stabilizaci té nádrže.
Podle té práce je nejlépe snížit PH a dodat více kyslíku. To by znamenalo vzduchovat, ale tím pádem ještě zvýšit dodávku CO2. Tedy zkusím.
Zítra bych koupil ještě test na NH3/4. Ten mi chybí. Mám pouze NO2,NO3,PH,Fed,KH.
Taky se zkusím podívat pod nějakém urychlovači denitrifikačních bakterií.
Co si myslíte o té tvrdosti vody. Mám se ji pokusit zvednout nějakými vápencovámi kameny? 2.5 je dost nízka hranice a tedy možná příčina budoucí nestability vody.
No ona se autointoxikace dá zjistit de facto jen pitvou a chemickým rozborem, případně podle počátečních příznaků, jenže to nemusí být průkazné. Ten odkaz na bakalářskou práci co jste vložil je skvělý. Já mám sice nějakou tu literaturu i odbornější, ale staršího data a tohle jsou nové poznatky. Díky za něj.
Často si na autointoxikaci vzpomenu, když čtu o "nevysvětlitelných" úhynech ryb. Jenže se těžko prokazuje, takže by vždy šlo jen o spekulace...
Tu bakalářku pročtu díky.
Snižování PH je tedy dobré? Všude jsem četl, že ano. Navíc podle Tilmana bych měl jít ještě výrazněji dolů, protože mám velmi měkou vodu.
Ještě zvažuju, jestli raději nezačít vzduvovat ať pomůžu v denitrifikaci, ale tím si zase snížím dodávku CO2, tak teď nejsem moudrý. Mám obavu, ať neudělám více škody.
Teplota vody je stabilně na 25 stupňů podle termo filtru. Vodu z vodovodu odstávám v 30L akva a to má taky topení, které ji předehřeje, ať neliju do akvária ledovku.
Jinak ryby měly cca 4-5 let.
O body nejde, s tím si hlavu nelámejte.
Já jsem se s podobnou reakcí ancíků už setkal a šlo právě o tu kombinaci několikrát přelovovaných ryb a výsledkem v nový nepoměrně větší(čerstvý) nádrži byl právě po několikadenním pobytu jejich úhyn, bez zjevných obtíží. Majitel akvária neměl v té době potřebný testy, aby se dala změřit koncentrace NO2, natož NH3, ale vzhledem k tomu, že jsem ho masíroval, aby měnil často vodu, tak jsem si sám sobě odpovídal tím, že za to možná mohl ten amoniak a situace Vlkouna mě to znovu připoměla.
Ne, ne! Tak jsem to nemyslel! Haimdol naznačuje směr, kterým bych své úvahy zaměřil - NO2. Vlkoun uvádí nějakých "
0,25 mg/l určitě"...
Pokud by měl nějakou roli sehrát amoniak, jak vysoká koncentrace NH4 by musela ve vodě být, aby při pH "kolem 7" dosáhla letální koncentrace?
Spíš mě v souvislosti s amoniakem napadá alternativa autointoxikace, ke které může dojít např. vinou stresu i v jinak naprosto "bezproblémových" podmínkách, co se parametrů vody týče. Zejména, pokud byly ryby před přemístěním nakrmeny...
(Došlo mi, že s tím NH3 můžete mít vlastně pravdu, i když "trochu jinou", než váš příspěvek asociuje. Tak vám ty bodíky s omluvou vracím. Resp. vrátím při první možné příležitosti.
)
Vlkoun píše, že pH je kolem sedmi a teprve ho postupně snižuje. Přestože při pH 7 je poměr toxického čpavku NH3 oproti méně toxickému NH4 jen 1% tak může zejména při teplejší vodě být pro ryby toxická, navíc v kombinaci s vysokým množstvím NO2. Takže bych to jako špatný úsudek neviděl. Jiná věc by byla pokud by pH byla stabilně pod 7. Tím netvrdím, že za tím nemůže stát i CO2.
Tak udušení za tím bude, ale ne amoniakem, ale tím Co2, jestli jsem to tentokrát správně pochopil.
...Je klidně možný, ...že je za tím úhynem nadlimitní koncentrace první fáze nitrifikace a to je NH3/NH4, prostě amoniak...
Vlkoun: ...PH kolem sedmi, postupně snižuju dávkováním CO2...!
Sorry, ale za chybný úsudek jsem musel ty pozitivní palce smazat.
Je klidně možný, když se jedná o nedostečně zajetý akvárium, že je za tím úhynem nadlimitní koncentrace první fáze nitrifikace a to je NH3/NH4, prostě amoniak.
Asi to bylo kvůli těm dusíkatým látkám, jinak jak staří byli?
Ahoj
Zakládal jsem nové akvárium a stěhoval do něj ze starého 5ks dospělých ancíků. V mezičase bydleli cca měsíc v menší nádrži. Dal jsem do ní malý vnitřní nezajetý filtr, ale voda byla z původního akvária, takže v pohodě stěhování přežili.
Teď mám ale nádrž novou 300l, kam jsem je už přestěhoval. Společně s nimi tam je cca 50 kusů dalšího ryb (tetra žhavá, dánio pruhované, razborka klínoskvrná) a asi deset krevetek.
Za poslední dva dny mi uhynuli dva ancistrusové, ostatní ryby nejeví vůbec žádné problémy. Ty uhynulé ryby se zdají vizuálně v pořádku, žádné divné zbarvení nebo nafouklé břicho.
K nádrži:
300L, bohužel ještě není úplně zajetá filtrace, takže zvýšené NO2 0,25 mg/l určitě :(
NO3 je na 30mg/l
Každý den měním 30-50 litrů vody za čerstvou cca 10h odstátou
KH je hodně nízko tak 2,5 max.
PH kolem sedmi, postupně snižuju dávkováním CO2
Pokud by to byla otrava CO2 nebo NO2, přijde mi divné, že to odnesli nejdřív ancíci, navíc zvyklí na dost tvrdší podmínky?
Nějaká rada prosím?
Mám hodně rostlin, tedy vzduchování nepoužívám
Budu rozdávat do dobrých rukou...
Mám jenom dvě akva: mini 35 l, sloužící jako betárko, či přechodná odchovnička, tam bych uživila max. jednoho a tuhle 125 litrů a tam jsou ty dva dospěláci taky až až.... Napočítala jsem jich tak 15 ks plus mínus autobus
Takže kdyby někdo chtěl, beru rezervace ....
Díky za upřesnění, měl jsem v tom zmatek, co jsou teda ty mladý. Tak teda ty prcky ještě chvilku nech vyrůst a potom je rozdej nebo proej, nebo co s nimi plánuješ.
Filipe omlouvám se za zmatky s fotografiemi, nějak jsem nestíhala. Pro upřesnění: první fotka je máma s prvním potomkem po rozplavání. Druhá jsou rodiče s druhými jikrami. První mají teď 1 centimetr, fotku bohužel nemám. Žádná kvalitní se mi nepodařila... Díky a promiň.
Ti první asi 1cm, jak jsem psala. Fotku bohužel nemám. S rozdáním ještě počkám. Díky.
Přidat reakci
1 ...... [28] ...... 65
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50902x