Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:43 adis
Fotka k příspěvku tak pridavam podarenejsiu foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:02 adis – Re: Lila1
Zdravim,
vdaka za link na knihu ale neni to ta choroba.... presne ako sa spomenulo.. neni to "nador"...

vie niekto pomoct prosim?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 21:30 Žena sivon [1694] - Plži – Re: adis
Mám tentýž problém s parmičkami duhovými, již u druhého samečka se mi objevilo toto orámování tlamy. Nemá to nijak dramatická průběh, ale nakonec přestal žrát a musela jsem ho zlikvidovat. Taky se mi nepodařilo nikde objevit , co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 21:05 Žena Lila1 [31] – Re: Lila1
ale asi ne, není to nádor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 21:04 Žena Lila1 [31] – Re: adis
Tady www.aquatica.cz/… na straně 32 píší něco o bílých ústech, ale nevím, jestli to může být ono
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 18:13 adis – Re: adis
Fotka k příspěvku a tak predsa len.... nie je moc videt ale mozno napomoze....
biely flak na "ustach"...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 18:04 adis – Re: adis
foto nebude.... neda sa odfotit neonka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 17:54 adis – Re: Vlasta
krupicka isto nie.... je to ako bradavica a vzdy len na ustach....

skusim spravit foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 17:48 Bart Simpson
foto by nebylo??!!?? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 17:48 Vlasta
nedostala nahodou krupicku?? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 17:45 adis – Neonka - biely "nador" na ustach
Zdravim,

stretols a niekto s chorobou u neoniek - na ustach sa im spravy taky biely "nador" - vyrastok.
Stalos a mi to uz pri 3 neonke... s casovym odstupom cca 2 tyzdne.
Je to starobou alebo choroba? - popripade to moze vznikat aj pri treni....nie?

poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:30 Žena Lila1 [31]
pancéřníček napsal: V akvaristikách doporučí člověku cokoliv,hlavní je,aby toho co nejvíc prodali,ale do jakých podmínek,to už jim je jedno
Přesně tohle se nám také stalo. Prodali by nám cokoli do 37l :-( .

Marto, je mi líto, že ti rybičky uhynuly :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.03.2010 23:04 Muž pancéřníček [168]
Marta napsal: Mam jen male akvarium - 14l, v akvaristice mi proto doporucili neonky
V akvaristikách doporučí člověku cokoliv,hlavní je,aby toho co nejvíc prodali,ale do jakých podmínek,to už jim je jedno tone A čím dřív rybky chcípnou,tím líp pro ně,vždyť si k nim přijdete pro další a pak pro další a další...a obchod kvete.Ale o tom už tady toho bylo napsáno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2010 13:05 Muž Lukasson [40]
celkem mazec v čem ty rybky musí žít!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 13:03 Žena Sirah [11]
myslim, ze 3-5 pavich ocek by tam i prezit mohlo...ale mecovky s neonkama jeste, to je fakt hodne...a 10 rybicek na 14 litru je vazne masakr...
taky bych tam asi prihodila jeste nejakou rostlinku
rozhodne zadne narocne osazenstvo, v tak malem mnozstvi vody se parametry dost tezko udrzuji...a vodu bych menila klidne dvakrat tydne, minimalne jednou tydne...tak 1/4...
a nebo bych si zkratka a jednoduse poridila vetsi nadrz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 12:53 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Marta
docela se divim, ze nespachaly sebevrazdu i dalsi rybky, opravdu je dejte pryc. v takhle malem akvariu nejde poradne udrzet rovnovaha, abych rybky zily v pohode. navic zrovna mecovky jsou na prostor hodne narocny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2010 11:50 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Marta
Do 14 l akva neonky nepatří, natož mečovky! Ta nádržka je malá i pro tu ampulárii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2010 11:40 Wexelo
To vypadá na přerybnění a následnou otravu dusikatými látkami. 3 mečovky ve 14 litrech je docela brutal.... :-( Do takového akva bych rybky ani nedával, rybky rozdej a dej tam místo nich krevetky. Jsou na pohled pěkné a zábavnéa určitě jim tam bude líp než těm rybičkám.

Edit - Údržba 1 za 3 týdny je u takového malého a přerybněného akva strašně málo, chce to minimálně 1 týdně, ale lepší by bylo tam opravdu rybky nedávat, je to pro rybky strašně malé, i pro neonky natož pro mečovky. Přečtěte si o nich něco tady v atlase.... 10 ryb je na takové akva MOC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.03.2010 11:29 Mystka
Je to otrava dusikatymi latkami, cast vody v tak malom akva sa musi menit minimalne raz za tyzden, pridaj viac zivych rastliniek. Skus teraz menit cast vody aj kazdy druhy den kym sa Ti to neustali kup si testy a zmeraj NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 11:11 Marta
Mam jen male akvarium - 14l, v akvaristice mi proto doporucili neonky - byly 4, uz jsou jen 2. K tomu tam jsou 3 mecovky a snek citronovy. Taky 1 ziva rostlinka, nepamatuji si jmeno, ale je pry nejmene narocna na svetlo a tvrdost vody. Vyměnuji vzdy tak 1/4 vody v akvariu za novou, odstatou, s tim pripravkem aquatan (davam ho do vody, ne do akvaria). Vymenu provadim, tak jednou za 2-3tydny. Ted to zkusim casteji, jestli to bude lepsi. Predpokladam, ze to bude chtit dokoupit neonky, jsou dost skupinove a kdyz zbyly jen 2 :-( Zase myslim, ze je to dost male akvarium na vice rybek. Odhaduji, ze by tam melo byt do 10 rybek, je to tak? Diky za rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 10:53 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
No, Sera aquatan se pridava do vody pri vymene... Na odbourani nezadoucich latek jako je chlor a pod. A ne do akvaria... ;-) Navody jsou od toho aby se cetli... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 10:49 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Marta
Velikost akva, počet a druhy rybek?
Údržba (výměna vody...)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 10:17 Marta
Neni to primo skalice, dali to v akvaristice, ze to zlesuje vodu. Pry je to na bazi skalice, jmenuje se to Sera Aquatan - water conditioner. Davam to od zalozeni akvaria, takze v tomto asi problem nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 09:57 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Marta
...pridavam skalici...
Kterou skalici?! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 09:47 Marta – úhyn neonek
Prosim o radu, mam male akvarium s neonkami a mečovkami už 3 měsíce. Všechno bylo v pořadku, ale minuly tyden umřela jedna neonka a dnes rano druha. Všimla jsem si, že nechtějí moc žrat, pohybují se hodně u dna, vyhledavaji ukryt pod rostlinami, boři hlavu do kaminku, trha ocaskem, někdy zrchlene dycha. Podezřele zbarveni nebylo.Ted po smrti ma bile brisko a jde videt tmave fialove strivko. Je to mesic, co jsme se prestehovali, takze davam jinou vodu, ale vzdy odstatou, pridavam skalici, krmim stejne. Pripada mi, že se vsechny rybky hodne boji, malo žerou a drzi se u dna v ustrani. Jestli nekdo vite, co s tim, prosim poradte. :-( Diky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 20:27 kodiak123
caute chcel by som se zeptať mam neonku a jak sem ji koupil bila nejak v zadu a dnes sem si všiml že na oku ma bielu ako keby guličku nevim ci to je krupica ale to vyzera ako kdyby mala vypuchnute oko na ostatnych rybach som žiadnu chorobu nespozoroval a chci se zeptať jedna neonka cca.1,5cm sa mi vyparila nikde som ji nenašiel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 21:02 Žena Lila1 [31]
Já jsem vyčetla následující:

"V době tření samičci bojují o samičky, jsou sytěji vybarveni a zvláště jejich hřbetní ploutev je kouřově černá."

cs.wikipedia.org/…

Ale nevím, jestli je to případ tvých neonek .... já jsem teprve začátečník, a zkoumala jsem, která z mých neonek je samička, a která sameček - včera měla jedna obrosvké bříško (už nemá, opravdu se asi přežrala), ovšem našedlou hřbetní ploutev .... nedopátrala jsem se, kdo je kdo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 18:02 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Pavol
Chtělo by to fotku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 16:16 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky – NASEDLE PLUTVY
u neoniek obycajnych sa mi objavila krupicka ktrou som nasledne do 2 dni zlikvidoval, kupil som si ohrievac a postupne som dvihal teplotu na 25. asi 2 dni sa nedialo a potom som si vsimol ze 8 neoniek ktore mam v akva ma chrbtovu plutvu taku sedu az mierne ciernu. na ostatnych plutvach som si to nevsimol ale chvostove plutvy maju trochu ohryzene. svietim dostatocne 10 hodin no neviem cim to moze byt tie problemi s plutvami. :-O


p.s pri liecbe krupicky som pozival aj costapur dves rano bola druha davka

osadensto 8 neoniek obcajnych
2 krevetky japonske
3 vezovky malajske

45 litrov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:02 Pavol – krupica
cauko tam uz idem proti tomu bojovat
ale az zajtra rano
kupil som ohrievac AQn 50w do 45l
a dal som pomaly topit z 21 na 22
a kupil som costapur 50ml
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:36 Jakubqo814
Ja si vždy do akva privediem krupičku z neonkami preto neonky nedoporučujem no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 09:17 adis
Mne sa vcera stalo ze som si kupil tetru cervenu 10 ks a doma v akva som zistil ze vyzeraju strasne.... aspon take 4ks.... akoby boli okusane od druhych ryb a maju na ustach biele "nadory".
Vobec som si to nevsimol a trosku ma to s..e Vsetky doterajsie vyzeraju pekne a teraz si dovleceme take nieco.. duzfam ze to nie je choroba ale naozaj len ze su okusane od druhych rym a to co maju na tlame..... viete niekto poradit co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 22:14 Muž AiZ [6] – Re: Bob66
No, já když odkalil dno a vyměnil 1/3 vody po léčbě, tak ten odér co se šířil z odkalené vody stál za to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 22:05 Žena basa1313 [18] - Parmičky
nie vzdy sa da krupica priniest s neonkami mne sa to este nestalo... a dufam ze nestane..., no a ja ked som ju mala tak mrenky nadherne mali tak dokopy tri bodky...takze to asi dost zalezi od pozorovania a odhalenia priznakov hned v pociatocnom stadiu...alebo karantenou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 21:58 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: AiZ
AiZ napsal:Ovšem čištění akva po léčbě ja na plynovou masku

Jaké čištění? Já až při pravidelné údržbě vyměnil trochu víc vody po proběhlé léčbě jinak nic :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 21:55 Muž AiZ [6] – Re: Pavol
eSHa EXIT + eSHa 2000 tohle tu najdeš jako řešení určitě často. Za tři dny máš od krupičky na 90% pokoj. Právě jsem začal taky léčbu, a to mám jen jednu tečku na jedné tetře a dvě na ocasní ploutvi druhé. Už jsem takhle likvidoval krupičku na pavích očkách a úspěšně bez úhynu rybí osádky. Ovšem čištění akva po léčbě ja na plynovou masku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 20:21 Pavol – krupica
popripade mam zapnut aj burcak na CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 20:19 Pavol – krupica
cauko
mam v 45 l akva krupicku objavil som ju tam vcera vecer
mam tam 8 neoniek a 2 japonske kravety
za ako dlho sa rozsiri? niektore neonky to este nemaju
co mam robit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 21:40 Muž Yirka [9118] – Re: Yirka
Díky PaDa ještě oprava opravy, pochopitelně krmení není 6x denně ale 6x týdně. Díky za pochopení. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 19:20 Muž Yirka [9118] – Re: adis
Teď koukám na jednu nepřesnost. Pochopitelně krmím jen 6x denně, jedenkrát týdně pravidelně nekrmím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 19:11 adis – Re: Yirka
hmm.... tak ja tam mam zatial osadku z:
- 22 tetra cervena
- 4 tetra ..sun
- 3 black Molla
- 2 Mecun Viedensky
- 3 nejaky druh tetier s ciernym chvostom
- 1 prisavnik
- 3 parmicka thajska
-------------------------------------

spolu: 38 rybiek

chcem este dokupit nejake black molly a aspon dalsich 20 ks tetier cervenych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 19:08 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: adis
Tenhle problém neonek se tu už myslím řešil. Taky mám neonky a vypadají stejně. Nevzhledná bříška. Po nákupu jsem se dozvěděl, že byly předtím v karanténě na přeléčení, nevím na jakou chorobu. Ale podepsala se na jejich vzhledu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 19:03 Muž Yirka [9118] – Re: adis
Jak to říci, snad čím míň tím líp. Máme zhruba stejný objem a krmím 2x denně, 7 dní v týdnů, vločky 3 špetky jiné - to záleží na druhy ryb a mraženého krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:57 adis – Re: Yirka
akurat som ich nakrmil :)

inac v tomto robim ako zaciatocnik asi chybu.. krmim ich 3x denne .... v mnozstve... akva ma rozmer 100x60x40(vyska) a krmivo pokryje polovicu hladiny... za 2 min je po zradle a velmi malo padne na dno.. krmim v dobrom mnozste a dostatocne alebo prehnane????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:54 Muž Yirka [9118] – Re: adis
Jsou šťastné, ale trochu je možná bříška bolí. Jsou totiž přežrané. Zítra budou ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:50 qwertom
ano mali by mat ikri inak moze mat neaku chorobu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:48 adis – krivy tvar brucha

Zdravim,

chcem sa spytat ... co znamena ze neonky maju zvlastny tvar brucha? - pokryveny, hrbol na spodnej (bielej) casti brucha? ... jedny su stihle a druhe baculatejsie.
Jedny su sfarbene do silnejsich farieb (pocitam ze su to samci) a druhe su sfarbene do kryklavejsich - zelenych farieb.

Inac sa tvaria ze su stastne- zacali sa mi tret - moze byt ze su to samice plne ikier????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 19:26 Jakubqo814
petulevrtule napsala: Prosím mohl by mi někdo poradit, co s tímhle??? Včera jsem se stala šťastnou majitelkou deseti těchto rybek a u jedné(ta nahoře) jsem si všimla, že má na jedné straně odchlíplé to, co překrývá žábry (omlouvám se, nevím, jak se to nazývá) viz. foto, co s tím? Přijde mi, že to má pouze odchlíplé - vypadá to jako poranění při odlovu z nádrže z akvaristiky. Vrátí se jí to do původní polohy? Ryba normálně žere, plave, nic jí není...Ahoj mne sa to stalo u rybky Danio Rerio a zdochla... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 18:50 Muž vagascan [0]
ozaj.... to vyzera ako keby nejaka gulicka jej vytrcala z bruska... ozaj je to len to prepapanie... no. pravdupovediac.. pred asi 30 minutami dostali papat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 18:44 Muž Yirka [9118] – Re: vagascan
Klid, jen se trochu více nacpala. Zítra bude OK.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41953x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=1501