Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 09:18 Gallen
Takze teplomer davat dovnitr ju? Mel jsem jeden vevnitr, ale byl velyky(vyska jako cele akvarko, ale sehnal sem malinky, tak me zajima, jestli ho nalepit dovnitr, nebo ven.
No krevetky urcite Red cherry, pisou ze jsou pro zacatecniky zvladnutelne a navic vzhledove atraktivni, takze asi je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 09:03 Žena darley [12]
presnosť merania? nie je to presné. Na akva máme z vonku nalepený teplomer a voda je asi o 3-4 stupne chladnejšia. A tak sme tam dali aj normálny teplomer (do vnútra).
Už aj vieš aké krevetky chceš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 08:47 Gallen
Videl jsem ted nejake akvarka s klasickym nalepovacim teplomerem vne. Je mozne ho mit venku, je funkce a "presnost" mereni stejna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 22:57 Bedko
no tak ja som to akva nakoniec urobil ale len 350l.nieje este zabehnute a ani moc prerastnene.a investoval som 5000sk za uplne vsetko akva 1600sk (od kamosa)ryby filter rastliny svetlo strk za zbytok:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 15:20 pansuu – Re: Sidonius
Takhle má vypadat srozumitelný vysvětlení palec palec Klaním se ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2007 14:15 Sidonius – Re: algol
...optimální výkon zářivek pro takto velké akvárium?
Optimální osvětlení je takové, které se podílí na harmonickém fungování akvária jako celku.
I těch vašich 30W (např. ve formě 2x 15W) může tento účel splnit. Je ale třeba jej sladit s rostlinstvem, druhovou a početní skladbou rybek, údržbou akva...
Je rozdíl ve schopnosti pomalu rostoucích a rychle rostoucích rostlin pomáhat udržovat příznivé podmínky v akva. Rychle rostoucí rostliny vám dovolí chovat např. více rybek, resp. rybky, které více zatěžují akva odpadními produkty, než rostliny pomalu rostoucí, aniž by muselo prostředí vykazovat známky "přerybnění". No a rychle rostoucí rostliny potřebují k životu vyšší úroveň ozáření.

Četl jsem, že když je světla moc, podporuje to nežádoucí růst zelených řas.
Světlo hraje významnou roli v životě všech fotosyntetizujících organismů, řasy nevyjímaje. Dovolím si však zpochybnit, že v podmínkách běžného akvária je nadbytek světla rozhodujícím faktorem pro jeho zařasení. Podle mne více než jakýsi nadbytek světla je to spíš jeho nedostatek, při kterém strádají rostliny, (ty pak nemohou dostatečně účinně řasám konkurovat), a současně nadbytek živin ve vodě. Tyto dvě okolnosti - podle mého názoru - rozhodujícím způsobem ovlivňují výskyt řas v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 14:13 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: algol
tyto kvítka tam klidně nasaď. vždy je můžeš změnit. krom toho ze začátku rychle rostoucí rostliny nejsou naobtíž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 13:48 algol – Re: Sidonius
Sidonius: Jaký tedy podle Vás zvolit optimální výkon zářivek pro takto velké akvárium? Četl jsem, že když je světla moc, podporuje to nežádoucí růst zelených řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 13:46 algol
pansuu:

Tvoje akva? Líbí se mi. Mě nevadí, když bude té zeleně moc, ale aby ji nebylo příliš - připadá mi, že v některých akváriích nejsou ryby přes rostliny ani vidět.
Máš nějaký tip na něco co roste pomalu? Minimálně Anubias nana a Echinodorus argentinensis roste pomalu.

Rostliny mám vytipované tyto:
Limnophilla Sesilifolia, Anubias nana, Egeria Densa, Echinodorus argentinensis, Hygrophila siamensis, Sagittaria subulata, Valisneria Asiatka

Nerad bych, aby mi v akvárku vznikla džungle jak to vidím na některých fotkách.

Tak právě tyhle vytvoří docela slušnou džungli, pokud jim vytvoříš dobré podmínky :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 12:53 pansuu – Re: algol
Fotka k příspěvku Rostliny mám vytipované tyto:
Limnophilla Sesilifolia, Anubias nana, Egeria Densa, Echinodorus argentinensis, Hygrophila siamensis, Sagittaria subulata, Valisneria Asiatka

Nerad bych, aby mi v akvárku vznikla džungle jak to vidím na některých fotkách.

Tak právě tyhle vytvoří docela slušnou džungli, pokud jim vytvoříš dobré podmínky :-D :-D
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 12:36 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: algol
ale zato, když se těmto kytkám dařit bude, tak každej tejden stříhat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2007 12:27 Sidonius – Re: algol
svítit bude podle toho co jsem vyčetl optimální cca 30W zářivkou (ta mi zatím chybí)
Obávám se, že takovou "optimální" zářivku, (předpokládám, že by mělo jít o lineární), nenajdete.
30W lineární zářivku do 80cm dlouhého akva jednoduše nenacpete...
"Optimální" v uvozovkách proto, že zářivkové osvětlení o příkonu 30W je na hraně, tedy určitě ne optimální...

Nerad bych, aby mi v akvárku vznikla džungle jak to vidím na některých fotkách.
:-) , je vidět, že jste optimista. ;-)
Co by za to někteří dali, aby měli "starosti" s džunglí... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 12:18 algol
Když říkáte, asi čichavce vynechám. Je to škoda, jsou moc zajímaví. Místo nich tedy raději pořídím o dvě parmičky navíc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 12:14 Muž bond009 [8] - Labyrintky
Parmičky čtyřpruhé bych taky s čichavcema perleťovýma nekombinoval. Mohly by jim okusovat ploutve a vousky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 12:04 Muž Sprachys [48]
nedaval bych kombinaci parmicky/cichavci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 11:54 algol – Založení nového akva 96l, kombinace ryb a rostlin
Zdravím všechny akvaristy!
K Vánocum jsme dostali nové akvárium (80x30x40) o objemu 96l. Pečlivě jsem pročetl všechny návody pro začátečníky, diskuze tady na fóru, vypsal si podrobnosti o rostlinkách apod. a chtěl bych vás - zkušenější kolegy požádat o názor.

V akvárku bych chtěl mít tyto rybky:

Plata Skvrnitá 4ks
Ancistrus 2ks
Parmička čtyřpruhá 6ks
Danio pruhované 6ks
Čichavec perleťový 2ks
Tetra Neonová 6ks

Má otázka zní - je kombinace rybek vhodná (nebudou se napadat)? Není ryb v akváriu moc? Pokud by jich bylo moc, ozelim Dania, pripadne nejake dalsi rybky.

Rybám bych udržoval 24°C (topítko Atman At-100W), svítit bude podle toho co jsem vyčetl optimální cca 30W zářivkou (ta mi zatím chybí). Filtrace Shark ADV400.

Rostliny mám vytipované tyto:
Limnophilla Sesilifolia, Anubias nana, Egeria Densa, Echinodorus argentinensis, Hygrophila siamensis, Sagittaria subulata, Valisneria Asiatka

Je mezi nimi nějaký plevel? Nerad bych, aby mi v akvárku vznikla džungle jak to vidím na některých fotkách.

Zakládat budu samozřejmě postupně - nejdřív nechám vodu nějaký čas s vysazenými rostlinami bez ryb a pak budu rybky postupně přidávat.

Díky za váš čas a rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 12:14 Sidonius – Re: Frigo112
magda® – Re: Gallen
hlavně by se krevety neměly dávat do čerstvého akva, min. by mělo běžet aspoň 3 měsíce

Ublížit by to krevetkám nemělo, ale máte pro takový výrok nějaký argument? :-)
Frigo112: Půjdeme se picnout spolu! :-O Nedávno jsem krevetky dal do akviška druhý den po založení... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 11:55 Frigo112
:-D nemam krevety 14 dni, to len nove akvarko ma 14 dni, krevety mam od zaciatku leta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 11:52 rolandmynar – Re: Frigo112
Kdybys trochu četl, tak bys věděl, že krevety nepojdou hned, ale budou mít problémy. Tvoje už budou mít teďka namále. Neradil bych být tebou proti všem zkušeným (tím nemyslím sebe) špatně, když máš krevety 14 dní. Je ale dobré, že tady píšeš, aspoň je tu i odstrašující příklad ano :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 18:19 Frigo112
no ja som ich dal po 3 dnoch, a nic sa im nestalo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 15:57 magda – Re: Gallen
hlavně by se krevety neměly dávat do čerstvého akva, min. by mělo běžet aspoň 3 měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 14:06 Gallen
Na stene akvarka se mi usazuje kamen, nevim jestli je to z vody nebo z substratu. Cetl jsem, ze se ma udelat zkouska octem, jak intenzivni by bylo sumeni substratu v octu, zatim nic nepozoruji, ale treba se to projevy az podelsi dobe, na prvni pohled je to netecne.

Povedlo se mi koupit Liaeopsis novae-zelandiae, tak se snad chyti, po odstraneni hnijicich korenu toho moc nezustalo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 14:04 rolandmynar – Re: Gallen
Je to tak, ale nedávej velkou vrstvu substrátu!! Propadá tam bordel skrz, krevetky se k němu nedostanou a v tak malém objemu neudržíš stabilní prostředí a na to jsou krevetky citlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 10:50 Gallen
Snad to neni ironie, sem uz dnes unavenej na slozitejsi mysleni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 10:29 Frigo112
ok, na cernom ich bude dobre vydet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 10:28 Gallen
Na dne mam cerne kaminky 03-05mm
Pro svetlo se chystam. V IKEE malou lampicku koupim, i kdyz sem uvazoval nad diodovym osvetenim, ale nevim, zda je to to prave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 10:19 Muž Nik [191] – Re: Gallen
Nezapomeňte, že ty rostlinky vyžadují světlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 10:12 Frigo112
ok, tak tam daj ten echinodorus a lilaeopsis aj ten javsky mach a bude to super, a ake dno tam chces dat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 10:10 Gallen
27*15*15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 10:04 Frigo112
rozmeri akva mas ake?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 10:02 Gallen
Diky moc, jeste jsem se chtel zeptat, zda nevite o nejakem dobrem obchodu s vodnimi kytickami, mam tam Acorus gramineus, ale docetl jsem se ze to neni typicka vodni kytka a casem umre, tak abych ji nahradil necimjinym ted, nez pak rusit zbytecne krevetky, libylo se mi napriklad Echinodorus tenellus nebo Lilaeopsis novae-zelandiae ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 09:59 Frigo112
no ked tam budes mat 6-8 kreviet(max) tak filter ani netreba, vodu treba pravidelne menit aspon 1l a o ostatne sa postaraju krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 09:57 Gallen
Par stranek jsem jiz procetl, zajimali me spis osobni zkusenosti. Napriklad jak bez filtru udrzim vodu cistou? Zatim v akvarku je jen sterk, javsky mech a jeste jedna kyticka. Po tydnu provozu je akvarium ciste(naprvni pohled), ale staci rozhrabnout substrat a obevi se plno kalu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 09:57 Frigo112
ja som ich mal v 9l bez filtra a v pohode ano aj sa mnozili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 09:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 09:50 R Muž Mrakoplash [1776]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 09:36 Gallen – 6l pro krevetky
Ahoj. Jsem uplny zacatecnik a do prace bych si chtel poridit male akvarko, bohuzel kvuli omezenemu prostoru mohu jen 6l akvarko. Kamarad mi rekl, ze by bylo mozne tam nastehovat krevetky. Chtel bych se zeptat, co obnasi krevetkarium pro zacatecnika, jake rostlinky, zda topit, filtrovat atd. Diky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 23:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: vaclav
To je paráda. Stále tu oměřuju svoje akvárko, kam bych něco podobného umístil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 22:09 Usine
40 litrů 50x50x16 :-)
starší 50x41x13 26,5 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 21:38 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: vaclav
A kolik má tenhle větší filtr objem? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 19:16 Usine
To je ale jeho menší předchůdce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 17:36 RAP – Re: Václav
Tahle fotka je hezčí rybicky.net/nadrz/200/d9407.jpg :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 17:02 Usine – Re: Hanacius
Fotka k příspěvku Já ho mám sice vedle akvária ale je to vlastně to samé. To je obrázek když jsem ho zkoušel. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 00:21 Muž Hanacius [14] - Tanganika
popravde ta nemcina mi vubec nesedla :-) (je videt ze sem tomu na stredni moc nedal...) anglictina no problem...zkusim nekoho zaukolovat aby mi to prelozil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 23:49 Sidonius – Re: Hanacius
Neznate nekdo nejaky zajimavy odkaz ohledne teto filtrace...?
www.deters-ing.de/…
Nevím, jestli vám sedne ta němčina... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 22:18 Muž Horác [3942] – Re: Hanacius
Třeba tady rybicky.net/nadrz.php… ... sice je to krapet menší, ale funkční smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 22:02 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Díky za tip Václave, zní to hodně zajímavě :-) tato varianta mě vůbec nenapadla... Sice se snažím ušetřit v akva co nejvíce místa (chci americké cichlidy) ale myslím že par litru z 800ky urcite nebude na skodu...Neznate nekdo nejaky zajimavy odkaz ohledne teto filtrace...? Souhlasim s RAPem - přepadový filtr se mi jevila jako hodne dobra volba ale tohle je zajimavejsi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:20 RAP
Kolega se ptal na 2 varianty, tato třetí varianta je z mého pohledu nejrychlejší a nejbezpečnější. Já jsem pro ni všemi 10. ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 19:57 Štěpán
Zase jednou souhlasím s Vašíkem! Vlepit do akvária na vhodné straně přepážku, třeba 15 cm od boční stěny, a je tu padesátilitrový super filtr! Viditelné strany napatlat zevnitř černým silikonem, aby nebylo vidět dovnitř. Pro takhle dlouhé akvárium by se možná vyplatil můj vynález, teda vlepit podél zadní stěny na dně pás skla, který by vedl vodu (kanálem trojůhelníkovitého průřezu) od filtru na druhou stranu akvária. Tam by třeba mohl být v rohu ještě pás skla směřující vzhůru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 19:26 Usine – Re: Hanacius
Nejlepší je vlepit filtr přímo do akvária. Má to jednu neskutečnou výhodu nic ti nikdy nikam nepoteče, jednoduchá obsluha, velký objem a je skoro za darmo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551?od=1501