Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2016 07:39 Baymax Re: Xlienka
tak dobre ale ako to moze prejst na ostatne rybky ? chcem sa toho chranit aby to nedostali ostatne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2016 16:07 Žena Xlienka [276] - Amerika
Preventivní přeléčení nemá smysl. Pokud nevíš s jakými parazity ses setkal, tak střílet naslepo bych neriskla.
Při znovu zakládání bych doporučila rybku s propadlým břichem, pokud tak zůstane, do nádrže nedávat a šetrně utratit, ať si tam nezavlečeš zbytečně něco hned v začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 11:35 Baymax Re: Mirek
ja sa chcem spytat neviem co je mojej neonke ale stale ked ich krmim tak vsetky su najedene maju pekne oble bruska a jedna ma stale spolosnute nemoze to byt nejakymi parazitmi ? teraz cez prazdniny budem znovu zakladat akvarko chcel by som rybky preliecit v karantene odporucili by ste mi nejaky dobry pripravok proti vnutornym parazitom ? pozeral som na pripravky od aquataru tie sa mi pacili len neviem aku maju ucinnost
vdaka za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 09:35 necekjiri Re: romant
Díky za názory. Ryba šetřně uspána.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 14:28 Žena Xlienka [276] - Amerika
pokud nejde o vrozenou anomálii (což z tvrzení, že se to objevilo před 14 dny je jasné že ne), tak bych se taky přiklonila k utracení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 20:31 Žena Turbínka [2558] Re: necekjiri
Já jsem pro stejné řešení jako kolega, byla bych stejně radikální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 20:25 R Muž romant [27987] Re: necekjiri
Rybu poslat na druhej břeh, takto nepřirozeně zvětšená dutina břišní bude s největší pravděpodobností plná namnožených bakterií, tedy podle mě, ale počkej si na názor dalších diskutujících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 20:21 necekjiri – Neonka černá - nemocná nebo těhotná?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu. Na snímcích je neonka černá, takhle vypadá tak 14 dní. Potravu přijímá, plave. V polovině dubna měli neonky krupičku, úspěšně vyléčenou (doneseno jinými rybami i po karanténě). Dosud jsem si myslel, že je těhotná, ale přijde mi to už dlouho a jikry nikde a navíc je fakt tlustá. Na youtube jsem našel video s kladením jiker u neonky černé a ta nebyla skoro vůbec tlustá. Tak teď nevím, jestli ta moje neonka je těhotná (jak dlouho těhotenství trvá?) a nemůže se vytřít (ve společenské nádrži) nebo je nějak nemocná? Teplotu vody mám na 26 stupňů.

Děkuji za názory a rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 18:33 Peter89 Re: Petr
Mne vyzerali neonky podobne. Nakoniec vyšlo najavo, že si ich okusovali navzájom z dôvodu malého počtu. Akonáhle som ich prehodil do väčšieho akva k ostatným neonkám a začlenili sa, plutvy dorástli a bolo po probléme. Sú to húfové rybky, potrebujú viac miesta a čím väčší húf, tým lepšie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2016 14:45 Deepinpeat Re: Boldy
vygoogli se nějaké obrázky napadení Pleistophora hyphessobryconis. Rozvoj onemocnění je typický právě při dlouhodobě nízkém pH a vysoké zátěži dusíkatými látkami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 07:09 Muž janesik1xjakep [63] Re: Boldy
Hodíš sem prosím fotku? Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 15:46 Muž Boldy [0]
Cauko. Vyskytla se mi na jedné možná dvou neonkách (viz prezentace) taková bílá šmouha. Obávám se, aby to nebyla ta neléčitelná choroba...blbě se to fotí. Vypadá to jako bílý povlak, který se táhne od hřbetní ploutve napříč tělíčkem. Nějaké nápady, prosím? pH se mi drží kolem 6.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 09:26 Muž janesik1xjakep [63] Re: Mischelin
Měl jsem něco podobného, neonky mladší ( cca do 8 mesicu stáří ) mi popadaly všechny, starší neonky ( kolem 2 let mi z počtu 10 přežilo osm). Léčil jsem pouze denní výměnou vody (cca 20 procent).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2016 09:14 R Muž afc1886 [14681] Re: Mischelin
Měl jsem to samé a nic nepomohlo.Padla mi většina neonek.Já bych je hned odlovil a utratil.Ale počkej co ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 08:59 Mischelin – je to nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem :)
Mám akvárko kde mám skaláry, tetry červené a neonky.
A teď jsem krmila rybky a koukám a neonka a dvě tetry mají na sobě takový jakože bublinky. Mam tam filtr i vzduchování z kamene a nad ten oni často plavou. Plaším nebo je to něco vážného? :-(
Díky za pomoc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 21:01 Erredar – Pleistophora hyphessobryconis ?
Fotka k příspěvku Ahoj, jedná se o Pleistophora hyphessobryconis?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 14:44 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: romant
mým plánem bylo v akvárku nechat jen druhy, které doposud odolával a zbytek zlikvidovat.

Chtěl jsem jen vědět, jestli pomůže několik výměn vody a nějaký čas - měsíce počkat a pak ryby doplnit.

Přemýšlím i nad koupí Uvéčka, ale i zde není názor jednotný - sterilizuju vodu, ale na rostlinách a zařízení to může zůstat...

S neonkama mám posledních několik let jen špatné zkušenosti - před cca 12lety jsem
koupil neonky od místního chovatele a ty odcházely pouze věkem - žádná infekční vodnatelnost, žádné bílé puchýřky.. Ale zato poslední nákup taky od chovatele - cca 40 ks do nového akvárka - jen odchytávám nemocné kusy, po roce zbývá 5 ks. Pan chovatel se mi mezi řečí zmínil, že pokud se mu zdá, že ryby žerou míň, tak jim hned dává antibiotika.
podobných zkušeností mám víc.
Dřív jsem měnil vodu 1 x za měsíc, v akva jen malý filtřík, Nyní výměna 1 x za 14 dní, akva napojené na vnější filtr o objemu 40 litrů a s rybama samé problémy. Aspoň že rostliny krásně rostou a bez řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 07:59 R Muž romant [27987] Re: doktorito
Ono ti na to zřejmě nikdo nebude moci pevně odpovědět a to ne z důvodu, že by se s tím nikdo nesetkal a nechtěl, či dokonce nepostupoval jak popisuješ, ale spíš proto, že to je vždycky tak trochu lotynka. Už jsem několikrát odděloval část postižených ryb z různých nádrží s obdobnou ideou jakou máš ty. Výsledky jsou různé a opravdu nelze s určitostí konstatovat, že to pomůže a nebo nepomůže. Vím, že jsem ti moc nepomohl, ale taková je moje zkušenost s obdobnejma případama. Rozhodně od zamýšleného neodrazuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 02:19 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: doktorito
doktorito napsal: poslední dobou se mi u neonek a teter krvavých objevuje takový bělavý závojíček.
Jedna neonka to měla i na oku a v tom puchýřku byla bílá nitka - červ?
Na fotkách převažují krvavky - neonky se poschovávaly.

Co to je?
Léčil jsem to omnipurem, ale bez úspěchu.


Vzhledem k těmto problémům jsem se rozhodl zlikvidovat neonky a krvavky jako hlavní hostitele nemoci ( jde to jen po tetrovitých rybách) a udělat několik kompletních výměn vody a časem to s tetrama zkusit znovu.

Novému založení akvárka a dezinfekci bych se chtěl vyhnout.

Má s tím někdo už zkušenosti?

Dík za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 11:58 JoKa Re: Lukasinho
Neléčit, je to zbytečné, rovnou vyřazovat... Ps: mal zeleň stejně není léčivo... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 11:55 Muž Lukasinho [0] Re: afc1886
tak už jsou dvě, ale okamžitě jsem dal do jiného akvárka a lečím je Malachitovou zelení, zatím živou a vypadají už jsou bez těch puchýřků, ale bledé jsou stále i když to už muže být od stresu, či že tam nemám osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 07:50 R Muž afc1886 [14681] Re: Lukasinho
To je přesně ono,rychle se ji zbav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 22:56 Muž Lukasinho [0] Re: afc1886
Fotka k příspěvku jj takové bílé puchýřky, jakoby stále dýchá, ale chování jako ostatní
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 22:20 R Muž afc1886 [14681] Re: Lukasinho
Tak něco takového jsem měl kdysi taky,a přišel a dost kousku neonek.Vypadá,jako by měla takové vodnaté puchýřky?Jestli jo,tak bych ji hned odlovil do karantény,nebo poslal na druhý břeh.Ale počkej na vyjádření jiných,já když vidím takovou neonku,tak mám hrozné sny po mé zkušenosti :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2015 22:15 R Muž romant [27987] Re: Lukasinho
Poslat na druhej břeh a ostatní osádku sledovat, zvýšenou hygienu, listy mandlovínu mořského.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 22:10 Muž Lukasinho [0] – krupička?
Fotka k příspěvku neonka červená - bledá, bílé výrustky viz. foto,

díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 21:32 Muž drsnake [12] Re: romant
to sem už předpokládal že tak skončí, ale doufal jsem že se aspoň dá poznat co by to mohlo být jestli je to nebezpečné pro ostatní a zda mám nák přelečit. a dole jsem myslel Pleistophora hyphessobryconis -hmyzomorka a ne Piscinoodinium pillularis. z tohodle jsem uplně v řiti jak se to nedá poznat :( o víkendu jsem dal náké mražené patentky, a mezi nima byl kousek jako by těla náké rybičky čí co, tak jestli i z toho to nemůže být a jestli to tam vůbec mělo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 21:08 R Muž romant [27987] Re: drsnake
Skutečnou nemoc by mohl určit snad jenom mikroskop, ale podle toho co je k vidění, je to cesta na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 21:04 Muž drsnake [12] – neonka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, aby toho nebylo málo jsem si dnes všiml že na jedné neonce je lehký potah. přijde mi to jako plísen, ale ani si nejsem jistý zda by to nemoh být bakteriální rozpad nebo dokonce i Piscinoodinium pillularis. Posoudíte z fotek? z cca 20 neonek jsem si toho všiml na jedné, možná na dvou. jednu jsem už hodil do karanteny
plave podstatě na jednom místě, přišlo mi že rychleji dýchá
:(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 12:55 Žena zdenulaj [0] Re: NHKG
Děkuju moc. Prý jsou u nás k sehnání, tak se podívám do obchodu. Nikdy jsem o této rostlině neslyšela...:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 12:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: zdenulaj
Já je koupil na burze, ale v dobré akvaristice je určitě seženeš. Ale dobrých akvaristik moc není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 12:32 Žena zdenulaj [0] Re: romant
Nebo je prodávají v akvaristikách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 12:29 Žena zdenulaj [0] Re: romant
Děkuju moc. S vodou nebude žádný problém - zítra klidně polovinu vyměním, ale kde se shánějí listy toho mandlovníku nemám vůbec tušení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 12:13 R Muž romant [27987] Re: zdenulaj
Do akvária bych napral listy Mandlovníku mořskýho a nešetřil bych s nima. Přitlačil bych na výměny vody, měnil 2x týdně polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 11:53 Žena zdenulaj [0] Re: romant
Ještě jsem si vzpoměla, že jako poslední nákup ryb byly gavůnci modří z Hornbachu. Koupila jsem si jich 9 kusů a postupně se jim tvořili různé nádorky nebo vřídky a také postupně všichni umřeli. Mé ryby zůstali naživu, ale říkám si, zda jen u nich neproběhla také nějaká inkubační doba...baktopur doma mám, těm dvěma v karanténě jsem ho již dala, ale pozoruji ostatní rybky v akvárku mají to počáteční stadium, tak nevím, zda nemám dát baktopur také do velké nádrže, ale bojím se, aby to neodnesly pancéřníčci, ancistrusové a takévrostliny. Jinak moc děkuji za rychlé reakce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 11:25 R Muž romant [27987] Re: zdenulaj
To, že jsem napsal o podezření, neznamená, že mám pravdu, klidně to může bejt nějaká bakteriální nezdoba, ta izolace je správný krok, když bych něco použil, tak právě bych šel tou cestou bakteriální a použil Bactopur direct, právě v tom separé, ale pro jednu dvě ryby, bych se nestresoval a žádný léky nekupoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 11:17 Žena zdenulaj [0] Re: romant
Děkuji moc. Koukala jsem na tuto nemoc, ale my máme určitě hodně tvrdou vodu a ani nitěnkami jsem nekrmila...kupuji pouze zmražené patentky. Píši zde, že vybledává hlavně modrozelený pruh, ale u mě vše začíná právě červenou částí neonky. Nevím ale, zda to tuto nemoc vylučuje....?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 10:12 R Muž romant [27987] Re: zdenulaj
Měl bych podezření na Pleistophora hyphessobryconis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 09:56 Žena zdenulaj [0]
Přijde mi, jako by jim ten ocas začal bobtnat. Nevím jak jinak to popsat. Děkuji všem za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 09:48 Žena zdenulaj [0] – Nemoc neonek projevující se v ocasní části
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, nevím si rady s neonkami. Z ničeho nic se mi u nich objevila vyblednost v ocasní části. Posílám foto nejnakaženější rybičky v karanténě. Vedle je nemocná tetra červenohlavá (také nevím, co jí je - je naježená, nově koupená). Neonky však mám již delší dobu. Posílám také foto z hlavní nádrže, kde se nemoc projevuje zatím jakousi vybouleností na předělu těla a ocasu. Neonky nebyly v kontaktu s nově koupenými rybičkami. Děkuji předem za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 20:33 R Muž romant [27987] Re: Jana..Anna
Zaregistruj se, udělej prezenatci předmětnýho akvária, aby bylo možný ten problém řešit komplexněji, tuším že toho bude třeba, teď prozatím měnit vodu a to denně 1/3 objemu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 20:29 Jana.. – neonky
Mam problem s neonkama koupila jsem si nove neonky a za jeden den byla vetsina mrtva nebo divne plavali a straceli barvu a tak jsem cele akvarium vycistila a koupila jsem nejake znova jestli je to uz v pohode zs dva dny zacala divne plavat ale barvu ma porad a prijde mi ze ma neco na zabrach a nevim si s tim rady zatim ryba zije ale nevim jak to bude dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 18:46 R Muž romant [27987] Re: doktorito
Chápu, že to není žádná sranda, odlovit jednu neonku ve 450 litrech, ale nemyslím si, že máte oba dva to samý. U tazatele Havran2 by se mohlo jednat o průserovou záležitost s infekční vodnatelností, u tebe nevím.
Edit: Nejspíš nějaký druh zaplísnění a zde by se dalo uvažovat o použití přípravku eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 18:42 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: romant
má to samý co já.
Rybu pryč je jednoduchá rada - mám 450 litrů a snažím se je odlovit celou neděli - chytil jsem jediný kus.

Mně by ale zajímalo co to je?

Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 17:18 R Muž romant [27987] Re: Havran2
Rybu pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 17:11 Havran2 – Deformace u tlamičky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, potřeboval bych se s vámi poradit ohledně neonek červených, které jsem začal nově chovat. U jedné či dvou se objevila vada, kterou přikládám na fotografii. Nevíte o co by se mohlo jednat? Děkuji předem za bahaté reakce ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 04:54 Muž visek [75] - Tetry
neni to krupicka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 23:37 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: doktorito
Fotka k příspěvku a JEŠTĚ FOTO NEONKY
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 23:11 Muž doktorito [0] - Rostliny – moribundus neonkový
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku poslední dobou se mi u neonek a teter krvavých objevuje takový bělavý závojíček.
Jedna neonka to měla i na oku a v tom puchýřku byla bílá nitka - červ?
Na fotkách převažují krvavky - neonky se poschovávaly.

Co to je?
Léčil jsem to omnipurem, ale bez úspěchu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 21:09 Anna – Neonka-nemoc
Koupila jsem si nedávno nové neonky do rána z 7 jsem mi jich zbylo jenom 4 .Některé mají vyblednou barvu a divně plavou .A tak před 2 mešícama jsem koupila do akvária novy hrad.Je možné že by to bylo tím a vodu pravidelně čistím i filtr.A krmím sušenýma lupinkama a nebo patentkama .Jsem z toho už neštastná .
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=401