Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 46 Žádná další stránka   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 07:57 Muž ivan [15] – neonky
Fotka k příspěvku Musí jich být hejno,teda jestli je nechceš dát do 12L vytíračky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2006 19:53 Havel-st – teplota
Taky stačí zvednout teplotu, když jsem léčil krupičšku, tak byly neonky jak ozdoby na vánoční stromeček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 18:59 Potkan – .............
jestli nebarevny jenom po ranu a vecer tak to je normalni,sam sem se zdesil pak sem si precet za na noc blednou,jestli sou tak i pres den tak to ti bohuzel neporadim. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 15:00 Žena yama [25] – neonky
Koupit jich vic a nekupovat pul kila vlocek za dvacku ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 14:48 Žena Kate [10] – neonky
Mimo jiné záleží i na druhu zářivky. Pod některýma zářivkama zářej, pod jinýma ne. Ale to se týká hlavně toho modrýho pruhu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 14:43 snoopy – neonky druh
A jaky mas neonky obecny nebo červeny?Červena neonka je totiž vyrazdnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2006 12:51 Vodník – -
Když jsem je v pytlíku přinesl, tak byly úplně vyšisované. Druhej den už byly normální. Asi mají u tebe stres, bude to tím počtem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 12:46 pirát – neonky
Dej jim čas,jsou vystresovaný z novýho prostředí,až si zvyknout budou zářit.Jinak mě neonky tvořily hejno jen při krmení,jinak potvory lítaly po AQ tak ve 4 kusech a to jsem jich vlastnil 14 kusů. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 12:41 Gerrik – to Wampi
Sakra, že bych tam zajel hned? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 12:40 Žena Wampi [54] – neonky
Jednoznačně je to tím, že jsou jen dvě , necítí se dobře , tak nebudou nějak extra zvědavý na krmení a jejich zbarvení bude nevýrazné až přineseš další teda aspoň pět, čili lépe i víc, tak se ti vybarví až se zaklimatizujou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 12:35 Gerrik – neonky
Rybky jsem nasadil před 5 dny, jen na zkoušku, dnes jdu dokoupit další. Je fakt že mám nějaké vločky, a moc to nežerou. Poradíš, co maj rádi. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 12:32 Žena Vesnach [56] – neon
Spravna strava, tmave pozadi a clovece!!! Neonky jsou hejnovy rybky, jaktoze mas jenom dve?! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 12:29 Gerrik – barva neonek
Mám v celkem novém akvárku zatím 2 neonky, které jsou barevně dosti nevýrazné. U známyho jsem viděl neonky, ty úplně zářili. Dělám něco blbě? Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 18:37 aqaman – Neonka proti Neonke
Mám doma neonky červené a jedna mi dosť často naháňa druhú za chvost. Jedna má ten chvost okusaný a druhá nie. Že by jej ho požierala tá druhá? Poraďte. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2006 22:17 Wampi – ploutve
Pokud je mají okousané tak vsaď na tetry krvavé , mě nedávno takhle zřídily platy. Ale na neonky mi nejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 21:35 Muž [] – ploutvičky
Fakt to vypadá na rozpad ploutví.A pokud se někdo diví že může v podobném osazení někdo okusovat ploutve tak bych to tam viděl na ty tetry krvavé-Hyphessobrycon eques.Pokud se nemýlím jsou to ony.Mě takto neonky kdysi taky napadali a okusovali.Hrozně se tím baví.
Jak výše někdo uvedl rozpad ploutví,a tak bych se v tomto případě ubíral ke karanténě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 18:07 ivan – neonky
Ty ploutve jim dorostou,jakou vodu jsi tam nalil na výměnu?Byla odstátá,nebo někde ze studny bez chloru?Dávej jim něco lepšího vločky,mražené....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 17:55 Vodník – pcword
Tos měl napsat hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 17:49 pcword – .
Možná je to tím ted mě napadlo léčil jsem pár rybek v malém akvárku solí ,nebot měly krupičku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 17:42 blek – ploutve
Nikdo jim je neukousal, mají je rozpadlé.
Přes všechna zdejší tvrzení jsou to stále poměrně citlivé rybky na kvalitu vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2006 17:38 Vodník – skaláry
Já je nemám, ale :

Skaláry se dají chovat s menšími rybkami jen tehdy, pokud jsou na ně zvyklé od malička. Jinak se stává, že skaláry menší rybky požírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 17:34 pcword – Neonky...
Fotka k příspěvku Tady jsou ty Skaláry a dašlí co tam mám...nevím ..může to udělat okusovat?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2006 17:27 Vodník – .
Co ty skaláry ? To jsou prej pořádný agresivní prevíti, sám bych je nechtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 17:25 Petr – neonky
Akvárko má v čera novou vodu teda komplet celé po vyčistění....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2006 17:23 Petr – Neonky červené...ukázka..
Fotka k příspěvku Tady je fotka co mám z neonkama ,poradte ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 17:21 Štěpán – .
a nechtěl bys náhodou ty neonky dát do jinýho akvária, aby se uzdravily?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 17:15 Petr – Neonky červené ..ukousané ocasní plotve
Mám doatz nevím proč,ale neonky červené co mám v akvárku mají ůplně okousané ocasní ploutve....nevím proč žádně drvace v akvárku nemám....několik teter červený...skaláry...mohu poslat na ukázku fotky......poradte začátečníkovy....neonky mám 2 ks.... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2006 23:19 mirek – neonka
Neonku jsme přikupovali. Neonka bohužel druhý den umřela. V akvárku se nám stratila další neonka, tak jsem přikoupil další 2. Po zakoupení se ztracená neonka v akvárku ukázala. Tak jich máme víc než jsme chtěli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 13:15 Roman – neonka
Buďto opravdu dostala po palici nebo udělala to co maj neonky v oblibě.Když jsou vystresovaný třeba při odchytu nebo je napadne dravec v přírodě tak dělaj mrtvolku.A jak se situace zklidní tak plavou jako že se nic nestalo.Mě se to už jednou stalo.Nejdří jsem si myslel že mě je taky přimáčknul v krámě (3 z 10),ale do hodiny to mastili po aq o 106.Pokud to bude trvat dlouho tak je natom špatně. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2006 12:08 Jirka – neonka
To jsi si koupil jednu neonku?Chudák ryba,neonky jsou hejnovité ryby,tak jich kup alespoň 10kusů.Možná ji prodavač trochu přimáčkl síťkou,když jí lovil,snad se z toho dostane.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2006 21:17 Mirek – Neonka padá hlavou dolů
Dnes jsme koupili neonku. Akvárium v akvaristice bylo čisté a všechny ryby byly v pořádku. Už v sáčku divně plavala. Po přidání do akvárka stále padá hlavou dolů. Barvy má dobré. Žádné jiné známky nemoci nepozoruji.
Stalo se jí to při přepravě nebo je nemocná? Mám jí dát do karantény?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [46]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=2251