Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 10:09 Těhňajs
Je možné, že neonka se tak přežere, až ji praskne břicho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 15:56 Muž LisourJr [33] – Niťky a váček
Fotka k příspěvku Fotka 4
(poslední)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 15:55 Muž LisourJr [33] – Niťky a váček
Fotka k příspěvku Fotka 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 15:53 Muž LisourJr [33] – Niťky a váček
Fotka k příspěvku Fotka 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 15:51 Muž LisourJr [33] – Niťky a váček
Fotka k příspěvku Ahojte, mám takový problém.. Chovám ve svém akva 10 neonek už asi 2 týdny, jedna na sobě měla hned když jsem ji přinesli takovou bílou nitku cca 3mm dlouhou, ale po pár dnech to zmizelo a nikde nic.. Před cca 3mi dny jsem, ale zjistil, že jedna z neonek má na sobě 3 takovéto nitky a je i vybledlejší.. Dnes jsem přišel na to, že má na jedné z nitek u oka jakoby průhledný váček velikosti asi tak 4mm.. Nevíte co to může být? Žádná jiná toto na sobě nemá.. Přendal jsem ji tedy do akva, které je bez techniky a musel jsem tam dát i vodu z vodovodu jelikož odstátou mám na výměnu vody dnes v akvárku a i odkalení.. Prosím pomozte, přiložím fotky..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 20:54 lenushka33 Re: katterinecka
Rybka byla nemocna jiz driv. Voda se menila z duvodu vymeny akvaria, protoze prosakovalo. Asi pulka vody byla puvodni z akvaria, pulka nova odstata. Promyla jsem pisek a rastlinky, filtr ne. Jinak menim 1/3 za tyzden - 2 tyzdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2011 20:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: lenushka33
Není dobré při výměně vody používat nějakou "desinfekci". Píšeš žeš měnila vodu celou, nevím jak přesně ale není dobré měnit celou vodu, hlavně nepropírat písek a filtr vymývat jen občas ve vodě odpuštěné z akvárka (ne pod vodovodem). Jestli si něco z toho dělala tak by to mohl být důvod problémů. Je dobré měnit část vody zhruba jednou týdně, v případě problémů častěji a nikdy nevypínat filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2011 20:38 R Muž romant [27987] Re: lenushka33
Jako nejlepší prevenci bych viděl právě tu výměnu vody. Pokud je nemocná i nějaká další rybka, tak jí stejně nezachráníš, tak už to je. Žádnou jinou desinfekci, než tu výměnu vody bych nepoužíval. Vodu můžeš teď měnit klidně častěji a rybky sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 20:32 lenushka33 Re: romant
A co ostatni rybicky v akvarku? voda byla komplet vymenena asi pred 4 dny...akorat teda bez dezinfekce sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 20:12 R Muž romant [27987] Re: lenushka33
Podle těch příznaků bych řekl, že je to tuberkulóza. Rybku bych utratil, je to neléčitelný.
EDIT: www.akvarijni.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 19:55 lenushka33 – nemocna neonka
Mam v 54l akvarku 9 neonek a 3 otiky, jedna z neonek je o hodne mensi a vyhubla - jakoby ani nemela brisko. Sleduji ji asi 3 tydny. Nejdriv jsem si myslela ze je proste mensi, ale dnes jsem si vsimla taky roztrepenych plutev, tak jsem ji pro jistotou prelozila do karanteny. Je treba to nejak prelecit? Asi pred mesicem mi podobne zemrela jedna neonka - ta byla teda uplne bez ploutvi. Ostatni rybky jsou krasne zbarvene a vypadaji byt zdrave. Myslela jsem ze by to mohla byt hmyzomorka ale ani jedna z rybicek nemela na sobe bile fleky ani nebyla nejak moc deformovana. Diky moc za radu :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2011 19:43 Muž Yirka [9126] Re: Kamishiro
Co už naděláš? Nic. Buďto to přežije a i s jedním bude v pohodě existovat, nebo dostane nějakou infekci a nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 17:31 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária
zdravím poraďte prosím co dělat, když neonce chybí oko? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 10:39 Žena kačí [0] - ŽivorodkyRe: Yirka
Aha, je pravda, že to nemají furt. Děkuji měla jsem trochu strach :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 08:30 Muž Yirka [9126] Re: kačí
Jednoduše a česky řečeno - přežraly se. Teď ráno už asi budou OK. Neonky jsou jednak velcí jedlíci a dále pak jim některá vločková krmiva nedělají dobře. Jak se navlhčí nabobtnají jim v trávicím traktu. Tomu se dá pomoci zvlhčením krmiva před podáním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 23:28 Žena kačí [0] - Živorodky – bouličky
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co by mohly znamenat boule na neonkách, jestli je to normální či ne. Vypadá to, jakoby snědly různě velké kuličky, ale těhotné nejsou i přesto, že to mají jen samice. Plavou úplně normálně, žerou, zepředu ty hrbolky nejsou vůbec vidět, ale z boku, jakoby měly hrbolaté bříško, co by to mohlo být? Předem děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 11:56 ROmualdo
hmmmmmmmmm takze dam jich asi pryc ale zase se tam nemam jak dostat lebo nemam cas a je to v druhem mjeste tak nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2011 11:48 R Muž romant [27987] Re: ROmualdo
Určitě můžeš. S těm novejma rybkama bych ještě počkal, než se akvárko stabilizuje, aby s toho nebyl další problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 11:46 ROmualdo
aha ok nebylo by lepsi jik dat prec hned lebo v nedelu idu do akva kupit rybky a ked nahodu maju nemoc aby to nechytili nechci riskovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2011 10:57 R Muž romant [27987] Re: ROmualdo
Pokud by se ta rybka(y) začala chovat jinak, hubnout, deformovat se jí tělo, tak na nic nečekej a utratit, ale podle mě to bude reakce na špatný podmínky v akváriu v důsledku toho léčení krupičky. Můžeš ještě použít nějaký podpůrný prostředek k lepšímu nastartování funkce filtru. Potřebuješ co nejvíce obnovit činnost nitrifikačních bakterií, kterými je filtr osídlen a kterých tam teď moc není. Tou výměnou vody si činnost filtru budeš jakoby suplovat.
EDIT: Třeba Nitrivec od Sery.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 10:51 ROmualdo
ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 10:47 R Muž romant [27987] Re: ROmualdo
Na krupičku je nejlepší eSHaExit v kombinaci s eSHa2000. Teď začni s tou výměnou vody, protože tou malachytovou zelení jsi si narušil biologickou rovnováhu v akváriu a nitrifikační bakterie dostaly pěkně nafrak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 10:38 ROmualdo
malachytka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 10:36 R Muž romant [27987] Re: ROmualdo
Udělal bych řádnou výměnu vody(50%) a v tomto bych pokračoval obden. Čím jsi tu krupičku léčil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 10:32 ROmualdo
4 dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 10:29 R Muž romant [27987] Re: ROmualdo
Jak se ta rybka chová, plave normálně, žere. Mě se na ní nezdá, že by měla bejt napadená něčím závažným. To léčení krupičky bylo teď někdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 10:28 ROmualdo
Fotka k příspěvku tady je zdrava
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 10:24 ROmualdo
Fotka k příspěvku ok tady je nemocny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 10:20 R Muž romant [27987] Re: ROmualdo
Tak každý léčení, byť sebešetrnější zanechá menší či větší následky, hlavně na nádrži a podmínkách v ní. Takže nějaký další projev nemoci která se projevila při zhoršenejch podmínkách v nádrži nelze vyloučit. Ostatně jestli se opravdu jená o tu Hmyzomorku taky velmi těžko určit, jenom se dle popsaných příznakl snažím diagnostikovat. Chtělo by to fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 10:13 ROmualdo
ne,oze to byt nasledek ze sem lecil krupicku ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 10:11 R Muž romant [27987] Re: ROmualdo
Hmm, tak to bude zřejmě něco závažnejšího, nechtěl jsem hned strašit. Hledej to pod pojmem Hmyzomorka rybí, někdy se tomu taky říká neonková nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 10:09 ROmualdo
ale samecek to ma uz 2 den a dneska to ma aj samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 10:06 R Muž romant [27987] Re: ROmualdo
Mohla by to být nějaká stresová reakce. Něčeho se lekly. Obvykle se jim barva do několika desítek minut opět vrátí. Když s rosvítí světlo, tak většina ryb nemá tzv. svoji barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 10:02 ROmualdo
Poradte mi chcel jsem se zeptat ći je to nejaká nemoc když mi neonky černe stratili farbu su uplne bledé newím proč

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 16:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: btnk
zkus častěji měnit vodu a můžeš s tím začít hned teď. Taky bych jim tam přidala víc rostlin, pomáhají udržet dobrou kvalitu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 16:16 Muž btnk [5]
2 neonky se mi drží pořád ve spodní části nádrže, nemají zájem o krmení, málo plavou (když už plavou tak je to normální pohyb), ale jinak nemaji žádné příznaky nemoci. Trvá to už 3 dny, nevíte co by to mohlo bejt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 22:20 Muž gigimasters [8] Re: Lucka
Jestli jí to nadnáší a musí plavat pořád směrem dolů tak to může být přejezení vločkového krmiva, které nebylo dostatečně namočené. Na toto mi umřelo několik neonek než sem zjistil co to je. Pak jsem začal namáčet předem vločky a hlavně krmit mraženým a už se to nikdy nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 17:58 Lucka – Nafouklá neonka
Ahoj chci se zeptat naše neonka se strašně nafoukla vypadá jak autobus nevíte čím by to mohlo být?je tak dvakrát větší než normálně. Moc díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 14:53 R Muž romant [27987] Re: Neron
První pomoc, která mě vždycky napadne je vodoléčba v podobě časté a intenzivní výměny vody v objemu klidně 50% akva, po dobu několika dní po sobě a tím se tzv. ukáže, zda-li je to nějaký závažnejší onemocnění, na nějž tato metoda nezabere a nebo jde o nějakou třeba plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 14:47 Muž ZdendaCh [2] - Krevetky Neocaridina/CaridinaRe: romant
Díky četl jsem, ale nic z popisovaného neodpovídá, myslím si že by se mohlo jednat o parazita, ale neonka se o nic neotírá, není apatická, plave s ostatními.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 14:36 R Muž romant [27987] Re: Neron
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 14:19 Muž ZdendaCh [2] - Krevetky Neocaridina/Caridina – Neonka
Ahoj, mám problém s jednou neonkou, na těle se jí objevila jedna cca 1mm bílá boule, nepřijímá potravu, objevuje se u ní dušnost, neotírá se, poradíte ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 15:33 Žena Beastie [318] Re: S@L@
Ne pročíst celé, ale prohledat...do toho políčka hledat v levo na úvodní stránce fóra napsat něco jako "trha" a dočíst se, kde se to probíralo :)
mě to zaujalo proto, že když sem byla malá, měla sem neonky a v pravdě všechny mi takhle pomřely, jakási "křivice" kdy pak postupně po sobě odešlo celý akvárko, takže to asi nebude jen teplotou vody. Může to být taky něco virového, takže přečíst fórum, nepodceňovat, neonku přelovit ( je-li kam) a pozorovat akva ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 15:29 Muž S@L@ [11] Re: Beastie
Děkuji za odpověd.Je pravda že ji to drží od výměny vody,tu jsem měnil v úterý,ale divné je že to trápí jen jednu,a to jich je asi 45 asi :-) .No a na pročtení celého fóra není čas.
Snad to malá vydrží.
Ještě jednou dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 15:22 Žena Beastie [318] Re: S@L@
Dle aquaworld.cz/…
a) příliš vysoká nebo nízká hodnota pH
b) otrava insekticidy, DDT, HCH apod., např. koncentrovanými v podaném planktonu naloveném v přírodě


Další názor je : takto sa často správajú prechladnuté rybky, kedy stratia schopnosť regulovať vztlak vzduchovým mechúrom (tým že prechladne) a potom takto "skáče" hlavou hore - má problém aj s dýchaním....
prechladnúť môže aj tak, že pri výmene vody naleješ príliš chladnú vodu , ide o náhlu prudkú zmenu teploty po niekoľko malo minút, než sa teplota vody opät vráti do normálu a rybky so slabšou fyzickou kondíciou prechladnú....
s takou rybou sa nedá nič robiť... alebo sa z toho zotaví, alebo uhynie

ovšem nelegitimní zdroj
nic víc sem nenašla, zkoušel si tohle fórum prohledat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 15:11 Muž S@L@ [11]
Ahojky,neporadil by někdo prosím,co může trápit tuhle chudinku.
www.youtube.com/…
Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 11:59 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Vypadá to na starší samici, která se nevytřela a zatvrdly jí jikry. Celkem normální situace, nyní již neřešitelná, bude "plnoštíhlá" (zdravím feministky) až do smrti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 11:17 Žena Beastie [318] – Tlustá neonka
Zdravím. V 64l akváriu máme 9 neonek (+1 betta + 1 ancík) a jedna z nich už je alespoň 3 měsíce tlustá (vypouklé bříško, ale ne nějak nepřirozeně, prostě je taková kulatá. Myslela jsem, že se to srovná, ale stále nic. Neonka je samotářská, od ostatních se drží vpovzdálí. Jí normálně, neplave zvláštně, jiné symtomy neexistující. Ostatní neonky krom jedné jsou zdravé, různé velikosti (jedna skoro 3 cm, jedna už půl roku sotva 1cm) a není mezi nimi žádná nevraživost.
Nějaký návrh? nikde jsem podobný problém neviděla řešený. Chtěla bych někdy dokoupit pár dalších neonek, ať jich je 15, ale čekám až budou všechny tip top
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 20:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jiri2105
Prakticky mezi dvemi pohledy do akvaria mi odesel Fantom cerny. Normalne se mezi sebou skadlili, vypadali spokojene, napinali na sebe ploutve jak je to normalni, a chviliku na to koukam, jeden lezi na dne, plne vybarveny, bez jedineho naznaku neceho spatneho, vypadal jako zivy, jen totalne nehybny. Take jsem ho chvili nechal a pozoroval, byl mrtev. Ostatni ryby naprosto O.K.

I mne to prekvapilo, nestava se to asi moc casto, kdyz jsem to drive nevidel, ale jak to vypada, stava se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 19:49 Muž jiri2105 [1] – jako infarkt
Nečekaně při krmení,takže jsem viděl jak se to událo,mi odešla jedna neonka do věčných lovišť. Krmil jsem vločkovim a zničeho nic jedna neona sebou začla škubat,pak se chvíli nesla proudem,dva záškuby a konec. Nechal sem ji ještě pět minut ale ostatní to asi nejak vycítily a když už jí měl beťák pulku v tlemě tak sem jí vyndal. Ostatním se vede dobře,kvalita vody taky ok tak nevim? Stává se to?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=1201