Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 14:51 Muž hop [26] - Rostliny – Re: cusbus
co tedy navrhujete? vyvstává zde nerudovská otázka....: kam s tím???? popelnice? záhon nemám...a jet do kafilerie se 3cm rybkou se mi opravdu nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 12:54 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: NASREDDIN
(OT). O tom utracení, jsem to přehlédl. Dík za opravu. Pak už je to teda jen otázkou vkusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 12:33 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: hop
To hop: Souhlasím s Nasreddinem. Doufám, že před tím tobogánem s ní aspoň praštíte, protože jinak je to dost nepříjemná smrt. Pomalu chcípnout v odpadu ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 12:03 Muž NASREDDIN [1383]
hop napsal: rybku utratím a místo pohřebního průvodu se projede na tobogánu (záchod) sad

Není moudré chlubit se takovým špatným přístupem .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 10:19 Muž hop [26] - Rostliny – Re: DavidDizzer
díky moc, vodu měním celkem pravidelně.....v 560l - 1x za +- 14 dní cca 1/3-1/2 vody...jak se zadaří a kolik je času. asi jí tentokráte vyměním víc než 1/2. rybku utratím a místo pohřebního průvodu se projede na tobogánu (záchod) sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 22:40 Muž DavidDizzer [26]
i když to z fotky poznat nejde, typl bych to na něco jako vodnatelnost. tato nemoc jde opravdu těřko léčit, nebo nejde vyléčit vůbec. Je mi té rybky líto, ale já bych ji netrápil a ... Jinak v AQ vyměň radši vodu, Ať se nenakazí i ostatní. Přeji hodně úspechů!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 21:29 Nicker
To už se asi nespraví.Měl jsem to taky.Raději jsem rybku utratil. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 20:52 Muž hop [26] - Rostliny – neonka
Fotka k příspěvku prosím poradte co s tím, co je to za nemoc a čím to léčit, zda-li je to nakažlivé. ryba plave normálně, přijímá potravu. nyní je v karanténě. na ostatních nic není
díky moc.dan ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 19:07 LoRd – Re: Bára
Můj názor je onemocnění žáber (paraziti, bakterie), ale napsalas opravdu málo informací, takže si radši počkej na radu opravdového odborníka. Kdyby tyhle příznaky mělo více rybek tak to může být nedostatek O2, zvýšený obsah NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 18:11 bára – Re: callito
120l ale zvláštní je že taková ja jen jedna neonka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 21:17 callito – Re: Bára
jednou z měsíc je málo.jak je velký?(jestli to tam je tak se omlouvám skáče mit am nějaká reklama)zkus změřit parametry vody.nejspíš to bude vysoká hladina No2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 21:14 Bára – Re: Dusyk
V aváriu mam ancistrusy, mečovky, paví očka, black molly, gold molly, krevetky a neonky. Ostatním neonkém nic není jen ta jedna . Krmím je 2krát denně. Vodu mněníme asi 1 za měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 20:59 Dusyk – Re: Bára
Žiaľ vešitacu guľu nemáme. Na to aby sa zistila príčina bude treba podrobnejší popis akvária, osadenstva, zariadenia, veľkosť počty rýb, tvoja starostlivosť o akvárium... Niečo čo pomôže dôjsť k príčine. S tvojho popisu to môže byť hoc čo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 15:55 Bára – nemocná neonka u hladiny
Dobrý den.
Už delší dobu pozoruji neonku která jakoby "poskakuje" u hladiny a rychle dýchá. Myslím že jí normálně. Prosím pomozte mi identifikovat nemoc a poraďte mi jak jí mám vyléčit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 12:14 Muž Yirka [9118] – Re: 5mp5
Myslím, že si na ně neonky netroufnou, obráceně by to bylo horší. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 11:30 5mp5
ked dam neonky k skalarom a sumcekom zralocim nezozeru mi ich?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 23:35 Jani – Re: avast
já vím, taky jsem se smála :-) jen půjdou do akvária ještě s vrubozubci a dalším párem akar, tak mám takovou malinkou obavu aby se z toho nevyklubalo něco horšího a nenakazilo ostatní :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 23:29 Muž avast [49] – Re: Jani
(OT) Vypadá to jako by jí narostl nos.. smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 23:27 Jani
Fotka k příspěvku dobrý den,
chtěla bych se zeptat... Na samečkovi Akary modré se objevila boule na hlavě, velikosti cca jako jeho oko. Boule během jednoho týdne dost vystoupla. Ryba se ovšem chová pořád stejně, je čilá, přijímá potravu...
Co by to mohlo být?
(budu ryby stěhovat do velkého akvária spolu s jinými, tak se jen pro jistotu ptám, aby to nebylo něco nakažlivého a neohrozilo to i ostatní ryby) Momentálně je v akva spolu se samičkou a ta je naprosto fit.

Přikládám foto, ikdyž jen z mobilu a nekvalitní..

Děkuji moc za případnou odpověď...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 10:21 mCKISHA – Re: FranzFritz
To se mi taky stalo a pak po ctrirech dnech mi zemrela :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 00:45 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Romy
Tak to dříve platilo Side, ale poznatky už jsou jinde...
Aha! Tak to se omlouvám a příležitostně to dostuduji. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 00:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Sid napsal: ...este se chci zeptat jestli je ta nemoc infekcni...
Pokud je to hmyzomorka rybí, (a já si myslím, že je), infekční se nakažená rybka stává až po smrti, kdy ji ostatní ryby zařadí na jídelníček.


Tak to dříve platilo Side,ale poznatky už jsou jinde.Nebudu se zde opět rozepisovat,ale na téma hmyzomorky jsme tu před časem diskutovali s Romišem viz:http://rybicky.net/forum/9526
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 00:30 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: MrHahaha
...este se chci zeptat jestli je ta nemoc infekcni...
Pokud je to hmyzomorka rybí, (a já si myslím, že je), infekční se nakažená rybka stává až po smrti, kdy ji ostatní ryby zařadí na jídelníček.
U takto malých rybek je možným způsobem utracení její vylovení, přendání do papírového ubrousku a rozmáčknutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 22:48 Žena ustavprochore [567] – Re: MrHahaha
Já bych navrhovala utratit co nejdřív, odlovte jí třeba někam do větší sklenice a zítra kupte perlivou vodu.
Jinak nemoc je infekční a neléčitelná. Velmi zajímavá debata na toto téma tu proběhla v zimě (rybicky.net/forum/9526).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 21:16 adamat – Re: avast
O usmrcování rybek je hóóódně napsáno tady na fóru
rybicky.net/forum/1644
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 21:11 Muž avast [49] – Re: MrHahaha
Už jenom od slova hmyzoMORka rybí bych odvozoval, že to bude infekční.. Jinak jak ji usmrtit: "zlomit" ji v půlce, pak samozdřejmě Co2 které si můžeš malou dávku udělat, nebo ji hooodně podchladit (to nevim jestli by fungovalo a jestli by se po tom "neprobudila") a jinak mě nic jinýho nenapadá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 20:29 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: ustavprochore
bohuzel to tak taky vidim... sad este se chci zeptat jestli je ta nemoc infekcni,jestli se ryba trapi bolestmi-mam ji nechat dozit v AQ/nebo usmrtit???(popr jak nejlepe usmrtitkdyz nemam co2 a na to ji prerazit nemam...) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2009 22:54 Žena ustavprochore [567] – Re: MrHahaha
Nerada bych byla špatným prorokem, ale porovnejte na netu s fotkami a příznaky Pleistophory hyphessobryconis (hmyzomorky rybí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:53 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: MrHahaha
Fotka k příspěvku takze konecne se nechala vyfotit.Ma oranzovo-hnedou hrbetni ploutev (vlevo nahore)[ta barva (fleku) je jinak trochu svetlejsi]. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 18:07 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: Miky53
bohuzel fotit se ji snazim cely den a porad je to jen smouha.Ona neni celkove vybledla,ale ma takovy siroky sedy pruh zhruba v pulce tela.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 17:34 Miky53
ja nevím :-O protože jsem koupil 5neonek ktere měly krasne barvy pak jsem si koupil dalších 10 z jineho hejna a ty jsou do teď světlé a nevýrazné :-O ale žijou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 07:39 Muž Skunkiee [3] - Sumci
to by chtělo foto, no... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 23:41 Muž avast [49] – Re: MrHahaha
Nemohl by si to nafotit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 22:43 Muž MrHahaha [1] - Tetry – divna neonka
mam v aq 98 litru 9 neonek a 2 ancistrusy.Jedna z neonek ma jine zbarveni-takove nasedle,nejvyraznejsi u hrbetni ploutve a nema ho po celem tele.ja tak uz zhruba 4-5 dni a jinak se nechova divne-hraje si s ostatnimi neonkami a zere taky dost.
dela mi trochu starosti tak jestli nekdo nevite co by s ni mohlo byt??? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 12:35 Muž Jrk [143] – Re: Jrk - upřesnění
Tady se to možná řešilo, není to ono: rybicky.net/forum/62 Příspěvek 10.03.09 09:45:43
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 07:53 popelnik – Re: Petr
pokud se ta ryba chová divně to znamená jinak než obvikle dal bych jí pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 22:34 Muž Jrk [143] – Re: Petr
Zkusil bych jim dát půst, mohou být přežrané. Nezobaly náhodou vločkové krmivo z hladiny? Několik dní půstu jim určitě neublíží, ale možná pomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 20:05 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Dufam, ze si sa "nezlakol", lebo ja netvrdim, ze maju zapal plynove mechura. Je to len domienka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 19:57 Petr
tak 4 dny.Akvárko sem teď tak 2 tejdny nečistil, ale mam v plánu ho teď o volnu přestavovat.Snad se rybka dá zas dohromady a bude v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 18:36 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
To je kolko par dni ?? Môze to byt aj zapal plynoveho mechura a to sa liecit uz neda. Zapal plynoveho mechura ryba dostane ak akvarium nieje udrziavane a cistene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 18:24 Muž avast [49] – Re: Petr
Mrtvici mít asi nebude... Mě se taky občas "natočej" na jeden bok, takžře bych v tom nic zas tak tragickýho neviděl.. Ale já jsem "jenom" mírně pokročilí, takže moje tvrzení může být milné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 18:22 Petr – neonka-plavání bokem
Ahoj,mam problém s neonkou.Plave mi na levém boku a někdy se otočí dokonce na záda a plave.Už takhle plave pár dnů.žere naprosto normálně a když se rybky něčím vyruší tak se srovná a plave normálně.Je to asi hloupost,ale je možný že by mohla mít mrtvici?Dík za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 20:12 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Kdoví jakou má tedy problém. Teď uvažuji co s ní. Z bezpečnostních důvodů ji raději zlikviduji. Možná je to pouze neonka anorektička, ale pěkně agresivní. Obsadila část akvárka v místech, kde jim dávám krmení. Běda jiné neonce, která vpluje do jejiho teritoria. Ostatní se takhle nechovají. Možná to má nějakou souvislot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2009 13:16 Muž ondra [168] - Živorodky
Měl jsem neonku s podobným problémem. Nevím co to je, ale mně se za pár týdnů sama spravila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2009 11:58 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: rjulius
Přežraná? coze Tak to jsi neviděl ostatní neonky, krásná kulatá bříška. Tahle má bříško propadlé, vypadá jako rybí chrt :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 11:27 Muž rjulius [17] – Re: FranzFritz
Mě ta neonka tedy přijde přežraná... to vypouklé bříško už jsem u svých několikrát po krmení viděl... zase to pak zmizelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 11:24 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: FranzFritz
Takto hmyzomorka u neonek nevypadá. (U různých druhů rybek se projevuje různě.):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 09:56 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Pleistophora hyphessobryconis, hmyzomorka rybí, neonková nemoc
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka. Porovnání těla nemocné neonky s tělem menší tetry ohnivé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 09:55 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Pleistophora hyphessobryconis, hmyzomorka rybí, neonková nemoc
Fotka k příspěvku Prosil bych o vyjádření, zda se opravdu jedná o Pleistophora hyphessobryconis nebo zda tuto nemoc mohu vyloučit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 09:54 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Pleistophora hyphessobryconis, hmyzomorka rybí, neonková nemoc
Fotka k příspěvku V akváriu mám neonku s podivně deformovaným tělem. Myslel jsem si, že by to mohla být nemoc Pleistophora hyphessobryconis, hmyzomorka rybí, neonková nemoc, ale nejsem si jistý. Kromě propadlého bříška nemá žádné jiné symptomy tohoto onemocnění. Normálně žere, pigment neztrácí, chová se jako normální neonka.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41953x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=1701