Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 20:33 Muž Lukaass7 [3] Re: romant
Fotka k příspěvku Ten flek je prez tu modrou barvu. Foto te druhe asi nakazene. Vcera to nemela.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2018 20:24 R Muž romant [27987] Re: silviebaris
silviebaris napsala: Ale on píše,že jsou to neonky modré,néé červené..Vím přesně co píše, taky píšu o neonkách modrých, již jim skoro chybí ten červený spodní proužek, je to bohužel to co poslední rok v našich nádržích pozoruji vcelku pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 20:24 Muž Lukaass7 [3] Re: Lukaass7
Ano jedna se o modrou neonku. A flek ma od spodku briska po hrbetni ploutev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 20:23 Muž Lukaass7 [3] Re: silviebaris
Aha to me nenapadlo. Myslim ze jedna je kousek. Rano to sezenu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 20:21 Silviebaris Re: romant
Ale on píše,že jsou to neonky modré,néé červené..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 20:19 Silviebaris Re: Lukaass7
I na každé veterině to na 100% mají..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2018 20:18 R Muž romant [27987] Re: silviebaris
U toho Bactopuru to chce dodávat, že léčbu je ideální provádět v separé nádrži, nicméně ty neonky budou padat bez ohledu na použitou medikaci, jedná se o nešťastnou dodávku se ztrácejícím se červeným proužkem. Je toho momentálně vcelku hodně a drtivá většina velkoobchodů je tímto druhem takto zásobena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 20:15 Muž Lukaass7 [3] Re: silviebaris
Dekuji za rady. Rano zkusim zajet do hornbachu. Uvidim co z toho budou mit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 20:13 Silviebaris Re: Lukaass7
Zkus tu eshu 2000 jak ti radil romant a nebo i ten bactopur je dobrý,třeba koupit a přeléčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 20:09 Muž Lukaass7 [3] Re: silviebaris
Po tme jsem se snazil rano. Mel jsem vcera a mam i dnes nocni smenu bohuzel. Problem u te msle modre neonky je ze bez silneho osvetleni nezari modre a tak nepoznam ktera to je
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 20:05 Silviebaris Re: Lukaass7
A nebo po tmě je lovit,já tak chytala tetru a podařilo se... anoA nebo bactopur,to je taky dobré léčivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 20:04 R Muž romant [27987] Re: Lukaass7
Použil bych eSHu 2000, což je širocespektrální léčivo a mohlo by s jednat o nějaký druh plísně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 20:02 Muž Lukaass7 [3] Re: Wanderer
Tak jsem se ji snazil odlovit a opet neuspesne. Nicmene stejny flek ( jen o neco tmavsi ) se mi obevil na dalsi. Takze to vypada ze se to siri. Nemate radu cim to zkusit lecit nebo co je to vubec za chorobu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 22:48 Muž Lukaass7 [3] Re: Wanderer
No musel jsem do prace na nocni smenu. Ale muzu to zkusit rano v 6 hodin. Pokud uz teda nebudou vzhuru. Mam tam dost zeleně a vsechny se schovaji a nechteji vyplavat. A kdyz uz vyplavou tak nepoznam v te rychlosti ktera to je. Leda odlovit vsechny. Ale jsou mrsky pekne rychle. Kazdopadne dekuji, zkusit to v noci me nenapadlo. Skoda ze jsem v praci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 22:40 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Lukaass7
Teda nejsem expert přes nemoci, ale doporučoval bych odlovit a zmrazit. A když se špatně chytá, tak to zkus v noci, když spí. Máš po rozsvícení tak 10 min, než se proberou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 20:47 Muž Lukaass7 [3] – Nemoc ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, jsem zacatecnik a na jedne neonce modre se dneska obevila skvrna. Vcera to nemela. Pri krmeni bych si vsiml. Poraditw co sni? Nedari se mi odlovit viz foto. Bojuju 14 dni s rasou. Krevetky to postupne pojidaji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 21:47 R Muž ctibum [6908] Re: dúhovárybka
Řekl bych, že jsi dostala rady ve vlákně Postupný úhyn ryb. Nemusíš řešit každou rybu zvlášť... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 20:50 R Muž romant [27987] Re: dúhovárybka
Omlouvám se, ale nemám křišťálovou kouli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 20:33 dúhovárybka Re: romant
Nejde mi ju odfotiť ale teraz najnovšie sa tá biela časť na hornej plutvičke akoby z časti odtrhla a teraz jej tam pri plávaní "poletuje"...som z toho celá zmetená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 20:20 R Muž romant [27987] Re: dúhovárybka
Možná plíseň, možná už bakterka, chtělo by to fotku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 19:55 dúhovárybka – Neonka-flak na hornej plutvičke
Dobrý deň. Prosím Vás, ako som už na iných fórach písala, mala som 10 neoniek červených a 5 mi zomrelo. Zakaždým sa oddelila a potom zomrela. Potom sa to trošku ukľudnilo (presnejšie 1noc a 1deň žiadna nezomrela)No teraz mám ďalšiu neonku v divnom stave. Táto narozdiel od iným pomrelých normálne je aj pláve ale má časť hornej plutvičky bielu a jednu bočnú plutvičku má celú bielu. Neviete čo to je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2018 16:27 R Muž romant [27987] Re: Wanderer
Ano, nemá to podle popisu cenu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2018 13:36 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Plave mi tam neonka, vzhledově žádný rozdíl oproti ostatním, akorát tahle plave do osmiček, občas hlavou vzůru, občas na bok... Snaží se, ale nejde ji to. To bude asi plynový měchýř, tu asi nemá cenu nechat trápit, co?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2018 21:49 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Byl to preventin. Sorry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2018 16:52 Silviebaris Re: Strakááč
Preventin nee preventan... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2018 16:42 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: jamajcan
Jsem nováček a netušil jsem, že je preventan i pro ryby tone :) jsem myslel že vezmeš klasickej pro lidi... nojo.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2018 09:24 Muž PetrO [752] Re: Evazia
Otíky mám taky a léčbu Eshou 2000 bez problémů dali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2018 23:52 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Strakááč
Na tom není co rozvádět. Dal jsem ji do separace 20l, nakapal modrý preventan podle doporučeného dávkování, nekrmil, no a buď chcípne nebo se z toho vykřeše.

Nechcípla, tak jsem ji dal zpátky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2018 15:24 Žena Evazia [30] Re: Xpe
Neonky jsem dala pryč. Jen doufám, že se to neobjeví na ostatních rybách. Pro jistotu můžu akvárko přeléčit eSHa 2000. A budu doufat, že mi to nezdecimuje otíky, ti by mě mrzeli nejvíc. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2018 13:27 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Wanderer
Rozved to s tim preventanem :) ať kdyztak do budoucna vím jak na to.. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2018 10:10 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Evazia
Tohle jsem měl párkrát taky. Jedna tečka na neonce. Odlovil jsem ji (doporučuji v noci, přes den to bylo v mém zarostlém akváriu nemožné) a dal do separace. Tam si pár dní pobyla ve vodě s preventanem a dostala se z toho. Že by se to šířilo na ostatních rybkách, jsem si nevšiml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2018 08:28 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Evazia
Jestli je to co jsem měl u neonek, už 2x v jednom roce a to jedna bílá tečka někde po těle u jedné neonky postupně i na více neonek.
Teď už léčím celé osazenstvo i s krevetkama a šnekama a to podle návodu a to eSHa 2000 + esHa EXIT,
jako kdyby měli krupičku 3 dni podle návodu, jestli je to tam furt na těle tak pak jeden den nedám nic a další den to hned opakuji, někdy stačí jen jeden nebo druhý den dát léčiva na 3 den podle vívoje situace.
U mně se to zlikviduje, nejdřív je to bílé pak postupně to zhnědne a zmizí. Po 3 dnech když se nic neobjeví dám do vody podle návodu eSHa Optima + torben na regeneraci ryb a
osazenstva a je vše v pořádku, až po týdnu vyměním část vody + přidámím baktérií.
Ono posílání ryb na druhý břeh je taky řešení. Ale tenhle prevít, když už někde v akvárku je tak postupně ti klidně zlikviduje všechny neonky.
Vím o čem mluvím, když mi to postupně zdecimovalo 60 hejno starých neonek a já odstraňoval každý jen nemocné po kusu víc jich nebylo napadeno až pak se to rozjelo na víc neonek.
Když už jich bylo jen 15 a konečně dorazil balík s léčivi který jsem musel přesto objednat. Jen se mi bohužel do toho dostali svátky tak to bylo ještě větší prodloužení doručení a léčba začala dost pozdě.
Hned jsem to nasadil a přesto mi to stihlo odělat ještě další neonky, po tomle útoku mi zůstalo jen 8 neonek.
Teď je mám do dneška těch 8 starých a 30 dokoupil nových které mi vyšli na pěkné peníze, kdybych měl léčivo hned po ruce tak bych určitě zachránil jich víc.
Podruhé když se mi to objevilo, hned jsem léčil jak jsem uvedl nahoře v textu a kupodivu ani jedna stráta, možná štěstí jsem měl.
Esha mi nezabila ani jednu krevetku na tož dražší nebo obyčejné šneky, tak i citlivé ryby jako jsou otící, možná mi to zničí baktérie ve filtru ale za tu cenu se dají obnovit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.06.2018 16:57 R Muž romant [27987] Re: Evazia
Stačí odlovit pouze tu postiženou. Co to je bude věštírna, ale poslední dobou se rozšířil tzv. moribundus neonkový u něhož nikdo moc neví oč jde, ryby po obdobných projevech jak popisuješ prostě umřou. Já nejsem zastáncem léčby na slepo, jak je zde razeno, když léčit, tak cíleně pokud možno co nejšetrněji. Nevidím důvod, proč si např. kvůli jedný rybce za 15,- kč rozhodit celý akvo a přijít tak klidně o polovinu osádky a mít načatou biologickou rovnováhu, to raději postiženýho jedince pošlu na druhej břeh a hotovo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2018 10:00 Okounek
Pozor na ty léčiva, protože šneci (kromě okružáků) je moc nenesou dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2018 22:33 Žena Evazia [30] Re: Xpe
No jo, ale jaká léčiva? Krupicka to není, tu poznám. A jestli je to bakterie nebo nějaký parazit nebo něco jiného, tak léčiva jsou různá. Takže otázka je čím zaléčit a jestli jen ty neonky nebo celé akvárko??? Mám tam i krevetky a šneky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2018 19:16 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Evazia
Nevím co máš za nemoc u neonky ale u mně když se objeví na neonce tečka tak hned nasazuji léčiva a většinou je hned krátce po problému a úmrtnost je většinou nulová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2018 15:54 Žena Evazia [30]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Prošla jsem toto téma snad celé, ale moudrá z toho nejsem. Na neonce se mi objevilo toto. Je to jako ranka, jakoby po kousnuti, ale to nemá být od koho. Osazenstvo razborky, otici a neonky. Nejdříve jedna skvrnka, jakoby z ní něco trčelo, nitka. Ráno to bylo pryč, ale udělala se skvrnka vedle a zase s tím něčím. Ryby žraly, žádné zvláštní výkaly, normálně aktivni. Odlovila jsem všechny neonky pryč. Je to nějaký parazit? Bakterie? A musim přelečit celé akvarium?? Na ostatnim obyvatelstvu zatim nic nepozoruji, ale aby pak nebylo pozdě.. Dík E.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2018 18:38 Muž Kovy.exe [0] - JA – onemocnění - Neonky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím .. pořeboval bych podadit s identifikací onemocnění u neonek červených. Zakoupeno před 14 dny na akvaburze v Praze 22 ks, z toho 11 starších a 11 mladších. Od té doby cca obden jeden kus z těch starších úhyn přez noc. Žádné viditelné náznaky choroby, až do včera, kdy jsem vypozoroval na ještě jedné živé, že jistě noc nepřežije.
1. plave mimo hejno – straní se
2. na pravém boku viditelná změna v šupinkách (vyrážka) od břicha po hřbet cca 1 cm
3. drží se u hladiny
4. předsmrtná stuhlost, živá, ale bez pohybu . Některé u hladiny , některé na dně.
zvláštní že se problém objevuje vždy jen po jednom kuse.
Děkuji za reakce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 14:09 R Muž romant [27987] Re: zelenakapusta
Tak tím krmivem krerý podáváš to s největší pravděpodobností skutečně není. Jinak stran toho krmiva, já mám v oblibě naprostou klasiku tedy Tetramin a z tuzemských to bude něco od Suchánků, ted SAK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 13:52 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: romant
Nevím, jakou nabídku krmiva budou mít.
Krmivem to ale asi nebude, protože by se tak přece neonky chovaly houfně a ne po řadě, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 13:49 R Muž romant [27987] Re: zelenakapusta
Tak s tou výměnou naprostej souhlas, jenom poznámečka, když pořídíš granulky, doporučuji před konzumací nechat nasáknout vodou a teprve potom skrmovat, stává se, že jak jsou žravý, tak ty granulky v nicn nabobtnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 13:44 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: romant
Běžnými vločkami Dajana. Zítra si ale půjdu koupit něco jiného, už nevím, kde hledat příčinu, tak zkusím vyměnit krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 13:41 R Muž romant [27987] Re: zelenakapusta
Čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 12:31 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Divné chování neonky
Dobrý den,

dotaz umisťuji sem, protože chování té neonky prostě nechápu.
Jedna neonka už na následky téhož uhynula a teď to dělá další.

Jedná se o to, že rybka cíleně a velmi aktivně polyká bublinky unikající z rostlinek. Nejdříve jsem to měla za omyl, že bublinku považovala za něco, co se dá ulovit, ale ona to dělá skutečně cíleně.
Pak plave hlavou dolů, protože ji spolykaný vzduch nadnáší a táhne k hladině. Ta minulá to tak dělala dva dny, pak přestala, velmi vybledla a za další den uhynula.

Dokáže mi to někdo vysvětlit? Četla jsem, že některé druhy rybek to dělají, aby podpořily trávení, ale neonky by k nim patřit neměly a přece to dělá už druhá z mého malého hejna :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 08:05 het2 Re: lacewings
prezentaci založím, ale jak jsem psal, rybky už k nám takhle přišly z akvaristiky, takže podmínky u nás doma, to určitě nezpůsobily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2018 12:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: het2
-důsledkem problematiky může být prostředí akvária
-založením prezentace a uvedením informací ,usnadníte případnou diagnostiku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 12:08 het2 – skřele
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,

rád bych poprosil o radu. Před pár dny jsme koupili dětem 10 neonek. Už když je manželka dovezla a dávali jsme je do akvárka, jsem si všiml, že dvěma na jedné straně jakoby chybí skřele a jsou vidět přímo žaberní oblouky (na druhé straně vypadají normálně). Rybky jsou jinak OK, plavou s ostatními, žerou atd.

Akorát nevím co s tím. Zda je to nějaká vrozena vada, zranění, paraziti, či co vlastně.

Zkusil jsem to nafotit, ale ne úplně ostře se mi to povedlo, přece jen, chtěl jsem aby ta rybka focení přežila.

Předem moc díky za radu.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 18:31 R Muž romant [27987] Re: Wanderer
Být či nebýt, toť otázka oč tu běží, tedy asi tak nějak. ;-) Nejde-li odlovit, bude dožívat a dříve či později se na ten druhej břeh podívá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 12:58 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Magic
Možná jestli ji nepraskly zatrvdlé jikry, nevím. Říkám si, že ji stejně nevyléčím. Takže maximálně ji utratím, aby se netrápila. Zase když je natolik vitální, že před síťkou vždycky zdrhne, tak ať si tam žije dál. Riziko pro akvárium to předpokládám není, tak to asi nemá cenu řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 12:47 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Wanderer
Tak to je zas až obdivuhodná výdrž. Mne to trvalo maximálne pár dní a potom koniec.

Tak neviem. Ale ak nejde chytiť (to žiaľ tiež dobre poznám), tak s tým i tak ťažko niečo spravíš...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=201