Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 20:43 Sidonius – To Procha
Hlavně se nezapomeňte s dětmi učit! smich
Ať není průšvih! Negramotný akvarista = špatný akvarista! Vždyť by si ty děti nemohly časem počíst na Rybičkách!... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 20:34 procha – 1.třída
Máme paví očka, neonky, krunýřovce a ampulárie. Ve třídě je velká radost. Sledujeme rybičky každý den, každou volnou chvilku. Dneska jsme zjistili přírustek. Necháme to na přírodě, jak to dopadne. Nejraději mají děti krunýřovce. Pojmenovaly ho "paní učitelka" a prohlašují o něm, že je to pěkná přísavka. Starají se pečlivě a napomínají mě, když nejdeme hned nakrmit. Nikdy nezapomenou rozsvítit lampičku a pomáhají čistit. Mám radost jak z té vodní drobotiny, tak i z té mé ve třídě. Držte nám palce. P.S. A opravdu tam neplave nic jiného, než rybičky, jak to někteří pesimisté naznačovali. palec :) potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 20:15 jardik.cardik – yy
to je fakt ni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 18:58 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky – 5l
5l je opravdu malo ryb 0 a muzes z toho udelat micro holandske akva rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 18:33 Usine – 5litrů
Když tam dáš rostliny a písek tak se ti tam vejde asi jedna polovina bety. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 18:17 Žena katunka [158] – jirka
Počet ryb doporučuji 0, rostlin si tam dej kolik a jaký chceš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 18:02 Jirka – 5 l akvárko
Pořídil jsem si opravdu pidi (5l) akvárko na BOJOVNICI PESTROU /BETTA SPLENDENS/ .Co doporučíte za rostlinky a techniku ,počet BOJOVNIC .Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2006 21:49 Žena Wampi [54] – deimos
jako to je fakt, ale tady byla řeč o neonkách a pancíkách takže tu fakt neřešíme 50 cm ryby... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2006 19:37 Deimos – pravidlo
ono to pravidlo: 1cm ryby na 1 liter vody - nie je vždy presné. Povedal by som, že platí len pre viac menších rybiek. Tak napríklad: predstavte si 50 centimetrovú rybu v 50 litroch, alebo 100 cm rybu v 100 litroch. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2006 19:26 Žena Wampi [54] – ...
no , ale ono by se ti to tam možná i vlezlo, ale u čichavců je lepší mít 1 samce a třeba 3 samičky ať je v nádrži klid no a u neonek je zase lepší mít jich víc páč to hezky vypadá.
Záleží jak se rozhodneš ty. Jestli trváš na tom , že chceš mít jak neony tak čichavce. Jo a těch 49 l si myslel už s odečteným dnem nebo je to objem prázdného akva? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2006 14:29 Rybous – a kolik teda
hm a teda kolik a ceho by tam melo byt :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 22:17 Žena Wampi [54] – ..
Snášet se budou, ale řiď se jednoduchým pravidlem 1 cm ryby v dospělosti na aspoň jeden 1 l vody a věř, že je to moudré pravidlo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 22:08 Blbstajn – Akvarko a rybicky 49l
prosim vas nebude prerybneno akvarko 49l s rybickamy

8xtetra neonová
4xpancernicek panda
2xcichavec modry

a este jestli se budou vzajemne snaset ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 10:47 Gabriella – Dodatek 2
Romane: jak jsem jiz psala, akvarium uz bezi a to co pises mam uz vyrizene k naproste spokojenosti. Jen chci k mym stavajicich black molum, pavim ockam a platam koralovym pridat co nejvetsi rybky...a ja se ptam jake rybky by byly vhodne. To ostatni uz mam hotove.-)

:-): ano pletu si obsah a objem...a taky obcas delam hrubky...a co jako...

Vrubozubec: moc diky za tipy!! Opravdu:-) predstavovala bych si to nase akvarium jako spolecenske, aby tam bylo co nejvice ryb....napisu ti seznam ryb, o kterych uvazuji a reknes mi prosim, ktere k sobe fakt nejdou? Podle toho co jsem cetla, by k sobe meli jit, ale v praxi to proste odzkousene nemam. Skalara amazonska, kancik cervenooky a zelenooky, cichvaec perletovy a modry a pruhovany, gavunek lososovy, tetra medena a krvava a konzska a dlouhoploutva, neonky, mecovka zelena, ancistrusy, parmicky nadherna, cichlida zlutoocasa, akara hneda, trnovec belopruhy, sumicek indicky, perovec skvrnity, mrenka nadherna....

Jinak diky moc vsem:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 21:54 Muž [] – 400l
A nebude rozumnější se začít nejdřív starat o založení dna,dekoraci,rostlinách o technickém zázemí a nakonec o rybách? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 21:25 ... – :-)
Pleteš si obsah s objemem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 20:45 Gabriella – DODATEK
Diky moc za tipy...jen doplnuji rozmer: S 150 x H 60 x V 50 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 20:10 kremil – akva
taky by bylo třeba vědět výšku délku hloubku a potom se budem bavit o rybách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 18:50 jardik.cardik – yyyy
čichavci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 17:48 kaca – rybky
parmicku ctyrpruhou(hejnovita)tetra kosoctverecna(hejnovita)pancernicek panda(minimalne po4)skalara amazonska(minimalne po5)zavojnatka trikolor(minimalne po2)HODNE STESTI!!!!!!!!!!!!!!! :-D :-D :-D hmm potlesk palec ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 17:14 Muž Hugo [8] - Cichlidy – neonky
hmmm 50 neonek na 413 litrovy akva tezkoby si je tam hledal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 17:10 neonky – janci286
ja by som tam dal 50neonek ........to je náááááááááádhera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 15:06 Žena azalka [38] – velký aqárko
Ahoj, já bych tam fikla hejno parmiček žraločích, tak 10 kousků. Strašně se mi líbí, ale asi nikdy nebudu mít tak velkou nádrž, ve které bych je mohla mít a netrápit je. Měj se a ať se daří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 14:08 Vrubouš – ryby
Skalary,Akary hnede,Krunyrovce,Cichavce,Parmicky,Neonky...Je toho spousta.Spis si prohlidni zdejsi atlas ryb,vyber si ryby ktere by jsi chtela,pak sem napis jejich nazvy a nekdo ti uz poradi (snad dobre) jestli se hodi do tveho akvarka nebo ne.
P.S.:Jake to ma rozmery? ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 13:59 Gabriella – Zakladam akvarium obsah 413 litru
Ahoj vsem:-) mam prosbu, poridili jsme si pred 2 lety akvarium obsah 80 litru a chovali tam platy koralove, black moly a pavi ocka. Tolik k mym akvaristickym zkusenostem. A ted mame nove akvarium, ma obsah 413 litru a mame tam tyto stavajici ryby a chceme k tomu spousty dlasich novych rybek. Cim vetsi tim lepsi, jake byste nam poradili? Diky za rady G.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 11:24 Žena Kate [10] – to Sid
No jo, to máš pravdu. Já jenom nechápu, že si nepoříděj třeba několik živorodek, ty jsou přece barevný až až. Proč si pořizovat hnedka nějaký supernáročný obří ryby, který stejně moc dlouho ve vězeňskejch podmínkách nevydržej. Já znám ze školy hned několik případů takových akvaristů. No jo, jenže co bys chtěl od lidí "pánů tvorstva" rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2006 21:33 Sidonius – To Procha
Není důvod se omlouvat! :-)
Máte pravdu, že nemálo ryb je nuceno žít v pro ně nevhodných podmínkách. A nejen, co se prostoru týče...
Mnoho (začínajících?) akvaristů vnímá, bohužel, tohoto koníčka jako "sběratelství" - a rybky "sbírají" podle nevhodného klíče. Tedy nikoli podle toho, jaké podmínky jsou jim schopni vytvořit, ale podle... hmm třeba - barev?.... Nebo .... "krásy"?... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 19:42 procha – to sid
Tak se omlouvám, ale zase tak strašný sek to snad nebyl. Myslím, že spousta rybiček ( chudinek ) žije v horších podmínkách, ale příště si dám pozor, abych to neobrátila. palec :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 18:38 Muž Hugo [8] - Cichlidy – ...
kacko ty mas inteligenci pod bodem mrazu ne!!!skalary,zavojnatky do tak malyho akva,a ty parmpruhe asi taky ne ,black molly se pise oddelene a kdo to kdy slysel ze zerou ryby!!!sou to vyhradne bylozrave ryby,a urcite taka mala ryba nezezere inou maximalne poter ale to zerou skoro kazde rodice krom nejakych cichlid,tak si kup nejakou literaturu a pak tu neco pis ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 18:01 Lucík – to kacka
Skalary do 35l?????Tak to si se asi holka preklepla vis,to by se jim asi moc nelibilo rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 17:54 kacka – rybky
Porid si pavi ocka nebo mecovky,skalary,zavojnatky,parmicky ctyrpruhe blackmoli ale POZOR!!!!Blackmoli zerou rybicky.Muzes i neonky ale je s nimi docela prace kdyz jsou NEMOCNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 17:14 Sid – To Procha
Procha: "... 1l vody na 1-2 cm dospělé rybky ..."
Já to vidím na 1-2 l vody na 1 cm rybky! ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 17:12 Muž Hugo [8] - Cichlidy – .
nebo si muzes poridit mecovky cichavce zakrsle nebo medove,ziv.ostrotlame,panciky,nejake ty krunyrovce.atd proste skoro jakekoli mensi rybky ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 16:55 procha – začátek
Myslím, že by bylo vhodné si vybrat něco z rybek, které jsou na stránkách pod odkazem " Ryby vhodné pro začátečníky" úplně dole v pravém rohu a počet vypočítat 1l vody na 1-2 cm dospělé rybky bez ocasních ploutví. Alespoň mně to tak bylo na těchto stránkách razeno a myslím si, že rady spolukolegů jsou fajn. Ať se daří, je to fajn. potlesk palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 16:52 vik-a – rybky
pavie ocka su nenarocne pekne...
Ale tiez velmi zaujimave su rasbory, neonky.... a tych je vela.
Ja chcem mat neskor bojovnicu. Zrejme aj ta sa lahko chova.
Ale nesmies mat v akva dvoch samcov toho isteho druhu (bojovnikov)!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 16:16 Lucík – j
Jojo pavi ocka vydrzi vsechno a jsou krasne barevne,asi je to tvoje prvni akva vid?A treba by jsi k nim mohla soupnout jeste krunyrovce(ten cisti akva) black mooly-zivorodka ostrotlama a neonky teda doufam,ze tyhle rybky jsou k sobe,ale myslim,aby to zas nebylo prerybnene,urcite ti poradi nekdo zkusenejsi ale pavi ocka jsou fajn palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 16:13 Muž [] – gupka
Podle mě paví očka. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 16:07 Týýýnkaaa – jaké rybičky 35l
Pomalu si zakládám akvárium. Přemýšlím, které rybky by byly nejvhodnější. Akvárko má objem cca 35l. Chtěla bych nějaké hezké, nenáročné na chov, aby se mezi sebou snášely...Poradí mi někdo? Pls.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 13:01 Xantis – šnek
zkus šneka,ten čistí sklo od řas i dno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 10:56 jules – darček
...ja si myslim ze ta rybka je darček a nie ten 2l pohar,takze by to nemalo byt ziadne zneuctenie darceka ak by si to vymenila za nieco večie.Potom by si mohla rozmýšľať aj nad dalsimy rybkamy,nejakou rastlinou a mala by si aj menej roboty s udrzbou.Nehovor ze by sa ti to akva potom nezmestilo na nejaky pisaci stol a obcas by si na to nemohla zapnut aj stolovu lampu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 15:58 KACA – RYBA
KUP SI MALIHO CISTICE POPRIPADE JI DOPREJ MOZNOSTI UKRYTU ZIVI ROSTLINY KRM JI VLOCKAMA A NEBO VETSI AKVA.JO Z TY KOULE SI NIC NEDELEJ,VE ZVERIMAKU JI DALI DO 10 CM SKLENICKY! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 17:16 katka – chudak ryba
Prosim te, bud tu chuderu rybku vrat nebo investuj par kacek a kup vetsi akva. A nerikej mi ze nemas kam dat 20l akva, vzdyt je to uplne malinky!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2006 15:59 Caleb – dárek
No podle mě dost nevhodný dárek. Chudák ryba ne Nechápu, jak někdo někomu může pořídit rybu v 2L kouli aniž by o tom něco věděl on sám i obdarovaný.

Pak se má člověk divit, proč jsou po Vánocích plné útulky. Lidi jsou holt idioti tone

Jestli chceš aby se rybka měla dobře, poslechni ostatní....nejjednodušší by bylo rybku vrátit.

Pokud si ji chceš nechat a dopřát jí aspoň trochu prostoru, kup si malý obyč akva (i 16L je lepší něž 2L koule)...pořiď nějaké rostliny, obyč filtr a osvětlení (případně i topítko). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 15:55 ulik – :(
asi budu brečet...akvarista ze mě nikdy nebude ale rybičku jsem si zamilovala...:( necuuuuu pomoooc...:((( hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 15:36 Sidonius – To Ulik
A co takhle vrátit betu (v jejím zájmu!) do akvaristiky a do koule dát pěkný kaktus?
Třeba to "dárce" pochopí...?
Můžete mu také zkusit tu "radost" oplatit - pořiďte mu např. potkana. A kdyby měl náhodou potkany rád, tak kotě. Ať se má jak bavit, ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 15:26 Sidonius – Později
Rybky doporučuji ještě později - nejlépe, až budete muset rozdávat přebytky rostlin z tohoto akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 15:11 R Muž Mrakoplash [1776] – d
Do takhle malyho akva nedavej uz zadnou rybku. no :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 15:01 ulik – proč ne?
jako k té živorodce žádnou další živorodku nebo žádnou další rybičku? :) na mě musíte laicky já o tom nevím téměř nic... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 15:01 R Muž Mrakoplash [1776] – kk
betta.wz.cz jujkni sem co bojovnice potrebuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 14:59 maliman – nnn
Od řas čistí ž.duhová ,ale neradím ti si tam dát ještě nějakou rybu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551?od=2201