Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 20:22 Žena lulk [5] - Cichlidy – 9 litrov
Fotka k příspěvku Z Horbachu som priniesla 9 litrové akvárium a rozmýšlam,ako by som ho mohla zariadiť.Mám dosť nápadov,ale poprosila by som vás,aby ste vyjadrili svoj názor ktorý nápad je najreálnejší a najlepší:
-prvý je na obrázku.Chcem použiť skaly,rastliny a piesok.
- Iwagumi
- rastlinné
Filtrácia bude- malý bublifuk,topenie nebude,rastliny ako anubias barteri,machová guľa a pod.
Bud to nechám bez živočíchov,alebo tam dám nejaké krevetky red chcerry.
Udržba:raz za 3 dni výmena cca 2-3 litre.
Krmenie podla toho,či tam nejaký živočách vôbec bude.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 22:33 Muž filipsi [1295] – Re: Horác
No, mozna to na to more neni az tak spatne, jako na obyc. Tam se tak casto nesaha, neryje ve dne, nesazi. A utes vyskladany az nahoru muze byt impozantni. Nicmene lezt bych tam take nechtel (hlava ve vode je jista). Ale to by chtelo aspon o 10-20cm vetsi sirku.
(btw - 34 vterin ;-) )
(edit - jeste rada tomasovi - tady se toho ve foru moc nedozvis, obrat se primo na zde pritomne morske akvaristy, ale predtim cti nekolik tydnu weby o morske akvaristice, napr. reef.sk , atp., pokud mozno i zahranicni)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 22:32 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Horác
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 21:58 Muž Barney [61] – Re: tomas55
výška 120cm potlesk potlesk
Třeba dlouhé 160cm, vysoké 60cm a široké taky 60cm, to by bylo něco. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2008 21:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: tomas55
Vyska 120cm ? zajimalo by me jak dosahnes na dno bez toho aby jsi tam vlezl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 21:41 tomas55 – sirka akvarka
Caute.potrebujem radu chcem morske akvarium ale neviem ci my postacuje velkost a ake ryby sa don mozu umiestnit.dlzka 100cm vyska 120 sirka 50.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 17:34 Muž chicko [124] – Re: Kosta
V první řadě si uvědom, že udržet 16 litrů v chodu je daleko těžší, než se starat třeba o 100litrů..rovnováha v tak malém prostoru se ti může změnit téměř z hodiny na hodinu. A ještě něco..na ryby se vykašli, alespon ze začátku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 14:55 Kosta
Stačí děkuju!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 13:39 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kosta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 13:35 Kosta
No nějak se začít musí a tady mi to připadá, že se tu nezkušený jen odsuzuje :-| Já se ti informace dozvědět chci a tady se toho bohužel nedostává a v četbě jsem na ně nenarazil!!
Ale i tak dík za názory..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 13:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kosta
Když se musíš ptát na takové věci, tak máš na miniakvárium dost času!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 12:56 Kosta – Re: PentueR
Já si pročítám různé fóra a články a vím, že je spoustu věcí co nevím. Mně teď zajímalo spíše to když bych použil ten filtr v kombinaci kytek (živých+umělých) jestli by to dělalo dobrotu nebo je to zbytečné..
Přesto všem radícím děkuji potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 12:37 Muž PentueR [256] – Re: Kosta
Zatím ti všichni dobře poradili, aby sis o miniakva něco přečetl a ty tu pak plácneš umělé kytky - co pak čekáš? Že tě někdo povede za ruku? ehrrrmpff Ono udržet v chodu malé akva je dost náročné a jestli čekáš návod ve třech větách, pak nepochodíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 12:33 Kosta – Re: PentueR
Já nevymýšlím žádné geniální teorie!!Jen jsem napsal, jak bych to chtěl udělat a prosím o radu a váš názor! Poučování mě o geniálních teoriích mi moc nepomůže-stačilo by mi říct, co je nutné a co by se hodilo!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2008 12:22 Muž PentueR [256]
Bez kytek nedocílíš jakékoli rovnováhy a filtr ti bude jen kvedlat vodu, bude to jen udržování kyblíku s vodou. S takovým přístupem se do mini akvária ani nepouštěj a použij dobře míněné rady níže - něco si o tom přečti a nevymýšlej geniální postupy, které tě dovedou akorát k vylití kompletu do záchodu.

Kolega zrada (skvělý nick btw. ;) uvedl větu, kterou bych nechal zarámovat do záhlaví tohoto webu:

"čím míň tomu rozumíš tím větší akvárko potřebuješ"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 12:19 Muž filipsi [1295] – Re: Kosta
Precti tech clanku o zakladani a prozozu akva jeste par.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 12:03 Kosta
Já jsem uvažoval, že bych tam dal tento filtr www.akva-tera.myeshop.cz/… dal ho do rohu a zamaskoval kytkama. Co na něj říkate? Nechci do toho vrážet hromadu peněz jen tak s rozumem ;-)
Uvažuju taky o umělých kytkách. Když použiju tento filtr a dám umělé kytky, tak musím vzduchovat nebo to umí ten filtr taky coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 11:38 Muž Johan [4945] - Rostliny
Co takhle projít si zdejší miniakvária? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2008 10:57 Žena Dinamit [68] – Re: Kosta
v tak malém akva bych se vykašlala na rybky a nasadila tam krevetky. potom bys teoreticky ani nepotřeboval žádný filtr, stačilo by pouze světlo.
S těma roslinama - zkus projít zdejší atlas - zadej si maximální výšku nějakých 10 cm a uvidíš, co ti tam vyjede ;-)
Přeji hodně štěstí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 10:56 Radek
Mrkni na stránky klub.akva.sk. Myslím, že ve třetím čísle jejich časopisu se miniakvárkům důkladně věnují. A ve všech číslech je spousta ukázek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 09:34 cefallu – ahoj
taky přemýšlím o založení malého akva...
filtr je většinou venkovní, v tak malém akva by zabíral moc místa... typ ale přesně nevím, záleží kolik chceš do toho investovat, jsou různé závěsné filtry a tak...
co vím dobře je to, že vzduchovat nemusíš vůbec (respektive nesmíš), pakliže hodláš mít v akvariu kytky... mě se třebas líbí takové ty mechy - tady na webu je plno malych akvarii ktere to maji...
rozhodne bych tam dal na nějaký čas C02, jelikož jsem student tak se omezím na kvasničák .)
rybky se většinou dávají menší, myslim že se tam hodí malé razbory... a v menším počtu(nemáš tam vzduchování)

nu snad jsem odpověděl alespoň na něco .) myslim že zdejší matadoři ti to osvětlí lépe

hodně zdaru!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 09:03 Kosta – malé akvárko-16l
Všechny Vás tu zdravím,
mám pár dotazů, se kterýma mi určitě někdo z Vás poradí. Objevil jsem malé akvárko 16l a chtěl bych ho založit. Nikdy jsem to nedělal a pročetl jsem nějaké články co dělat při zakládání, ale v něčem si nejsem jistý. Chtěl bych tam mít jen pár rybek a nějakou kytku (vím,že akvo je hodně malinké).
1)Je potřeba do tak malého akva dávat filtraci a provzdušňovat ho?
2)Jak vyřešit osvětlení?
3)Jáké kytky zasadit?
4)Kolik a jaké rybky by se tam hodili?

Předem všem radícím děkuji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 19:01 Kennny – Re: Gallen
do tak malého akvárka Ti stačí trs jávského mechu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 08:21 Muž Wulfgar [0] – Re: vaclav
diky moc, tak snad do mesice bych mohl mit akva zarizene, uvidim jak to pujde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 22:18 Usine – Re: Wulfgar
Jestli tmavý nebo světlý písek je poměrně jedno. To záleží na tvém vkusu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 22:05 Muž Wulfgar [0] – Re: vaclav
parada neco takoveho jsem chtel slyset (cist). Takze diky moc, do filtru teda pridam dalsi bioakvacit, do akva sezenu teda pisek 1-2mm zrnitost (neni lepsi tamvej pisek nez svetlej?) kytky mrknu na rataj-... nevim co a rybky vypustim tyden po zalozeni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 20:47 Usine – Re: Wulfgar
Pokud jsi student tak keramické kroužky bych nebral. Jsou příliš drahé a dlouho moc nevydrží. Jednodušší je vycpat filtr biomolitanem. Písek si pořiď kde chceš, ale hlavně nesmí bublat v octě. Jinak tě budou trápit řasy a neporostou rostliny. Určitě použij co nejdelší zářivky jaké se ti vejdou do krytu, svítí podstatně více než ty kratší, z reflektory je to ještě lepší. Měl by jsi mít 70 procent rychle rostoucích rostlin. Doporučuji přečíst si www.rataj-spk.cz jeho návody a publikace, přefiltrované od reklamy je to velice dobrý návod jak na akvárium. O ryby se neboj nic se jim nestane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 17:50 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Wulfgar
Bez ryb bude zabeh akvarka pravdepodobne delsi.Jeste je moznost nasypat tak trosku krmiva to se taky delava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 17:47 Muž Wulfgar [0] – Re: Dahak
jen aby nechciply, ty dva samecky co jsem dostal jako miminka bych nerad zabil, citim jaksi zodpovednost, vuci darci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 17:45 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Wulfgar
Tech par rybicek co budes presouvat do velkyho tam dej klidne po par dnech.Pomuzou ti zajet akvarko.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 17:20 Muž Wulfgar [0]
Takze shrnu to: do filtru koupit keramicky kolecka nebo co to je, dal na dno bud koupit draheho Rataje, nebo sehnat kremicity pisek 1-2mm zrnitost (nebylo by lepsi sehnat nejakej tmavsi nez svetlej?, zasadit kytky, nechat 21 dni zabehnout akva, presunout rybky z 50l akva do vetsiho, dokoupit dalsi a doufat, ze vse bude v poho. malem bych zapomnel, kryt udelat tak aby bylo dostatek svetla (asi nejlepsi vyzkouset napred 2 dlouhy zarivky, kdyz nebude vyhovovat ak predelat a dat tam 4 mensi)

tak a ted vazne byla tady spousta rad dobrych, spousta neutralnich a spousta flamu (spamu)


takze, pokud jeste nekdo zkuseny chce poradit ma prilezitost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 13:59 Muž Wulfgar [0] – Re: Snofrev
Salamounske reseni :-D

ale uvidim jeste to promyslim.

Jinak predradniky nejsou drahy cca 250 na 4x18W takze na dve zarivky v poho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 13:51 Muž Snofrev [54] – Re: Wulfgar
tak aby to bylo rovnoměrně osvětlené
pokud bude někde větší tma, tak rostliny z té tmy budou mít snahu se dostat ke světlu, takže se budou naklánět do prostoru se světlem

tedy zářivky pokud možno zvolit takové, které prosvítí akva po celé délce a rozmístit rovnoměrně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 13:50 Žena bucliik [99]
Ahoj, já bych řekla že bude asi dost levnější koupit zářivky spíš delší, protože ty předřadníky, nebo rampy bývají dosti drahý. Já mám víko z dřevotřísky(myslím, moc technik nejsem) a otevírám ho celý a jde to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 13:48 Muž Wulfgar [0]
dalsi dotaz, kdyz budu delat osvetleni (nebudu kupovat hotovej kryt), tak mam lepsi dat tam dlouhy zarivkz pres cele akva nebo radsi misto 2-3 dlouhejch dat 4 kratsi a mit moznost otevirat viko nadvakrat ?

doufam, ze jste me pochopili :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 11:44 Muž Wulfgar [0] – Re: Sid
Hmm ve Varech v Baumaxu meli jen pisek do filtrace 0.8 - 1.4 za 260Kc 20kg, v Mountfieldu maj ten samej za 169 :-D ale zkusim jeste to Obi. Musim sehnat tu zrnitost 1-2mm a vyprat ten pisek, pak bude dno v poho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 11:17 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
A někde je v písku z pískovny i tolik zlata, že se vám to vrátí :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 11:15 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Wulfgar
Kdyby se vám nechtělo hrát si s pískem z pískovny (stavebnin, betonárky ap.), podívejte se do OBI, Baumaxu ... - bývá zde k mání křemičitý písek o zrnitosti 2-5mm, 10kg cca 170,-
(Řekl bych, že za 300,- dostanete v pískovně 300kg písku. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 11:13 Ivulik1 – Dno
Primlouvam se za pisek. Rostlinky v nem krasne koreni, maji ho radi piskorky i pancernicci, odkalovani taky v pohode. Ricni sterk asi tak - cim vetsi zrnitost, tim horsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2008 11:10 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Wulfgar
Drahy to jeno.U toho z lomu dej bacha aby v nem nebyl vapenec nebo ti nic neporoste a rybam to moc svedcit taky nebude.Kapni na nej ocet a kdyz nebude penit je dobrej :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 11:09 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Wulfgar
To si radši zajeď k řece... a přesívej písek, kterej je tam. A nebo si zajeď koupit antuku a někde jí vyčisti od jených částeček a pak pověz jak to v tom roste (mám jí v malech akváriích a zdá se mi dost dobrá ano )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 11:05 Muž Wulfgar [0] – Re: Dahak
no popravde 800 za dno do akvarka se mi davat nechce jsem student, takze to je dost penez, navic mi prijde ze fa. Rataj rejzuje na pisku az hruza. Takze hledam alternativu, filtracni pisek je moc jemnej ( 0.8 - 1.4) takze sehnat hrubsi 1-2mm a bude to ok, a nebo si zajedu do lomu koupim za 300Kc 100kg pisku a doma si ho preseju a vyperu. Nereknu kdyby 20kg stalo 400Kc ale 800 je vazne moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 10:07 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Wulfgar
Ricni pisek na dno(muzes ho koupit treba u Rataje www.rataj-spk.cz stare a nove dno).Snek je piskorka vezovita ampularka se ti na dno vyprdne :).O filtru jsme se bavili ja bych tam pridal jen nejaky ty keramicky krouzky(filtr musi bejt umistenej pod urovni akvarka).U topeni neni nic moc co resit kdyz budes mit nejakou smesku ryb tak bych nastavil 25-26°C to by melo vyhovovat vetsine beznejch ryb.
Co se tyce ryb napis co se ti libi a neco vyberem :).Videl bych tam nejaky to hejnko pancernicku mozna nejaky cichavce nebo tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 09:32 Muž Wulfgar [0] – Re: Dahak
reknu to takhle, doma v ty 50l mam 3 pavi ocka plus 6 prcku tejden starejch, navic tam mam jednoho ancitruse malinkatyho. Tyhle ryby chci presunout do vetsiho, takze vymyslet neco k nim, akva nebude tedy biotop Malawi, Tanganika, ale smes ryb. Neco pekne zarostleho, a treba casem muzu zkusit i to Malawi, Tanganika :)

takze mi jde o to, co na dno pro kytky - ryby (ty ampularky nebo ktery se yavrtavaj do dna jsou dobrej napad), jak s filtrem (umisteni,napln), topny telisko je urcite potreba, no a dal nevim, proste co nejvic rad abych neco nezanedbal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 09:27 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Wulfgar
To je tezky takhle radit.Kazdej ma trosku jinou predstavu jak by melo akva vypadat a jaky by tam chtel mit ryby.Lepsi varianta je nejdriv se rozhodnout co do nej chci a pak si ho poridit nez naopak.
Takovou tu prvni vizi musis mit ty a my ti muzem maximalne poradit co je vhodny a co ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 07:17 Muž Wulfgar [0]
Ano odmlcel jsem se, sel jsem spat, necekal jsem takovejhle "spam",ale co nadelam nic.

Cekam spis rady jak zalozit takhle velky akva, abych pak nelitoval ze jsem se do toho vubec poustel, plus samozrejme si rad vyslechnu i rady kterejm rybkam by tam mohlo bejt dobre, ale uz radsi ne 20 prispevkovou debatu na tema skalary, jsou sice pekny,ale v tomhle akva by to nevypadalo dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 00:29 Muž navik [908] - Sumci – Re: Scar
Ok, Nobody nadhodil do tohoto akva skaláry, tak se snažím vysvětlit, že tím by jim radost neudělal, takže abych byl pozitivní, doporučil bych třeba čichavce a pancéřníčky, pro ty je jak dělané :-)
A v klidu a míru půjdu jakožto druhý "stařík" :) zalehnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 00:24 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Scar
To je pravda no.Nejak se to rozhorely vasne :).Snazil jsem se Wulfgarovi odpovedet na vsechno co se zeptal ale on se pak odmlcel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 00:21 Scar
Zdravim. Nechci se mezi vas nejak vmesovat nebo tak, ale zekl bych ze jste trosku mimo. X-)
Wulfgar zadal o rady zkusenejsich chovatelu a o pomoc se zalozenim akva. Pokud vim na skalary se neptal hmm Jinak nic ve zlem love Ja sam tu hledam ruzne info pac jsem si dnes objednal akva a je celkem obtizne tu neco najit, kdyz se vzdy najde par jedincu kteri zavedou rec uplne jinym smerem :-(
Peace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 00:19 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Nobody
Nebudu tady "stariku" hazet nejaky cisla jak dlouho co delam nebo nedelam ale kdyz jste tak zkusenej akvarista jak je mozny ze vam nedochazi tak jednoducha vec.
Ono vam to samozrejme fungovat bude protoze ta ryba se prispusobi ono ji taky nic jinyho nezbejva.
Ja bych to uzavrel...kazdej mame svuj nazor a svoje zkusenosti nema smysl se tu hadat kdyz evidentne zadnej z nas nehodla ustoupit :) ale nemuzete poprit ze ve vyssim sloupci vody se ryba cejti lip uz jen kvuli vetsimu prostoru.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551?od=1201