Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 12:57 R Muž romant [27987] Re: Táborita
Jak psal radim, jestli není více nafouklý, nebo naopak pohublý a nemá dlouhý táhnoucí se výkaly a přijímá potravu, tak bych to bral jak to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 12:55 Žena Táborita [16] - ŽivorodkyRe: romant
romant: tohle nedokážu posoudit, přotože šneky v akvárku nemám. ale ostatní osádka (cca 10 pavích oček + 2 black molly) jsou v richtiku


radim: přesně tohle dělá i ten můj, bublinku v puse a každou chvilku mete nahoru pro vzduch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.11.2013 12:46 radim
není ten ancík v břichu nafouklý? toto chování měla samice, když jsem ji léčil na vnitřní parazity. To k té hladině létala v jednom kuse a tu bublinku si vždy držela v hubě...
Ale jinak to občas dělávají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.11.2013 11:16 R Muž romant [27987] Re: Táborita
Co ostatní osádka, třeba šneci, nemají tendenci z akvária prchnout a nesměřují taktéž k hladině?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 11:15 Žena Táborita [16] - ŽivorodkyRe: Hansel
ten můj jezdí docela často :) nemůže to být tím CO2? (hodnotu mám na 6,8)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 10:56 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Táborita
Hádám, že provzdušňuješ. No zkus změřit hodnoty vody, tam bys mohla najít odpověď. Ale v jisté míře je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 10:48 Žena Táborita [16] - Živorodky
jaký důvod může mít že můj ancík jezdí na hladinu pro vzduch??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 15:23 Žena HaninaK [0] Re: Hansel
je to jen prozatímní stanoviště než udělám nový velký akvo pak se přidá k ostatním velkým pepínkum/antíkum, jinak jsem hledala i okolo a nic... jestli se ale stalo to že vylezl tak jsme ho možná už nechtěně vyluxovala jestli zapadl za komodu na který mám akvo... nezbývá než počkat až budu to akvo rušit a uvidí se.. jinak sneky tam nemám a se třema kytkama který tam jsou na rekonvalescenci neměl moc sanci nekam zapadnout... tak z toho jsem ted špatná takovou radost jsem z něj mela... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2013 09:23 Muž Yirka [9123] Re: Hansel
Když pominu co již správně vytýkal Hansel, tak ti ještě poradím pořádně se podívat kolem nádrže. On takový ancistrus vyjede po skle jako blesk, a ...... pak ho najdeš vysušeného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   08.10.2013 08:31 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: HaninaK
Zahrabaný/schovaný být může, jsou v tom opravdu dobří a člověk někdy prostě musí věřit že tam někde jsou :-D Na druhou stranu mrtvý být může také, jen mrtvolka někam zapadla + přičinění šneků, oček a tak dále. Co ale není uplně fajn jsou paví oka ve 20 litrech a ancistrus, ikdyž je zatím malý tam taky nemá co dělat hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 08:23 Žena HaninaK [0] – zmizel...
Zdravím zmizel Vám někdy z akvarka sumčík? koupila jsem si cca 3 cm (bez ocásku) malýho golda dala jsem ho do 20 litrového akva s očkama a po 14 dnech mi zmizel... substrát mám liapor, ale jestli je zahrabaný tak sem ho ani na okurku nevylákala... coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.10.2013 17:11 -
Fotka k příspěvku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.10.2013 17:10 - – Ancistrus sp.Red Black LDA16
Fotka k příspěvku Aktuálne foto drobcov. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 18:54 Žena toni [68] Re: Urtman
merila jsem a vse v norme,jedinne co se zmenilo je ze ancici podhrabali filtr,jsem zrovna zjistila...treba tam mohl byt kousek hnojici kulicky nebo neceho?...nevim,ale budu pozorovat,pro jistotu zas vymena vody a ja dekuju za nazor:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 18:52 Žena toni [68] Re: romant
ja vim :-(....jen jsem chtela nazor v cem "asi" muze byt problem,mne to vzdycky tak sebere ze pak strachuju a sleduju kazdou chvilku co ostatni:-(....dekuju:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 18:47 JoKa Re: toni
Hmm, tady nejspíš problém nebude. No jak říká Romant, dohady a spekulace, už nic kloudného nevymyslíme. Hlavně sleduj ostatní, jestli se chovají jak mají, no a měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu a pozor i na to překrmování (jeden den v týdnu nekrmím vůbec, osvědčilo se mi to). Ať se daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   23.09.2013 18:09 R Muž romant [27987] Re: toni
To, nač zemřel, na to by dokázal odpovědět jedině rozbor z nějaké veterinární laboratoře a všechno co zde zazní, i když možná správně, budou jenom úvahy a spekulace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 18:03 Žena toni [68] Re: Urtman
hmmm..nafoukly nebyl,myslim ze normalni,alespon jsem nic divneho nespozorovala,strava-chips ruzneho druhu a i cesta spirulina,jink krmeni pro vechny rybky ktere mam uz od zacatku ...udelam jeste testy,treba se neco od vcera zmenilo:-(...dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 14:10 JoKa Re: toni
Nevsimla sis, jestli nemel vetsi (nafoukle) brisko? To je prvni znamka vnitrnich parazitu. Jestli byl zacerveny, pricin muze byt vic (nekvalitni strava, naopak prekrmovani, nebo spatne podminky v akva), ale aspon by jsme byli moudrejsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 11:52 Žena toni [68] Re: Kaira
Aha..dekuju,prave jsem se jeste chtela zeptat jestli je to normalni ze byl tak tvrdej..dekuju:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 11:50 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: toni
Taky se mi stalo. Bez zjevné příčiny, příznaků jakékoli nemoci nebo poranění, prostě jeden den byl úplně normální a druhý den mrtvý. Ostatní ancíci i další rybky byly v pohodě. Taky jsem ho měla už pár měsíců.
Jo a tuhý byl teda taky, mrtví sumci jsou jak prkno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 11:48 Žena toni [68] Re: romant
hmmm....ja ted jen doufam ze nezemre dalsi,menim vodu 2x za tyden...kmim dost....nechapu:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 11:44 R Muž romant [27987] Re: toni
Umřel, ale na co, na to ti zřejmě nikdo neodpoví. Bílá barva, to jsou bakterie jenž se chystají rybu odklidit, rozložit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 11:35 Žena toni [68] – ancistrus-uhyn
Fotka k příspěvku Ahoj,chtela bych poprosit o radu,nikdy mi ancik neumrel a ted tam mam pre pul roku 5 anciku,jeden velkej samec a ty ostatni jsou (mysim) samicky,jsou jeste male,tak 4cm....dneska rano lezel jeden (4cm)u dna uz celej bilej a jak jsem ho vylovila,byl uplne zkamenely!tvrdy....rybky jsou pruzne kdyz je pak clovek vylovi a tohle???....
Prosim o radu a prikladam foto,jsme z toho uplne nestastna!mohly byt nemocny?ale proc jsem nic nezpozorovala?aaaaahh sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 11:58 Muž Yirka [9123] Re: moncajss
Tomu nezabráníš, málokdy se tomu odnaučí. Nepomůže ani jiné rostlinné krmivo (nehledě k tomu že potřebují i bílkovinné). Nejlepší řešení je to radikální. Vyměnit je za jiné krunýřovce či lorikárie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 10:05 - Re: moncajss
Buď im niečo chýba alebo sú na to naučené odmala.Ak je to druhý prípad,budú to robiť stále.Inak treba kŕmiť denne a rôznorodú potravu.Skús šalátovú uhorku alebo sparenú pŕhľavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 10:00 Žena moncajss [4] – problém s ancistrusem
dobrý den chtěla bych se zeptat jak mám zabránit ancistrusům aby mi ožírali rostlinky? za dva dny mi poničily šípatkovec a tak nevím co s nimi. krmila jsem je tabletkami ale stejně ožírají rostlinky. prosím poraďte díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.08.2013 09:55 - Re: radim
Nie, ďakujem neprosím :-D
Ancíky sa v pohode trú,ja u nich nemávam problém.A to nemusia byť pri sebe ani od mala a ani v skupinke. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 08:12 radim Re: prasan
pravděpodobně myslel Gonadoliberin, který stimuluje výlev FSH zajišťující vývoj vajíček schopných oplodnění a u samců produkci zdravých spermií (hodně zkráceno) doufám, že jsem to nepomotal :-D
spíš ale nemyslel :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 06:57 - Re: DrChila
DrChila napsal:A nesyp jim tam ty hormony :-D jsou jak králíci potom.
Niekde som niečo o tom započul no v živote som nič do akvárka nelial. Netuším o čo točíš :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.08.2013 05:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
Je celkem běžné, že se s jedním samcem vytřou dvě samice. To především v případě, kdy "není nic jiného kalého na výběr". Ten výtěr se ven z trubky dostane na ploutvích druhé samice, protože je v trubce moc těsno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 05:33 Muž DrChila [243] Re: prasan
tak to jsem ještě neviděl aby jikry nakladly vedle a nikdo u nich nebyl když byli 2 snůžky a měl jsem tam jen jednoho chlapa tak se o ně starala ženská. Tak hlavně hodně zdaru ve velkém počtu. A nesyp jim tam ty hormony :-D jsou jak králíci potom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 01:20 - Re: DrChila
Jeden výter som mal od gold páru,to už sú maličké asi 2cm veľké.
Teraz sa mi vytrel jeden LDA16 samec s dvoma samicami.Jedna znáška bola mimo trubku v ktorej mal druhú znášku.Tak som ju umiestnil samostatne.O obe by sa mu staralo horšie.Problém s plesnením nemávam.Ikry umiestňujem k výtoku z filtrácie a snažím sa udržať čo naj hygienu v akva.Často môžu plesnivieť najmä neoplodnené ikry alebo ak nie je dostatočná hygiena.(parametre vody!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 21:10 Muž DrChila [243] Re: prasan
no já zkoušel je dát bez samce pak se samcem a vždy byl úspěch se samcem větší páč je ovívá a ojídá plíseň. bez samce to stálo za prd. Nebo ty jsi měl 2 druhy a chápu to blbě že si mu je odebral nějaký a dal do porodničky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 19:20 - Re: DrChila
Fotka k příspěvku Podobné mám sp.gold a dnes sa mi vytrel samec LDA16 s dvoma samicami naraz.Hádam sa pošťastí a pár drobcov si odchovám.Jedny som odlovil a druhé mu nechal.

PS:Rovnaké pôrodničky asi tam je to kúzlo :-D :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 15:49 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Týden staré cca. 50ks a 10 kusů čichavce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2013 12:00 R Muž romant [27987] Re: VERONA
Velká koule je rozhodně lepší než malej kvádřík, takže když to bude koule odpovídajícího objemu, tak proč ne. Jenom pozor na kvalitu vody, což ancák dokáže velmi rychle zaneřádit a bojovnice mají rády vodu čistější, míněno s co nejméně dusíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   31.07.2013 11:38 radim Re: tillecek
toto je blbý příklad! Věř tomu, že o tyto ryby je moc dobře postarané a ikdyž se ti flašky nelíbí, tak ty betty se tam mají líp než ve věšině případů u nás...je to prostě výroba a jde o prachy. Jsou tam lidi, kteří se o to starají celý den a dobře vědí co dělají.
hlavně nesrovnávat lidi a ryby to je blbost...ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 11:21 Žena vondr001 [674] Re: VERONA
Ancistrus potřebuje minimálně 50-ti litrové akvárium, v dospělosti měří 10-15cm. Jinak s bojovnicí si navzájem nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 11:16 Muž tillecek [133] - Sumci
Fotka k příspěvku Ne, tyhle skleněné koule opravdu nejsou pro ryby vhodné. Představte si život v místnosti plné křivých zrcadel. I když, někde je (bojovnice) "chovají" i jinak tone
www.youtube.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 10:30 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: VERONA
záleží na objemu, ale kvádr, či krychle je pro něj lepší(i pro tu bojovnici). Za sebe ti doporučuju kulaté akvecko prodat a koupit si místo toho kvádr. I tobě se na to bude koukat lépe X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 10:27 VERONA – ancistrus
Může být ancistrus v kulatém akvárium i s betou bojovnicí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 19:15 Cayro Re: Zab01
Děkuju moc za rady. Světlo mám a svítíme dle možností, myslím docela dost, navíc mám akvárko na světle - ne samozřejmě na slunci, ale za rohem u balkonových dveří, takže slunce tam nejde, ale denního světla opravdu hodně. rostliny, které "přežily" rostou jak šílené, ale některé tam prostě růst nechtějí. Myslím, že je to snad tou vodou. Teď doufám, že se mi podaří uchytit něco na to dno. Mně ohledně rostlin spíš mrzí, že mám jen malý sortiment. Ještě jednou moc díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 18:30 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Cayro
Tak podle toho co píšeš, tak udělat to dno, když ti rostliny nejdou koukej na nějaké nenáročné na světlo, různé cryptocoryny, anubias na něco přichytit, nějaký menší druh vallisnerie, třeba nana, teoreticky i spiralis by šla, růžkatec, když budeš mít světlo rozhodně se jim bude dařit víc a více druhum, klidně pak i ludwigie, rotala atd. Vyvaruj se nakupování rostlin co jsou do terárií a ve vodě moc dlouho nevydrží, to ti většinou ale ve zverimexu už neřeknou. Filtr nechat pořádně zaběhnout pokud je nový. Do té doby bych možná doplnil to hejno co tam máš, pak omrknul otíky nebo pancéřníčky jak radil radim X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 18:14 Cayro Re: Zab01
Poradíš mi, jak doladit akvárko? Krom toho, že pancéřníčka opravdu nemám komu dát, je u nás také takříkajíc na dožití, po něm si už dalšího kupovat asi nebudeme nebo rozhodně menší variantu. Kytiček mám dost, jen mi, jak jsem psala, některé druhy prostě nejdou. Jediné, co mi opravdu dělá starosti, je hodně tvrdá voda. Zkoušeli jsme převařovat, ale nic moc. Já nejsem zastánce hromady chemie, ale teď chci zkusit něco na zmírnění, snad něco objevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 18:07 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Cayro
Nejdřív bych doladil akvárko a pak sháněl další ryby, jinak jestli neseženeš menší ancistruse, kamarád to řeší tak, že si kupuje mladé kolem 2-3cm a když vyrostou dává je jednomu chovateli a koupí si zase mladé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 17:56 Cayro Re: radim
Děkuji za radu. Také bych toho ancistra raději menší druh, ale nikde jsem na něj bohužel nenarazila. Pancéřníčka jsem zdědial a nemám ho komu dát, neznám nikoho, kdo chová rybičky. Krom toho opravdu ani nevím, jak je starý a nic. Větší akvárko si zatím pořídit nemohu i když je mi jasné, že by ho ocenil, ale pokud vím, byl asi tři nebo čtyři roky ve 20l akvárku, takže tohle je vylepšení. Když jsem ho dostala, měřil asi 8 cm, netušila jsem, že ještě vyroste. Každopádně odhaduji, že je mu kolem 6 let a tak bych už takhle starou rybku ani nikomu asi nedávala.
Akvárko mám normální - klasický vnitřní filtr, teď jsme pořídili nový, snad lepší, klasické vzduchování přes kamínek, kytičky pravidelně dokupuji, některé mi jdou dobře, jiné vůbec, teď si chci pořídit něco na pokrytí dna. Osvětlaní zářivkou ve víku.
Každopádně se pokusím sehnat menší verzi krunýřovců. Děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 17:28 radim Re: Cayro
tak nejspíš tam máš tohoto dacana
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty a ten je do 62L nevhodný(potřebuje větší nádrž a to o dost) místo něj bych se podíval po hejnu rybicky.net/atlasryb/pancernicek_triskvrnny nebo něco obdobně malého...
tetry červenoústé bych doplnil aspoň 4, moly si tam dej ty 4, když po nich toužíš a místo 2 prasátek ancistrusů bych tam dal tak 5 otíků rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy a dánio nech dožít X-)
taky by nebylo odvěci popsat akva...jak je to funkční.. rostliny, fitrace atd... ten objem nic moc nevypoví hmm
jo a ancíci a pancéřníčci jsou spolu bezproblémoví X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 17:12 Cayro – Pancéřníček a krunýřovci
Ahoj, mohl by mi někdo poadit - mám pancéřníčka - přesný druh nevím, ani věk, "zdědila" jsem ho před dvěma roky, už asi dospělého. Každopádně je to ten větší druh. Měří kolem 15 cm. Krom něj mám v akvárku ještě 4 tetry červenoústé a na dožití jedno danio (těm se u nás prostě nedaří :-( ). Chtěla bych si pořídit ještě pár rybiček. Mimo jiné bych ráda krunýřovce sp, dva kousky. A k tomu 4 black molly. Není to na 62 litrů moc? Podle počtu - 1cm ryby = 1 litr vody by to mělo být v pořádku, ale jaká je skutečnost? A budou se snášet krunýřovci a pancéřníček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 17:11 radim Re: malvinator
jestli tam máš samce a samici, tak ti tvoji dva jsou akorát...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84?od=801