Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 19:47 Marcel8 – Bledá neonka
Ahojte, mam zalozené nove akvarium 35 l(zaciatocnik).
Akvarium bezalo asi dva tyzdne bez ryb.
Teraz som ho zarybnil, ale sa mi vyskytol problem s neonkou. Vobec jej nevidno červený pas a drzi sa bokom od ostatnych, ani sa velmi nehybe a ked tak trhane.
Dalej mam aj dve tetry červene (asi, su cele cervene). Hned po nasadeni klesli na dno a prakticky sa nehybu.
Su chore, mam ich odstranit. Vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 00:28 Muž TomikVyskov [5]
Stalo se mi to samé z jednou neonkou černou ale čím to newím musel jsem ji taky utratit sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 21:48 Muž Michal1987 [21]
U mňa mám podobný problém s jednou Mikrorazborkou, ak zastane vo vode, chvostová časť jej padá dole, akoby ju tam ťahalo, stále a stále. Inak žerie tak ako ostatné. Pri kúpe som si tie malé potvorky moc neprezrel, a aj niekoľko dní po nákupe boli väčšinou skryté, takže neviem, či to "dostala" až u mňa alebo nie. Ostatné sú v pohode, zdravé a čulé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 19:15 zsigi
Snad ešte tolko, ze po vylovení som ju poriadne prezrel. Žiadne poškodenie šupín, plutvý, ani ničoho iného som nezbadal. Po preštudovaní niekoľkých rôznych zdrojov, si nemyslím že by to mohla byť tuberkulóza. Takže pre mňa to zostáva naďalej záhada....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 10:21 zsigi
do dnešného rána neónka už pláva takmer zvislo. Inú možnosť asi naozaj nemám, ako utratiť ju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 09:37 Žena JanaTu [0] – neonková nemoc?
Já měla taky pár takhle vyhublých neonek. Rok se s nimi nic nedělo, ale najednou během dvou měsíců mi umřely dvě a včera zase jedna. Zrovna ty vyhublé. Ta poslední byla apatická, byla pořád na jednom místě a nežrala. Nevíte co by to mohlo být a jak zabránit, aby se to stalo dalším??? Dívala jsem se do knížek, ale nic moc jsem z nich nevyčetla. Prosím poraďte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 07:03 zsigi – Re: snickers
Ďakujem za radu, dufam že sa to dá do poriadku. Tú chorú odlovím, a tie ostatné rybky dufam ze naozaj neochoreju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:58 Muž snickers [0] - Tetry – Re: zsigi
Jestli je to takhle, tak ji vylovte, stejně umře. Podle mě je to tuberkoloza a na ostatních se to neprojeví. Většinou z hejna umře jedna -dvě a ostatní jakoby nic, to plavání vypadá taky na tuberkolozu. Dokupte jich pár ať jich je aspon 12-15. V hejnu se cítí líp a méně trpí na nemoci. Víc neporadim, snad nakej odborník, nechci šířit fámy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:50 zsigi – Re: snickers
celkom ich bolo (neonky čierne) 11. Jedna sa ešte dávnejšie zasekla medzi rebrá molitanu a umrela. Jednu som utratil pred mesiacom, a teraz táto je zle na tom. Takže je ešte 8 zdravých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:41 Muž snickers [0] - Tetry – Re: zsigi
Potřeboval bych vědět, kolik jich máte celkem a kolik jich umřelo a kolik jich"je na umření". Nedávno jsem taky jednu utratil, se stejnými příznaky ( pouze neonka červená) byla to jedna z 18cti. Takže pokud to je 1-2 z patnácti - dvaceti, tak to zatim neřešte.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:32 zsigi – Re: snickers
Vodu mením pravidelne (týždenne raz tretinu vody, a raz mesačne "veľké upratovanie"). Ale u ostatných rybiciek som nič podobného nezaregistroval, a pritom takto spolu žijú už 5 mesiacov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:26 Muž snickers [0] - Tetry – Re: snickers
V obou případech s tim nic neuděláš, v lepším případě ( to je Tuberkoloza) ti pomře pár rybiček ,ale určitě ne všechny. Jediný co dělat , tak pravidelně měnit vodu a vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:23 Muž snickers [0] - Tetry – Re: zsigi
Já to vidím na bakteriální infekci, nebo přímo rybí tuberkolózu. Nejsem odborník na nemoci a to co popisuješ je jenom jeden příznak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:16 zsigi
Fotka k příspěvku a ešte jednu, trochu rozmazanú
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:12 zsigi
Fotka k příspěvku prikladám ešte jednu fotku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:11 zsigi – neonka čierna
Fotka k příspěvku Chcel by som Vás poprosiť o radu. O neonkách čiernych som našiel dosť príspevkov, ale všade to bolo plávanie hlavou šikmo dole. V mojom prípade neonka pláva trhane, hlavou hore. Táto je už druhá rybka, jednu som asi pred mesiacom utratil, pretože som sa nemohol pozerať ako sa trápi. A teraz podobné problémy má ďalšia. Inak žiadne iné zmeny som si na nej nevšimol, ani na šupinách, ani brucho nemá nafuknuté, aj plutvy sú v poriadku. Dokáže plávať aj normálne, ale akonáhle zastane tak naberie ten šikmý smer (cca 45 stupňov), a polohu udržiava trhanými pohybmi. (Ostatné, aj keď zastanú na jednom mieste, tak sú rovno, a ladne sa pohybujú).
Prosím skúste mi poradiť, či je to choroba, alebo z akého dôvodu vzniká tento stav?
(krmivo Sera Vipan-vločkové)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 09:42 Žena JanaTu [0] – podobný problém
Prosím poraďte. Měla jsem 10 neonek už rok a během dvou měsíců mi dvě umřely. Nejevily žádné vnější příznaky nemoci, tak jsem tomu nevěnovala zvláštní pozornost,akorát ta druhá dost zmateně plavala, a teď se začala chovat divně další. Vůbec nežere a je pořád na jednom místě, skoro už neplave. Nevíte co by to mohlo být a jak tomu zabránit? Předpokládám, že to nebude stářím... Jinak ostatní neonky i ostatní ryby jsou uplně normální. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 19:53 Muž Mike [3]
ty rybky si dal asi moc brzo se to nestihlo zabjehnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 17:31 Muž Horác [3942]
TraumaZero napsal: Založil jsem po letech nové akva 100l, ... založeno praným pískem 2mm na to mramor drť z akvaristiky, na to větší mramor + nějaké kořeny (orig. malajské mangrove) kameny (test octem na vápenec negativní, vše vyvařeno).
Som z teho volajaký zmetěný ... když jsi tam dával mramor (= vápenec), proč jsi pak testoval kameny octem? Jestli ti jde o klasické akvárium s rostlinami, tak jsi s tím mramorem šlápl víš kam ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 14:53 Žena Linduš [166] – Re: navik
skutečně flagellol, i když fluval tam mám taky :-D
já vím, už mám v plánu návštěvu sklenáře kvůli karanténě. a do toho zverimexu nepůjdu koupit už ani žrádlo, sousedce totiž vždy všechny rybky tam zakoupené pošly během dvou týdnů.
bohužel moc obchodů tu není a když tam mají něco jiného, než gupky, mečovky a neonky, tak je to zázrak :-O
a v tom s největším výběrem se běžně válejí mrtvolky po dně i několik dní, tady je to katastrofa tone
díky moc za rady, uvidíme, jestli se něco projeví.
ještě mě napadla jedna věc. on totiž jednou narazil na prcka gupky, vsál ho a chvíli přežvykoval.
pak ho teda nezraněného vyplivl. nemohlo se mu povést něco podobného s tím, že se zadávil?
asi blbá otázka... stydim
na vaše piskořky budu pamatovat hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 14:47 Muž Yirka [9123] – Re: bruza
Klasicky přejedená neonka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 14:38 bruza
Fotka k příspěvku Tahle neonka mam nafoukle bricho. Je přejedena nebo neco jineho???
Diky za odpoved.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 11:06 Muž navik [908] - Sumci – Re: Linduš
Sera Flagellol už mi něco říká (letos by měl ten, co mám v zásobě vyexpirovat takže budu rád, pokud jej budu moci bez otevření nechat zlikvidovat... :-)). Bohužel /či spíše naštěstí/ nemám s jeho používáním zkušenosti.
Přiznám se, že podle počátku původně avizovaného názvu Flu...jsem měl podezření na použití Flubenolu (jakožto benzimidazolové anthelmintikum působí na bezobratlé a jeho použití v nádrži by mohlo při početné kolonii plžíků - zejména piskořek, které nejsou tak vidět) způsobit jejich hromadný úhyn a prudké zhoršení parametrů vody - a pak již záleží která rybka v nádrži je nejchoulostivější a od té to začne...
Takto se již asi konkrétního důvodu nedopátráme, snad jen mohu doporučit sledovat pozorně ostatní rybky, zda jsou jejich projevy přirozené... Osobně každou novou rybku podržím v karaténě raději déle (měsíc až tři) než si něco zatáhnout do společné nádrže - ona i případná léčba nově pořízených rybek se lépe provádí v hygienicky zařízené nádrži, ale chápu, že každý takovou možnost nemá...
Při případných podezřelých projevech v nádrži a kontrole parametrů vody bych raději vyměnil preventivně větší díl vody za čerstvou, mírně zvýšil teplotu a vyčkal, zda si rybky "neporadí s onemocněním samy" - často toto opatření postačí a k léčení samotnému bych přistoupil teprve poté, že by se i přes toto opatření stav nadále zhoršoval.
Jinak pokud by Vám hrozilo, že byste o ty piskořky přišla, nebyl by problém jich hrst dodat, jsou to i mí oblíbenci.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 00:41 Žena Linduš [166] – Re: navik
pardon,naviku. máte naprostou pravdu. flagellol už je správně? stydim
tak nějak zkusím to info:
akvárko 80l (kvalitu vody jsem nikdy neřešila, po zaběhnutí jelo rok bez problémů), pancéřníček zakoupen před třemi? měsíci. objevili se bílé výkali na živorodkách (blbec jsem chvátala a karanténu ani neměla), léčila jsem dle návodu, filtr běžel v kýblu. pak jsem podle návodu vyměnila skoro všechnu vodu za 2/3 odstáté a zbytek z kohoutku (mám málo kýblů). to bylo před necelými třemi týdny.
kromě rybek mám už jen piskořky. sice je nevidím, ale dno se hýbe, tak snad jsou v pořádku (moje tajná láska) hmm
k pancéřníčkovi jsem přišla shodou okolností, ale opravdu mi přirostl k srdci a neměl zůstat sám.
tak teď už není sad
přijít ještě o piskořky, to bych asi neukopla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 00:07 Muž navik [908] - Sumci – Re: Linduš
Pokud se nejedná o akutní otravu či příhodu, obvykle neuhyne rybka "zničehonic".
S výskytem či léčbou na vnitřní parazity (pokud je měl) to pochopitelně souviset může (i když pochybuji, že jste léčila Fluvalem, to je obchodní značka filtrů ;-) ) atˇ již přímo (poškození organismu rybky parazity) či následně - jakou dávkou, před jak dlouhou dobou a v jaké nádrži jste prováděla léčbu? Jak jste postupovala bezprostředně po léčbě? Jak byl pancéřníček starý?
Podrobnější info o nádrži, kvalitě vody, dalším osazenstvu (zejména množství šnečků v tomto případě), údržbě apod. by rovněž pomohlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 23:05 Žena Linduš [166]
zdárek akvaristi. umřel mi pancéřníček bez zjevných důvodů. před pár hodinami se choval naprosto normálně a najednou koukám - mrtvolka. samozřejmě jsem ho pořádně prohlížela a nikde nic, vůbec nic, žádná změna, žádná ranka, žádná plíseň...
tak mě napadá, léčila jsem před pár týdny fluvalem na vnitřní parazity (pokud můžu posoudit, tak zabral), jestli by to nemohla být opožděná reakce na něj?
u zbytku rybek taky nevidím nic nenormálního.
předem díky za názory :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 10:32 Žena basa1313 [18] - Parmičky
no aj moje maju take hrboly ked sa najedia a oni tak priebojne ani nevyzeraju :p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 19:44 Muž Jrk [143] – Re: aTOM
Pro doufám ještě větší klid přidávám tyto odkazy:

rybicky.net/k/forum/195000.jpg
rybicky.net/forum/7060

Kdyžtak si to pročti, ať jsi ještě klidnější :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 19:37 Muž aTOM [0]
diky, uz jsem klidnejsi ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 19:34 Muž Jrk [143] – Re: aTOM
Když to zítra nebudou mít, tak to nemoc nebude...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 19:28 Muž aTOM [0]
a neni to nahodou nejaka nemoc?? aby to nahodou nedostaly i ostatni ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 19:28 Muž aTOM [0]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 19:16 Muž Jrk [143] – Re: mnv1
Je to docela dobře možné, že jsou přežrané... Neonky všeobecně neví kdy mají dost. Když mají plná bříška, tak vypadají, jako by spolkly hlavičku od sirky. Že ty bříška mají jen 4ks? No to jsou asi ty nejšikovnější a nejprůbojnější. Jednou se mi dokoce stalo, že se taková přežraná neonka obracela bříškem nahoru - strávila tak celou noc a druhý den jí ještě to plavání moc nešlo ale dala se do pořádku. Dej jim hladovku a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 18:49 Muž aTOM [0] – Re: mnv1
ja jsem mel podobny problem, jedna neonka vypadala, jako by mela v brichu kvadr, a po tydnu a pul jsem ji bohuzel musel utratit, nebot uz byla v tak zubozenem stavu, ze jsem ji ukratil trapeni ... co to prosim vas bylo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 18:35 mnv1 – Nemocné neonky?
Mámv akva 10ks neonek a 4 z nich,mají nějak moc nafouklé břicho.Den předtím,jsem osádku krmil granulovaným krmením,které naboptná,ale to by byli v takovém stavu,všechny ostatní ryby.Nemůže se jednat o nemoc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 09:02 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: TraumaZero
Určitě bude lepší míň krmit ano Ať se daří už bez úhynu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 00:15 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky
Dík, pul akva jsem vyměnil vodu, čerpaná voda byla nažloutlá, mírně zapáchala, jde vidět že filtr zatím filtruje jen nečistoty, každý den budu takto pokračovat až do 20 dne od založení dle toho grafu. Bude lépe krmit míň (např každý třetí den půst) aby se voda v tomto období ještě více nestávala toxickou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2009 22:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: TraumaZero
Týden rozhodně nestačí, minimálně 3-4týdny X-) Doporučuji si něco nejdřív přečíst www.horacovoakvarium.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 22:09 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky – Mám též podobný problém
Ahoj, potřeboval bych také radu.

Založil jsem po letech nové akva 100l, externí filtr vymění vodu 1*za 6hodin, topím na 24, založeno praným pískem 2mm na to mramor drť z akvaristiky, na to větší mramor, + nějaké kořeny (orig. malajské mangrove) kameny (test octem na vápenec negativní, vše vyvařeno). nějaké rostliny (valisnérky, jávský mech, šípatkovec +granulované hnojivo s jílem pro ně atd) voda odstátá PH 7.2. po týdnu filtrování jsem dal ryby (dania, neonky červené, čichavci, parmičky mechové). Propočty centimetry ryby na litry vody jakž takž sedí. Proč tohle všechno píšu. Ryby začínají chcípat po několika dnech od založení geometrickou řadou, netuším proč. Denně vyhodím jedno danio + jednu neonku). Čichavci jsou zatím v pohodě, parmy taky chuť k jídlu mají. Před smrtí dania a neonky plavou úplně u hladiny škubání a jakoby nepravidelné dýchání. Nejeví znaky žádné známé nemoci. Otrava ? Málo kyslíku ? Nebo jsem je tam dal též moc brzy ? Byl jsem informován že týden by měl stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 21:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
jeste k tomu zabehu akvarka.... mohlo by ti pomoct sehnat nejakyho akvaristu v okoli... akvarko by se pak dalo "naockovat" vymachanim zabehnute filtracni vlozky ve tvem akvarku, pripadne by ti poradadil se zarizenim tveho mini akvarka

jeste dalsi zajimavy web
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 21:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Zdenka
ona ta bojovnice se schovava pod kytky plavouci na hladine
jinak se bojim ze ti bude likvidovat maly pavy ocka...

dalsi zajimave weby:
maniakva.sweb.cz/… ve clancich jsou dost zajimave veci, je dobre vedet co a proc do akvarka lejeme

www.horacovoakvarium.cz akvarystyka s humornou tvari

www.akvarista.cz/… - konkurencni web, ale s daleko lepsi kalendarem akci a taky s obchodem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 20:52 Zdenka
Sú to dobré stránky,riadne si ich preštudujem. Moja bojovnica má rastlinky ale neviem ako sa volajú 3 malé ako keby trávy a jednu takú s listami, je to málo? a má tam aj korálový kameň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 20:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
takovy microsorium je mekna kytka uplne nenarocna - muze byt jako plovouci i jako prisedla na korenu, pozor nektere plovouci rostliny se rychle mnozi a pak jsou naobtiz (napr. okrehek)

vsecko co tu pisu se tu na foru uz objevilo....

akvaristika je o uceni a trpelivosti a peclivosti.... ale ta odmena... nenapodobitelne zazitky z pozorovani obyvatel akvaria... podstatne lepsi nez program v televizi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 20:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Zdenka
voda na vymenu pro mini akvaria vzdicky odstata, je to kvuli chloru co je pridavan do vodovodu
a taky kvuli teplote
prodavaci casti kecaj
9W/25L = 0,36w/L
minimum je 0,25w/L
chce to vybrat vhodne rostliny, nenarocne na svetlo.... jistota je javsky mech

beta je lovec, hleda ukryt, tobe by se taky nelibylo kdyby te nekdo zavrel do prazdne mistnosti jen se svetlem

rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra

jeste dobrej zdroj pro info i insporaci www.klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 20:27 Zdenka
Tých rybiek mi je hrozne ľúto, a tých 50% vody má byt odstáta? Lebo predaváč tvrdil že má byt plo na pol odstáta a priamo z vodovodu. Tak neviem.Svetlo mám 9w ale tá bojovnica ako keby sa pred ním schovávala ked sviti je v rohu a nepláva a ked zhasnem tak pláva.Nechcem onu príst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 20:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Zdenka
men nekolikrat denne 50% objemu akvaria, nesmish to vsecko umejt!!!!! jde o to aby se namnozily uzitecne bakterie a rozbehly se biologicke pochody NUTNE pro spravny chod akvaria
vymenou casti vody snizish obsah nevhodnych latek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 20:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Zdenka
svetlo je potreba hlavne pro kytky, bez filtrace to sice muze fungovat ale chce to mit nejake zkusenosti, takze si kup bublifuk www.akvarista.cz/…
je levny a dostatecne funkcni... zastane i vzduchovani (je pohanen vzduchovacim motorkem)-pozor filtr musi bezet nonstop!
a bojovnice nepotrebuje vzduchovani

jako svetlo by stacila i stolni lampicka bejvaj zarivkove cca 10W

jukni se po zdejsich nadrzich (daj se radit i podle objemu) at vidish jak to muze vypadat

akvarium je kus prirody, je to malej ekosystem, kterej ma sva pravidla a cim je mensi tim je choulostivejsi


on ten zabeh ma sve + tech 14 dni muzesh vybrat kyti.. VZDELAVAT se, vybirat vhodne osazenstvo, vymyslet kompozici.....
neboj timhle stadiem si vetsina nas prosla taky....jen je skoda tech mrtvych rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 20:08 Zdenka
A teraz mám uplne vymenit vodu a všetko vyumívat nech mi aj tá bojovnica vydrží. Mám aj aquatropJ nejaký rašelinový extrakt a aktívnym jodom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 20:04 jetotak
nie bojovnica nieje hakliva na svetlo , ale jak povedal listicka80 akvarium nebolo zabehnute tak preto ti skapali takze nabuduce ked budes kupovat ryby tak njprv nehaj napustene akvarium aj s raslinami zo vsetkym a po dvoh tizdnoch max. tam aj rybky :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 19:57 Zdenka
Filtráciu nemá iba ohrievač a bublinkovač, a nebolo zabehnuté pred rybkami nevedela som to. Tak už budem mat iba bojovnicu. Je háklivá na svetlo?:
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41953x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=1601