Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 11:23 mato127
prosim napiste dalsie nazory dakujem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 14:43 mato127
a keby dam namiesto kakadu a ramirezovej 18 neoniek 18 ciernych??? a rajovca to by slo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 14:42 mato127
dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:10 V – Re: balda.tom
Tak to aspoň omez na 3 komory jenom v jednom rohu: v první kostka biomolitanu se sáním zezdola, horem přepad do druhé řekněme s válečky a spodem vývod do třetí s topítkem, čerpadlem a vyústěním CO2. Zbytek zadní částli můžeš osázet vyššími rostlinami s trochu menší náročností na světlo (např. Hygrophila). Zabiješ tím tři mouchy jednou ranou: technika bude schovaná, akvárko zůstane prostornější a zároveň si vystačíš s jednou zářivkou nad přední částí (T8 18 W na to bude vzhledem k nízkému sloupci vody tak akorát)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 17:11 Muž capko [40]
mohlo by to byť,len ja by som tam tie rajovce nedával,ale to je len moj názor ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:20 Tomas4343 – Re: V
No závěsnej filtr nechci, přeci jen je to opravdu někdy slyšet a stále to neřeší problém s topítkem, teploměrem, případným reaktorem na CO2 atd., tady v tom bych to schoval všechno a pohodlně. No a šířku bych chtěl takovou, protože jedno velký akva už mám, teď chci nějakou hodně malou dlouhou nudli:-) A taky chci použít jen jednu tu trubici. No možná bych 5 čísel přidat mohl, uvidíme:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 15:58 Muž arnošt [37] - Rostliny
to nevypadá zle, ale před tou břidlicí musí být pěkný nepořádek, protože to nemůže ten motorek natáhnout, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 15:50 Muž Eff [417] - Rostliny
Filtr jde schovat i za plátek břidlice.
Rébus: Najdete filtr Atman AT 200 v akváriu 40x25x25? rybicky.net/k/osobni/2437.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 15:46 V – Re: balda.tom
A nebylo by jednodušší šoupnout na zadní stěnu obyčejnej závěsnej filtr??? Nebo považuješ zurčení přepadávající vody za hluk? Navíc pokud budeš udržovat hladinu, tak ani to není slyšet... Nějak mi pořád nejde na rozum, že by někdo dobrovolně volil akvárko menší, než jaké se mu vejde... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 15:46 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: balda.tom
Ja jsem v akva taky resil jak zamaskovat techniku. Schoval jsem ji za plastovy (slo by i sklo) kryt, ktery neni uz temer videt. Je v nem nacpne topitko, filtr + litr biomolitanu a CO2. Na rozmery ma pudorys 6x12. A nemuzu si svou praci vynachvalit :-D Tady mas kdyztak link

rybicky.net/nadrze/5763
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 15:40 Muž arnošt [37] - Rostliny
:o) malé rybky, malé krevetky, malá voda, malý bublinky... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 15:20 Tomas4343 – Re: arnošt
Díky za tip, ale když já už mám v hlavně takovou představu, do které se bohužel nic většího za co by se vešla technika, nehodí :-) Všechno prostě miniaturně malinkatý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 15:16 Muž arnošt [37] - Rostliny
já si myslím, že uplně nejjednodušší řešení by bylo třeba použít jen nějakou kůru nebo dřebo a za to ten filtr schovat... ta filtrace po celé délce je asi vážně škoda místa... už sem na to ale moc zvědavej... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 15:08 Tomas4343 – Re: filipsi
No to je dost dobrej nápad. To by nebylo vůbec špatný. Díky za něj. No pozadí plánuji celé černé, myslel jsem na černé silikonové lepidlo.
Delší už to bohužel udělat nemohu. Nudle se mi taky líbí a když si představím (jestli se mi to teda povede) po celém akva trávníček, v něm krásný červený krevetky a nad nimi se prohánějící hejno nějakých prťavých razborek.. no slintám už teď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 14:45 Muž Eff [417] - Rostliny
Nudle jsou fajn a dobře se na ně svítí, Nevzdávej to. Bejt to ještě delší, dá se z toho udělat potůček s proudící vodou třeba pro sevilie, bejt to maličko širší a vyšší mohl by to být potůček pro aponogetony madagascariensis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 14:44 Muž filipsi [1295] – Re: balda.tom
Dobre, tak co tedy nedelat to po cele delce? Jake planujes pozadi, bude ta stena od filtru co je videt pouze cerna, nebo necim polepena?
Kdybych to delal ja, a moc chtel "neviditelny" vnitrni filtr, pouzil bych jen tretinu az pulku akva, a pak stenu opet spustil mirne sikmo k zadni stene akva. To cele bych jemne popenil PUR penou, natrel a posypal cim bych chtel (a asi bych opet chtel drcenym hnedym uhlim). Ridil bych se jen tim, aby se mi tam veslo cerpadlo, topitko (koupil bych mensi, cca 50W) a jedna komora na cca 2l peny. Akva bude clenitejsi, a muzes si lepe vyhrat s prostorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 14:35 Tomas4343 – Re: filipsi
Když já tam plánuju jen nějakou travičku, nějakej kobereček, žádné vyšší rostlinky, pár malých kamenů a tenký kořen, spíš větev, tak nevím jak bych to schoval.. Ten prostor jsem navrhl hned zezačátku 20cm, když se to tak vezme, místa tam mám takhle i na 60cm široké akva, ale chtěl jsem něco mini a hlavně tam plánuji dát jen jednu 18W zářivku, tak chci mít dostatek světla. No uvidím ještě. Možná, že bych tedy dal šířku akva 25 a šířku toho "filtru" klidně i 5cm, pokud by se tam vešlo čerpadýlko. No uvidím, ještě budu o tom přemýšlet. Stejně se do toho pustím až po zkouškách, tak je ještě čas. Kdyby ještě někoho něco napadlo, rád si vyslechnu všechny názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 14:19 mato127 – Re: Ninco
dik a tie rybky co som vypisal tak tam mozu byt??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 13:42 Muž filipsi [1295] – Re: balda.tom
Take myslim, ze je hloupost si omezit uz tak maly prostor na nudli 70*necelych 20.
Kostka peny, at uz s cerpadlem nebo pohanena vzduchem by byla lepsi reseni. Technika jde krasne schovat za dekoracemi (kameny, koreny) a rostlinami.
Technicky problem v tom ale nevidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 13:09 Tomas4343
Vím, že je to zbytečně moc velký, ale vedle nádrže to dát nemůžu - bylo by to vidět, což nechci. Bublifuk taky nepřipadá v úvahu - je vidět a navíc toto by mohlo být tišší řešení. Ta šířka 10cm je jen orientační, samozřejmě, že jí chci udělat co nejmenší, aby se tam vešlo topítko a čerpadýlko, takže se o dost zúží.. Šířku vlastní nádrže bych rád nechal na 20, maximálně na 25cm. Otázka tedy zní - když zanedbáme zbytečnost toho prostoru - bude to nějak na závadu? Kromě toho nevyužitého místa, bude s tím nějaký problém? Je nějaký problém, když je filtr naddimenzován? Samozřejmě ne průtokem. Zápory vidím ve větší spotřebě vody. Jsou ještě nějaké? Díky vám za reakce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 12:28 V – Re: balda.tom
IMHO je to zbytečný plýtvání místem a navíc dost divnej poměr mezi objemem akvárka a filtru. Zhruba 7 l filtračních hmot na akvárko s hrubým objemem 27 l (když budu počítat jenom "prostor pro osádku")... ? Buďto bych to vestavěný monstrum zmenšil na max. polovinu délky nádrže, nebo ještě radši dal klasickej bublifuk: např. www.levnaakvaristika.cz/… nebo www.levnaakvaristika.cz/….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 11:40 Muž Eff [417] - Rostliny
Něco podobného mám v jen o něco větší akváriu také :
rybicky.net/nadrze/2031 , fotka filru v zadní části akva: rybicky.net/fotogalerie.php…
Ovšem to moje má rozměr 40x40x30(d h v) takže jsem si to mohl dovolit, v tvém případě je té zadní části škoda, ve dně se pak moc nevyřádíš. Nestačilo by udělat 3 přepážky na boku? Pokud zůstaneš u první varianty, přepážek i filtrační hmoty bude na tak malé akvárko zbytečně moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 11:12 Tomas4343
Fotka k příspěvku Ještě jeden
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 11:11 Tomas4343
Fotka k příspěvku Děkuji všem za reakce. Zůstanu tedy pravděpodobně u toho rozměru co jsem chtěl, vyšší dát nemohu, nevešel by se mi s krytem a s určitým manipulačním prostorem do police. Tak už vymejšlim filtr.. Asi upustím od bublifuku a stvořím něco jako vnější filtr, i když bude vlastně vnitřní:-) viz obrázky. Co na to říkáte? bude to takhle fungovat? Vím, že je to zbytečně moc prostoru, ale alespoň tam umístím i topítko, teploměr, popřípadě, jestli někdy bude, tak něco na CO2. Nebude snad na závadu tak velký filtr, ne? (nemusím nutně zaplnit molitanem hned všechny přapadové komory, ale časem bude možnost alespoň zvětšení objemu filtrace, pokud bude třeba) Tato část akvárka nebude osvětlena, takže by se tam neměla ani tvořit řasa. Rozměry berte orientačně, jen jsem si tak hrál:-) Mohlo by to být? Máte nějaké nápady na zlepšení? Chci si s tím pořádně pohrát...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 18:36 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: mato127
Myslis zarivkove svetlo? Obecne se udava 0,4-0,6 Wattu na 1 litr. Takze nad tve akva 100-160W, ale zalezi take hodne na tom, jake rostlinky v akva chces mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 15:50 mato127
a kolko w neonove svetlo staci na 270??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 15:36 mato127
mohol by som tam mat prosim vas tieto rybky neni to moc 20xtetra zhava 5xpanciernicek skvrnity 2x rajovec dlouhoploutvy 2xcichlidka kakadu 2x cichlidka ramirezova 4xskalar amazonsky 25xneonka cervena 3xancistrus ancistrus 1x krunyřovec vlaknoocasi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 16:20 mato127
tak teda dakujem za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 17:29 Muž Yirka [9118] – Re: mato127
Já to shrnu, nejdříve prosím nastuduj základy zakládání - třeba zde: www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…

nebo ještě lépe v nějaké knize pro akvaristy.
Pak, když nebudeš něčemu rozumět se sem obrať s konkrétními dotazy a určitě se najde někdo, kdo ti je uspokojivě odpoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 15:51 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Ja vim, je to blbost radit na nekonkretni akvarium konkretnimi vecmi. Ale nekteri lide se tu ptaji opravdu na trivialni veci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 15:41 Muž AmorFati [37] - Amerika
54 W? Jak jsi k tomu výkonu došel? Neznáme přeci délku nádrže. Mato127, doporučuji spíš než f´=orum, kde je spousta různých názorů často pochybné kvality nebo od zkušených lidí, kteří leccos berou jako samozřejmost, přečíst nějaké články o zakládání akvárka. rybicky.net/rady/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 15:23 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: mato127
Cau. Koukam ze si mlady akvarista, takze potrebujes posbirat spoustu postřehů. Takže první a nejdulezitejsi rada. Na foru toho najdes nejvic. To znamena jake osvetleni, jakou asi skrin/stojan i jaky filtr. Jen se naucit hledat.

Moje rady. Filtr staci jeden. Vnejší (je ti 13 takze si asi vlastni nevyrobis, takze koupit nejaky odpovidajici objemu nadrze).

Osvetleni nad akvarium potrebujes 3x 54W zarivka by mohla stacit. To je na tobe jestli chces kupovane, nebo si ho udelat ... Opet se doctes spoustu na forech, jen umet hledat.

A skrinka se da vyrobit pod jakekoliv akvarium :-D Jen byt zrucny a hlavne nepodcenit tihu akvaria ktera bude pres 300kg.

Urcite ti pomuzou rodice (financne), protoze 13ti lety kluk na 270l akva asi penez moc mit nemuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 14:54 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Eff
Nebo mě napadá tolikrát mnou vychvalovaná hlava Atmnan AT100. Naprosto tichá a hlavně jde umístit do velmi nízkého akvárečka, jedna mi lehce hýbe vodou v nádržce, kde je asi 8 cm vodní sloupec (ne, není to akvárium).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 14:51 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: balda.tom
Myslím že to bude fungovate velice dobře. Délka zářivky u 70 cm není problém žádný, U 80 cm stačí dát na kraje nějakou tu kryptošku nebo hnědovku a je po starostech. Hlavně zvolit pro kobereček správný jemný substrát a lehce pod něj pohnojit. Přimlouvám ze za Florapol. A filtrace - určitě bublifuk, malý bude stačit aby hýbal vodou a část molitanu můžeš zavrtat do písku, aby se vešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 14:45 Muž isamik [180] – Re: balda.tom
Mozna bych volil 25x25cm aby tam sel dat vetsi bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 14:43 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: balda.tom
pokud budes mit tu zarivku kradci jak aqva tak na krajich bude min svetla nez uprostred ale je to muj nazor a nemusi to byt pravda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 14:37 Tomas4343 – Miniakvárko
Zdravím, mám doma již 250 a 54 l akva. V tom menším se mi dobře daří krevetkám, ale nevyhovuje mi ten rozměr :-) Rád bych zkusil něco menšího, ale zas delšího. Něco s rozměrem tak 70-80(délka),20(š),20(v). Co si myslíte o takovémto rozměru? Budu s ním mít nějaké komplikace? Plánuji nad to zářivku (18w) to by snad taky mělo stačit. Filtr maximálně nějaký bublifuk nebo možná jen vzduchování. Hodně zarostlé, hlavně nějaký trávníček. Do něj by přišly krevetky a možná pár nějakých malinkých razborek. Půjde to? Díky za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 14:35 mato127 – 270l akva
dobry den prosim vas co potrebujem na zalozenie 270l akva staci jeden filter???? a da sa dat vyrobit niaka zelezna skrinka???? ake svetlo prosim potrebujem dakujem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 08:37 DeathAngell
jj díky Skusim nekde nejakej mech koupit A pak přidám fotky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 23:13 Muž Horác [3942] – Re: Johan
Pěkný stránečky. Hned si to přidám na web do odkazů. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 22:58 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: DeathAngell
Je jich spousta. www.aquamoss.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 22:41 DeathAngell
Jávský Mech ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 22:39 RAP – Re: DeathAngell
Mech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 22:09 DeathAngell
Ten stromek je super :-) Skusím ho udelat v mém 21 Litrovém

Ps. Nevíte Prosím vás co je to za rostlinu v korune stromu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 20:34 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Ja ted treba znovuzakladam 80l akva a mam predstavu o tom, ze bude cele dno porostle Hemianthis callitrichoides a do pozadi hodim nejake Hygrophilie Siamensis a Polysperma. Plus nejaky kamen/koren.

VSE JE O TVE PREDSTAVIVOSTI A O TOM CO SE LIBI TOBE A JAK S VYSLEDKEM BUDES SPOKOJENY

nekdo ti treba poradi kup si tam echinorodusy, ja ti reknu ze se mi nelibi ...

zadej google.cz a dej v obrazcich hledat planted aquarium a myslim ze se ti inspirace dostane hoodne :)

Tady mas jeden z prikladu :P Mimochodem ja udelam takovychto stromu ve svem akva hned 16! :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 19:50 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: DeathAngell
Vím co si chtěl, neber to zle, ale když už si to akvárium pořizuješ tak bys měl mít nějakou představu. Vždyť to plánování, zařizování a shánění je jedna z těch nejhezčích věcí. Přeci se nechceš hned o to nej připravit.
To že se pak optáš na názor ke skladbě tebou navrhovaných ryb, to je věc jiná. (samozřejmě při použití patřičného již založeného tématu ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 19:28 DeathAngell
Já chtěl znát názory těch co mají nějaké větší Akvárium aby mi poradili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 19:24 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: DeathAngell
To akvárium zakládáš ty, tak ty by si měl být ten kdo rozhodne co do něj dá a inspiraci by sis mohl najít na netu.

Poslední dobou se nějak rozmáhá zakládání témat jako je tohle.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 19:21 DeathAngell – Nová 120l
Ahoj , Plánuji nové 120 L Akvarium s rozměry (DxŠxV) 98x28x44 Cm .

Chtěl bych se zeptat co by jste tam daly za rybky chtel bych tam mýt nejaky zivorodky , Pancernicky , Nejakyho šnečka na čištění , parmičky a krevetky .. ano

Dále rostlinky Egeria densa a Echinodorus cv. Jan Harbich je jasná volba Koupil sem je po košíčku a roustou jak divé Ale chtel bych se vás zeptat co jeste vubec mne nenapada co dál coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 17:10 V – Re: lulk
Než se montovat s další zářivkou dovnitře krytu, tak radši kryt oželím. Já jednoduše na stovku akvárko položil tři rampy od Resunu s T8 18 W, tj. asi 0,55 W na litr. Kdyby to nestačilo, tak potom 2× GloT5 HO 58-101cm 2×24 W => prakticky 1 W na litr. Nebo jestli máš delší akva, tak GloT5 HO 89-132cm 2x39W.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551?od=1101