Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:24 rolandmynar – Re: Naďa
Mám oba Fany v obýváku, spím tam a nejsou slyšet vůbec, ale opravdu vůbec. Už jsem několikkrát čučel, jestli jedou. Nekecám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:22 Žena Naďa [33]
Hodiny mě taky dost vytáčí. Tu cenu bych si přestavovala tak kolem 500 Kč. + - autobus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:19 Muž filipsi [1295] – Re: Naďa
V tichem pokoji (loznice) je slyset kazdy kompresor, a me, ktery nesnesu i tikani, by cokoli vadilo. V obyvaku mam sera air 110, kdyz se skrti na vystupu, je docela tichy, pri beznem "provozu" domacnosti neslysitelny. Existuji pry i tissi, chvalene jsou myslim rena air, chce to zkusit.
Kazdy ma jinou citlivost na hluk, tak tezko radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:15 Žena Naďa [33]
Nevím jak velký hluk si mám představit, zatím bude v obýváku (za hlavou), tak jestli bude rušit při sledování televize. Nevylučuji, že po přestěhování by mohl být i v dětském pokojim, kde děti spí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:11 Muž Norton [109] – Re: isamik
Nebo tak Michale. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:04 Muž Norton [109] – Re: Naďa
Ten filtr v trigonu není žádný "šmejd" :-D Čerpadlo je od "Hagenů" PowerHead201 a kvádr akvacitu od "věhlasné" firmy Rataj & syn. Jediná úprava byla ořezání kvádru na požadovaný rozměr. Jinak ty kvádry jsou přímo dělané na čerpadlo Atnam 201. S tím však osobní zkušenost nemám, někdo tvrdí, že je hlučnější, druhý zas že je tiché... Powerhead tichý zatím je.
Cena akvacitu s trubkou je v akvaristikách kolem 100,- korun, čerpadlo podle typu od 300 do 700...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 20:54 Muž isamik [180]
Fotka k příspěvku Jestli nevadi hluk od vzduchovaciho motorku, tak si porid bublifuk.

Treba o trochu mensi nez je tenhle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 20:53 redmaus
Co zkusit Aquael cena docela ujde ja ho mam ve 112 a neni problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 20:26 Žena Naďa [33]
Omlouvám se, jsem asi natvrdlá, ale s tím filtrem si stále nevím rady.
1) Potřebuji koupit hotový a ne ho předělávat.
2) Raději chci vnitřní.
3) Nechci šetřit na kvalitě a koupit šmejd, ale jsem na mateřské, tak zase nepotřebuju finančně de luxe, ale nerada bych našla rybičky uvařené.
Akvárko bude v obýváku, vytápěné na 24 st. hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 18:55 Muž Norton [109] – Re: Naďa
Když už mne Filip uvedl jako "odstrašující" příklad. :-D :-D :-D Tak což třeba něco takového: rybicky.net/nadrz/748/d5230.jpg. Původně jsem používal vnitřní filtr TetraTecIN600, který jsem shledal nevyhovujícím právě z níže uvedených důvodů.
;-)

Mimochodem, ten Fluval jsem měl za 50% ceny (no nekupte to). Akvárko je v ložnici a čerpado Fluvalu je vskutku velmi tiché.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 18:33 Muž Diego [72]
Já mám taky filtr FAN a přemýšlím že na něj koupím nějaký biomolitan.Průtok je docela dobrej,protože jde hodně zmírnit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 16:42 Radka – .
Taky se zástávám Fan filtrů.Pokud se vybere správná velikost ,tak ten průtok není taková hrůza.Pokud jde velikost filtrační hmoty,tak není největší. Stejně ale ,když se akva zajede,tak biofiltr je i celé dno ,takže pak vše funguje i tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 16:08 rolandmynar
Jen abych trošku rozptýlil povědomí o "honičích vody" konkrétně Fany mají spousty nástavců, které zmírňují proud vody, nebo ho rozptýlí, nebo skrápí hladinu svrchu, apod. Je fakt, že filtrační hmota není největší a určitě se musí častěji čistit než u "hrncových" ale taky to není žádná hrůza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 16:01 Muž filipsi [1295] – Re: Naďa
Podivej treba sem, na Nortonovu upravu Fluvalu: rybicky.net/nadrz.php…. Abys po case nedopadla stejne, ze ho rozrezes a zustane ti vlastne jen cerpadlo a koupis kostku.
Ale jestli na nem trvas, volil bych filtr jeden misto dvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 15:55 Sidonius – Re: Naďa
Jestli je pro vás hrncový filtr "nedosažitelný", běžte raději do kostky molitanu a čerpací hlavy. Nemusíte si přeci za hodně peněz koupit omezeně užitečnou věc - "honič vody". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 15:45 Žena Naďa [33]
Když bych zůstala u FAN, tak ten větší? 100-150 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2007 15:35 Sidonius – Re: Naďa
Ježíšek nám přinese akvárko 80 x 35 x 40 cm (112 l).
Taky mám tohle akviško a filtr TETRA Tec Ex 700 a jde to. :-)
Nevýhodou tzv. "honičů vody" (ponorných filtrů typu FAN-x) jsou minimální objem filtrační hmoty a příliš vysoký průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 15:27 Muž Paul Ramon [17]
Také mám 112l a v nejbližší době si chci pořídit vnější filtr Tetra Tec EX 600...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 15:12 rolandmynar
Já mám FAN-1 plus a FAN-3 v jedné místnosti, kde spím a jsem nadmíru spokojen. Není je vůbec slyšet. Mají oba i přisávání vzduchu. Použití vnitřní, vnější je věc zkušenosti a názoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 15:07 Muž filipsi [1295] – Re: Naďa
Osobne bych jeste do 100l dal molitanovy vetsi bublifuk, nebo kdyby mi neslo o penize, nejaky vnejsi "kyblikovy" (fluval 105, eheim 2211).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 14:54 Žena Naďa [33]
Ježíšek nám přinese akvárko 80 x 35 x 40 cm (112 l). V obchodě mi doporučili 2 filtry FAN MINI PLUS na akvárka 60-100 l (40-200 l/hod) nebo FAN PLUS na akvárka 100 - 150 l (450 l/hod). Já bych se přikláněla k tomu většímu. Máte s touto značkou zkušenosti? Ve druhém obchodě AGUA TRIXIE M 1000 na 100 - 180 l, který má cenu dvojnásobnou, nebo i další dražší. Co vybrat? Nebo je lepší jem molitan? Jsme začátečníci. hmm Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 11:09 RAP
Jj, ale poslouží to dalším nováčkům akvaristiky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 11:01 Žena azalka [38]
Jen je otázka, jestli je dotyčný vůbec ještě akvaristou a začátečníkem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 10:59 RAP
V tom je to kouzlo, jak se dá plynule navázat na téměř rok staré téma ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 10:33 Žena azalka [38]
Sledujete, jak je to téma starý? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 09:23 rolandmynar – Re: hanz
Jasně, ale překližka je daleko dražší a já se snažil aby to nestálo moc. Spoje jsou samozřejmě čepované, lepené a šroubované vruty 6 a 8 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 22:57 Muž hanz [27]
No tak o tom ze DTD udrzi velkou vahu bych strach nemel.Ale mel bych strach ze spoju... ;-)
Jinak DTD patri konstrukcni material a tudis neco vydrzet musi.Ale nej je preklizka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:52 rolandmynar
Jinak pro úplnost stála na tom 14 dní očesaná Škodovka 120l. Ve sběrně měla pak 738 kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:51 rolandmynar
Záleží taky na čem akvárko leží a na rozložení vah.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:50 rolandmynar
Fotka k příspěvku No tohle bych potvrdil. Mám svoje akvárko cca 350kg na tomhle. Je to skříňka z lamina 16mm a je odskoušena hmotností 750kg po 14 dní.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:30 blb
Nechci malovat čerta na zeď, ale viděl jsem stolek, co se zpotil pod nákupní taškou. Příde na to, kdo a proč ho vyrobil no coze hop tone tone potlesk spim hmm X-) rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 20:27 Usine
Pokud jde o filtr tak si vícekomorový můžeš vlepit přímo do akvária nebo ho postavit vedle. Vrtat díry do boku je dost nepraktická věc. Vetšinou se dělají do dna (v otvoru je namontována trubka pro přepad), to je filtr pod akva. pokud budeš mít filtr hrncového typu pak jsou jsou otvory dost nepraktické pokud budeš chtít vyčistit hadice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 19:52 Muž hanz [27]
Jjj mas pravdu,tak na to kaslu a nebudu vybocovat s normy :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 19:50 Muž georged [44] - Živorodky
Samečkovi bojovnice se zeradélko dává, ale být zavřen z zrvadlové místnosti, tak se z toho taky zblázníš :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 19:49 Muž georged [44] - Živorodky
Nevím, ale myslím že by to plaché rybky stresovalo ještě víc než když vidí pohyb venku mimo akva - a to protom, že by to zalité vodou bylo jako zrcadlo a viděli by plavat sami sebe a stále by je pronásledovalo jejich druhé já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 19:43 Muž hanz [27]
:-D To jo no,to je fakt ze bi me moc nevideli,ale aspon by se chovali prirozene a plache ryby by se neschovavali...Ja to ale myslel ze zameru hlavne kvuli svetlu,pac tyto skla tak trochu pusoby jako zrcadlo.Mozna se mi to jenom zda a proto chci hafec odpovedi,aby ste mi to vyvratili ci naopak doporucili. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 19:36 Muž georged [44] - Živorodky
Předpokládám, že by bylo průheldné zvenku a neprůhledné ze vnitř :-D, tak potom by na tebe rybky vůbec nereagovaly, což by byla možná škoda, mne se líbí, když rybky plavou na místo krmení jen co mne zahlídnou :-D. Pokud by jsi ho udělal zvenku neprůhledné, tak by ti tam zase nerostla řasa :-D smich :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 19:30 Muž hanz [27] – Priprava na 300 l
Chtel jsem se optat zda nema nekdo zkusenost X-)
Chci si nechat slepit akvarko a chci aby fakt stalo za neco(proste kvalita) a tak me napadlo i takovy detail :-) .
Ze bych si sklenarovi rekl aby mi to akva slepil ze skla to co je pruhledne jenom s jedne strany (kourove)...
Melo by to pozityva nebo negativa,(teda krome ceny :-) )
A jeste neco bude mit cca 300 l a premyslel jsem o tom ze bych si nechal ovrtat i otvory do bocni steny nahoru a dolu. stim ze by to bylo pro vnejsi filtraci a rovnou by se to dalo pouzit jak pro napousteni,tak i pro vypousteni...

Piste cokoli Vas napadne,cim vice tim lepe...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2007 19:58 Muž Nik [191]
Ach jo...
1) 10 litrů není 15 litrů
2) psal jsem: "Ale s rybou, která v tom umí nebo aspoň zvládne žít." - sám mám 3 bojovnice v 8 litrových akváriích.
3) Markii podle profilu a množství akvárek tě nezařazuji mezi začátečníky a tudíž víš, co si máš hlídat

10 litrů pro začátečníka je nesmysl. Aspoň trochu zkušený člověk ať si dělá co chce - třeba pěstuje kapra v zavařačce. Jenže ten už se nezeptá na fóru co si o tom myslí ostatní, ale prostě to udělá, protože si bude vědom různých úskalí a bude to mít promyšleno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 19:25 Žena Markii [10]
nesouhlasim, mam 15l akvarko se sterkem a rostlinama a bez osvetlení-stoji na okne, a odchovala jsem tam nekolik vrhů bojovníků až do 2 cm velikosti(jako male pavi oko) a ted tam mam mimina rajovcu a rostlinkam se to libi, ale ne všem.Nevim proč by to nemelo jit, jen se musí více hlídat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 19:22 Muž Nik [191]
Ano na 10 litrech nevidím nic špatného bez rybek, nebo s rybkou bez štěrku. Ale s rybou, která v tom umí nebo aspoň zvládne žít. Měli byste si uvědomit, že spousta rybiček těch úžasných miniakvárekách na internetu je jen nafingovaná. Že tam jsou vložena pouze pro účely focení, aby tam nebylo mrtvo. V deseti litrech, kde bude štěrk a podobně bude s bídou 7 litrů vody. V tom mít i jenom dvě živorodky je nesmysl. Nehledě na to, že tam bude tolik živin, že v tom stejně ani rostlinky neporostou, protože by tam muselo být toho štěrku víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 18:24 Žena Markii [10]
říkáš maleho čističe a vzápětí říkáš že tím myslíš ancitruse, který může mít přes 15 cm.
Toho určitě ne, jinak akvarko bude těžke udržovat, ale kdybys nebyl začatečnik tak ti nikdo neřekne ani pul slova, jo a ještě, jsou ruzne velikosti pavích oček(Gupek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 17:43 Page
To Nik pro začátečníka určitě špatný, jinak nevidím problém;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2007 17:38 Muž Nik [191]
myslím, že nápad s 10 litry je špatný už od začátku no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 17:00 Muž zaciatocnik [2]
ano mylsim ancitrusa ale neni tam potrebny?ale ja chcem dat 1samceka a 2samicyk preto aby nechodil stale za jendou a raz ju vycepra a ona zdochne ale takze toho prisanika tam dat nemusim? dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 16:55 Muž Jurasek [137]
Podle mne tam ty paví očka dát můžeš, spíše dvě než tři, ale toho čističe bych tam už nedával. Myslíš Ancitruse?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 16:42 Muž zaciatocnik [2] – 10l
cate mohlo by to takto fungovat?mam 10l akvarko ale to je plny objem a chcem tam dat rastliny strk na dno a filtrovat budem cez hadicku bublifukom a mohol by som tam dat 1samceka gupky 2samicky gupiek a maleho cistica?casom by som dal ineho moze to tak fungovat?nebudu tam tyrane?a co s malymi keby sa neake narodili lebo ja ich nechcem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 09:15 Muž Roman [100] - Cichlidy
1-osvětlení stačí 2 trubice, odpovídající místě v krytu.Rostliny moc nepůjdou, tak netřeba svítit moc.
2-topení určitě ano, v rozmezí 100-250W, dle stability teploty v okolí.Já mákm např obyč kovové od Atmana s venkovním termostatem.Výhoda je v tom že se to nerozbije, což je u mých cichlid důležité.Už jednou mě přerazili skleněné a tu ráno jsem dostal já.
3-Pozadí je otázkou vkusu,ale každopádně zabere prostor nádrže.
4-dekorace je u afričanů jasná, kameny a zase kameny.Nejlepší je vyskládat kupu kamenů až k hladině, tím odpadá pozadí.Kořeny spíše ne-viděl jsem takto otrávenou afriku u kolegy z práce.A pokud ano, tak radši hodně starý kořen z nějaké nádrže, kde se to dávno vylouhovlo.
5-u ryb je to sporadické, u afriky se všeobecně přerybňuje z důvodu agresivity.takže 20ks ryb do 20cm je akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 08:03 Muž romi [7] – vaclav
ok, zariadim sa podla toho...
a kombinacia ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 11:38 Šámes
jo tak...tak to se omlouvám :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551?od=1651