Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za zavlečeného škůdce (parazita)

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Co je to za zavlečeného škůdce (parazita)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:33 Muž ValaRa [4] Re: MsJitka
ano, Rhabdocoela... obcas na skle najdem aj ja nejaku, staci prilozit na sklo, na to miesto kde sa Rhabdocoela plazi prst, a zvedava Neonka modra je tam do par sekund... Moje Neonky sa idu zblaznit za nimi :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 19:54 Muž Socrates [16]
Ano, podlé této fotky také souhlasím. :-)

www.google.com/…:

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 18:48 Muž Králík [22] Re: Socrates
Souhlasím. Určitě je to ploštěnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2019 18:46 Žena Kaira [637] - LabyrintkyRe: Socrates
Řekla bych, že je to ploštěnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 18:42 Muž Socrates [16] – Parazit?
Fotka k příspěvku Ahoj. Netušíte někdo, co to je (za parazita)?
Je to takový háďátko se zřetelnou hlavičkou a nejčastěji se plazí po skle.
Možná, že se držel pod šutrem, který jsem z akvárka vyndaval, nebo v kořenech mechu.
Foto nekvalitní, ale pokud někdo ví a zná, bude mu to jasný. :-)
Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2019 09:16 Muž Tommo [49] Re: vaclav
No bude to ta chobotnatka, asi ;-) je toho nějak hodně. Bude to asi příčina úbytku šneků v akva. Teď jak se toho zbavit? Prošel jsem celé téma, ale vcelku nic jednoznačného jsem nenašel. V akváriu jsou krevetky, otíci, endlerky a formosky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 23:03 R Muž vaclav [10453] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
Chobotnatka už to tu několikrát bylo. Prolistuj téma najdeš podobné fotky pijavic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 22:57 Muž Smetany [694] Re: Tommo
Jestli máš na mysli to uprostřed tak to bude rhabdocoela. To zelené okolo budou nezmaři.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 21:59 Muž Tommo [49]
Fotka k příspěvku Ahoj objevil jsem v malém akva toto. Věděl by někdo co to je? Děkuji.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2019 19:59 Muž Planorbella [512] Re: poetka
Ano, je to buchanka obecná.
Já jsem žádné závadné spojitosti neshledal. Alespoň budou mít případné ryby po aklimatizaci hned svačinku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2019 19:33 Muž poetka [0]
Fotka k příspěvku Ahoj,

prosim o pomoc. Mam 10 dni zalozene akvarium bez ryb (viz. moje prezentace). Voda zatim nemenena. V akvariu se nyni objevili tito zivocichove bile barvy. Velikost cca 1-2mm. Vetsinou se drzi prichyceni na bocnim skle. Pripadne se pohybuji priskoky.

Muj laicky tip - Buchanka ? Vadi jejich pritomnost necemu ?

rybicky.net/atlasostatnich/buchanka_obecna

Dekuji za pomoc.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2019 08:23 GabrielaS Re: vaclav
Ta fotka v atlasu mi pripada prave trochu matouci, ale taky si myslim, ze je to zizalice, takze dekuji za potvrzeni nazoru ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 22:50 R Muž vaclav [10453] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: GabrielaS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 20:21 GabrielaS - Echinodory + stonkové rostliny – Žížalice?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, nevíte, co může být tohle? Vytáhla jsem to při odkalování, červ byl zkroucen do klubíčka a schovával se v "horácomatce" zahrabané ve štěrku. Délka cca 10-12 cm...nevím, jak dlouho tam byl, ve dne se při úklidu rýpu každý týden celkem dost...(foto červa v kýblu s detritem...)Já bych řekla, že je to žížalice...asi...celkem nepříjemné překvápko...netuším, kde se tam vzal...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 09:21 Muž TJ [0] Re: Xif
Tak na tu hltanovku mi to zatial sedi najviac. Kazdopadne uz som to nevidel.
Ak to je ona, raciky sa vraj o to vedia postarat, mam tam diminitusov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2019 20:36 Muž Xif [59] Re: TJ
Ahoj
řekl bych že je to Hltanovka bahenní (Erpobdella octoculata)
www.biolib.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 18:05 Žena KaGaOri [16] Re: TJ
Když už jsem dnes v tom googlení akvarijních škůdců, přikládám video (malé rozlišení, ale typ pohybu je vidět dobře): www.youtube.com/… a odkaz na foto: www.semanticscholar.org/… chobotnatky rybí. Snad to pomůže :-) .
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 17:54 R Muž Anthrax [2396] Re: TJ
Škoda že to máš tak moc přiblížený. Chobotnatka je totiž poznat i bez zvětšení. Jsou celkem velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 17:52 Muž TJ [0] Re: Králík
na hlisticu mi to nesedi koli inemu zakonceniu tela. Skor to bude chobotnatka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 17:24 Muž Králík [22] Re: TJ
Možná to je hlístice, ale jistý si nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 16:59 Muž TJ [0] – Co to je?
youtu.be/…

Povodne som si myslel, ze to je plostenka, ale nema pozadovany tvar hlavy...som zmateny, rano som to nasiel trcat a vlnit sa na mieste, kde bolo tabletove zradlo pre krevety. Potom to zaliezlo do substratu, kde sa mi podarilo nieco natocit (viz youtube link). Lepsi zaznam zial nemam k dispozicii. Ked to zastalo, zacalo to vlnit prednou polovicou tela (akoby to vetrilo). Ako hovorim, nema to typicku kosostvorcovu hlavu plostenky, je to dlhsie ako plostenka v pomere k sirke tela. Na zadnej casti tela je to akoby kruhovito/gulovito zakoncene (povodne som si myslel, ze to je hlava, preto podozrenie na plostenku). Bolo to dlhe cca 3 cm, hrube cca 1 - 1.5mm (odhady mozu byt skreslene, ale cca to zodpoveda).

Dakujem

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 00:55 Muž jarda62 [315] Re: vaclav
V prezentaci mám video, zkus porovnat. Tady je odkaz na video z netu.

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 00:17 R Muž vaclav [10453] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jarda62
Načapat volně plavající nítěnku je podle mě dost nepravděpodobné a ještě v tak miniaturní velikosti asi bych nepřestal hledat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   13.06.2019 20:49 Muž jarda62 [315] Re: jarda62
Tak aby to nezůstalo bez odezvy a třeba se to někomu jednou bude hodit, protože jsem zde našel, sice v jiném tématu (obsah filtru pod mikroskopem) ty samé obrázky bez odpovědi, tak jsem odpověď dohledal sám. Byla tak jednoduchá až složitá v jednom, protože tohle mě hned hledat nenapadlo. :-D

www.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2019 12:06 Muž jarda62 [315]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Můžete mi prosím pomoct s identifikací tohoto tvora, volně plaval ve sloupci, je dlouhý cca 1cm a bílý. Do prezentace nahraju video z mikroskopu. Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2019 21:38 Muž Planorbella [512] Re: vaclav
Z těch asi nic nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2019 21:27 R Muž vaclav [10453] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Planorbella
Co strejda Google www.google.com/…: :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2019 20:57 Muž Planorbella [512]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer,
můžete mi poradit, co je to prosím za živočicha? Myslím, že je to larvální stádium komára, ale moc se mi to nezdá.
Nachytáno v sudu s dešťovou vodu. Není moc pohyblivá.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2019 16:08 Žena Vever [2] Re: Králík
Tak bezva, rybky je během chvilky spořádaly. smich Není nad jednoduché a ekologické řešení ;-) . Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 19:07 Žena Vever [2] Re: Králík
Tak to já taky :-) , zkusím tam dát nějaké malé a uvidím... díky za typ :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2019 16:12 Muž Králík [22] Re: Vever
Já mám v jiném akváriu paví oka, a já tam někdy dám na den nějaké menší (ne dospělé) a oni je tam trochu požerou a hned jich je méně.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 15:54 Žena Vever [2] Re: Králík
Ahoj, díky za odpověď, jsem moc ráda, že krevetkám neškodí, ale stejně, jak je redukovat? Rostou a množí se rychle :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2019 14:43 Muž Králík [22] Re: Vever
Ano, souhlasím jsou to hlístice. Já je mám u krevetek v akváriu a nijak krevetkám neškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 14:36 Muž ValaRa [4] Re: Vever
ahoj, ja predpokladám, že sú to neparazitné hlístice. Ploštenky nie sú asi také štíhle a majú trojuholníkovú hlavu. Ale počkajme si na názory odborníkov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 13:20 Žena Vever [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím o radu, co je tohle za tvora? Podle fotek na internetu a diskuzí na fórech si stále nejsem úplně jistá... původně jsem si myslela že ploštěnka, ale teď jak je to větší tak uvažuji o hlístici? Jde o malé krevetkárium, už zajeté,12l, 8ks red cherry. Předem díky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2019 13:22 Forester – Že by nějaká mechovka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jedná se mi o určení, pro mě zvláštního organismu.
Mám běžné sladkovodní akvárium 50L.
V komerčním obchodě jsem koupil jávský mech a asi po čtrnácti dnech se na něm objevilo cosi bílého asi 2 cm velkého,
vypadajícího jako nějaká bílá plíseň.
Při bližším zkoumání jsem zjistil, že to reaguje na pohyb.
Když se hodně přiblížím nějakým předmětem, celé se to stáhne a zmenší.
Z fotografií je patrné, že organismus vystrkuje jakési vějířky asi jako mají mořské korály.
Pomalu to porůstá jávský mech.

link na video.
leteckaposta.cz/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 17:57 JanaK Re: Planorbella
Uf, Díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 17:54 Muž Planorbella [512] Re: JanaK
Ne je neškodná.Lasturnatky.
Jsou neškodné.
Zbavovat se jich nemusíš, vypozoroval jsem, že mnohdy zastávají práci plžů.
Živí se řasami, odumřelými částmi rostlin a živočichů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 17:53 JanaK Re: Planorbella
Koukám a vypadá to na lasturnatku, děkuju! Může nějak ohrozit rybky?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 17:36 Muž Planorbella [512] Re: JanaK
Teď to zase vypadá na lasturnatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 17:29 JanaK Re: Planorbella
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vytáhla jsem to z akva... Dávám sem ještě fotky, když jsem to vytáhla z vody, protože jsem to za boha nemohla lepe vyfotit :/ Je to dost malinké tak se to ne a ne zaostřit. :-O Snad vám to postačí :/ fakt si s tím nevím rady a bojím se aby to neohrozilo rybky.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 13:47 Muž Planorbella [512] Re: JanaK
To jsi nachytala venku nebo už to bylo v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 10:32 Muž Planorbella [512] Re: JanaK
Souhlasím se Smetany. Ale lepší fotka by velmi pomohla i foto z boku.
Na lasturnatku to moc nevypadá, ale může být. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 10:14 R Muž vaclav [10453] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JanaK
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 10:05 Muž Smetany [694] Re: JanaK
Mohl by to být kapřivec. Ale koukám na mobilu a fotka nic moc takže jistota to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 09:59 JanaK – ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím poradíte mi, co by to mohlo být? Nedrží se to na skle spíš to tak "pobíhá" po substrátu :-O Omlouvám se za kvalitu fotek, lepší se mi nepovedly :/

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 21:44 Muž Rosta15 [0] Re: Planorbella
Děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 21:39 Muž Planorbella [512] Re: Rosta15
Ne. Je to vpohodě. Mimochodem o pár příspěvků níže jsem o tom psal tak by nebolo od věci kuknout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 21:36 Muž Rosta15 [0] Re: Planorbella
Přijde mi to taky ale jde mi o to jestli to může nějakým způsobem ublížit ?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 21:33 Muž Planorbella [512] Re: vaclav
Že si taky myslíš že je to ona?
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 38 39

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 42057x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zavleceneho-skudce-parazita