Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 11:24 Muž Kolco [57]
Reagoval jsem na příspěvek Aniky a její úvahu,jak ryby reagují na hluk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 10:49 Šámes
ja ale myslel to že sis spletl forum...nějak sem to tu projel a nevidim v haevy matalu a výškou akva nic společnýho smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 10:45 Muž Kolco [57] – Pro Šámu
Je to nejspíš otázka zvyku.Rozhodně musím brát větší ohledy na sousedy,než na ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 10:37 Šámes
Kolco,nespletl ses trošku??? smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 10:35 Muž Kolco [57] – Ryby a rock
Já i moje rodina jsme milovníci haevy metalu a nezdá se že by terčákům hlasitá hudba přes den a domácí kino večer vadilo.To spíš musim brát ohledy na sousedy v paneláku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 09:56 Šámes
ja teda nevim jestli ste to špatně nepochopili..fanda napsal že 25 je šířka a 50 je výška palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 19:27 KORY
hladina : štikovci střed:parmička mechova nebo čichavec perletoveho dno: ancitrus pestřenec červeny. panceřniček zekeny. parmičku mechovou bys nemoh mit s čihcavcem. a komu se to nelibi at si pr...... polibi :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 19:10 kuba
25cm je málo,ale pokud se dají do akva drobné rybky(tetrovité,kaprovité atd)nevidel bych v tom až tak velký problém.Skaláry určitě ne,jen si vem že má cca 15cm na délku,když odečteš pozadí ,rostliny tak se sotva otočí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 17:32 AnNika – a co hluk?
ahojte, urcite hlbsie... niekde som citala ze ako vysoke tak hlboke... brala by som to s rezervou, zdravy rozum snad napovie dokedy pridavat na hlbke a vyske...
v kazdom pripade to uz bolo povedane 25 cm hlbka je malo, z uz uvedenych dovodov.
mna by ale zaujimala dalsia vec... vid prema - a co robia ryby ked zapnes repraky, huci tv... ? hybu sa v rytme? ;-) myslim ze tymto by sa bolo tiez treba zaoberat. ryby maju mat radsej kludnejsiu miestnost... nebolo by viac miesta na chodbe? /aj ked tam klud asi nie je ... ale aspon to tam nehuci/...

tolko moj nazor... :) vela stastia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 16:53 Zdeněk – akvario
Já jsem dneska osadil nové akvárko 100x50x40 cm.Je to docela dobré.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 23:00 Muž Horác [3942] – ufinka
Hm, tak vidim, ze me prispevky "nejsou k veci" ...

Myslím, že to je nedorozumění ... ufinko, že Ty máš nejnovější příspěvky dole a ne nahoře? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 22:41 Žena ufinka [28] - Asie
Jasne ,)
A pubertu nemam ja, ale bracha a diky nasim mame doma velmi neklidnou domacnost (
Dobrou noc.
JInak ti snekaci by nebyly marny! Ti jsou supr!
Akorat ten sloupec nevyuziji, budou hlavne u dna u svych ulit...NO, vsak to tu jeste treba prodiskutujte, ja si s takovou vyskou opravdu nevim rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 22:35 Muž Dahak [425] - Cichlidy
ufinko nechci aby te neco mrzelo :).Ja jen vim ze rozmery akva jsou pomerne netradicni tak jsem chtel znat nazory ostatnich co by delali na mem miste.Myslim ze neexistuje zadna literatura o netradicnich rozmerech akva :) a forum je od toho aby se debatovalo takze nesouhlasim s tim ze kazde tema musi bej vylozene konkretni.Nejakou predstavu jsem mel ale nebyl jsem si jisty tak jsem zalozil tema.Co se tyce toho meho "ne tetry ne skalary" to je prace meho tatika ten tyhle ryby mel doma v nekolika akvarkach od ty doby co pamatuju takze ne ze bych je nemel rad ale jsem lehnce "preskalarotertovanej". :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 22:11 Muž filipsi [1295] – ufinka
Myslim, ze si si to jen spatne precetla. Tak se stan zase z netykavky tykavkou. Ta pubeta - nejsi na ni uz stara ;-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 21:55 Žena ufinka [28] - Asie
Hm, tak vidim, ze me prispevky "nejsou k veci"..no, to mne mrzi, ale nevim, ze bych psala o tom, ja jsem se dnes vyspala, myslim, ze byla snaha, aby to k veci bylo.
No, ja se tu vyskytovat nemusim, vy si vystacite i beze mne...ja si stejne radeji nejdriv nastuduji literaturu a delam si prvne predstavu sama a ne ze se ptam na uplne zaklady a obecne veci-tim ted nemyslim zakladatele tohoto tematu! Takze to mozna ocekavam i od ostatnich...
dobrou noc,
pardon, jsem dnes trochu dost netykavka..Mame doma pubertu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 21:39 RAP
Myslím, že váš nápad, nechat to jako "vytíračku" není od věci, popř. si ho nechat jako karanténí. Jestli netrváte na zařízení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 19:47 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Ty parmicky mi neprijdou az tak spatnej napad.Kouknu se po nich kdysi jsem je uz mel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 19:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Ja hlavne ted delam na tom novem akva tohle budu resit az pak jen jsem chtel znat nazory ostatnich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 19:33 Muž Turok [18]
dle mě by se to dalo použít na nějaké jednodruhové akva :) parmičky či tetry :) ale tka je těžké když nemáš představu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 19:27 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Jinak diky za rady.Afriku necham plavat asi to vazne neni vhodny akva na tyhle ryby.Ostatne proto jsem tohle zalozil protoze s nima zatim nemam zadny zkusenosti.Premejslim ze to akva necham v zaloze.Kdyby se mi sparoval nejakej vhodnej par disku tak jako vyteracka uz by to myslim slo :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 19:22 Muž Dahak [425] - Cichlidy
A pripadaj vam nejak podrazeny nebo nevyvinuty ? :) ty 3 mrnavy jsou tam asi mesic(ostatni mam u taty) do ty doby jich tam bylo 6 a zacal jsem je shanet jen proto ze jsem vedel ze bude to dalsi vetsi akva.Asi jsem je nemel pridavat sem na stranky plno lidi necte denik jen se koukne na velikost nadrze kolik je napsanejch ryb a uz rvou jak je to akva pro tolik ryb mrnavy :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 18:32 magda
Johnny5: já vím, že tam byli proto tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 17:59 Muž Nik [191]
na kytky a 30 neonek akvárium jako dělané:-D
ostatní je sadismus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 17:41 Šámes
a proč nenapíšeš rovnou že chceš malawi nebo tanganiku..píšeš tu že nechceš todle,todle támhle to a ono už ani nic jinýho nezbylo než tlamovci... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 17:38 Šámes
na malawi krátký a úzký..na tanganiku..maximálně nějaký šnekáče..o tlamovcích ani nepřemýšlej..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 17:34 Štěpán
Bylo jich tam osm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 17:29 Muž Johnny5 [5]
to Magda: Pozdě už tam ti terčovci byli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 17:26 magda
no bodejď bys tam chtěl terče, dyť by tam trpěli tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 14:59 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Prosviceny to je dobre navic je to proti oknu takze je tam i denni svetlo.Nejsem moc priznivec spolecenskyho akva takze ani ty pancerničci a kardinalky to nebudou :) ale diky za radu aspon to je k veci a ne jako ten nad tebou.Premejslel jsem o nejakejch tlamovcich sestavil bych jim tam nejakou stenu z bridlice a sutru ale nevim snad se mi ozve nekdo kdo ma doma Malawi/Tanganika a bud to schvali nebo me vyvede z omylu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 14:48 Štěpán
To jsou pěkně blbé rozměry akvária... Proč nemáš normální? Tohle bylo zadarmo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 14:26 Žena ufinka [28] - Asie
tyjo, to je pekne vysoky akva, a to chces prosvitit? hm..
A objem to mozna ma, ale ryby plavou rovne, takze maj stejne jen 80 cm delky. To budes muset desne premyslet, abys vyuzil aspon cely sloupec akva...Jelikoz je navic uzke 30 cm, kdybys tohle neprmyslel, ryby by do sebe mozna i vrazely:)
takze-neco na dno, neco do stredu, neco k hladine
Dolu pancernicky atd., nahoru dania mozna i kardinalky apod., do stredu bych zkusila urcite skalarym ktere nechces..No, projdi si poradne nejakou knihu-atlas ryb-a na neco prijdes, ne??- protoze tvoje otazka je hoodne obecna, tady se mas radit o konkretnejsich vecech...Pak to dopadne tak, ze ti plno lidi bude navrhovat co je zrovna napadne a bude toho fakt hodne.
Hlavne ne cichlidy, na to mi prijde mala plocha dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 10:19 Muž Dahak [425] - Cichlidy – "P"osádka noveho akva.
Zdravim.Pristi tejden bude tohle akva prazdne a ja premejslim co do nej.http://rybicky.net/nadrz/2350/13.jpg (80x70x30).Rad bych znal vase nazory co by jste tam dali vy.Urcite tam nechci terce ty budou ve velkym ani skalary nebo nejaky tetry a zivorodky :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 15:49 Muž hanz [27]
5L od okurek *51*
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 14:03 Muž georged [44] - Živorodky
Dej sim tam šneky ;-) , na ty to je akorát (né ampulky!!!, ale obyčejné okružáky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 13:39 Šarulka
tohle akva používám na potěr od pavích oček nanejvýš v prvních 3 týdnech života
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 13:19 Šámes
dej tam šneky ;-) ..nebo taky 1 ancistruse(ale musíš je měnit dycky dyž dorostou tak 5cm.. :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 10:59 Muž filipsi [1295]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 10:58 Vrubouš
Flasku 5 L nekdo povazuje za akvarium ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 10:57 Nexion – ...
5l je opravdu málo na rybičku, sis mě koupit alspoň 15 litrovku. Tohle je opravdu vhodné tak na krevetky. Doporučuju dej tam kytky a kup do toho krevetky. Nezapomeň na bublifuk co nejmenší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 10:41 bunda – 5 l
5 l není akvárko. Nalož do něho zelí a filtr určitě nebudeš potřebovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 10:35 petronela – pomoc
potrebujem do 5 l akvárka filter, ak mám tam rastiliny? aké ryby sa tam hodia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 19:07 Sidonius
Malapa: Tak jo, dvě až čtyři, vypnout vždycky nějakou můžeš.
:-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 19:03 Štěpán
A to je maximum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 18:55 Usine – romi
Řekl bych že z počtem rybek jsi to drobet přehnal. 1 cm ryby 1 l vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 18:42 Muž Malapa [494] - Afrika
Tak jo, dvě až čtyři, vypnou vždycky nějakou můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 18:24 Štěpán
Dvě jsou málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 18:17 Muž Malapa [494] - Afrika
Vyměň žárovky za dvě 18W zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 12:53 Muž romi [7]
Fotka k příspěvku aby som nezakladal novu temu.
v najblizsej dobe budem zakladat rohove 190 l akva s rozmermi stran 72 cm, predneho oblukoveho skla 100 cm a vyskou 60 cm.
planujem ho primerane osadit rastlinami, filtrovat a poctivo pockat 3-4 tyzdne nez postupne napustam rybky.
pytal som sa uz aj na chate, ale davam teraz viac menej asi definitvnu kombinaciu a počet ryb.
preto vas prosim o schvalenie alebo pripomienky.
kritike sa nebranim, som zaciatocnik, akva som mal ako male decko a teraz je to v akvaristike uz o inom.
pre svoju potrebu som si spravil strucnu tabulku, v nej prikladam druhy a pocty ryb.
dakujem roman
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 16:51 Muž Přéma [23] - Amerika
Já sám mám akvárium 130x80x35,to 35 je šířka (hloubka) akvária-neplést s výškou.Rozměry jsem volil z úplně stejných důvodů-málo místa v obýváku.Mám ho půl roku a už ho měním za větší a taky širší-právě to plánuji,do konce roku by snad mohlo být založené,bude mít 170x70x50 :-) hop
Prostě o kus posunu televizi (je to 42" plasma,takže trochu místa zabírá),repráky k DVD,pohraju si s kabelama,když půjdu na balkon,tak se trochu té TV vyhnu,z gauče se mi nebude dívat na TV tak pohodlně jako teď,ale myslím,že to všechno za to stojí,mám totiž akvárko raději než tu TV :-) :-) :-)
Takže z vlastní zkušenosti doporučuji: těch 25 vynásob dvěma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 12:34 Muž Eff [417] - Rostliny
Těch 25cm je šířka(hloubka) dna a ne výška nádrže.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551?od=1701