Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 19:08 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: adis
Mám podobnou nádrž - rozměr 90x60x50.
Skříňku jsem si zbouchal z 16mm lamina z Bauhausu (ale kdybych to dělal znovu, dal bych horní desku silnější, např kuchyňskou desku) - foto zde:
rybicky.net/fotogalerie.php…
Osvětlení tam mám 4x30W T8 90cm plus 2x39W T5 89cm. Více v prezentaci rybicky.net/nadrze/8172
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 19:06 Muž mildas [12] - Rostliny
na takovou krásnou šířku akva bych se nebál použít silnější watáž potlesk jak již napsal SiD to se bude modelovat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 19:03 adis – Re: adis
A tak isto sa nasiel aj filter Shark 2 :
eshop.frontosa.cz/…

sice starsi typ ale funguje co sa tyka hlucnosti uplne bezproblemovo ( stal asi aj 10 rokov)

tento filter mi nebude stacit na toto moje nove akvarium, vsak?
popripade mam ho tam pridat aj ked bude cerpadlo s molitanom? ( to cerpadlo sa mi nepaci, kebyze to je ten Atman tak by som nic nenamietal)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 18:16 adis – Re: adis

Paaani,
mozem este poprosit o info ake osvetlenie do tohoto akvarka????

rozmyslal som o 3x nejaka Wataz o dlzke 105 cm (teda aspon taky bude horny kryt)
S tym ze v akvarku bude viac zelene ako kamenov
Tak isto by som mozno vyuzil alebo najkorej videl ien farebne osvetlenie ako biele.....


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 21:25 adis
PaDa napsal: Molitanem vyplň celý ten roh a vyřízni do něj seshora prostor pro čerpadlo tak, aby se do něj vešlo.
A zářivé modré barvy se bát nemusíš, nejdéle po pár měsících už bude barva naprosto nenápadná...


dakujem za rady.... tak to aj spravim.. na celu vysku dam molitan a do neho napcham cerpadlo... a nejakou hadickou von cez molitan a dieru v skle.... hadam to bdue ok.. len ma trapy ze cerpadlo musi byt cele ponorene vo vode a teda budem musiet dlabat do molitanu dost hlboko a potom je otazne ci bude filtrovat poriadne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 21:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: RAP
Jojo, v podstatě něco takového jsem dal do toho akvárka v práci, ale jen dvě komory, funguje dobře palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 21:08 RAP – Re: PaDa
A nebo něco takového rybicky.net/nadrz/200/k3196.jpg , ale slepené uvnitř akva ;-) . Vlastně Pavle, vy to máte v akva v práci, né?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2010 21:03 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: adis
Molitanem vyplň celý ten roh a vyřízni do něj seshora prostor pro čerpadlo tak, aby se do něj vešlo.
A zářivé modré barvy se bát nemusíš, nejdéle po pár měsících už bude barva naprosto nenápadná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 20:59 adis – Re: RAP
no len asi to budem musiet nejak uzavriet aby mi to cerpadlo nasavalo vodu prechadzajucu molitanom.
mam totiz tento typ vita tech -

www.akva-exo.cz/…


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 20:50 RAP – Re: adis
Nemusíš ji přidávat. Ta jedna je tam kvůli usměrnění proudění vody v akva. Hodně akvaristů tam žádnou přepážku nemá. Zakrýt houbu můžeš i rostlinami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 20:07 adis
tak uz tomu zacinam nejak tak chapat....
s toho vsetkeho mi vypliva ze budem musiet pridat jednu stranu k filtru... aby mi tam nestrasila modra farba molitanu.... teda aspon myslim...

otazka je.. mozem pouzit cerpadlo Vita Tech?? bojim sa ze bude moc silne a hlavne hlucne..
a bolo by zaujimave vytvorit moznost vystupu z filtra na: - 1.prud vody pod hladinou, 2. zhotovit moznost "sprchy" na hladinu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 19:25 RAP – Re: adis
To tmavé je pozadí. Šlo mi hlavně o to čerpadlo. rybicky.net/nadrze/8460
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 19:10 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky
dobrý prostorový dojem z akvária dělá právě jeho šířka a ne výška, takže jsi koupil výborně. Až jej osázíš a naplníš vodou, opticky se ti těch 60cm smrskne na 40cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 19:07 adis
RAP napsal: Asi takhle nějak <a href="http://rybicky.net/nadrz/8460/31.jpg" target="_blank" rel="nofollow">http://rybicky.net/nadrz/8460/31.jpg</a> :-) )))

aky uzivatel ma tieto foto v profile? teda ak nie su tvoje... chcel by som ich videt viac... to tmave po stranach je co???

ale inac naozaj velka vdaka.. aspon aku taku predstavu uz mam no treba mi toho viac :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 18:55 RAP – Re: adis
Asi takhle nějak rybicky.net/nadrz/8460/31.jpg :-) )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 18:49 adis
Jeenda napsal: mam jen na komodě akva 120*60*50 + pozadí břidlice cca 25 kg + písek 60 kg. a komoda drží jak nic

komoda ma aky tvar? ..na kolko casti je delena - myslim zvysle steny.... tak aj ich hrubka a je komoda lepena alebo srobovana?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 18:46 adis
RAP napsal: Zřejmě tam byla kostka akvamolitanu + čerpací hlava. Tou dírou byl vývod z čerpadla.

myslel som si ze tam bude nieco take... pena alebo akvamolitan..ale ko to cerpadlo... to asi nema byt v akvarku cerpadlo priamo.. by sa ryby asi zblaznili..... kebyze su nejake foto bolo by super...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 18:18 Jeenda – Re: adis
mam jen na komodě akva 120*60*50 + pozadí břidlice cca 25 kg + písek 60 kg. a komoda drží jak nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 18:04 RAP – Re: adis
Zřejmě tam byla kostka akvamolitanu + čerpací hlava. Tou dírou byl vývod z čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 17:01 adis – Re: Sid
to akoze komoda vydrzi tu vahu???

a ako by mala vyzerat ta filtracia s tym otvorom???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 16:51 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: adis
Fotek je plný zdejší atlas! :) Já mám své oblíbence do rostlinných akva, kde - pokud nefungují přímo jako údržbáři - nesmí škodit kytkám! :-D
S tím, nač takové akva postavit, pomohou jiní. Mně se třeba líbí kus "stylového" nábytku. (Stylového ve smyslu součásti nábytku v místnosti, nejlépe ve formě komody.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 16:49 Muž dvorak [94] - Rostliny
Mrkni se tady na webu v sekci Nádrže,je jich tam tolik,že alespoň 1 se ti trochu zalíbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 16:47 adis – Re: Sid
mas nejake typy??? fotky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 16:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: adis
Parádní tvar! V tom se bude dobře "modelovat"! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 16:37 adis – akva 100x60x40
Fotka k příspěvku zdravim

stal som sa majitelom akva 100x60x40.... aj ke je trocha sirsie ako som chcel... za tu sumu (9 Euro) ...sa oplatilo...

hcel by som a spytat.. potrebujem stoj na akva.. rozmyslam o drevotrieske 18mm alebo mozno aj 16 mm..ale nie som si isty ci vydrzi tu vahu...

za dalsie.. akva ma priecku v ktorej je diera..zrejme na filtraciu ale netusim ako by to malo byt... ma niekto nejake foto alebo rady ako by to malo asi vyzert???

a ake rybky dt do akva ked je viac sirsie ako vyssie
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 06:44 hatreder
Chtěl bych se zeptat, zda jsou u mečovek normální bílé výkaly? Mám je 10 dní a zatím se mi je při vyprazdňování nepodařilo zastihnout, až včera. Byl to bílý neprůhledný výkal. Krmím vločkama. Je to nemoc? Ryby jsou v bezva kondici a jedí normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 15:20 Muž Yirka [9126] – Re: filipsi
Najednou by to bylo opravdu moc. Z hejnových rybek pouze jedny, p. černopruhé raději jen 4, jsou z nich brzy příliš velké ryby i do 300. Začal bych těmi ancistrusy a p. očky a pak další druhy po týdnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 15:04 Muž filipsi [1295] – Re: hatreder
Ja bych byl ve vyberu ryb stridmejsi, mene druhu, vic kusu. Treba neonky bych uplne za ty dania vymenil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 14:14 hatreder
Za 14 dní plánuju pořídit cca 3 ancistruse a 6 ks dania pruhovaného, 6ks neonek, 6ks parmičky černopruhé 6 ks pavích oček a časem parmičky nádherné, štikovce a dál se uvidí.

nebude 3ks ancistruse,6 ks dania pruhovaného, 6ks neonek, 6ks parmičky černopruhé, 6 ks pavích oček najednou moc? Popřípadě jak tam ty druhy dávat za sebou. Ancistruse bych tam dal hned zkraje, aby mi to tak hezky čistil, to samé parmičku černopruhou a Dania se mi strašně líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:15 Muž Yirka [9126] – Re: filipsi
Souhlas, jen bych si dovolil doplnit, že by bylo vhodné pak přidávat rybky postupně, třeba po týdnu. Je to 300l a bude jich zřejmě více a pustit je tam najednou je říkání si o problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2009 12:38 Muž filipsi [1295] – Re: hatreder
Vzhledem k tomu, ze nemas nijak zarybnene akva, nebal bych se tam zdrave vypadajici ryby dat hned. Karantena je nutna jen v pripade (podle meho nazoru) fungujicich akva, kde je jiz mnoho ryb, co by to mohly odnest. Ty mas jen tri mecovky, kdyz to reknu hodne drsne, "zadna skoda".
Karantena tri tydny je spolehliva. V Tvem pripade bych mozna volil max tyden, jestli se neobjevi krupicka. A v te karantene pravidelne (denne) menit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2009 12:37 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
Hlavě fungující filtrace. A co se karantény týče doporučuje se 14 dní až tři týdny. Já sám nechávám 14 dní. Za tu dobu se většina případných problémů projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 12:30 hatreder
Když pak koupím nové rybicky, jak dlouho je mám nechat bokem v cca 20l nádrži, než je můžu pustit do svého akva? Počítám, že jim tam stačí trocha štěrku, topení a vzudch, nebo něco víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2009 11:05 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: hatreder
Raději to udělejte opačně - nacpěte do akva kytek, co vám vleze :), a pak - s odstupem pár dní - postupně přidávejte rybky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 11:00 hatreder
O.K. Prezentacim i foto během víkendu udělám. Rostliny plánuji přidat, ale až po těch 14 dnech až tam bude víc ryb, aby měly kytky z čeho žít.

Opravdu díky všem, moc si vážím každé rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2009 10:43 Muž filipsi [1295] – Re: hatreder
Vzduchovani co2 neubira, pokud ho nepridavas. Jestli se ti hodne libi, nech ho tam.
10ks rostlin je na 300l zoufale malo. Ale fotka by urcite napovedela vic (spolu s prezentaci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 10:24 hatreder
Tak osvětlení vyřešeno.

Chtěl bych se ještě poradit ohledně vzduchování. Akvárium mám v záběhu, mám tam vzduchování asi 10 ks rostlin a 3 mečovky. Mám vzduchování používat?
Bublinky se mi moc líbí, tak bych ho rušit nechtěl, ale mám strach, aby to rostlinkám neubíralo CO2. Dodávat se mi ho do akva nechce. Bomby a celé zařízení na CO2 jsou moc drahé a burčák se
mi také řešit nechce. Taky jde o to, když už bych kvůli kytkám musel vzduchování zrušit, aby tam zatím těch pár ještě malejch kytek vyrobilo dost vzduchu pro ryby. Za cca 14 dní končí záběh, tak tam budu
postupně přidávat ryby, aby platilo 1cm dospělé ryby na 1 litr. To už bude dost hnojiva pro kytky,nebo ne?

Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 13:00 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
Na sklo to položit rozhodně nedoporučuju. Výbojky mají velmi vysokou teplotu. Přímo na sklo by to šlo za předpokladu, že bys do takovýchto reflektorů použil třeba Philips Tornado High Lumen 65W. To jsou úsporky s poměrně velkým výkonem a slušným barevným podáním. Nevýhodou je velikost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 09:20 Muž isamik [180] – Re: hatreder
Zkus se ho zeptat treba vzkazem. Jiste rad odpovi :-). Myslim si, ze by to nebylo vhodne, dost se to bude hrat...

Nejak takhle jsem si predstavoval, ze by to slo realizovat, kdyby si netrval na krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 06:09 hatreder
A nešlo by položit přímo na skleněný kryt 2 lampy, které má tento autor?

rybicky.net/nadrze/2304&kateg=5&kateg=5&typ=0

Dno už zvedat nechci, má ho už zařízené a hrozně by se mi zmenšilo akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 21:17 Muž isamik [180] – Re: hatreder
Nemyslim si, ze by to stacilo. Dal bych 15cm dna po cele plose. A nejakym zpusobem poskladat zarivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 20:31 hatreder
Ještě by byla možnost položit nějaký lampy nahoru na kryt. Potřebuju, aby to dosvítilo na dno a mělo co největší kužel světla, aby to dosvítilo až na dno. Od vrchu krytu na dno akva je to přesně 70 cm (vepředu). Tak nějak sem se díval a vešly by se tam 3 kulatý lampy o průměru 20cm a dané do trojúhelníku. Myslíte že by to šlo takto realizovat, popřípadě jaké lampy a žárovky použít (úsporky?) hlavně to nesmí od žárovky do krytu moc topit,spíš odvádět teplo vrchem.

Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 20:18 Muž isamik [180] – Re: hatreder
Zkus se podivat na trigony mistnich nadrzi :-). Urcite to stoji za to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 19:26 hatreder
Kryt bych tam potřeboval nechat, aby se mi do akvarka neprasilo a neutikalo tolik vlhkosti. Tech 70 cm je celkova vyska akva. Ve předu mam cca 7cm a vzadu cca 10cm sterku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 19:14 Muž isamik [180] – Re: hatreder
Co zkusit 2 vybojky, ktere by se povesily nad akvarko. Neni to nejlevnejsi reseni, ale za uvahu stoji :-). Jeste bych dal vysoke dno, tech 70cm na vysku mne prijde hodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 15:45 hatreder
Momentálně řeším osvětlení v akváriu. Jak jsem psal, mám rohové 300l. Výška akvária je 70 cm, základnu má pětihran. Rohové stěny jsou dlouhé 70 cm. s nimi svírají pravý úhel stěny o délce 25cm a zbylá přední strana má 63cm. Stejný tvar má i skleněný přesazený kryt, natřený načerno. V něm je pouze 8w zářivka z kuchyňské linky a je zakrytovaná skleněnou formou. Kolem této formy bych potřeboval umístit ještě 2 zářivky, ale ty už se nedají zakrytovat a jejich délka může být pouze 60cm. Nevíte něko, jak bych mohl toto osvětlení vyřešit? Napadlo mě použít toto:

www.exo-eko.cz/…

Ty úchyty nějak přilepit na spodek krytu, ale obrázek má tak mizernou kvalit, že není poznat, na čem se to vlastně přichytává.Myslíte, že by to bylo možné?
V elektrice nejsem moc zběhlej a tak montování zářivek a předřadníků by pro mě bylo obtížné, navíc bych muse ještě všechno chránit proti vlhkosti a to už by bylo asi moc.

Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 10:38 Kopii – Re: Yirka
jasne..hele neresto ok??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 08:56 Muž Yirka [9126] – Re: Kopii
Tak já tedy také svoji reakci upravím. Záleží na tom jaké obyvatele v nádrži máš. Kapišto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 19:13 Muž sollik [257] - Cichlidy
Já měl kdysi 50 cm délka x 30 cm výška x 15 !!! cm šířka :-) Pro dítko školou povinné (snad okolo 6. třídy) to bylo ideální. Nebylo potřeba moc písku, rostlin atd. na což tenkrát nebyly penízky a přitom to na první pohled vypadalo jako relativně velké akvárium. Pak jsem ho nešetrně pustil do vany......a bylo po "obraze" :-D Dneska už bych do takového akvária dal rybu leda plastovou :-D i když se stále něco podobného prodává ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 16:59 Kopii – Re: Yirka
jak se tady divam na akvarka o stejny velikosti jako mam ja,tak ma asi 95 procent lidi rozmery 80-40-35,ale ja mam rozmery 80-30-45..tak sem se chtel zeptat jestli to vadi,nebo na tom vubec nezalezi...PRO Yirka!!!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551?od=651