Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 10:06 R Muž romant [27987] Re: janka
Může být, nebo to můžou být nějaký střevní paraziti, možností je povícero. Osobně bych jednu neonku neřešil, tím chci říct, že bych nějak extra nebláznil a nepodnikal žádný léčebný experimenty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 09:50 janka – tetra neonova
Zdravim,potrebuju zjistit co je neonce,kdyz vubec nezere,brisko nema vubec.Je z tech tri co mam nejvetsi,muze to byt starim:-/?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 06:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Abbik
Pokud se ryba chová normálně, přijímá potravu, pak rolujte vláknem dolů...Mně to připadá jako níže zmíněné...
Pokud je apatická a nepřijímá potravu lečte dle doporučení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 19:36 Muž Ryboň [5] - Amerika
Ahoj Abbik nemusíš sa báť,ja som to vyliečil do 5 dní to už bolo preč pomocou Esha Exit - mne to trvalo 5 dní a nebolo po tom stopy...

Tak veľa šťastia a dúfam že sa uzdravý :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 18:11 Abbik
Fotka k příspěvku jeste druha fotka kde je videt vystupek na hrbetu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 18:04 Abbik – nemoc
Fotka k příspěvku Zdravim mame asi stejny problem jako Ryboň viz fotka. Muzezte mi to nekdo potvrdit nebo pomoc s diagnostikou prosim?
Obevilo se nam to pouze u jedne z nove koupenych neonek v novem akvariu.
Neonka ma ale vyrustky dva(nedokazu posoudit jestli se jedna o dva ruzne parazity,poraneni nebo co ja vim)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 16:40 Muž Yirka [9126] Re: Ferdajz
Proč bys nemohl? Je to dobře balené a navíc přece existuje nepřeberně různých plastových uzavíracích kazet. Takž do mrazáku bez problém. (Třeba dolů k zelenině, ovoci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 15:46 Muž Ferdajz [-1] Re: Yirka
Yirka napsal: Ta údržba se mi zdá na tu velikost nádrže nedostatečná. Rovněž by to chtělo výrazně zpestřit potravu.

Na začátku jsem vodu měnil jednou týdně, v tu dobu jsem měl problémy řasami. Teďkon mi řasy zmizeli a právě vodu měním v delších intervalech,s tím že hlídám hodnoty NO2 a NO3. Rostliny mi to stačí spotřebovat, nepřekrmuji tak nemám ani zbytky na dně..
Krmení bych chtěl nějak zpestřit, ale nevím, když koupím nějaké to mražené, jestli ho v klidu můžu dát do mrazáku k ostatnímu masu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 13:26 Muž Yirka [9126] Re: Ferdajz
Ta údržba se mi zdá na tu velikost nádrže nedostatečná. Rovněž by to chtělo výrazně zpestřit potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 12:56 Muž Ferdajz [-1] – Neonky
Zdravím, doufám, že se dočkám nějaké odpovědi na mojí otázku. Už téměř rok mám akvárium, převážně v něm mám neonky, více info u mě v prezentaci. Prostředí pro ryby mám dobré, akorát si stěžuji na celkovou tvrdost vody okolo 18, čili si myslím, že můj problém se prostředí netýká.
Jde o to, že za celý rok jsem přišel asi o tři neonky. Všechno bylo v pořádku a náhle vždycky jenom jedna, nikde ne víc najednou, se začne motat, dělat "vývrtky", polehává na listech rostlin, zatím se z toho nikdy nevyhrabaly, vždy smrt. Po prvé jsem zkoušel přeléčit akvárium Eshou, ale žádná změna. Proto se chci zeptat, co by za tím mohlo stát, rybky nejsou tak starý podle mě..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 21:12 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: baletka
Daji,ja tady to bile svinstvo na nich jeste nevidel(to neznamena,ze tu mozna nekde neni) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 04:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
Dají se sehnat...Obyčejné snadno, těch se to snad ani netýká, červené se dají sehnat o něco hůř, ale dají... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 00:23 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
A našel kolega nějaký nepromořený chov? Neboť se zrovna chystám zvětšit hejno svých neonek o dalších cca 17 kusů a mám z tohoto neřáda obavy. Pravda, některé mé neonky jím také nakaženy byly. Drtivé většině jsem připravila minerální lázeň. Té poslední nemocné se mi zželelo, pár dní jsem ji pozorovala, bílé svinstvo zmizelo a neonka už se asi dva měsíce drží bez recidivy. A to i přes stěhování do nového akvária, tedy možné oslabení atd. A přestože vím, že neonky s těmito boulemi vydrží dlouho, předlouho, nemohu říci, že by vypadaly úplně zdravě - jsou hubené, mají propadlá bříška... takže dají se vůbec sehnat neonky (červené či obecné) prosté tady toho otravného bílého svinstva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 13:29 VLČICE – VLČICE
dobře díky necham týden bez jídla... ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2012 20:59 R Muž romant [27987] Re: VLČICE
Zdravá ryba vydrží i tři neděle bez potravy(námi dodávané) oni si vždycky něco v akváriu k snědku najdou, takže týdenní půst je jenom doporučeníhodný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 20:56 VLČICE – VLČICE
MOC dekuju a jsem rada že nemají n ejakou nemoc a ten pust jak dlouhýá ... 3 dni .... týden mi příjde moc..
coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2012 20:04 Muž Yirka [9126] Re: VLČICE
Léčba je jednoduchá. Půst. Jsou prostě přežrané. To neonky s oblibou dělají, že žerou k přecpání. Ten až trojúhelnílkový tvar bříška je pro to charakteristiucký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 19:47 VLČICE – nemoc neonky
Fotka k příspěvku Potřeboval abych poradit asi před půl rokem jsem si koupila ryby do asi 1 měsice od založení ale o to ted nejde ......
asi před 3 dni jsem si všimla že pár neonek má vypoulené břicho jedine co mě hned napadlo bylo že to je vodnatelnost protože už jsem jí jednou u sebe v jinem akvariu měla ... ale dneskajsem si všimla že se nemoc nijak dál neroššířila dál žadne vypoukle oči ani šupyny odstávajíci od těla...
barva je normalní žerou s velkou chutí nijak se nechvavají ani se neotírají..... ale mají strašně vypoukle bříško nevít co by to mohlo způsobit jaká je to nemoc a jak jí popřípadě léčit .... :-( :-( :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 09:11 Tykitukata Re: LisourJr
Sklorex a nevím jak se jmenuje ta na Táborské, tam je to lepší...zatím nehynou:)co je to s nimi za bordel?jo a paví očka mají něco podobnýho a taky umírají hned co je donesu, jinak mám krasné zdravé aqua a vše žije a ancitrusy se rodí, jak divý, napadá vás něco? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 06:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
Já jen připomenu, že je tímto neřádem promořen český chov v možná již více než 50% a řešení asi není. Rybu to totiž na životě asi neohrožuje, jen to blbě vypadá. Soudím z toho, že kolega - velmi zkušený neonkář - projel republiku a hledal chov, který tyhle boule nemá...Měl hodně starostí jej nalézt....Na mladých rybách to vidět dobře není a staré se většinou neprodávají...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2012 23:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: iglajs
Hej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 23:02 iglajs Re: Sid
A to si akým spôsobom odstraňoval, ked si si to chcel potom pozriet pod mikroskopom??..snáď chirurgicky???..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 21:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Ryboň
O kožovce ("krupičku") nejde. Nedávno jsme zde tento velmi rozšířený "problém" řešili. Bohužel jsme se ale nedopátrali, o jakého parazita jde.
Vzpomínal jsem tehdy, jak jsem tuto "věc" odstraňoval modré neonce zpod oční bulvy. Zákrok se podařil, neonka byla asi po měsíci v karanténní nádržce vrácena do společenské nádrže. Možná, že ještě žije. :-)
Bohužel mne nenapadlo podívat se na toho "vetřelce" pod mikroskopem... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 17:36 Muž Ad@m [1051] Re: iglajs, Ryboň
Môžete poprípade pozrieť sem, či nenájdete niečo, čo sa na to podobá: www.sera.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 17:36 Muž Ryboň [5] - Amerika
Hladám soľ a uvažujem že si kúpim pre istotu karanténu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 17:31 iglajs Re: Ryboň
to Ryboň - počuj a čo si vôbec spravil s tými chorými rybkami? či iba čakáš čo sa stane??.:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 17:27 Muž Ryboň [5] - Amerika
citujem inglajs-a "Toto je akýsi malý biely vypuklý vriedik,neonka ho má na červernom pruhu"

presne toto mám aj ja :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 17:23 iglajs
Mám ten istý problém, nových 50 neóniek v 250 litrovom akva, ktoré ma cca 3 mesiace. Neviem, čo to môže byť ale krupica to pravdepodobne nie je, tým som si prešiel už na začiatku u gupiek a vyzeralo to trošku inak. Toto je akýsi malý biely vypuklý vriedik, jedna neónka ho ma na červenom pruhu, druhá na spodnej plutve. Odlovil som ich, dal do karantenného akva, zvýšil teplotu, pridal soli a rozmýšlam, že pridám aj pár kvapiek anti-ichtinu. Môže byť?? Ak máte niekto skúsenosti s týmto druhom ochorenia dajte pls vedieť. Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 17:16 Muž Ryboň [5] - Amerika
Aha,aspoň som sa niečo nové naučil smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 17:14 Muž Ad@m [1051] Re: Ryboň
Kožovec rybí je medzi akvaristami nazývaný ako krupička ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 17:11 Muž Ryboň [5] - Amerika
A je to kožovec alebo krupička?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 17:09 Muž Ad@m [1051] Re: Ryboň
Veľkostne to pasuje. Ak je to kožovec, tak po 2 až 3 dňoch jej to odpadne a o takých 12 hod. sa ich objaví omnoho viac aj na ostatných neónkach, pretože tie sú na to veľmi náchylné. Pri liečbe krupice môžeš považovať za infikované všetky ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 17:01 Muž Ryboň [5] - Amerika
Adam:Je to asi 1mm veľké - neoniek som tam mal 14 tak som 6 kúpil v sobotu a rastlinky - 2echinodory išli preč a v nedelu som tam dal bacopu,valisneriu,cabombu,glossostigmu a ešte jednu takú nízku červeno listú

A romant : bohužial karanténnu nádrž nemám ale tú sol by som mohol skúsiť :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 16:46 R Muž romant [27987] Re: Ryboň
Na krupici bych to neviděl, je to podle té fotky docela velký, osobně bych si tipnul na nějakou zanícenou ranku, ale jestli je to jenom plíseň, nebo už rozjetá bakteriální nákaza, to nedokážu určit. Jako nic nekazící opatření bych ordinoval vodoléčbu a možným lehkým zasolením vody (pol. lžíci na 50 litrů), přidáním huminů a tříslovin v podobě nějakýho rašelinovýho výluhu se taktéž nedá nic skazit. Máš-li možnost rybku odlovit a sledovat v nějaký karanténní nádrži, tak bych to udělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 16:41 Muž Ad@m [1051] Re: Ryboň
A akej je to veľkosti? Na prvej fotke mi to príde väčšie než kožovec. Ale možno to trocha skresľuje.

Sú neónky nové? Kupoval si nedávno nové rybky/rastlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 16:38 Muž Ryboň [5] - Amerika
Je možné že to je krupička? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 16:30 Muž Ryboň [5] - Amerika
Fotka k příspěvku A keď budete chcieť niečo vedieť o akváriu tak sa spýtajte lebo akvárium v prezentácii nie je aktualizované (prešlo zmenami) ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 16:29 Muž Ryboň [5] - Amerika – Neonka
Fotka k příspěvku Ahoj,mám 20ks neoniek a jedna z nich má na červenej časti niečo ako malý biely nádorik...
Neonka sa správa ako všetky ostatné (plná života)

Prikladám aj foto :-O Lepšie to nešlo odfotiť
:-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 06:28 R Muž romant [27987] Re: ranep
Podle mě to bakterka je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 23:08 Muž ranep [0] – Rozpad ploutví - fotka 4/4
Fotka k příspěvku poslední čtvrtá fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 23:07 Muž ranep [0] – Rozpad ploutví - fotka 3/4
Fotka k příspěvku třetí fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 23:07 Muž ranep [0] – Rozpad ploutví - fotka 2/4
Fotka k příspěvku druhá fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 23:06 Muž ranep [0] – Rozpad ploutví
Fotka k příspěvku Zdravím zkušené akvaristy a žádám o radu. O víkendu jsem zřejmě objevil nemocnou neonku, tak jsem ji odlovil do karantény a teď se snažím zjistit, co jí je a jak (a čím) ji vyléčit. Akva má teprve necelé 2 měsíce (založeno 16.10.), neonky šly ve dvou dávkách, druhá dávka 13.11. Akva má pravidelnou údržbu, je dostatečně zarostlé, NO2 je nulové, NO3 téměř neměřitelné. Další informace v mém profilu.
U neonky mám podezření na bakteriální rozpad ploutví, ale popis zde na webu uvádí i další příznaky této nemoci, které na neonce nepozoruju. Navíc rozpad ploutví má být až v pokročilém stádiu.
Místo nepřesných popisů zkusím přiložit pár fotek, i když nejsou nijak excelentní. Problém vidím na řitní a ocasní ploutvi. Jsou jakoby mléčné a potrhané.
Pozná někdo tuto nemoc a poradí, jak na ni?
Ostatní neonky se zatím zdají být v pořádku, pouze jedna má ve zvyku zdržovat se o samotě a zalezlá za kořenem, při krmení se ale objeví, ochotně přijímá potravu a není na ní vidět žádný "defekt".
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 16:25 Muž kofejn [963] Re: angel
A nejsou to jen samci? Samec rovný modrý pruh a žádné bříško, samice trochu lomený modrý pruh a plné bříško.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 18:28 R Muž romant [27987] Re: angel
Určitě, to jako možnost lze považovat. Je to o podmínkách ve kterých ty neonky pobývají. Jednoduše řečeno, v dobrých podmínkách se ani ona latentní nemoc neprojeví, nebo jen velmi zřídka a ryby si s tím umí poradit samy, naproti tomu ve zhoršených podmínkách nemoci propukají rychleji a jejich následky bývají horší. Prostor, voda, teplota, údržba, krmení, spoluobyvatelé atd. To jen tak v rychlosti co mě napadá. Vzhledem k tomu, že není k dispozici prezentace s údaji o předmětný nádrži, tak vytvářím lehce hypotézy. Doporučuji tu prezentaci zřídit, aby ten, kdo bude umět a chtít poradit měl tzv. z čeho vařit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 18:11 Muž angel [0] - Tetry
zdravim vsetkych akvaristov.Moze niekdo poradit?U neoniek sa objavuje obcas,ze niektore jedince su take vychudnute a keby ich nieco vysalo.Moze to bit nejaky crevny parazit? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 22:41 Muž Zacek14 [0]
Snažím se :-) díky za rady. Jen mám pocit, že to tu neonku nijak neobtěžuje, nijak netrápí. Možná škoda ji hubit. Kdysi jsem narazil na článek, kde se psalo, že se sem tam neonce (a asi nejen ji, ale neonku jako přiklad uváděli) stane, že se tak přežere, že jí praskne břicho. Jak moc odborný čánek to byl už nevím, bylo to dávno. Samozřejmě to už nemohu najít, takže ani nevím jak to s nimi dopadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 21:38 R Muž romant [27987] Re: Zacek14
Je z toho Tvého popisu cítit, že k tomu přistupuješ zodpovědně. X-) Osobně si myslím, že když ten průběh toho problému má recidivu a schopnost se vracet, tak bych netrápil tu rybku a ani sebe(Tebe) a rybku šetrně utratil(ideál je silně perlivá voda). Když už hned nepřistoupíš k té eutanázii, tak alespoň odlovit, sledovat, ordinovat vodoléčbu, možno vylepšit prostředí nějakým rašelinovým výluhem(to platí i o společenským akva). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 20:28 Muž Zacek14 [0]
Fotka k příspěvku Zdravím všechny a prosím o radu. Mám hejno neonek červených. Jedna z nich má asi více pohnutý osud, protože už když jsem je před cca půl rokem dovezl, tak byla poraněná na levé straně v místě modrozeleného pruhu pod hřbetní poutví - asi nešetrným odchytem. Takže zůstala v karanténě déle než ostatní. Pak ji podle zkušenějšího kolegy v břiše zatvrdly jikry /nevím/ a byla vždy silnější a hranatější než zbytek. No a nedávno se jí něco udělalo na břiše, jako by praskla a lezlo z ní kus "masa", tak byla opět odchycena do karantény a počítal jsem, že to nedá. Ale dala, spravilo se jí to a putovala opět do hlavní nádrže. Na břiše jí zůstala jen malinká černá tečka. Ale je 14 dní po a udělalo se jí to znovu. Posílám ukázku na foto. Jinak se chová naprosto stejně jako ostatní. Co si o tom myslíte prosím..? Nechat tak nebo oddělit a čekat..? Poraďte, díky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 19:06 Askanius – Neonka
Jedna z mých neonek cervených ztratila svůj červený pruh.Ne úplně ale je hodně vybledlý a zdá se mi že se občas i o něco jako by otírá.Nevíte co by to mohlo být?Dík
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=1001