Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 53 Žádná další stránka   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2006 11:56 Thom@s – Skaláry
Joo díky... ještě jsem se chtěl zeptat. Chtěl bych tam mít skaláry, neonky, nějaký živorodky atd... Nebudou mi ty skaláry požírat neonky? Někde jsem četl, že jo a někde zase ne... tak fakt nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2006 09:48 pierro – p.s:
ešte niečo: radšej by som sa priklonil ky výške 50cm, pretože takto ešte môžeš použiť obyč. trubice a nie výbojky, ktoré sú niekoľkonásobne drahšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2006 09:47 pierro – akva
Nápad je to vynikajúci, len potrebuješ veeeela peňazí!!! :) pobehaj fóra a veľa čítaj. ak ti bude niečo nejasné tak napíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2006 21:52 Thom@s – Velikost akvária
Zdravim všechny... Nedávno jsem měl sen. V tom snu se mi zdálo o tom, že mám krásné akvárium. Od té doby co jsem se probudil po něm pořád toužím... Chtěl bych si pořídit nějaké kolem 250-300l. Uvažoval jsem o rozměrech 60(v)-50(š)-100(d). Je to dobrej nápad nebo blbej nápad nebo jakej je to vlastně nápad?:) Za vaše rady vám budu velice vděčný... Díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2006 21:23 pierro – nové akva
skús najskôr preštudovať sekciu "rady". ak bude aj potom niečo nejasné, napíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2006 17:44 corban – 40 l akva
čau lidi budu si pořizovat 40l akva a potřebuju radu kolik a jaké ryby si doněj pořídit jsem začátečník a chtěl bych si pořídit společenské akva dím moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2006 11:51 kreveta – krevetky
Ahoj pokud by jsi netrvala přímo na rybě v kulatém akváriu. Doporučil bych ti trpasličí krevetky dorůstají cca 2-3 cm jsou opravdu krásně červeně zbarvené a určitě jim malý prostor vadí méně než rybám. Krevety se jmenují : Neocaridina denticulata sinensis var. "Red Chery"
To akvárium alespoň 15-20 l pro 8ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2006 10:38 ne – Jarus
karase fakt do mini akvarka ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2006 10:33 Tonda – mini akvárko
Nevim jaký akvarko ale doporučil bych toho karase a malinkata rostlinka by se tam taky uživila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2006 10:07 Stoupa – Mini akvárko
V zoo obchodech se dají koupit kompletně vybavené akvária v různých velikostech.Některé jsou opravdu mini.Dokonce jsem vyděl akvárium, které mělo elipsový půdoris a horní hrana nebyla rovná,ale vlnitá (asi 15l). Já na tvém místě bych koupil akvárium hranaté.Velikost - maximum toho, co jsi si představovala nebo ti dovoluje místo, kde akvárium postavíš.Možná by bylo dobré, jak budeš mít akvárium vybrané ( rozměry), aby jsi napsala.Z rybek bych si vybral asi Paví očka.Mají různé barvy, nejsou moc velké. Někde jsem četl, že snesou i vyšší nmožství dusikatých látek,které se ve vodě malých akvárií mohou rychle nahromadit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2006 09:42 Stoupa – akvárko 62l
S osvětlením to určitě nebude zase takové špatné. Zkuste si sehnat zářivku Osram 31-830 Lumilux. Je do červeného spektra a svítí skvěle. Vyzkoušejte jednu, a pak dokupte další nebo zkombinujte s jinou barvou.
Vhodné rostlinky menšího vzrůstu vám rádi doporučí v každé solidní akvaristice nebo vyhledejte na internetu. Levněji se dá nakoupit také na výstavách. Co se týče Anubias - je poměrně drahá a do nového akvária možná pomale rostoucí. Doporučil bych spíše druhy levnější a rychleji rostoucí.
S Kančíky nemám zkušenosti, ale také se přikláním k názoru, že by bylo akvárium lepší osadit rybkami skupinového druhu, menšího vzrůstu,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2006 20:48 rybicka – pro xkimiho
radeji je tam nedavej neni to nejlesi mnel bys je tam moc namackany a co s rostlinek tyce tak existujou i mensi druhy ja mam tky nizky akvarko a rostlinek i rybicek dostatecne(a vyber si teda nejaky mensi jinaci rybicky ;-) :-O :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2006 22:55 Mysh – good idea
hehe :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2006 19:45 xxx – re:
myslim, že to stačilo říct jednou, takhle ty lidi asi od akvaristiky odradíte, ptala se jen na radu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2006 22:34 CML – NADRZ
Kdo umistuje ryby do kouli, vodnich obrazu ci jinych podobnych hovadin a nesmyslu...TRYZNI ZVIRATA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2006 10:33 Myshka – Bohuzel ne
Ahoj, no trestný čin to určitě není ani v trestných činech není vyjmenovaný, protože trýznění rybiček se nepovažuje ani za přestupek, každopádně já jí mám v normálním kvádrovým akvárku:) mám jenom jednoho Karase zlatého, takže mu 20l kvádrové akvárko do místa bohatě stačí a dokonce je i levnější než koule, ze ktrý může vyskakovat:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2006 22:21 tereska – Trestný čin
ahoj zuzko. nekde jsem cetla, ze chov akvarijnich rybek v kulatych nadrzich je podle zakona povazovan za trestny cin a to tyrani zvirat.... potvrdil mi to i muj znamy, pracuje jako pravnik. takze kulate akvarko asi neni dobrej napad.... ale zkus si zaridit obycejne akvarko, to je taky moc krasny a hlavne se nedostanes do rozporu se zakonem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2006 22:20 tereska – Trestný čin
ahoj zuzko. nekde jsem cetla, ze chov akvarijnich rybek v kulatych nadrzich je podle zakona povazovan za trestny cin a to tyrani zvirat.... potvrdil mi to i muj znamy, pracuje jako pravnik. takze kulate akvarko asi neni dobrej napad.... ale zkus si zaridit obycejne akvarko, to je taky moc krasny a hlavne se nedostanes do rozporu se zakonem ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2006 20:18 Killer – 007
pohoda,nespěcham
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2006 19:02 007 – kančíci
ale bude to pár dní trvat,protože si musím ještě koupit infraport k počítači abych to sem natahal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2006 16:48 Killer – 007
ok,díky,nedokážu si totiž kančíky představit v tak malym akva,protože ten jeden co sem dostal s tlamovcema zadarmo,tak je trošku velkej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2006 16:22 007 – kančíci
jo pošlu,zrovna dneska to vypadá,že se mi vytřou tak ti je pak pošlu i s jikrama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2006 19:02 Killer – 007
Tak tomu se mi ani nechce věřit.Mohl bys poslat fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2006 22:43 Bettynka – "
NE PROSIM TĚ NEDÁVEJ JE DO KOULE ! ! ! TO JE TO NEJHORŠÍ CO PRO TY RYBY MŮŽEŠ UDĚLAT ! Kup si nějaký to malý obyčejný hranatý,rybky se ti za to odvděčej.Vzduchování tam rozhodně mít musíš a Filtr se tam uplatní a když ho nebudeš mít, tak musíš vyměňovat vodu. Topítko nemusíš,je to malá nádrž a rychle se to ohřeje,díky pokojový teplotě.V létě tam dáš několik kostek ledu,teda pokud nechceš mít vařený filé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2006 17:02 Zuzana – mini akvarko
ne ještě sem si ho nekoupila, už máme jedno velký, ale chtěla bych do pokoje jedno fakt mrňavý a rybku, který by to nevadilo. Musí tam být vzduchování, ohřívadlo nebo neco dalšího? Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2006 07:56 krtek – miniakva
Klidně si můžeš vybrat. Buď bojovnici nebo zlatou rybku, ale hlavně si nekupuj kulatý akva tam se budou trápit. Pokud ho však již máš vyber si jednu z nich. Nejdřív dej na dno nějaké kamínky které převaříš ve vodě. Mohou to být klidně kameny z řeky nebo z přírody. Potom si dáš alespoň na dva tři dny ustálit vodu a koupíš si rybičku a je to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2006 21:23 zuzana – mini akvarko
čau chtěla bych si pořídit jen jednu rybku do kulatého mini akvarka. Jak na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2006 19:00 007 – kančík
no co,já je mám pár ve 20 a vpohodě se mi množej a žijou si v pohodě!!!!!!!! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2006 21:15 Killer – malé akva
Kančíci furt močí a měl bys žlutou vodu :-)
Dej si tam raději živorodky,ty se ti budou alespoň dost množit,navíc ti vytvoří dost živin pro rostlinky,začni u jednoduchých. Egeria Densa,Echinodorus bleheare,ceratophyllum demersum,microsorium pteropus,cryptocoryne wentdtii,sagataria subulata,mech...je jich víc,tyhle mam já v jednom akvarku,daří se jim a nemam tam moc světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2006 15:54 xkymi – Akvarko 62 L
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2006 15:51 Jana – kančíci
Ne, ty kančíky tam opravdu nedávej. A co se týče rostlinek, je jich spousta co dorůstají kolem 10 - 20cm. Podívej se na:
http://www.aqua-daho.cz/aqua-daho/ Určitě si vybereš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2006 15:48 Jana – kančíci
Ne, ty kančíky tam opravdu nedávej. A co se týče rostlinek, je jich spousta co dorůstají kolem 10 - 20cm. Podívej se na:
http://www.aqua-daho.cz/aqua-daho/ Určitě si vybereš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2006 15:47 xkymi – Akvarko 62 L
A kdyby tam byly treba jen 4,10cm Kancici?Mam strach ze dam zbytecne moc penez do rostlin a pak to chcipne,nic neporoste a ja to vyhodim,to radsi zaridim akva pro 4 Kanicky nez pro rostliny :-(

upraveno: 04.01.2006 14:48 GMT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2006 15:43 Killer – námitka
No rostliny by tam některý šli- možná anubias,každopádně růžkatec nebo mech,možná nějaký kapradí.Kančíky tam nedávej,to je na ně moc malý.Tam by se neotočily pomalu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2006 15:10 xkymi – Akvarko 62 L
Ahoj
Doma jsem nasel akvarko 62 litru i z krytem.Rostliny do neho nemuzu dat protoze je to z toho duvodu ze je male na vysku,jen 30 cm a taky ze jsou v nem jen 3 zarivky 11W,coz je pro rostliny dost malo.Chtel jsem ze zeptet,jestli bych do toho nemohl dat nejake kanicky(male),treba Kanicky pricnopruhe-Cichlasoma nigrofasciatum,tak 6 ks,2 samice 4 samice nebo nejaky jiny pocet.Kdyz bych udelal nadrz pro Cichlidy,tak by nebyl problem z osvetlenim,nepotrebuji tak moc svetla,tech 3x11W by stacilo ne?Stejne by tam byly same koreny a kameny.Poradi mi nekdo jestli by nevadila tak mala vyska pro asi 6 Kanciku a jestli by se to vubec dalo tohle akva pro ne udelat?Dik za odpovedi. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [53]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551?od=2601