Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 14:53 ulik – hehe...
nooo živou :-D to bych asi nedala...větší akva? jejda no nebudu přece měnit dárek za větší když jsem ho ani nechtěla...:o)) jako když už ho mám tak jsem ráda, je to hezký dárek ale nechci si hned otevřít akvahotel pro ryby...:o))) no k tomu čištění...slyšela jsem že by byla vhodná nějaká rybička která čistí akva od řas a nečistot...jen nevím jestli se to bojovnici bude líbit? jako větší akvárium si pořizovat nemůžu to mi tady neraďte pže bych ho neměla ani kam dát... :-( no budu se snažit aby bojovnice moje měla hezkej dlouhej život...doufám že mi vydrží aspoň do pondělka abych se zašla zeptat do zverimexu jak se o ni starat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 14:46 vik-a – for you
rybky by nemali byt v gulatom akva(aspon podla mna). a umela rastlina??! no toto. prihot zivu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 14:44 maliman – nnn
2 litry? To je sklenice ne? Být tebou tak si zajdu do zverimexu a kopím si tak 20l u nás to maj za 190Kč. Krm jí jednou dvakrát denně trochou vločkama ,ale fakt jen málo páč máž malé akva a hned by se ti zkazilo když ji překrmíš. Do 2l si ani filtr nepořizuj a vodu měň 1x-2x tejdně za odstátou. Ale fakt radši jí kup větší akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 14:40 ulik – 2l akvárko
Zdravím all...:) mám takový více méně problém...na narozeniny jsem dostala bojovnici v malém asi 2 litrovém kulatém akvárku...nikdy jsem se o rybičky nebo akvária nezajímala a nevím jak se o ni mám postarat...v akvárku mám jednu umělou rostlinu a pár říčních vyvařených kamínků... ty ale přemýšlím vyměnit za nějaké bílé oblázky zakoupané ve zverimexu...prosím poraďte mi jak často ji mám vyměňovat vodu a jak časot ji mám krmit, jaké je vhodné krmivo a jestli můžu k ní dát jinou rybku když je to tak maličké akvárko...budu vděčná za každou radu...děkuji ulik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 14:21 maliman – hmmm
Akva sem dostal dnes ráno! Rostlinky budu moc koupit až v pondělí. Až budou obchody otevřený. Ryby stejně koupím až se zaběhne filtr a až rostlinky trochu zakoření. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 14:02 Sidonius – Akvárko
Tak abyste nebyl za tyrana rybek - co kdybyste zkusil v tomto akva pěstovat rostliny. A rybky do něj dal, až z něj uděláte Akvárko? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 13:11 maliman – to Sidonius
Díky. Já jenom aby si někdo nemyslel ,že sem nějakej tyran rybek. Ale do toho novýho akva bych chtěl něco hezkýho:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 13:05 Sidonius – Gratulace
Gratuluji k narozeninám! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 12:59 maliman – to Sidonius
Na pravo od nového akva je vidět má 72l. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 12:55 maliman – to Sidonius
Fotka k příspěvku Ne k mím dnešním narozkám jsem dostal nové akva 78l. Je ještě neobydlený, poloviny napuštěný. Gupky už mi porodily mnohokrát a potěr jsem vždy rozdal. Ale porodily vždy v noci. A tak sem potěr potom musel pořád lovit v 72. Myslel jsem ,že kdyby někdo věděl jak se to pozná nemusel bych je lovit všechny ,ale jen matku. Fotka 78 je zde:
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 12:36 Sidonius – ?!
Maliman, 12:01: Jak se pozná, že samice pavího očka začne brzo rodit?
Maliman, 12:07: Mám nové 78l akva a ještě ani jedna rybka. NEJSEM ZAČÁTEČNÍK a chtěl bych něco hustýho. Navrhněte někdo nějaké super osazení.

Máte v tom nějaký hokej, Malimane! X-)
Tahle "78" je vaše druhé akva nebo jste "přifoukl" tu původní "72"?
Jestli jde o totéž akva, pak ty rybky, které uvádíte v prezentaci, už to mají všechny za sebou?
Nějak rychle - akva založeno 5.11.2006, ryby: 1x bojovnice pestrá, 1x fantom červený, 2x kančík červenooký, 2x krunýřovec skvrnitý, 5x neonka obecná, 2x pancéřníček kropenatý, 2x pancéřníček skvrnitý, 1x tetra měděná, 8x živorodka duhová.
Na fotkách je vidět ještě zbytek ryb - fantom, měděná tetra, pár neonek a pavích ok...
Nedávno tam plavaly i nějaké molinézie?...

No, já si myslím, že paví oka by měla být pro vás dostatečně hustá. Budete-li dostatečně trpělivý, po čase možná příjdete na to, jak se pozná, že samice bude brzy rodit.
(Napovím - až si s jejími ještě nenarozenými mladými pohlédnete z oka do oka. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 12:07 maliman – Složení rybek 78l
Mám nové 78l akva a ještě ani jedna rybka:-). Nejsem začátečník a chtěl bych něco hustýho:-). Navrhněte někdo nějaké super osazení ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 18:03 Deimos – och!
O.K.! Máte pravdu... 40 litrov je málo :-( Ale sfúkli ste ma dobre.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2006 08:41 Buri – Malawi
Jak jiz rikal memeo, tlamovci jsou teritorialni ryby a potrebuji prostor, navic jich je opravdu potreba hejno aby se nepomlatili mezi sebou. Na tlamnovce je opravdu potreba nadrz od 250l nahoru. Pokud budou ve 40 litrech, tak se pozabiji navzajem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2006 08:13 Houba – NE
jednoznacne NE .... malawi do 40l=naprosty tyrani rybicek .... tone malawi tak od 150l ale i to je vcelku malo .. ale na par rybek staci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2006 06:05 Štěpán – .
Trochu mi to připadá jako by se Deimos chtěl s tříkolkou účastnit závodů formule 1.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2006 02:20 Muž [] – 40
kategoricky NE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 21:48 Muž Jammes [72] - Afrika – 40
do toho akva by šly šnekáči - N. similis, ocelátus a podobný - skupina ryb, vytírají se do ulit a takle velká nádrž by jim vyhovovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 20:47 Muž wladys [291] - Cichlidy – ..
...pokud by si měl něco kolem stovky,dalo by se uvažovat o šnekovkách,ale tam je zase problém s většíma nárokama na kvalitu vody. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 20:45 Muž wladys [291] - Cichlidy – :-O
40 litrů maximálně na potěr..... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 20:18 jardik.cardik – jj
memeo asi tag nejak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 20:16 Muž memeo [15] – Malawi
Můj názor je ten,že i na pestřence,kakaďáky atd je 40 litrů malé akvarium.Tyhle cichlidky bych dával do akvaria okolo 80-100 litrů.
Toď můj názor. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 20:00 Deimos – krab
dnes mi predavačka v obchode povedala, že ten krab môže byť aj s rybami, že jemu bude stačiť na jedenie zvyšky a odpad z rýb.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 19:57 jardik.cardik – yyyy
jaaa nevim kup raci 20neonek nejake ty čudly a pokud neco veciho tag no kolem 200l fakt rybky by se pomlatily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 19:54 jardik.cardik – y
kraba neeee vse ti zabije a ne cichlidy ale cichlidky mozna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 19:54 jardik.cardik – yyyy
ja bych tam dal tak neco kolem 5cm a v hejnech nebo setrit na neco vetsiho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 19:50 Deimos – last
Tak dobre. :-O Už iba posledná otázka: čo hovoríte kombinácii: cichlidy, rajovec, prísavník a sladkovodný krab. Nehovorím že to všetko chcem mať v tom 40 litrovom akva... Len sa pýtam... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 19:37 Muž ivan [15] – akva
Když chce malé ryby(cichlidy) co třeba C.ramirezovu,nebo tlamovce pestrobarevného?Nebo C.agasisovu?Ty P.multicolor jsem měl jako první cichlidy a bylo pěkný že se i vytírali.Nebo pestřence?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 19:17 jardik.cardik – yyyy
to jsou jen rybky kolem te 10 ja vim za do 40l nebo kolik to je
by se to nnarvalo a kameny to bylo jen na ukazku ze i menci jsou tlamovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2006 19:14 Muž memeo [15] – Malawi
Na Malawi ve 40 litrovém akva zapomeň.:-|
Ty odkazy , co ti tam přidal cardik jsou sice dobré,ale je tam velké ALE!!!!!
Saulosky a Acei potřebují minimálmě 200 litrové akvarium pro normální život a na Demasoni zapomeň ještě rychleji.Je to druh tlamovce,který se musí chovat ve větším počtu(15-20 ks minimálně),protože jinak se ti vymlátí mezi sebou.
Jinak pro tlamovce je dororučováno minimální akvarium o objemu 200 litrů a ani to není žádný zázrak.
tady máš můj článek o akvaru na Malawi,tak si ho přečti.
http://www.akvamania.webz.cz/jake%20akvarium.html

Jinak do toho tvého akva bych viděl tam may neonky,mečovky atd.Na cichlidy to je bohužel opravdu malé. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 19:04 jardik.cardik – yyyy
mezi 10-12 oki rybicky.net/atlasryb/tlamovec_pseudotropheus_acei
http://rybicky.net/atlasryb/Tlamovec_seudotropheus_saulosi
http://rybicky.net/atlasryb/tlamovec_pseudotropheus_demasoni u tady tohoto je blba fotka
jeste mozna neco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 18:59 jardik.cardik – yyyy
ale je asi 3 nebo 4 ja ti je napisu jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 18:57 Deimos – pod 10
jak tak pozerám, tak žiadny tlamovec pod 10 cm tam nie je. hmm Takže to vyhrali malé cichlidky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 18:47 jardik.cardik – yyyy
koukni na: rybicky.net/atlasryb/cesky/t

ale spis ne je jich tam dost tag si to procti a pag se ozvi jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 18:44 Deimos – aha
aha... tak to ste mali povedať hneď... A medzi tlamovcami nie sú druhy pod 10 cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 18:36 jardik.cardik – y
no ale ta cichlidka co rikate neni z jezera malawi ale je to jižni amerika s malawi jsou tlamovci a ne cichlidky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 18:22 Deimos – Lucík
Díky. Dokonca aj tá červená len do sedem... potlesk Šak já stým "malawi" už niečo vymyslím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 18:15 Lucík – cihlidky
Ahojky ja o malawi skoro vubec nic nevim,ale vim ze cihlidka zluta dosrusta jen 6cm, a urcite jsou i jine male mrkni sem: rybicky.net/atlasryb/cesky/c
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 18:01 Deimos – malé malawi
A nežijú v malawi aj také malé farebná druhy rýb? (max. do 10cm). Lebo dneska som bol v obchode, a videl som tam malú (asi 3 - 4cm) žltú cichlidku a že vraj dorastá max. 7 - 8 cm...
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2006 17:44 jardik.cardik – nee
no tag to vubec ty ryby totiz dorustaji do velikych rozmeru kolen 10,15cm i vic ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 17:42 Deimos – Malawi 40l
Čaute! Chcel by som sa spýtať, či je možné spraviť zo 40 litrového akvárka také malé Malawi. Ide mi hlavne o ryby, ktoré tam žijú (cichlidy?). Ďakujem za všetky rady.... ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 20:27 křemil – osvětlení
není nikde napsáno že jak je dlouhé akvarium tak musí být dlouhá zářivkapokud je světlo nad akvariem tak osvětlí celou plochu pokud ne tak do tmavších míst se zasadí rostliny které nevyžadujou moc světla ale já to mam vyzkoušeny že 120 cm akva a 60 cm zářivka akva osvětlí uplně v pohodě potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 17:40 vik-a – akva
A nemala by si to jednoduhsie si kupit 50 set??? Ja mam cely set(filter,teplomer, topenie,svetlo...) v jednom. ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 16:18 Marie – osvetleni
Chtela jsem se zeptat,vetsina z vas pise,ze sviti 10 i vic hodin.Me zajima,kolik potom platite za elektriku.Chtela bych take akvarium,ale desi me ucet za el.Podle vypoctu,bych potrebovala neco kolem 140w.Dekuji za pripadne odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 19:18 R Muž Mrakoplash [1776] – uz to tu je :)
Tak urcite bez blesku a s digitalem to jde uplne v poho, nejlepe vecer a hodne akva prosvitit. nic vic nic min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 19:11 Logmann – jen tak
protože mě to přijde belmi zajimavé bez jakých koli testů vody ani nijak jiných zásahu-nechavám tomu tak nějak volný průběh a ekosystém akvárija asy funguje správně, tak sem chtěl vědět názory jiných, a nevíteja vyfotit dobre digitálem akvárium? nějak mě to nejde.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 14:52 Žena Kate [10] – potkan
Já si taky myslím, že potkani jsou bezva. Samozřejmě nemyslím ty popelnicáky. Ale jed bych jim stejně dávat nemohla. Jinak to akva snad vyjde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 14:48 R Muž Mrakoplash [1776] – potkys
Nahodou Potkan je docela supr zviratko :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 09:47 Vodník – .
Potkana si někde chytni sama, stačí číhat u popelnic.
Mně parmičky na nikoho neútočej, ale je fakt že nemám čichavce, ani skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 22:07 Muž [] – kate
Jasně.Dyť je to jenom chlap.A když si Tě nadrolil ta ať si vypije kalich do dna.O ty pěstírně mu řekni až před vánocema smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551?od=2251