Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Pedro
Všechno se dá najít na tom odkazu X-) Nebuď líný si něco přečíst :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:37 Pedro
ječmen napsal: Tobě není pomoci. rozzureny coze
očekávám nějakou radu např vhodné nadrže, filtrace.... Vrácení do zverimexu není možné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:35 ječmen – Re: Pedro
Tobě není pomoci. rozzureny coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2010 15:33 Pedro
Tlamovci jsou velikosti cca 3cm, už jsem je dal do zajetého 54 litrového akvárka. Jak mám ted dál pokračovat a co zakoupit, abych mohl pokračovat v jejich chovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:27 ječmen – Re: Pedro
Ve kterém zverimexu Ti řekli že je to v pohodě? Odkud jsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:17 Muž Rida [85] - Cichlidy – Re: Pedro
Trošku se mi zdá, že Vy se radami které Vám zde dávají, nezabýváte... Asi proto, že se Vám nelíbí?
Padlo tu několik zcela konkrétních rad i odkazů, pravda, poněkud radikálních, ale nic jiného asi poradit nejde.......
Takže je v podstatě jen zopakuji:

- Ten kbelík s rybami vemte a vraťte do obchodu kde jste je koupil, snad Vám je vezmou zpět. Případně je nabídněte na inzerát se značkou "spěchá".

- Do akvária 54 litrů si kupte pár nějakých méně náročných malých rybek, třeba živorodek. Napřed si ale trošku nastudujte jaké rybky, jestli jsou či nejsou třeba chovat v hejnu, jaké mají nároky.....

- Pokud je Vaším snem biotop Malawi, pak si v první řadě:

- o tom něco přečtěte, odkazů už se tu pár našlo
- pořiďte několikanásobně větší akvárium a kvalitní filtr
- počkejte několik týdnů, něž se akva a filtr trochu "zaběhne"
- vyplňte ten čas dalším studiem o tom, jaké ryby by jste chtěl konkrétně chovat
- a nakonec si pořiďte ryby, nároky a počtem vhodné do Vaší nové nádrže.......

Budu držet palce- Vám, ale hlavně těm chudákům rybkám v kbelíku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:15 gringo – Re: Pedro
Až něco nastuduješ, sám poznáš, jakou jsi udělal hloupost. Ty ryby, co máš koupené, by byly nejlepší vrátit a prodavače klepnout po prstech a pak po papuli(nikoho nenavádím k násilí, ale on by si to zasloužil za takový prodej). Ještě, že ti nedoporučil aspoň šest ocelátů do 54litrů, protože osm by už bylo moc hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 14:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Pedro
Zkus nejdříve něco nastudovat X-) www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 14:54 Pedro – Re: Bob66
Můžeš být konkrétnější? případně hodit nějaké odkazy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 14:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Pedro
Jednu radu bych měl, koupit větší akva, na malawi alespoň 200l :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 14:47 Pedro
Poradí mi teda někdo, jak dál pokračovat, případně jaké další věci mám koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 14:46 Pedro
gaume napsala: TO MYSLIS VAZNE?? RYBY DAM NA AKLIMATIZACI DO AKVARIA V SACKU A PAK POMALU PRILEJVAM VODU Z AKVA. HELED, PROC JSI TADY? CHCES NAS AKORAT STVAT? RYBY U TEBE BUDOU V TAK MALYM AKVARKU CHUDACI, JE MI JICH FAKT LITO, TO NEBUDE AKVARKO, TO BUDE RYBI POLIVKA.
v jakém? ve zverimexu jsem je dostal va malém kbelíku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 14:05 Muž JendaVana [22] - Cichlidy
Pedro napsal: aha, a do čeho je dáváš ty, když je přineseš domů a chceš, aby se teplotně aklimatizovali?

dám je v těch pytlících, v kterých jsem je přinesl na hladinu v akváriu. jedině tak se srovná teplota obou vod (tak na 15 min). potom z AQ doplním vodu do pytlíků na dvojnásobek (50% ze zveráče 50% mojí - promíchá se chemismus vody, dalších aspoň 15 minut) potom (teda po cca 30-40minutách od donesení domů) rybky přelovím síťkou do svého AQ a smíchanou vodu z pytlíků hrknu do WC (zcela jistě ne ke mě do AQ, ví bůh co bych si vodou ze zveráče dotáhl do své vody)

Asi tak k metodě přidávání rybek do AQ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 14:04 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Pedro
TO MYSLIS VAZNE?? RYBY DAM NA AKLIMATIZACI DO AKVARIA V SACKU A PAK POMALU PRILEJVAM VODU Z AKVA. HELED, PROC JSI TADY? CHCES NAS AKORAT STVAT? RYBY U TEBE BUDOU V TAK MALYM AKVARKU CHUDACI, JE MI JICH FAKT LITO, TO NEBUDE AKVARKO, TO BUDE RYBI POLIVKA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 13:15 maio777 – Re: Pedro
vratit rybky do zverimexu,54l a malawi,a este tak velke a tak moc ryb!??demasoni by ti v tak malo akva vsetky pozabijali a zostal by ti len jeden... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 12:41 Pedro
gaume napsala: teda jak nejsem agresivni, tak bych te prastila, docela by me zajimalo, kolik ti je, to jako vazne, hadam do 15, protoze clovek, ktery aspon trochu uvazuje a ma neco v hlave, si nenakoupi ryby a nenarve je do kbeliku.
aha, a do čeho je dáváš ty, když je přineseš domů a chceš, aby se teplotně aklimatizovali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 12:21 Žena gaume [26] - Živorodky
teda jak nejsem agresivni, tak bych te prastila, docela by me zajimalo, kolik ti je, to jako vazne, hadam do 15, protoze clovek, ktery aspon trochu uvazuje a ma neco v hlave, si nenakoupi ryby a nenarve je do kbeliku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 11:43 Muž Michal1987 [21] – Re: Pedro
... a ešte som zabudol, je tu jedna stránka určená špeciálne pre "Malawistov" www.akvamalawi.com
Tam je toho na čítanie hodne a hlavne je to špecializovaná stránka na tieto rybky.
PS.: Niektoré Nicky sa Ti tam budú zdať povedomé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 11:38 Muž Michal1987 [21] – Re: Pedro
Ok. Ako už bolo povedané, chcelo by to minimálne 200L radšej okolo 300L, aj to bude na tie Cyrtocary málo. Nie som žiadny odborník, aby som Ti mohol poradiť viac, sú tu omnoho skúsenejší akvaristi.
Aj tak by bolo najlepšie umiestniť rybky niekde do lepších podmienok, aspoň zatiaľ, pretože zariadenie novej nádrže potrebuje nejaký ten čas a aby to rybky prežili v zdravý.
Ak to myslíš vážne, vezmeš si rady ostatných k srdcu a o nejaký čas sa budeš tešiť z krásneho a hlavne pre ryby omnoho vhodnejšieho akvária. Skús si pozrieť nádrže napríklad užívateľov ako Wladys, Gringo, Endus, Husberacek a mnoho ďalších. Tam nájdeš inšpiráciu čo a ako. Nech sa darí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 11:13 Pedro – Re: Michal1987
Můžeme si tykat :-) pokud 54 litrů není dostatečné, tak ho rozhodně za maximum nepovažuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 11:10 Pedro – Re: Haimdol
njn, zaměstnance zverimexu, který je za rady a prodej placený, jsem považoval za odborníka. Ted by se mi spíš hodily rady na nákup konkrétního akvária/filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:57 Muž Michal1987 [21]
Pedro napsal: Ryby už jsou koupené, akvárium 5 týdnů zajeté. Jak dále pokračovat, případně co zakoupit?
Aké akvárium vlastne chceš/(chcete) ? Ak táto 54L nádržka je maximum, čo týmto rybkám môžete dopriať, bolo by najlepšie vrátiť rybky do obchodu, alebo ich predať na inzerát niekomu, kto má pre ne vhodné podmienky. Až potom nakúpiť nejaké drobné rybky jedného, max. dvoch druhov typu Tetra, Gupka, možno Mrenka, Danio...
Ak chcete akvárium na spôsob Malawi, tak už pred 5 týždňami mala byť kúpená nádrž o min. objeme 200L a "aspoň zbežne" prečítané informácie týkajúce sa chovu týchto rybiek v akváriu.
...Aspoň podľa mňa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:56 R Muž Silent [5949] – Re: Pedro
Podívej se co ty ryby potřebují a podle toho se zařiď rybicky.net/atlasryb/tlamovec_pseudotropheus_demasoni rybicky.net/atlasryb/tlamovec_cyrtocara_moori rybicky.net/atlasryb/tlamovec_aulonocara_rubin_red to je sice trochu jiný poddruh, ale nároky odpovídají. Ten kdo ti poradil, že na tyto ryby stačí nádrž 54 litrů je naprostý, s prominutím, idiot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:50 Pedro
Na tom rozhodně netrvám :-) Toto akvárium mám jenom proto, že ve zverimexu mi bylo řečeno, že je dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:48 R Muž Silent [5949] – Re: Pedro
Nezlob se na mně, ale pokud trváš na tom, že narveš ty ryby cos koupil do tak malé nádrže o objemu 54 litrů tak ti není rady ani pomoci. Tohle osazenstvo se v takhle malé nádrži pozabíjí samo, pokud se dříve neotráví dusíkatými zplodinami. Musel bys kompletně přehodnotit co vlastně chceš. Buď malou nádrž, nebo tlamovce. Obojí je jaksi neslučitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:43 Pedro
Ryby už jsou koupené, akvárium 5 týdnů zajeté. Jak dále pokračovat, případně co zakoupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:38 Muž Dohny [4] – Re: Pedro
Vyber si ryby co bys tam chtěl, mrkni do atlasu na jejich nároky, zařiď podle nich akvárko, nech ho měsíc bublat a pak teprv kup ryby.

Já udělal stejnou chbu jako ty, ale naštěstí mě umřela jenom jedna rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:33 Pedro
A najde se tu někdo, kdo mi dá konkrétní rady, jak dále postupovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:30 R Muž Silent [5949] – Re: Pedro
Najdi si tady biotopové malawi nádrže a uvidíš co se dá udělat. S nádrží 54 litrů bohužel Malawi neuděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:19 Pedro
Prodavačka ve zverimexu říkala, že je to v pohodě. Tak mi pls teď poraďte, co dál....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 08:29 Muž Michal1987 [21]
Tommys napsal: A není ta otázka Fake??Mě připadá že snad ani tohle nemůže nikdo myslet vážně sestrojit takovou loužičku pro malawi rybky, natož jít pak s takovou kravskou otázkou na forum
... ak je to tak, nič jednoduchšie ako zákaz na tento web z koknkrétnej IP adresy asi nepomôže ... ale tak nájdu sa všelijakí ľudia a ešte všelijakejší predavači v akvaristikách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 06:56 Pepan – Re-Tommys
Lidi só různé. Už jsem zažil dámu s uvažováním kura hrabavého, která měla závojnatku v třílitrové kouli. A takové typy Vám budou tvrdit, že těch 54 litrů je vlastně v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 06:43 Tommys – Re:
A není ta otázka Fake??Mě připadá že snad ani tohle nemůže nikdo myslet vážně sestrojit takovou loužičku pro malawi rybky, natož jít pak s takovou kravskou otázkou na forum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 22:39 gringo – Re: Michal1987
Přesně. Ale co nejrychleji, chudáci tlamky :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.03.2010 22:37 Muž Michal1987 [21]
Pedro napsal: Ahoj, můžete mi pls poradit, jak nejlíp zařídit akvárium pro biotop malawi? Mám akvárium 54 litrů, rozměry 60x30x30, filtr Atman at-f300. Už jsem si zakoupil tyto druhy ryb a mám je ted v kbelíku: cyrtocara moorii 6 kusů, pseudotropheus demasoni 5 kusů a aulonocara fire fish 5 kusů. koupil jsem jich víc, aby jim nebylo smutno. tak pls poraďte.

Vrátiť do obchodu ! ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2010 22:29 gringo – Re: Pedro
To přece nemůžeš myslet vážně, je to na Malawi MEGAMALÉ, opravdu. Prvni si něco nastuduj o těch rybách, velikost nádrže, jakou vodu, potravní nároky, teplotu, jaký písek na dno. Samozřejmostí je velmi kvalitní filtrace. A to, že jsi koupil ryby a nic pro ně nemáš nachystané, je nezodpovědnost největšího kalibru no. Aby ti nebylo smutno, dal bych ti ženskou a zavřel vás do sklepa metr krát metr. Jakpak by vám asi bylo, vytřeli by jste se ???????????????? :-|. Promiň, ale tohle mi hlo žlučí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 22:18 Muž roper [10] - Cichlidy
ASi si pořídím Kapra seženu mu nějaký pěkný rybník.
hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2010 22:16 Lukáš
Docela mě udivuje, že jsi koupil rybičky a némáš zařízené akva. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 22:14 R Muž Silent [5949] – Re: Pedro
Tak jim ještě pořiď 10x větší nádrž a podstatně kvalitnější filtr a můžeš mít pěkný Malawi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2010 22:12 Pedro – Malawi-54 litrů
Ahoj, můžete mi pls poradit, jak nejlíp zařídit akvárium pro biotop malawi? Mám akvárium 54 litrů, rozměry 60x30x30, filtr Atman at-f300. Už jsem si zakoupil tyto druhy ryb a mám je ted v kbelíku: cyrtocara moorii 6 kusů, pseudotropheus demasoni 5 kusů a aulonocara fire fish 5 kusů. koupil jsem jich víc, aby jim nebylo smutno. tak pls poraďte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:20 Marekkt
ak bi si chcel toho prísavnika tak si zohaj najmensieho akeho maju .. max do 2 cm . a ak mas este jedno vecsie aqva tak ked ti vyrastie tak ho das do velkeho. no ak nie tak na prisavnika zabudni iba ak bi si ho nekrmil a nerastol by stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 11:32 Muž Dohny [4] – Re: Semtex
Ber to tak, že jsem začátečník :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2010 10:50 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Dohny
Vyčisti si brýle, zjevně je máž upatlané X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 10:23 Muž Dohny [4] – Re: Shady27
Mě se to líbí, máš to hezký :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 15:32 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky – Re: Shady27
Ještě bych jednou provedl zvětšení akva :) nebo už rybky fakt nepřidávat. Ty 4 to v tom akva zvládnou a udělat jim to tam co nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 13:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Shady27
4 gupky na takovej objem je akorát, už víc nepřidávej, stejně se namnoží, bude jich tam až moc. Přidej ještě víc rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 13:07 Shady27
ještě bych se zeptal, co dát do toho to akvária k čištění.. Ancistruse asi ne, když to má jen 20 litrů.. tak nějakého šneka? co by ste doporučili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:49 Muž Yirka [9126] – Re: Shady27
Ten nalepovací teploměr bych zrušil a ten vnitřní připevnil savkou na boční stranu. Víc rostlinek nádrži neublíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:45 Shady27 – Nově 20 místo 13
Fotka k příspěvku tak jsem včera předělal rybky do druhého akvária které má 20 litrů.. ja vím, nic moc, ale přece jen lepší než 13.. Koukněte prosím na fotku a řekněte jestli je to dobré tak.. jinak jsou tam 4 paví očka.. plánuju jich tam mít tak 6-8 maximálně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 15:53 Muž Dohny [4] – Re: JuraS
Takže za prvý: potápěč ti může být úplně jedno, mám ho od holky a nevadí mi to.
Za druhý: kamínků je tam pár a docela silně pochybuju, že by to mohlo mít vliv
Za třetí: Ph je v pohodě. Měřim to každej den

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551?od=451