Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 16:39 zabak Re: Zero0o
na kolik topíš. netopil bych víc jak 26C
krm jen tolik co ryby okamžitě snědí. jakmile nechávají jídlo spadnout tak nekrm. vyhneš se znečištění vody = hrozba pro ryby.
Měl bys zasadit rostliny aby ti čistlily vodu. pokud jsi amatér tak nějaké základní stálice jako šípatkovce.

rybka chce čistou vodu a nepřekrmovat. pokud je máš jen chvíli, stává se že prostě některá z hejna pojde.
zdar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 20:23 Zero0o Re: Biky
tělo má normální ALE!už tak 7 měsíců nemá oko nemá tam plýsen nic vypadá to celkem "normálně" žere sice málo ale žere.
Jenom že ono celé hejno tak nák dívné protože neonky žerou ale furt sou ve stejný formaci na stejným místě po hromadě ale neplavou sou jen na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 20:16 Biky Re: Zero0o
Ahoj, ta tvá neonka... Je obtížné určit nemoc, ale řekla bych, že nějakou má určitě. Možná je to motolice, ale nemůžu ti to říct na 100%. Žere? Má nějaké abnormality na těle, např hodně propadlé bříško nebo tak..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 20:12 Zero0o
je hodně druhů co můžou být sami hlavně ta betta.
ale já mám jinej dotaz.... neonka se mi už dlouho straní od hejna mám 70L a 9 neonek.Plave na místě hlavou dolů, když vypnu filtr a nasypu krmení tak na chvilku vyplave ale pak stejně hned jde do svýho rohu AQ.Je nemocná?nebo čím to je?
dík za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 13:44 spitalska
No, jedna rybička mi tenhle týden na ní umřela :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 13:21 Muž DavidDizzer [26] – Re: spitalska
a není to vodnatelnost? nwm fakt to nepoznám jinak...!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 13:09 spitalska
snažila jsem se to vyfotit, ale bohužel to můj foťák vůbec nezvládá, takže tam jsou akorát šmouhy :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 11:19 Muž DavidDizzer [26] – Re: spitalska
tot vážně půjde bez fotky těžko poznat. vyfot a dej ;-)... myslím že to je jednanemoc, ale pošli foto, pak uvidím,(e)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 11:14 spitalska
Rybičky nevypadají, jako pomoučněné, spíš to jsou bílé čárky. Krupičku už měly, takže myslím, že bych jí poznala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 08:11 Muž Yirka [9126] – Re: spitalska
Bez fotky těžko posoudit. Kde bereš jistotu, že to není krupička?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 22:30 spitalska – Neonky - zvláštní povrch těla
Hezký večer, chtěla bych Vás požádat o radu ohledně neonek. Na jedné neonce se mi asi před třemi dny objevily bílé tečky, ale není to krupička. Tečky jsou vystouplé, spíš to jsou malé čárky, když tečka zmizí, povrch těla je zvrásněný, na některých místech šupiny "stojí". Bohužel se mi tečky objevují i na dalších rybičkách, ale zatím pouze na neonkách. Nevíte, co to může být? Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:17 Muž MarcoKing [32] - Tetry – Neonky
Mam Neonky diamantove jak tak koukam ryby uz plavou zase normalne potlesk Takze odtedka budu krmeni nejdrive macet.Diky vsem za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:13 Muž Yirka [9126] – Re: bucliik
Debata se vyvíjí, ještě jsem však nezaznamenal o jakých neonkách je řeč. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:08 Žena bucliik [99]
tak to nevím, ale řekla bych že asi metabolizují přes den, protože myslím, že kdybych je nakrmila těsně před zhasnutím a fungovalo by to tak jako ve dne tak už by ráno měly mít papání z bříška......alespoň myslím, protože když je nakrmím blbě ve dne, tak do večera už plavou normálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:02 Muž piano300d [0] – Re: bucliik
Pokud je to odskoušené tak se omlouvám.Já je krmím podobně a tenhle problém nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:58 Žena bucliik [99]
ale s neonkama je to odzkoušený, že se po krmení vznáší ;-)
netvrdím že rybky nemůžou mít jiný problém, ale ujistila bych se před nějakou léčbou, že to není tímhle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:54 Muž piano300d [0] – Re: Prdka27
Ahoj nevím čím to je ale nemyslím že jeto zpusobem jak krmíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:50 Muž MarcoKing [32] - Tetry – Diky
Chci podekovat za vase reakce a rady.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:09 Muž metal [96] - Cichlidy
do kelimku z jogurtu nalejem vodu nasypem granule necham postat 5 minut a mozem krmit.ked sa granule nasypu priamo na hladinu rybam to v bruchu napuchne a potom su problemi stravenim.vsimnite si o kolko granule zvisia svoj objem v tom kelimku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 10:22 Žena lulk [5] - Cichlidy
Kúp nejaké granulky,dávku si chyť medzi prsty a namoč ich do vody.Pekne budú pomaly padať na dol a neonky budú jesť.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 10:22 Muž MarcoKing [32] - Tetry – Krmeni
Ja totiz krmim tesne pred zhasnutim nadrze takzenevim co se pak v noci deje.Tak ja zkusim ty vlocky namacet.Dik
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 10:19 Muž MarcoKing [32] - Tetry – Vlocky
To bude asi ono krmim vlockama od tetry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 10:16 Žena bucliik [99]
mě tohle u neonek dělalo, pokud jsem je krmila vločkama na hladinu. problém s nadnášením zmizel, pokud vločky prstama strkám přímo do vody, nebo je ,,namočím dopředu,,.
ale moje rybky tohle dělaly po krmení, ne po noci, kdy se nekrmí takže mě ještě napadá nějaký problémek s plynovým měchýřem-ale to přenechám někomu kdo s tím má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 10:15 Muž chicko [124] – Re: Prdka27
čim krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 10:11 Muž MarcoKing [32] - Tetry – Pomoc nevim co stim :(
Ahoj pred 4 dny jsem koupil 10 neonek.Prvni den v pohode,druhy den jsem krmil a vsechny zraly.Dalsi den rano po rozsviceni vidim jak neonka nemuze plavat dolu porad se snazi ale nadnasi ji to.Myslel jsem si ze je prezrana tak jsem cely den nekrmil a dalsi den byla uz v pohode.Tak jsem znovak krmi a vse v poradku.Dalsi den po rozsviceni vidim uz 2 neonky jak se snazi plavat dolu ale nejde jim to tak ja nevim co stim poradte prosim. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 22:16 Muž chicko [124] – Re: Kristýna
ty toho moc neprozradí, spíš si kup akvarijní testy a hlavně na NO2 a NO3 třeba od Akvaru co používám já, jsou levné, spolehlivé, jen se špatně shánějí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 22:12 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: tercovec5
C02 nepoužívám a jal jsem již zmínila ph vody jsem nikdy neměřila, ale zitra se pokusim změřit hodnotu ph laboratorními ph papírky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 22:10 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: chicko
Akva bylo založeno 23.8.2008 a hodnoty vody jsem nikdy neměřila :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 22:01 tercovec5
Používáš Co2?Pokud ano,může docházet k udušení,kdy rostlinky v noci spotřebují zbytky kyslíku.Pak může být problém v hodnotách ph.Jaké hodnoty máš?Nezvyšuje písek ve tvém akvárku ph do zásady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 21:49 Muž chicko [124] – Re: Kristýna
Změř hodnoty vody a jak to máš dlouho založené?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 21:44 Žena ustavprochore [567] – Re: Kristýna
zkus to bez té chemie, jak psala bucliik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 18:36 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Neonky za noc zemřou
Mám neonky, které týden navykám na vodu v akva, tak, že jim každý den přidám vodu z akva do karantény. Avšak po přelovení do nádrže většinou zemřou. Čím to je, když si na hodnoty vody zvykli? Podrobnosti o akva naleznete na rybicky.net/nadrze/5299
Prosím raďte sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 08:21 Muž Gerrik [5] – Identifikace nemoci
Fotka k příspěvku Ok, dnes to koupím. Prosím mrkněte ještě na fotku, jako klasická krupice se mi to nezdá, nevíte co to může být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 22:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Gerrik
Na toto téma se tu objevila seriózní konstatování, že jak eSHa 2000, tak eSHa EXIT, jsou velmi šetrné prostředky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 18:32 Muž Gerrik [5]
Ješte dotaz, snesou ancistrusi eSHu 2000 nebo Exit? Mám i mrňky ancíky, asi o ně přijdu, co?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 22:11 Muž Gerrik [5] – Re:
Mám podobný problém s neonkou, pár bílých teček vel. cca 0,5 mm, které trčí z těla ven. Neonka žere, je v pohodě, barvy OK. Už jsem ji vylovil, je v karanténě. Krupičku už jsem měl, na tu to nevypadá. Co to teda může být? Před cca měsícem to měla také neonka, utratil jsem ji a ted zase. Ostatní rybky OK. Mám v akva malé ancíky, tak nemůžu nasadit léky. Zatím pro prevenci jsem přidal sůl a teplotu. Nevíte někdo co s tou neonkou může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 09:11 Lorsson – Re: bucliik
Bucliiku, tvuj navod funguje na 1 palec . Jen teď přemýšlím jak nakrmit akary, byly zvyklé v klidu ďobat z hladiny a takhle, když nechám chvíli krmení máčet ve sklenici a pak ho tam naleju, tak se strhne kolotoč neonek a akary jen z povzdálí čučí smich Ale ony si zvyknou. Dík za tip ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 20:35 Žena bucliik [99]
pak dej vědět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 20:19 Lorsson – Re: bucliik
Zkusím, uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 20:10 Žena bucliik [99]
tohle se mi s neonkami taky stávalo, když žraly vločky přímo z hladiny, myslím, že se nažerou moc papání, co není úplně nasáklý vodou a pak je to vynáší :-D :-D
skus vločky do vody dávat prstama a donutit ho, aby se hned potopilo, nebo ho malino předmočit před podáním rybkám. moje už to nevynáší od doby co to dělám takhle.
jsou to nenažraný potvory ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 19:07 Lorsson – Neonka hlavou dolu po krmeni
Ahoj, dneska jsem si všiml, že vždy po krmení vločkami se dvě neonky chovají divně, jakoby měly problém s měchýřem, táhne je to na hladinu, plavou hlavou dolů, trhaně, jak se snaží se udržet ve sloupci, vždycky udělají pár temp a plavou dolů, přestanou, vytahuje je to nahoru, zase tempujou.... a takhle pořád dokola. V podstatě to trvá několik hodin, pak jsou normální. Je to nějaká nemoc? Teď se mi zdá že nepatrné příznaky téhož má i jedna akarka, ale nejsem si tím jistý. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 22:11 Muž Diego [72] – Re: ŠDK
Já jsem se dočkal taky jenom pár reakcí od hodných lidí,ale co,každej ti neřekne co je to za nemoc,což chápu,všeci přeci nejsou dědové vševědové. smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 22:04 Žena ŠDK [3]
Já jsem se smířila s tím že je to neléčitelné a asi s tím nebudu už nic dělat, ale třeba mi někdo aspoň řekne jestli je to rakovina nebo co. Díky za tvoje reakce, většinou se odpovědí moc nedočkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 21:53 Muž Diego [72] – Re: ŠDK
Nevím jestly ti bude moje léčba platná,protože já jsem měl malinko jiný problémy. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 21:48 Žena ŠDK [3]
Zvlášť jí teď mám ale než jí zkusím zas léčit tak bych měla radši větší jistotu co to je a čím léčit. Už to stálo fakt hodně peněz a navíc si myslím že je ta chemie dost zatěžující pokud jí to nepomáhá a navíc když při léčbě moc nekrmím tak je ta rybka chudák. Nechci ji trápit zbytečně. Děkuji ti za radu, popřemýšlím o tom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 21:33 Muž Diego [72] – Re: ŠDK
Pro jistotu bych jí dal zvlášt.

Ty moje tečky jsem už vyléčil přípravkem Esha exit a 2000 celý týden dvojnásobnou dávkou,ten týdem akva bylo barevné smich ,ale hlavně že je to už pryč. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 21:12 Žena ŠDK [3] – nádorové onemocnění?
Fotka k příspěvku Ahoj. Mám problém s neonkou. Má něco jako nádor. Začalo to nevině jako bílá tečka na boku před cca třemi měsíci. Pak se objevilo víc teček a různě se měnili, někdy byli větší jindy menší, někdy to vypadalo jako když z té tečky visí kratičký knot, někdy vypadali hodně bíle jindy průhledně, tvar a míra vystouplosti se taky měnila. Cca před měsícem a půl jsem začala zkoušet léčbu methyl. modří, solí, přípravky Sera Mykopur, Bactopur direct a Costapur. Nic nezabralo, nebo jen nepatrně, ale podobně se to vyvíjelo i bez léčby. Pravděpodobně to není nakažlivé protože od prvních příznaků žila ve společnosti ostatních dva měsíce. Před cca dvěma týdny jsem pokusi o léčbu vzdala, chvíli to vypadalo že se to zase zlepšuje a pak se z toho udělal takovýhle nádor. Ryba stále žije, je relativně čilá a normálně jí. Vše co jsem našla v knihách mluvilo pro několik možných onemocnění ale všechny neléčitelné. Může to být rakovina? Napadá vás co to může být a případně co s tím? Může to být nakažlivé?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 12:39 Muž Diego [72] – Re: JUMP
Ano,přesně jak popisuješ.Akorát ty moje ryby žerou jako blázni,takže hubeny ještě nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 08:53 JUMP – Re: JUMP
I když krupička by se asi vyléčila tou solí a teplotou.... sad
A tohle jsou o dost větší tečky než je krupička, když na to tak koukám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 08:42 JUMP – Re: prikpa
Tak s touto nemocí právě bojuji taky a velice neúspěšně. Tedy alespoň to vypadá naprosto stejně. Mám taky na neonkách velké bílé tečky. Zkoušel jsem sůl a teplotu vody na 31°C, bez úspěchu. Se stejným výsledkem dopadl i Baktopur. Už mi jich odešlo dost a dost a už nevím co dělat. Kdysi jsem o tomto onemocnění někde četl, v nějaké knize, ale teď to nemohu najít. Pokud to máš stejné onemocnění jako já, tak ti neonky začnou hunout - budou mít zploštělé břicho a v poslední fázi zůstávají na jednom místě bez většího pohybu nebo leží na dně a mají vypouklé oči. Dostal jsem radu, ať zkusím Batkopur direct, ale to se mi nezná.
Možná je to Ichthyophthirius multifiliis - takže zkusím Costapur, ale je to pěkný drasťák a asi poslední možnost....pak už fakt nevím :-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=1901