Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 14:48 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: kortezhugo
to je dobry napad a ono to bude filtrovat a dodavat co2... hop ale vnoci mavam vypnuty kompresor lebo by ma to rusilo pri spani tak by som ho cez noc nemusel zapinat ale vypnem co2,mohol by so to tak urobit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 14:27 Muž kortezhugo [983] – Re: Dixon
...je jedno riesenie...-cez den vypnut kompresor a do "bublifuku" tlacit CO2 - a v noci naopak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 14:17 Muž Dixon [13] - Sumci
Dobry den,mam akvarium 12L a chcel by som aby sa vnom rastlinkam darilo,svetla maju dost,cca 0,9w/l ale neviem ako to mam urobit z co2.Ked je tam filter (bublifuk) tak davat tam co2 nema vyznam lebo ho vyzenie z vody ten kyslik ktory vytvara filter...tak ako to robite vy s co2 v tak malom akvariu?dakujem :-) alebo ako to mam urobit..... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 22:42 Aliyah
tak už iba tapeta a sklo na vrch /padaju mi tam muchy co chodia k svetlu :-D / a idu tam rybky (este ked sa podari tak vyskusam najprv CO2) a po tretom prelistovani atlasu mi tam vojde snad jedna bojovnica, tri-styri gupky, parik dario dario (teda pokial chcu mat rozdelene teritoria tak je tam iba jeden kmen) a este tie priesvitne zivorodky, mozno nejaky ten mecun a jedna, dve platy (?) vedeli by ste mi poradit ako to nejak najlepsie pokombinovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 16:29 Aliyah
takze rybky sa vyriesili same - uz sa mi nevratili. Gupka zdochla, netusime preco, ale asi velmi rychla zmena pre nu, aj teploty, ine ryby atd. No a prisavnika mi zozrali. Preasnejsie neostal ani jeden z troch, z jedneho aspon kostra - tiez uspech :/

V miniakva zatial ziju slimaky, len neviem, cim ich krmt :/ Akvarko som najprv nechala tak, ze nech sa krmia tym, co ostalo a riasami na rastline, len tie zjavne nechutia. Teraz je tam 22 miniaturnych slimakov, prave som ich pocitala a triedila zdochnute. Cele akvarko som dnes vycistila, prave schne. Uz to tam bolo v pomerne dost zlom stave :/ Teraz su slimaky v banke - prechodne, kym to nedocistim.

Co sa chovu ryb tyka, podarilo sa mi zohnat pomerne dost lacne akvarko, 29 l aj 3 dcl, uvidime, kolko z toho bude litrov nakoniec. planujem tam tri gupky.

Aa k tomu mini - cim krmit tie slimaky? vlockami, praskom... a planovala som tam aj minikrevety, kolko ich tam mozno dat?

Edit: slimak je to tento - rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_cinsky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 22:20 Muž PR [3] - Cichlidy
Jo jen bych ještě dodal, že to nejsou tlamovci. X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 22:19 Muž PR [3] - Cichlidy
Chovat se dají, mám v 60l akva párek mulťáků. Včera jsem objevil 4 prcky, jsou velcí asi jak zrnko písku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 20:11 Gesh
díky moc potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 20:06 Žena Imii [45] – Re: Gesh
Určitě to tu je ...


Určití pestřenci se dají chovat i v 50l akvárku (oceláti).

Více zde rybicky.net/forum/10559…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 19:51 Gesh – Tlamovci v malém
Chtěl bych se zaptat, jestli bych mohl chovat v 80litrovém akvárku nějaké menší tlamovce nebo pestřence? :-O Jsem student a na větší akvárium nemám finanční prostředky, tak se chci poradit se zkušenými akvaristy, jestli by se v tom dali chovat nějaké africké cichlidy, popřípadě poradit jak to akvárko zařídit...? :-(

Omlouvám se jestli tu už podobné téma je, ale nenašel jsem nic.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:07 Žena datura [104]
ještě mě napadlo, že do těch 30l bys mohl dát k bettě pár drápateček. v mnoha ohledech jsou ještě lepš, než ryby palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:05 Žena datura [104]
náhodou co se týče té stability mini nádrže, tak já teda tu svoji devítku musím zaklepat. problémy žádné, ba naopak, rostlinstvo bují a to se musím přiznat, že co se týče výměny vody a odkalování, tak jsem vyloženě lajdák. asi to bude tím, že jedna ryba a pár krevetek společně vyprodukují právě tolik odpadu, aby ho mohly efektivně zužitkovat rostliny a vše navzájem drží balanc. a to jsem zezačátku taky byla vystrašená názory ostatních, že tak malé akvárko nebude stabilní. ale je a překvapivě v podstatě bez námahy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 10:25 Muž sux [117] - Amerika
Jo!, teď si to rozlousknul! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 09:29 Muž Morath [29] – Re: PentueR
Ancici v mem 150l akvarku (jsou tam dva, takze mista dost) rostou velice, ale velice pomalu, ziji tam uz od prcku nejakej ten rok, malicky nejsou, to urcite ne, ale nic obrovskeho take ne, neni to zrovna ryba co "roste jako z vody". Co se tyce plne velikosti, kdyz tam da neco jako neonky, tak jejich plna velikost znamena ze jsou porad malicky.

Secteno a podtrzeno, pokud bude Ancikum akvarko male, nebude to kvuli tomu ze tam ma par neonek, ale proste kvuli tomu ze je male.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 09:15 Muž sux [117] - Amerika – re: Morath
No nevzdal by ses jich...A dal jim tam jako isota do 30l další kamarády???A čekal než přijde první nemoc druhá a pak ta poslední, kterou už nevyléčíš. To nespíše bude následovat a pokud bude, tak pečlivý, že udrží nádrž v dobrém stavu častou péčí, ryby nejspíše nedorostou plné velikosti a budou "jen" ve stresu...Mě se to povídá viďte - mám taky přerybněno. Ale když o tom stavu vím nedám tam přeci další ryby! ne Držím palce, aby se ti povedlo osázet nádž rostlinama a aby si udal ty krunýřovce. Pokud jim tedy nechceš pořídit větší akvárko. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2009 22:01 V – Re: GothicEMOtion
Ano, 30 l pro jednu rybu. Ne proto, že by tolik nutně musela mít, ale proto, že už se k ní nic dalšího rozumně nevejde.

Takže buďto chceš Bettu a musíš se smířit s tím, že tam bude sama - zbývající objem totiž nestačí na rozumně velké hejno nějakých dalších rybek.
Nebo oželíš Bettu a poohlédneš se po něčem, co můžeš dát do miniakvária: hejno malých Razborek (např. rod Boraras), nebo párek Dario dario, hejníčko Živorodek svítivých, sličných nebo trpasličích, et cetera, et cetera, et cetera.
Nebo oželíš rybky a dáš tam třeba krevetky.

Molly se do 30 l rozhodně nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2009 20:53 Muž PentueR [256] – Re: Morath
No tak vezmi taky v úvahu, kolik ancík dorůstá a kolik tedy toho "prostoru" bude v takovém plivátku mít. I když tedy uznávám, že isota mu na dně velkoryse prostor poskytuje, vzhledem k osazeným dvěma a půl kytkám... V takovém akváriu nemůže panovat nějaká rovnováha a rozhodně bych tam další ryby nedával. Když změnu, tak ancíky ven, hustě osázet a pak nějaké drobné rybičky nebo krevetky. Třeba razbory jsou vděčné a hezké ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 19:38 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
no já osobně mám v mini formosky, jsou menší jak krevetky, ale dám jsem ještě jednou odkaz, kde je menší seznam rybek do velikosti 4cm

fishaliciousfish.blogspot.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 19:34 Muž filipsi [1295] – Re: GothicEMOtion
Co se inspirovat napr. v nabidce vivaria ryb pro miniakva, nebo ve starsich cislech pdf e-casopisu Akvarium, v jednom cisle byly ryby vhodne pro miniakva. O tech rybach si neco precist, popremyslet ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 19:26 Bexi
pak ještě houf neonek a pár skalár co? black molly nejsou do tak malého akvárka vůbec vhodné(hodně serou) když už tak třeba 2-3 krunířovce jednopruhé
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 19:08 GothicEMOtion – Re: V
30l pro jednu rybu?
Co kdybych k jednomu samci betty přidal ještě párek Black Molly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 18:44 V – Re: GothicEMOtion
Rybky bych k němu nepřidával žádné. Možná by se dalo uvažovat o krevetkách, ale je nezanedbatelné riziko, že je Betta použije jako zpestření jídelníčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 18:25 GothicEMOtion
Začínám hodně uvažovat o tom že bych si teda nakonec pořídil těch 30l - odešla mi totiž televize a já nemám na co koukat :-D Co bych do takového objemu mohl přidat k tomu bojovníkovi? Chtělo by to něco teplomilného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 18:00 Muž metal [96] - Cichlidy – re.bob66
pokial nemas prerybnene a dostatok rastlin tak neni problem,tie rastliny prijimaju vykali ako hnojivo a spotrebuju to.mne sa gupky kotia ako dive nechavam ich tam okolo 20.ks co je naviac ide ako potrava tercovcom.prosperuju super mnozi sa to neuveritelne rychlo.20 gubiek v 100.litroch zas taky bordel nenaroby.zatial nemam ziadne problemi a gupky sa mnozia a mnozia.tercovcom menim vodu aj dva krat do tyzdna cim castejsie tym lepsie,ale gupka prezije vsetko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2009 17:45 isota – re:
anciky nedam jsou to mi nejoblibenejsi ryby a uz je mam 6cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2009 17:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: metal
Nezáleží jaké jsou tam ryby, odkalovat se snad musí při všech, zvlášť u živorodek X-) Jinak si nedovedu představit jak to musí vypadat na dně ;-) Výměna vody by měla být samozřejmá u každého akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 17:37 Muž metal [96] - Cichlidy – re.bob66
myslel som tym ked tam chovas gubky a mecunky ja som pri tychto rybach iba dolieval vodu,ale v akvarku bolo hodne rastlin ani filter som nepouzival .pri tercovcoch je to celkom ine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 17:24 Muž kortezhugo [983]
...ked uz sa tu "vymiena" voda... v akva cca 8-10L-itrvom - to je najmensi problem...ved to zabere par sekund...vymenit 2-3L-itre vody - nie??? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 17:16 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: metal
Podle mě to je hloupost že v akva nad 100 litrů nemusíš měnit vodu jen dolévat odpařenou X-) Tím si akorát koleduješ o problémy ;-) A navíc čerstvá voda dělá skoro zázraky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2009 17:05 Muž metal [96] - Cichlidy – re.sid
mna osobne by nebavilo denne menit vodu a problem by bol ked odydes prec na tyzden kto bude menit vodu.v akvarku nad 100.lit.vodu menit rok nemusis staci dolievat ked sa odpari pri menej narocnych rybach.ja som zacinal s gulou tam som musel tyzdenne menit vodu,potom som z vysoval akva na 25.l 100.l. atd. tym nechcem nikoho odradit,ale vlastnymi skusenostami kazdy pride na to ze cim viac litrou tym menej starosti s udrzbou.ale aj male akva je mile.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2009 15:45 Muž Morath [29] – Re: sux
A nebo tak, ale ja bych se svejch sumecku nevzdal ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 15:43 Muž sux [117] - Amerika
No já bych někomu daroval dva ancistruse a dal si tam okružáky a krevetky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2009 15:42 Muž Morath [29] – Re: PentueR
Tak ancici jsou spodni vrstva, myslim ze obcas by se melo dbat na to kde ryba zije a ne jen kolik doporuceneho prostoru jedne rybe nalezi, nemyslim si ze nejaka parmicka, nebo par neonek si muze se sumeckem prekazet, maximalne pri vydobavani zradla, samozrejme nic se nesmi prehnat, ale jak rikam, je to uplne jina vrstva akvarka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 15:29 Muž PentueR [256] – Re: isota
Ono uz dva ancici jsou az moc pro takovou nadrzku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2009 15:28 isota – re:
neonka chce mekou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2009 15:25 Muž avast [49] – Re: isota
neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 15:24 isota – co dostupného dát do 36litru
chtel bych se zeptat co dát do 36litroveho akvaria za ryby kdyz nechci zivorodky a mam stredne tvrdou az tvrdou vodu a ph 8 ...dekuji za pripadne odpovedi hmm (akvarium uz obsahuje 2x ancistruse)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 11:27 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: GothicEMOtion
Já jsem na tom podobně jako ty, ale neřeším to.
Protože u toho celej den nemůžu sedět a hlídat to.
Vzhledem k tomu že teplota akvárka přibližně kopíruje teplotu okolního vzduchu, je jen jedna rozumná možnost a to pořídit si klimatizaci. Zaplácneš tím minimálně 2 muchy jednou ranou.
Budeš mít v pokoji pěkně svěží vzduch a v akvárku ti teplota nepoleze tak vysoko.
Bohatě postačí jen ta mobilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 11:14 GothicEMOtion
Další věc která mě napadla je že bych mohl akvárko "zateplit" polystirenem - myslíte někdo že by mi to pomohlo udržet vodu chladnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 23:59 GothicEMOtion – Re: Sid
No musím zkoušet něco vymyslet než tam dám nějaké živočichy - dneska mi odpoledne teplota stoupla na šílených 31 stupňů - hold podkrovní pokoj. Zkusím tu výměnu vody a budu to sledovat. Vodu budu brát z kýblu s odstátou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 17:48 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: GothicEMOtion
...tak mě napadlo že bych tou denní výměnou vody tu teplotu srážel...
To je správná přípomínka! Vodu používám zásadně "odraženou" = odstátou, vytemperovanou. :-)
Mírný rozdíl teplot nevadí, momentálně "dolů" spíš naopak. Ovšem nějaké 4 a více stupňů bych nezkoušel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 16:39 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: GothicEMOtion
Ja ve svem mini 1 měním vodu ob den - ob dva jak mi to vyjde....
ale pozor, na to srážení teploty čerstvou vodou, pokud bude rozdíl příliš velký, tak krevetkám se to nemusí líbit. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 15:40 GothicEMOtion – Re: Sid
No pokud vyměním obden nebo denně 1/2l vody tak tím snad nic nepokazím. Strach mám pouze z teploty. Lítá mi to 26 - 30 stupňů - tak mě napadlo že bych tou denní výměnou vody tu teplotu srážel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 15:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: metal
Provozuji dlouhodobě 3 krevetky ve 2 l "skle" a jde to. "Velké" krevetkárium má objem 6 l, reálně 5 l vody. A funguje taky. :-) Chci tím říct, že když člověk neudělá nějakou zásadní hloupost, může provozovat fungující 8 l nádržku. I menší.
A co se týče výměny vody, ta se dá dělat i denně - v tom žádný problém nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 14:35 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: metal
tak se koukni třeba na killera na tu 12l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 14:23 Muž metal [96] - Cichlidy
s 8litrovim akva budu iba problemi ,budes musiet kazde 2 tyzdne menit vodu pretoze sa bude kazit v tak malom sa neudrzi biotop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 14:14 Roman1
Hm??? Koukám 8 litrový akvarium. :-D Zejtra asi napustím nějakou duritku pak chcei vidět kdo mě překoná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 22:48 GothicEMOtion
matlala napsal: Ve Zlíně? to je kousek ode mě, příští týden tam beztak pojedu, chceš nějaký rostliny, možná i krevetky, ale jsou to noname takový průhledný, ale množí se rychle

No to by bylo super - taky záleží co za to budeš chtít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 21:48 Žena datura [104] – Re: GothicEMOtion
hlavně tam musí bejt nějakej živočich, aby obstarával "hnojení". vlastně v tom by ti cherry taky pomohly. a ještě jsou samozřejmě super na krocení zlých řas;-)
no, na tu sagitarii nebo limnophilu určitě narazíš. to jsou fakt asi jedny z nejběžnějších kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 21:32 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: GothicEMOtion
Ve Zlíně? to je kousek ode mě, příští týden tam beztak pojedu, chceš nějaký rostliny, možná i krevetky, ale jsou to noname takový průhledný, ale množí se rychle

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551?od=801