Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 20:04 jetotak
nie bojovnica nieje hakliva na svetlo , ale jak povedal listicka80 akvarium nebolo zabehnute tak preto ti skapali takze nabuduce ked budes kupovat ryby tak njprv nehaj napustene akvarium aj s raslinami zo vsetkym a po dvoh tizdnoch max. tam aj rybky :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 19:57 Zdenka
Filtráciu nemá iba ohrievač a bublinkovač, a nebolo zabehnuté pred rybkami nevedela som to. Tak už budem mat iba bojovnicu. Je háklivá na svetlo?:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 19:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Haimdol
doprucuji skveli casopis www.klub.akva.sk/…
pro info i inspiraci
male akvarko = hodne starosti = kazdodenni pece = ryby pro miniakvaria

pozor ve vetsine akvaristik najdete jen prodejce (co chteji za kazdou cenu neco prodat)
opravdoveho nadsence a obchodnika je tezke najit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 19:43 R Muž Silent [5949] – Re: Zdenka
Jak dlouho běžela nádrž bez ryb, pokud vůbec? Jaká je filtrace? Vypadá to na otravu dusitany. Na takhle malou nádrž je tam moc nevhodných druhů ryb. Jediná pomoc je denně měnit alespoň polovinu vody za odstátou až se situace normalizuje a přečíst si něco o zakládání akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 19:43 listicka80
Do tak malého akvárka tolik ryb??? To akvárko je nové??? Takže asi nezaběhnuté. :-( V akvárku nebyla rovnováha a bohužel si ty rybky otrávila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 19:35 Zdenka – Záhadný uýhyn gupiek a neoniek
Ahojte,prosím o radu. V pondelok 28.12 2009 som si kúpila 2 gupky 1 samičku gupky, 2 neonky a 1 prísavníka. Akvárium mám nové 25l,kupila som si do ohrievač,svetlo,vzduch :-( a doplnky. V utorok som si dokúpila bojovnicu. Nič rybám nerobila.Dnes ráno ako som im zažla svetlo rybky plávali pri hladine,akokeby lapali dych, tak som im pridala kyslík potom sa húpali ako bojky až nakoniec padli na dno a iba ležali ale dýchli.Dala som im tam liek proti nafúknutiu a ako prevencia voči chorobe poradili mi to v akvaristike.Ale do večera už boli zdochnuté. Prežila bojobnica ale aj tá je nejaká bledšia a stále sa drží v rohu. Poradte mi prosím, čo sa im stalo som uplne nešťastná. A ešte sme zistili že na žiarivke nebol kryt, nemohli uhynút aj z toho? Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2009 22:08 Žena ustavprochore [567] – Re: Petr
Ten Sidem doporučovaný test od AQUARu mají i na tomhle e-shopu: www.aquarium.cz/…, resp. bude třeba se zeptat na jeho dostupnost. Pokud jste z Prahy, měla by tam být možnost os. odběru, jinak při transportu testu (jakéhokoliv) domů pozor na teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2009 17:27 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Petr
Já používám test NITRIT od AQUARu, ale obávám se, že momentálně bude těžko k sehnání...
Zkuste třeba test NO2 od Rataje - ten by měl být k mání téměř v každé akvaristice. Jak "měří" ale nevím... :-O
Každopádně nic nepokazíte častou (třeba denní) výměnou části (až 50%) vody. Když ne za odstátou, tak alespoň vytemperovanou.
Ale chtělo by to udělat ten test - pro jistotu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2009 17:19 Petr
Mohl byste mi tedy doporučit nějaký osvědčený test na změření obsahu NO2? Abychom věděli na čem jsme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2009 17:16 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Petr
...já se právě dočetl, že nitrace probíhá zhruba 3 týdny, takže 3 týdny běželo akvárium s filtrem a rostlinami a právě proto jsem se pak rozhodl koupit neonky...
Víte, co všechno jsem se už dočetl já?! :-)
Nitrace je chemická reakce, při které dochází k navázání nitroskupiny na organický zbytek. A o tohle nám při zabíhání akvária nejde. Zabíháním akvária se obecně myslí uzavření procesu nitrifikace, tedy přeměny amoniaku (přes dusitany) na dusičnany.
A kolem toho třetího týdne dochází k "vyvrcholení" procesu nitritace, tedy přeměny amoniaku na dusitany. Proto jsem několikrát zopakoval, že změření obsahu NO2 by nás posunulo dál. :-)
A myslím si to stále. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2009 17:06 Petr
Sid: já se právě dočetl, že nitrace probíhá zhruba 3 týdny, takže 3 týdny běželo akvárium s filtrem a rostlinami a právě proto jsem se pak rozhodl koupit neonky, jako odolné a na záběh, nejhorší je, že každý řekne něco jiného a člověk bez zkušeností se těžko dokáže rozhodnout správně, každopádně děkuji za radu

naposledy jsem hnojil v sobotu ráno,neděla jak jsem psal chcípli dvě neonky,pak pondělí celý den bylo vše ok a dnes ráno opět dvě neonky chcíplé. Do akvária jsem nasadil další 4 druhy rostlin.

anulina: mslím, že nastydnout nemohli, byl jsem připravený na to, že nesmí přijít do zimy,takže pytlík s neonkama jsem v krámě zabalil do přepravky od potkanů, která byla celá vystlaná ručníky a celá přepravky přišla do stejným způsobem zateplené tašky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2009 18:13 anulina – umírající neonky
Achoj ja taky zacla s akvaristikou koupila si 10 neonek a us je nemam ...
hodně lidi ve zverimexů mi řeklo že v tomto ročniím období mi také mohli v prepravnim sacku nastydnout... a ze sou neonky hodne haklive na zmeny teploty... tkz ... nevííím zda je to tvuj případ ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2009 16:36 Muž Leonardo [3]
Na počet rostlin co v akva jsou je hnojit zbytečné,ale to tu už bylo 100x Pokud máte už víc rostlin tak podle mne bohatě stačí BIVOJ od rataje.. do nově založených akvárií.. Ale ono do začátku stačí pár živorodek..nejsou náročné a akvárium dokonale zahnojí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2009 16:11 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Petr
uprimne mi prijde, ze neonka je jedna z nejnachylnejsich rybek (kdyz beru obyč. druhy ryb, radove do 30,-za ks). je dost jasne, ze tady byl problem hnojivo, ale jinak se opravdu muze stat, ze rybky si donesete uz nemocne nebo zemrou bez priciny. presla bych na jiny druh a neonky koupila az po nekolika mesicich, kdy by bylo akva 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2009 09:06 Muž Sid [6634] - Rostliny
Filipsi: ...Zaroven si nemyslim, ze by to u pridani 10-ti neonek do 200l mela byt otrava no2, zvlast druhy den...
Ani já si nemyslím, že by po pridani 10-ti neonek do 200 l mela byt otrava no2, zvlast druhy den. :-)
Přesto jsem přesvědčený, že neonky velmi pravděpodobně padají vinou otravy NO2. :)
(A proto jsem také napsal, že na rozdíl od Mouchy se domnívám, že stačí změřit "jen" NO2 a mohli bychom být "doma"... ;-))
Dát do nádrže, kde téměř jistě vrcholí proces nitritace, rybky z prostředí bez nitritů, je hazard. A o tohle IMHO v Petrově případě jde. :-)
Takže si dovolím zopakovat, že na místě je změření NO2. A i bez něj bych doporučil začít s intenzivními výměnami části vody a před nasazením dalších rybek si přeci jen NO2 pohlídat měřením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2009 21:55 Petr
filipsi: děkuji za radu, zase jsem o něco chytřejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.12.2009 21:37 Muž filipsi [1295] – Re: Petr
Z toho hnojiva (6ml denne), co jsi tam lil, tech par rostlin nestihlo "sezrat" nic. Bylo tam v docela slusne koncentraci.
Zaroven si nemyslim, ze by to u pridani 10-ti neonek do 200l mela byt otrava no2, zvlast druhy den.
Hnojivo uz tam nelej, dokud nebude akva poradne zarostle, a rostliny to nebudou potrebovat. Mezitim par dni za sebou men kus vody.
Mozna, ze to pricinu (odhalitelnou) nemelo, neonky z akvaristik to proste obcas delaji (aspon zkusenosti par lidi okolo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2009 20:19 Petr
filipsy: 1x 14 dnů 1/3 vody...špatně :( ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2009 20:10 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Na hnojivo se vyprdni, teplotu sniz na 24 a rostliny nech poradne rozrust, aby stacily brat ziviny pripadnym rasam. Porid si par "testovacich" ryb, treba nejake zivorodky a ono to pujde, uvidis ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2009 20:01 Muž filipsi [1295] – Re: Petr
A jak casto si pri tom hnojeni 6ml denne menil vodu, kdyz tam ryby nebyly?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2009 20:01 Petr
To nevím, jen říkal, že vystavuje a že některé rostlinky, které se mi líbili měl jen ve ,,výstavních akváriích" takže ty neprodává, více s ním v kontaktu nejsem, koupil jsem rostlinky, zaplatil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2009 19:49 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Petr
Vystavovatel kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2009 19:32 Petr
Akvarista, nějaký vystavovatel, prodal mi rostlinky a přidal jako dárek hnojivo s tím, že mám hnojit tak a tak vhodné do nově založeného akvária, takový popisek k tomu hnojivu přidal. Zřejmě jsem naletěl, předpokládal jsem, že když vystavuje, tak o rybičkách a všeobecně o akváriích něco ví.
Když zemřela první rybička,ležela na dně...druhé dvě- jedna břichem nahoru u hladiny a druhá v rostlince.Vodu jsem měnil teprve jednou a to 1/3 jednou za 14dnů. Zase opět jsem to vyčetl, zda je to správně či nikoliv nevím. Vlastní zkušenosti nemám tak čtu a tápu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.12.2009 19:00 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: Petr
Chce to vymněnit vodu,nehnojit,doplnit nějakou rostlinku na hladinu,kořen,mech.Rostlinkám to nějaký čas trvá než se zabydlí a je nutné je přihnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2009 18:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
pozor menit maximalne 1/2 objemu, ne vsecku vodu! a do zacatku se davaji rychlerostouci kytky ktere se pak postupne nahrazuji pomalu rostoucimi, hnojit se zacne az kdyz se kytky adaptuji (napr. prejdou na submerzni formu) a zacnou vykazovat priznaky podvyzivy

jako zabeh mohou poslouzit i sneci, nejsou tak citlivi na NO2, jako zabehove rybicky jsou vhodne napr. gupky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2009 18:56 Muž pancéřníček [168] – Re: Petr
A jak umírají? Jsou u hladiny,nebo u dna? Jinak 26°C je zbytečně moc,při cca 23°C jim bude o mnoho líp.A dávat tam hnojivo při tom množství rostlin nemá velký smysl,ani ty nově přidané to hnojivo nespálí.Je dostatečně čeřena hladina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2009 18:53 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Petr
...Akvarista mi totiž poradil, že toto hnojivo je dobré do nově založených akvárií...
Co to bylo za akvaristu? Moc dobře vám neporadil... :-|
Hnojit do vody u nově založeného akva je o ústa! :-O Ono i u "dříve založeného" to chce o hnojení do vody něco vědět; pokud se neorientujete - než hnojit špatně je lepší nehnojit vůbec.
Na rozdíl od Mouchy si myslím, že by stačilo změřit pouze NO2 a mohli bychom být "doma"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2009 18:50 Muž Yirka [9126] – Re: Petr
Začal jsi dobře, ovšem to hnojení prakticky prázdného akvária bylo hrubou chybou. Hnojí se (a zejména PMDD) až cíleně, když víš proč. Tos raději měl po pár dnech vložit nějakou méně náročnou ryxbku, dvě a bylo by to rozhodně lepší. Hlavně je třeba dosadit rostliny, vyměnit vodu, změřit NO2,3 a dle výsledků pokračovat - připadne mi že víš jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2009 18:39 Petr
Fotka k příspěvku bohužel jsem přišel o foťák, mám pouze fotku, když bylo akvárium založeno ...od té doby je dekor stejný přibyl anubis,blyxa a řaso-koule..rostlinám se daří dobře a od fotky co jsem vložil se rozrostly...od kdy teda je doporučeno hnojit? Akvarista mi totiž poradil, že toto hnojivo je dobré do nově založených akvárií...a hnojení by mohlo mít dopad na smrt rybiček?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2009 18:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Petr
zacatecnicka chyba: hnojeni pri zabehu akvarka
chtelo by to udelat rozbory (NO2,NO3,pH, Tvrdosti)
a rozhodne prezentaci aby bylo videt jak to akvarko vypada...(o cem se bavime)
nepisesh co rostliny, jaky PMDD pouzivash (s KNO3, bez; ruzne variety coctailu apod.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2009 18:20 Petr – umírající neonky
Dobrý večer,
jsem začátečník. Pořídil jsem si 200 litrové akvárium,filtr tetra ex 700, topení atman 200W teplota 26°C, vzduchování nepoužívám. Nutno dodat, že jsem vše studoval půl roku než jsem si akvárium pořídil.
1.den jsem akvárium vymyl, horkou vodou bez přípravků, z venku nalepil tapetu, vložil dekorace a dno, vše řádně proprané,dno prosušené v troubě...napustil vodu do poloviny a nechal odstát
2.den jsem zakoupil rostlinky a zasázel, dopustil vodu a spustil filtr
po dobu 3týdnů jsem svítil 7:30-22:00 a filtr jel stále, hnojení rostlinek PMDD 6ml denně
nyní jsem koupil 10 neonek s vločkovým krmením tetra a umístil je do akvária
první den byly neonky v pořádku
druhý den pošla jedna a dnes dvě
jsem zoufalý a netuším, kde je chyba...mrtvé neonky nevypadají, že by byly napadené nějakou nemocí, chci říct vypadají jako ty živé, ale jsou mrtvé...prosím o radu, nechci přijít o další rybičku a jsem si jist, že jsem určitě udělal začátečnickou chybu, tak mi prosím nekamenujte.
Děkuji za vaše rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 08:45 petulevrtule – Re: PaDa
Děkuji za odpověď :-) Rybka je čilá a chová se stejně jako ostatní, tak snad bude dlouho v pořádku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 23:21 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: petulevrtule
Špatně vyvinuté skřele (to bude pravděpodobně to, o čem mluvíte) nejsou u hromadných odchovů žádnou zvláštní výjimkou. Je to ale většinou spíše estetická vada, rybě to obvykle nijak nevadí. Měl jsem třeba parmičku čtyřpruhou úplně bez jedné skřele, takže bylo neustále vidět sytě červené žábry, a byla jedna z nejvitálnějších z hejna a žila dlouhé roky úplně bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 19:56 petulevrtule – Boehlkea fredcochui
Fotka k příspěvku Prosím mohl by mi někdo poradit, co s tímhle??? Včera jsem se stala šťastnou majitelkou deseti těchto rybek a u jedné(ta nahoře) jsem si všimla, že má na jedné straně odchlíplé to, co překrývá žábry (omlouvám se, nevím, jak se to nazývá) viz. foto, co s tím? Přijde mi, že to má pouze odchlíplé - vypadá to jako poranění při odlovu z nádrže z akvaristiky. Vrátí se jí to do původní polohy? Ryba normálně žere, plave, nic jí není...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:34 Muž Feyd [10] – Re: puffyk
Neonek mám 20. Dva dny po koupi také neměli barvu a drželi se na dně.Až se otrkají vybarví se.
teplota 25,Ph=6,5 NO2=0 NO3=10 tvrdost 4-6 mé hodnoty při nákupu.
I když si zvykly, tak se drželi u dna.Přidal jsem 8 Teter krvavých,pak začaly plavat do vyšších sfér .

Barvu ztrácejí ve stresu - při odkalování,údržbě akva. Po pár hodinách jsou zase O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:19 Muž Yirka [9126] – Re: puffyk
Tak trochu se obávám že ti jich za chvíli nepoplave více. Ono dát do 10 dní nového akvária najednou 10 červených neonek je samo o sobě hazard. Poměřil bych trochu vodu, zejména NO2. A zároveň ji alespoň 20l vyměnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:10 puffyk – neonka neplave
zdravím, chtěl bych se zeptat, koupil jsem si 10 neonek červených a dvě vůbec neplavou, leží na dně. je možné že se jim něco stalo při převozu domů??(pokles teploty, nedostatek vzduchu??). když jsme přijeli nebyli červené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 20:23 Muž hop [26] - Rostliny – Re: MrHahaha
a co láhev 5l od okurky nebo kbelík ten stojí pár šupů, furt lepší něco než nic ahoj držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 20:22 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: hop
bohuzel,karantenu nemam a na rust bunek je to moc pravidelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 19:56 Muž hop [26] - Rostliny – Re: MrHahaha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 19:52 Muž hop [26] - Rostliny – Re: MrHahaha
když to začínají mít ostatní tak min všechno nakažené okamžitě do karantény ano někdo tady bude vědět taky zapátrám ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 19:32 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: MrHahaha
Fotka k příspěvku a zepredu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 19:32 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: MrHahaha
Fotka k příspěvku Tak uz je tady.prvni z boku a druha ze predu aby bulo videt jak hodne to vyrusta.
Prosim jestli nekdo vi co je to POMOC!!!je to zrejme infekcni a maji to i jine neonky,ale ne v tak velkem meritku... :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 19:15 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: hop
to hop:mel sem to taky na neonce.Hmyzomorka rybi (nebo tak nejak) trva to tak 1-2 mesice a bohuzel sem ji musel tez utratit.
To lord tomo:Myslim ze mame stejny problem.Bily vyrustek na brise neonky.Nejdriv jsem myslel ze je to krupice,ale pak to z tecky povyrostlo na kulicku.Co nejdriv pridam foto X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 18:58 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Lord tomo
co nějaký parazit? máš foto? je tady hodně lidí co vědí, určitě někdo poradí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 18:56 Muž hop [26] - Rostliny – Re: pls
nevím nejsem chovatel, možná se jen přejedla...mají vždycky bříško nacpané
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 18:55 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Lord tomo
samozřejmě, jinak by to nebyla karanténa, foto vzniklo asi 1min před odlovením
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 18:48 Lord tomo – Re: Lord tomo
sprava sa osamotene???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 18:27 Lord tomo
hop napsal: prosím poradte co s tím, co je to za nemoc a čím to léčit, zda-li je to nakažlivé. ryba plave normálně, přijímá potravu. nyní je v karanténě. na ostatních nic není

díky moc.dan ahoj
e oddelena od ostatnych???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 18:25 pls – Re: Lord tomo
Lebo ano to je samicka
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=1651