Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 17:04 R Muž Silent [5949] – Re: Kadlosek
Klidně ji dej zpět. Osamělost u hejnových rybek je stresor, který nemoc může i vyvolat. Takže mezi svými jí bude líp. Ostatní neohrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 17:02 forepa
Pokud je poraněná tak si myslím ze nikoho by neměla nakazit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 16:59 Kadlosek
no tak muzu ji teda dat zpet do akvarka?...mam ji tedka mimo aby mi nenakazila ostatni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 16:59 Muž Yirka [9126]
Plně se přikláním k fantastovi. Dal bych tam eSHa 2000 a za pár dní by to mohlo být OK. Tohle se občas nejen u neonek vyskytne a pokud je rybka jinak čilá a žere tak se z toho dostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 16:50 R Muž Silent [5949] – Re: Kadlosek
Pozorovat. Pokud se objeví chmíří, nebo větší zarudnutí použít buď sůl a nebo ještě lépe lék eSHa 2000. Ten mám vyzkoušený. Zranění se ale může samozřejmě zhojit úplně bez problémů. Jen je třeba mít v nádrži perfektní podmínky. Jo a jako prevence dobře pomáhají rašelinné výluhy ( sera morena, tetra torumin).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 16:47 Kadlosek
no hlavne potrebuju vedet jestli to je neco nakazliveho??? coze :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 16:45 Kadlosek
no a jak to mam pohlidat???...co mam udelat aby do toho nedostala plisen?
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 16:45 R Muž Silent [5949]
No vodnatelnost to nejspíš nebude. Vypadá to na poranění. Jen je třeba to pohlídat, aby to nezaplísnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 16:18 Muž Martafix [12] - Rostliny
Bud se poprala nebo vodnatelnost toto je jen můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 15:50 Kadlosek – Neonka je nemocna...poradte :(
Fotka k příspěvku Chtel jsem se zeptat jestli nahodou nevite co je to za onemocneni u moji neonky? Ma na hrbetu a jakoby odlouple supinky a jeste na boku...poradte mi nekdo pls :-( sad
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 15:50 Muž kalahare [11] – Re: Noxx
Tohle vypadá podobně jako krupička, ale spíš bych řekl, že je to nějaký větší parazit. rozzureny Nasadit ESHA exit a 2000. Snad někdo poradí víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 11:21 Muž Noxx [14] - Rostliny
Fotka k příspěvku Přidávám se k této problematice a přikládám jednu fotku. Nevíte někdo co to na neonce je? Měla to jedna ihned po nákupu, neřešil jsem to, teď to chytla i druhá. Zbylých 13ks v pohodě. Na chování postižených není nic zvláštního, žerou, plavou atd.
Má někdo představu co to je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2008 11:18 xx – Re: fantasta
Když už léčit takovou rybu pak v karanténě.

Nevím proč si spousta lidí myslí, že vyléčit se dá u ryb všechno. Opak je pravdou. Vyléčit se dá jen nepatrný zlomek nemocí - krupička, oodinium, plísně a bakteriální infekce, kdyz se podchytí včas. Snad ještě paraziti jako žábrohlísti a hlistice, ale je to boj na dlouhou dobu a ne vždy úspěšný.

Zbytek onemocnění je nevyléčitelných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 11:05 R Muž Silent [5949] – Re: xx
Prvotní je pokusit se jí vyléčit. Zlikvidovat až už se nedá nic dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 10:54 xx – Re: fantasta
Nedívá. Ta neonka nemá krupičku.
Co je jednoduší: zlikvidovat jednu rybu nebo počkat až nakazí ostatní neonky? Odpověz si sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 10:51 Muž kalahare [11] – Re: fantasta
Já léčil krupičku s vysokou šancí napřežití. A mám je holky neonový rád. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 10:11 R Muž Silent [5949] – Re: xx
Zase někdo kdo se dívá na ryby jako na spotřební materiál. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 08:40 xx – Re: kalahare
Místo léčení tu neonku utrať. Čím dřív tím líp. Vyhneš se spoustě nepříjemností.

Jestli se ji rozhodneš léčit, tak ji minimálně odlov jinam. Pokud uhyne tak tu nádobu pořádně vydesinfikuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 19:53 Muž Diego [72]
Jestly tam máš tu ESHU,tak nemusíš saunovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 18:55 Muž kalahare [11]
Oba přípravky od ESHA mám v koutku akvašuplíku a už jsou nakapané. Sice jsem kdysi léčil krupičku saunováním, ale regenerace byla nekonečná - ancíci ex, kytky v šoku. No to mám radost, a přitom akva prosperuje, žádné zásahy do vody a nebyla možnost přitahnout to z venčí. Čert vem krupičku a další nemoci. rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 18:50 R Muž Silent [5949]
Prohlídni ostatní ryby, jestli to na nich není taky. Kožovec žije zavrtaný v kožním slizu tak si myslím, že to může být ono. V každým případě jak píše Sid jednej rychle. Exit a eSHa 2000 si s tím poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 18:42 Muž kalahare [11] – Re: Sid
ESHA tone už to jistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 18:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Duny
Že ta rybka není neonka červená, už víte. Teď by vám měl ještě někdo vysvětlit, kde končí tolerance tohoto druhu k teplotě...
Saunovat rybky a prčit rostliny solí je ... (vulgární výraz si doplňte sám ;-) ).
Připojuji se k Prikpovi a dodávám - jednejte rychle! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 18:37 Muž kalahare [11] – Re: fantasta
Fotka k příspěvku Jj, je to neonka obecná. No na krupičku to nevypadá, protože je to ve váčku, kožovec je přímo na kůži zavrtanej. Kdybyste to videli na vlastní oči, tak ta bíla tečka je v průsvitném váčku a a je jím oddělená od těla. Přikládám ještě jedno foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 18:35 Muž Diego [72]
na krupičku doporučuju Esha Exit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 18:27 R Muž Silent [5949]
Ale ne ja to neonka obecná. Ta fotka je na detail neostrá, ale podle popisu to může být počínající krupička. Pokud se to potvrdí tak přelovení do karantény nic neřeší. Musí se léčit celé osazenstvo nádrže, protože parazit tam už je přítomen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 18:21 Duny – Re: kalahare
Je to neonka červená X-) na fotke to neni veľmi dobre vidieť ale podľa tvojho popisu to asi bude krupička ked ti to potvrdí aj niekto iný tak zvýš teplotu na 30-31°C a pridaj silné vzduchovanie..možno ešte trošku soli. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 18:13 Muž kalahare [11]
Fotka k příspěvku Ahoj, jedna moje neonka obecná ma na břiše průsvitný výrustek a v něm má zapouzdřenou bílou kuličku (menší než 0,5mm). Zkusil jsem to i vyfotit. Rybka už je v karanténě, nerad bych ji poslal na onen svět. Nutno dodat, že rybka se chová stejně jako hejno, přijimá potravu, neleká se, plave v pohodě. Tak snad mi někdo poradí nebo identifikuje parazita. hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 20:45 – neonky
Moje neonky jsou barevné a dávám jim jen nějaké obyč žrádlo.Zajímá mě jak se množí. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 14:44 renata – Re: fantasta
děkuji hned to pojedu koupit,
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 14:38 R Muž Silent [5949] – Re: renata
No vypadá to jako vřídek. Já to měl na razborkách. A můžu doporučit ten eSHa 2000. Skvěle zabral a je širokospektrální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 14:35 renata – Re: fantasta
Fotka k příspěvku děkuji líp jsem to nedokázala vyfotit,zkusím to,tady je ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 14:32 R Muž Silent [5949] – Re: Renata J.
Na fotce je to neostré, ale může jít o počínající zaplísnění na poranění, nebo malý vřídek. Docela dobře na to působí výrobek jménem eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 14:20 Renata J. – výrostek na noence
Fotka k příspěvku Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli někdo neví co se děje s naší neonkou,za horní ploutvičkou má tak 2-3 mm velký výrostek,bílo-růžový,žere normálně i plave bez známek nemoci,jiné rybky to nemají,má to asi týden,radši bych jí pomohla než jí usmrtit,přikládám foto děkuji moc!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 20:07 Nobody
"já jo mám jich doma spoustu "

Tak to Vám závidím.Mít doma těhotné neonky! ;-)
Nejspíš samičky zaplněné jikrami jste chtěl napsat?Nebo se pletu,a i neonky jsou živorodky? :-D smich

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 20:06 koza – foto
smich X-) potlesk :-| Chrostík napsal: Tak jsem hejno zdvojnásobil (na 20) a nechal jsem ty moje vyšusovaný kšunty trošičku povyrůst a řekl bych, že se už trošičku vybarvily ;-)


to jsou fotky jak od profíka z knížek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 20:04 Nobody – Re: Chrostík
Pěkné! :) Konečně vypadají tak,jak mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 19:55 koza – neonky
Fotka k příspěvku rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny Nobody napsal: Duny napsal: RE:Chrostík

ja mam taku skusenost s tim bruskom ze este je v raste a brusko jej rastie rychlejsie ako ostatne casti tela to potom zmyzne (pokial nebude tehotna ale vsetky naraz asi nebudu :) ) moze to mat aj ine priznaky ale to som niekde cital ze to moze byt aj tymto


Tak toto snad nemyslíte vážně? ;-) Dobrý aprílový vtip. :)
Ještě jsem v životě neviděl těhotnou neonku!Vy ano? ;-)
já jo mám jich doma spoustu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 18:41 Chrostík – :-)
Fotka k příspěvku Tak jsem hejno zdvojnásobil (na 20) a nechal jsem ty moje vyšusovaný kšunty trošičku povyrůst a řekl bych, že se už trošičku vybarvily ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 16:09 Amazonstar – Re: Sid
problem bude v tom ze sem odpovidal Nade a ne Luce coz sem spatne uvedl..:)) moje chyba....
ostatne ja k zadnemu zabijeni nevyzival.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 15:22 Luca – Re: Sid
Díky!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 15:21 Luca – Re: Kahan
Přiznám se, že nevím už přesně jak dlouho, ale odhadem asi 2-3 měsíce.
Jinak nějakou tu pobledlou neonku (i s tím divně propadlým bříškem)jsme tam taky měli, ale právě tahle má dobrou barvu(celou dobu)
Děkuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 15:19 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Amazonstar
mozna ti to pomuze...
To, že sem zkopírujete něco, co s daným problémem nesouvisí, pomoci nemůže. Je evidentní, že jste se s tímto onemocněním ještě nesetkal.
(Kdybyste si alespoň přečetl, co jste sem překopíroval... Třeba by vám došlo, že to s problémem Lucy nemá nic společného... hmm ).
Jestli vám jde o to za každou cenu něco napsat, uvědomte si, že můžete svou neznalostí ublížit! U hmyzomorky se doporučuje postižené kusy včas utratit, t.j. ještě před jejich úhynem v důsledku poškození tímto parazitem. Ta neonka na fotce utratit nepotřebuje.

Luco, řiďte se tím, co vám napsal Kahan. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 13:53 Kahan – Toje právě to
Tímhle jsem právě nechtěl strašit. Bohužel údaj ,,dlooouho" není zrovna nejpřesnější. Ale jestli je ta neonka takhle už třeba víc než rok, tak bych se opravdu moc neznepokojoval.Ale to je jen to, co bych udělal já. Rozhodně to nikdo neberte jako nějakou tutovku. Moc nerad bych někomu špatně poradil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 13:42 Amazonstar – Re: Luca
mikrosporodium, hmyzomorka rybí Pleistophora hyphessobryconis - obávaný vnitřní parazit napadající hlavně hřbetní svalovinu rybek, převážně neónek, ale i jiných tetrovitých i drobných kaprovitých ryb. Parazit se do ryby dostane pozřením spór např. s potravou. Vzniklý zárodek se pohybuje krevním oběhem a proniká do svaloviny. V pokročilém stadiu parazit proniká do celého těla. Spóry se dostávají zpět do vody z uhynulých ryb. Choroba se projevuje nejdříve zblednutím nepravidelně velkých míst porůznu na celém těle a ztrátou pigmentu, např. u neonek dochází nejdříve k přerušení, vyblednutí zelenomodrého podélného pruhu. Napadená rybka hubne, má propadlé břicho, tělo se prohýbá a deformuje. Průběh nemoci může trvat až několik měsíců a končí vždy smrtí ryby. Nákaza je nebezpečná hlavně pro plůdek a mladé rybky neónek, u ostatních ryb jen výjimečně, a to hlavně jako následek v přeplněných, neudržovaných nádržích. Choroba snáze propuká u ryb chovaných ve velmi měkké a kyselé vodě, často s mírně zvýšeným obsahem dusitanů, následně dochází až k 90% úhynu všech ryb.
Léčba vůči onemocnění žádná neexistuje. Prevence spočívá v důsledné čistotě a postupném mírném zvyšování pH a udržováním hodnot mezi 7,2-7,5 pomocí jedlé sody (hydrogenuhličitan sodný NaHCO3).
mozna ti to pomuze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 13:39 Kahan – Re: Naďa
Mrkněte do záložky NEMOCI na tomto webu. Ale jak říkám, nemusí a pravděpodobně se ani nejedná o nemoc. Já bych byl celkem klidný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 13:11 Žena Naďa [33] – Re: Kahan
Které nemoci (kromě vrozených vad) mohou způsobit deformitu páteře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 13:09 Kahan – Re: Luca
Neonka - buď vrozená vada, nebo přežila nějakým zázrakem onemocnění, které vyvolává deformace. Jak dloho je v tomto stavu? Některá onemocnění mohou totiž probíhat poměrně dlouho. Nechci ale vyvolávat paniku, jestli se jinak chová normálně, tak nemusí jít o nemoc (tedy právě probíhající). To, že u pavoočka už není vidět plíseň, ještě neznamená, že je úplně pryč ! Zachoval bych v tomto případě klasickou karanténí lhůtu. Pro jistotu. Tedy 2 až 4 týdny. Mnoho štěstí a žádné nemoce Vám i Vašim rybkám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 12:54 Luca – prosím poraďte s neonkou...
Fotka k příspěvku Už dlooouho máme takhle divně křivou neonku. Chová úplně normálně, jako ostatní. Víte někdo čím to je..? hmm
A ještě prosím...U jednoho samečka očka se nám pravděpodobně objevila plíseň, tak šel do karantény. Přišel o část ocásku, ale teď vypadá, že už v pohodě. Jaké je riziko vracet ho k ostatním..? :-O
Děkuju! ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 10:47 Sid – Re: Chrostík
To skutečně na stres nevypadá... Tak nevím...?! :-O
Uvidíte po zvětšení hejna. :-) ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=2051