Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 19:32 Muž grizly [145] – Re: Mrakoplash
Ptal se, jestli se mu prenese rasa. a ta se mu prenese urcite. Problem v tom ale nevidim, rasy byly jsou a jeste dlouho budou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 19:07 Muž deathfoe [58] – Re: callito
Lávove kameny se tam nedávájí, raději nějaké valouny z řeky. No klikni si zde na webu na položku nádrže, tam zvol Kategorie: Biotop Malawi/Tanganyika a prohlédni si nádrže, které se ti líbí a napiš těm co je vytvořili a určitě získáš plno rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 17:30 lopen – nováček v tanganice
Ahoj lidi chci si založit tanganiku moc jse mně tenhle styl aq začína líbit.Ale mám pár otazek písek mám tak 30kg na 300l velikost 1mm. pozadí vlastní výroby ale nevím jaké kameny, je možné to udělat jen z lávovych kamenů nebo mám někde nasbírat nějaké u potoka.A jěště něco někdo do vody přidává jedlou sůla sodu a někdo ne na co ta sůl má ve vodě vliv? to víte lajk jako se radši zeptá.Nebo je možno někde sehnat podrobný návod a rady na založení aq.Tanganika. Děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 17:03 R Muž Mrakoplash [1776]
Co máte pořád s tím přenosem řas ? Vždyť řasy máme v akváriu všichni a všichni tam máme sinice. Jde spíše o to kdo pro ně má podmínky a kdo ne, čili u koho porostou a u koho nebudou téměř vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 11:14 Muž grizly [145] – Re: Landvir
Jestli dno dukladne propere a vodu necha stejnou, rasa se stejne prenese do noveho akva. Takze proprat jen zlehka, vodu s filtrem prenest do noveho akva a mas nove a zabehle akvarium. Ostatni ti muzou rychlost zabehnuti jen tise zavidet! palec potlesk S rasama bych se snazil bojovat jen prirozenou cestou, zadna chemie rozzureny Nejak mi ta chemie nejde dohromady s vytvorenim prirozeneho a zdraveho prostedi pro nase "milacky". ;-) At se ti to povede co nejlepe. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 08:55 Muž Jrk [143] – Re: Landvir
Souhlas, máte pravdu! Jen s tou řasou si nejsem jistý, že se zničí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 07:22 Muž Landvir [57] – Re:Pros
Pros napsal: MOJE DYLEMA: co se dnem jen vyprat v akvarijní vodě abych nezabyl bakterie nebo pořádně vyprat a vyvařit abych se co nejvíce zbavil štětičkové řasy.
Já osobně bych dno pořádně propral, je dost možné že to část řasy zničí. A co se týká těch bakterií tak když použijete stejnou vodu a zaběhlý filtr, tak by to neměl byýt zas takový problém. Ale je to jen můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 23:24 Muž Jrk [143] – Re: pros
Podle mého názoru, se řasy sice vyvařením nezbavíte, ale prodlouží se doba zajíždění nového akva. Řasa Vám bude růst v případě, že k tomu bude mít podmínky. Já bych dno pouze lehce propral a použil znovu. Uplně jako nejspodnější vrstvu bych použil Florapol (JBL), je to takové hnojivo do dna, jsem s ním spokojen, ale je celkem drahé (cca 150Kč). Toť můj názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 22:05 Muž pros [36] – Přesun založeného akvárka 300l do nové nádrže 360l
Zdravím všechny akvaristy, když jsem začínal s akvaristikou (asi rok) tak jsem koupil 300 litrové starší akvárium znáte to sem tam škrábanec. Akvaristika mě docela chytla (výborná relaxace), něco jsem našetřil a ve Sklorexu mají zrovna akci (nechci dělat reklamu)tak jsem pořídli 360l. Mám dilema ve starém akváriu bojuji se štětičkovou a zelenou řasou už to není tak hrozné (u zelené oškrábu jednou za 14 dní skla u štětičkové vysbírám porostlé kameně a vyvařím kořeň). MOJE DYLEMA: co se dnem jen vyprat v akvarijní vodě abych nezabyl bakterie nebo pořádně vyprat a vyvařit abych se co nejvíce zbavil štětičkové řasy. S rostlinami toho moc neudělám co pude manuálně odstraním. Nějak jsem se moc rozepsal tak doufám že mi aspoň někdo odpoví, předem dík .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 18:44 !KiREL!
Tak za chvíli to přeměřím a jestli výjde více než 15 L tak by mě to dost překvapilo :-)
Jinak se mi pořád rodí Paví očka . :-) hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 07:38 Žena Hatomi [27] – Re: !KiREL!
Zkus to změřit :) to je práce na minutku a pak vypočítej objem,třeba tě to příjemě překvapí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 07:14 !KiREL!
Je to foceno na mobilu tak co bys chtěl. Když jsem ho kupoval tak mi říkali 11L . Rozměry neznám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 00:15 PájaSP
Jak jsi přišel k údaji 11 litrů? Jaké má tvé akva rozměry (délka,šířka,výška) ? Podle fotek bych typnul trochu víc,ale může to zkreslovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 18:26 Muž ondra [168] - Živorodky
Už víš kam dám větší akva, až si ho koupíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 17:23 Žena pavliina [50]
Moje zkušenost s beťákem a pavím očkem je dobrá. Ale určitě záleží na povaze jednotlivých beťáků, prostě někteří jsou více a někteří méně agresivní ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 16:59 Žena Hatomi [27] – Re: !KiREL!
bettu nedávej,mě pavího očáka ožrali skaláry(a to jsou vcelku mírumilovné),v takhle malém prostoru se na ně (s největší pravděpodobností) vrhne... myslím,že 3 očka do 11l bohatě stačí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 16:00 Muž Yirka [9123] – Re: !KiREL!
Ale ta beta je tvé rozhodnutí a tvé riziko. Já bych ji tam nedával ani teď ani později. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 12:11 !KiREL!
Yirka: Děkuji Ti moc. Takže zatím Tam teď dám 2 paví očka ( 2x samice ) a večer 1x samec paví očko.
A zítra tam dám Bettu. Všechno uvidíte na mé prezentaci nádrže 11 L :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2009 22:59 Žena salonka [2] - Cichlidy – malé akvárium
S tak malým akváriom by som ani nezačínala.Prečo tak malé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:51 Muž Yirka [9123] – Re: !KiREL!
Pokud už je máš koupeny, tak je tam určitě pusť. Stejně je asi nemáš ve vhodnějším prostředí. Lepší by bylo ovšem vpustit 1-2 rybky a pak zbytek. (Tu betu bych také už nedoporučoval)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 16:48 Tomas4343 – Re: !KiREL!
To nejdřív koupíš ryby a pak se zeptáš, jestli je tam máš dát? Nečetl si náhodou v tomto foru něco o 4-5 týdnech? To je trochu rozdíl od 4 dnů, nemyslíš? A takovejch ryb, panejo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 16:05 !KiREL!
lidi chtěl bych jenom ráznou odpověď. VPUSTIT PAVÍ OČKA ? zatím betta nekoupena. ale paví očka jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 16:03 MaPa – Re: !KiREL!
Možná už jo viděl jsem rybky velké max 2.5 cm. Ty by se tam hodily :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:36 !KiREL!
tak mě to neva když nebudou malé :)
Co myslíte ? Už to akviško mám skoro 4 dny a filtr s vzduchovacím kamínkem jedou nonstop a všechno už je od začátku připravené. Můžu vpustit první paví očko ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 06:07 Mrakoplash – Re: !KiREL!
To akva je moc malé na všechny ty ryby co chceš a ještě navíc nevhodná kombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 21:10 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: !KiREL!
to by si asi nestihol ich odlovit,beta sa one postara....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 20:55 !KiREL!
kdyby byly mladé tak si je odchovám v jiný nádrži to není problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 20:10 Muž Miras [111]
no já mám přesně takové složení ryb ve 13l a vše v poho, ale jak bylo psáno, ty mladé nepočítej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 19:54 HaZetka
Přijde mi to moc... Já jsem taky měla očka v desítce a byly v poho, ale jak se tam cítí doopravdy se jich zeptat nemůžeš. No, bylo mi 8 když jsem ho zakládala a máma mi větší nedovolila... Přijde mi to tak nanejvýš pro 1 bettu...
Jinak na začátku píšeš že chceš mladý... S bettou s nimi moc nepočítej(v tak malém prostoru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 19:15 !KiREL!
ahoj tak akva tu mám prezentaci a už ho mám 3 dny a od začátku mám tam šneka a vede se mu oK a už je to celkem v poho. teplota 24°C :)
Filtruju a vzduchuju od začátku :) Mohl bych tam už pomalu vpouštět ryby ? chci tam dát dohromady: 1x Betta Samec , 1x paví očko samec , 2x paví očko samice. :)

Mohl ? Díky za rady ! Jedná se o nádrž 11L to je ta má prezentace :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 21:23 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
Nicméně děkuji za tip na zajímavé stránky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 21:22 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
Aha se to taky bude záběhová osádka mají se tam vypouštět po částech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 21:16 Muž Yirka [9123] – Re: gošice
Ještě jednou, vidíte-li toto téma a to které RockMetal založil vedle rybicky.net/forum/10559…, musíte také dojít k názoru že je buď dobrý provokatér a má srandu z toho kolik lidí věnuje čas málo smysluplným otázkám, nebo je ignorant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 21:13 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
Malawi ve 80 litrech ?? smich to rozhodně nepujde. Spíš bych se v 80tce pokusil udělat mini Tanganiku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 21:13 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Já se řídím radou 4-5 týdnů. Zkus si přečíst tohle:
horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 21:11 !KiREL!
diky za rady vám všem ale raďte dál ! díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 21:07 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
Ano, mám to z knihy Akvárium - Peter Stadelmann (musela jsem se přesně na to kouknout)a tam je o zařízení akvária, že rybičky se mají pouštět 3-10 po zařízení akva, aby tam byly trochu chytlé ty kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 21:01 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: kikuška
A těch 10 dní jsi v té knize taky našla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 21:00 Žena Hatomi [27] – Re: RockMetal
že by 0 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 20:57 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
No ale nejdřív se ta nádrž musí nechat zaběhnout - dát štěrk, písek nebo kameny na dno, vybrat dekorace, osvětlení, filtr a taky kytky a pak tak aspoň 10dní nechat zaběhnout. Pokud tvé dotazy nejsou vtip, tak si kup nebo puč knihu a tam je to napsaný.Když tam ty rybu-y dáš hned tak pojdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 20:49 !KiREL!
zaběhnu a všechno udělám zítra dneska potřebuju nasbírat rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 20:24 Muž kristian [80] – Re: RockMetal
Mluvite tu o zakladani akvaria, a uz chcete kupovat osazenstvo? Nechtelo by to nejdriv trochu nechat zabehnout? Obzvlaste u tak maleho akvaria jako je 11L?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 20:18 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: RockMetal
je!!bouhžel :-O
tak aspoň 2 paví očka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 19:37 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: RockMetal
Tato debata patří do rybicky.net/forum/10591…

To co píšeš, je stejná blbost jako jsi psal tady: rybicky.net/forum/10559…

:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 19:35 Žena Hatomi [27] – zkušenost
Já mám akvárko něco kolem 10l,ale používám jej jako karanténu či odchovnu a věř mi,že je stím tak 10x víc práce než s normálním...
Obden mucím měnit cca půl litru vody,používám filtr bublifuk-ten je na malé akva super,když přiškrtíš,v akvárku mám rostlinku a úkryt,také musíš často odkalovata co je hlavní držet teplotu neni to opravdu sranda...

Ohledně rybek: žádné živorodky tam nedávej! to se totiž zblázníš hned ze dvou důvodů:kvanta malých a ještě k tomu opravdu časté odkalování. živorodky vylučují opravdu mnoho! Vybírej z těch nejmenších rybek co najdeš v atlase,ale zase hejno neonek je na 11l trochu moc... musíš najít rybu která je hodně malá(a nevyroste) a chová se párově (např 2x samice 1x samec,nebo 1+1) stejně se ti jich tam víc nevejde... při výběru rybky dbej také na podmínky...

kdyžtak mrkni na:http://rybicky.net/nadrze/6498
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 19:33 Muž Horác [3942] – Re: RockMetal
Ne. Neonky nemají v takto malém akvárku co dělat.
A co budeš dělat s tou mini ampulárií, až vyroste? Na jednu dospělou má být 30 litrů vody ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 19:30 !KiREL!
koupím 1x bettu samičku a 4 neonky (2x samice a 2x samec) a dám si tam 1x šnek mini ampulárie :) už je to oK ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 19:30 Muž Horác [3942] – Re: RockMetal
Pokud sis skutečně nastudoval ty Raviolčiny stránky, nemůžeš ten dotaz na neonky myslet vážně. (Ostatně jako většinu svých otázek v tomto vlákně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 19:27 Muž Horác [3942]
mary9 napsal: helle kup si 1*bettu samce a k nemu 2* samicku betty.. X-) jedine tak to bude oukej
Tohle do 12 litrů? Děláš si srandu? Betty jsem nikdy nechoval, navzdory tomu vím, že v tomhle se samice nemají šanci schovat ... a samec je zabije ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 19:23 !KiREL!
já myslel že neonky tam dát nemužu a můžu ? že bych jako koupil 1x samice beta a 1x samec betta a 4 neonky obecné ( 2x samec a 2x samice) co vy na to ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551?od=951