Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 19:59 Nobody – Re: Maxchemik
Čím to budete léčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 19:51 Maxchemik
Tak už vím proč jsem přišel o všechny neonky. Muže za to nálevník Tetrahymena corlissi. A zřejmně jsem ho přinesl novou rybou. Takže tet budu lečit, lečit a likvidovat. :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 16:53 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Snofrev
a co kdybychom místo hejna a shluku používali slovo smečka... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 13:18 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Maxchemik
Pokud se akva zakládá na rychlo jako karanténa, tak se tam NIKDY nedává nový štěrk (ani starý), ale pouze holé dno. Když tam ten štěrk přijde, určitě nebude dokonale čistý a parametry vody budou po chvíli dost špatné... I karanténa se musí jako normální akvárium nějakou dobu zabíhat. Pokud je potřeba rychle, tak jedině s holým dnem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 13:12 Maxchemik
Porat´te mi někdo ja budu mit po skouškach tak se dam na nove akvarko. JAk a čim ho mám upravit, aby voda byla OK? Vím, že je přehršle připravků na upravu ale jake vy mate oblibené které fungují? A které širokospektrální léky použiváte abych dal dohromady muj ubohý zbytek ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 13:10 Maxchemik
Stresem? To nevim mam 140 l. Ale asi tam něco bude začali miodumirat postupně všechny. I 5lety sumeček tak jsem dal všechny ryby do karanteny (nove akvarko, novy štěrk) a uvidime. Ale je to divne v akvarku jsem odchoval zlate ancitrusy takže ta voda nemuže byt zas tak špatná tak proč začaly umírat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 21:43 Nobody – Re: dajos
Tak Yirka už Vám odpověděl.
Většina teter reaguje dost rychle na zhoršené podmínky v akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 21:38 RAP – Re: Maxchemik
No já bych vynechal ten preventan. Nenašel jsem nic o velikosti akva. Takže mohou umírat na stres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 21:36 Muž Yirka [9126] – Re: Maxchemik
Dovolím si mírně nesouhlasit. Neonky (zejména červené) jsou velice senzitivním ukazatelem poměrů v nádrži. "Odcházejí" vždy mezi prvními.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 21:31 Muž dajos [10]
dost mokrou potlesk
nee.. já nevím já jsem to nikdy neměřil je ze studny taky by měla být tvrdá tone já jsem chudý študent já nemám peníze na žádné testy ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 20:48 Nobody – Re: dajos
Jakou máte vodu?Tvrdou a pH nad 7 a NO3 nebo hůře NO2,jak moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 20:34 Muž dajos [10]
taky mám s tím problém neonky mi plavou břichem hóre už mám jenom 3 a to už se jich u mě vystřídalo určo přes 20 ony mi vymírají všechny tetry mám už jenom jednu krvavou, citonové vychcípaly, diamantové taky..je to konec s tetrama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 16:31 Maxchemik
A co se tyče toho zhluku jsem zvykly. Protože atomy tvoři zhluky ne hejna nebo něco podobneho. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 16:30 Maxchemik
Mi se nastraceji. Všechny jsem vyndal "břiche nahoru". Ale ostatni ryby vpohodě a myslim si, že neonky jsou meně naročnějši na chemizaci vody než takovy skalar nebo ancik, ktere se mi podařilo odchovat. Všichni OK až na ty neony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 16:29 Muž Snofrev [54] – Re: Horác
Jaký je rozdíl mezi shlukem a hejnem? coze

asi jenom v tom, jak je to kdo zvyklý používat, já bych o rybách nikdy neřekl, že tvoří shluk
nedokážu vysvětlit proč, ale prostě to tak mám

mám to slovo spojený s něčím miniaturním, třeba shluk buněk, shluk jednobuněčných organizmů a tak
v takovýchto spojeních bych zase nikdy nepoužil slovo hejno :-D

jinak vím co tím chtěl dotyčný říct, přišlo mi, že Sid reagoval podobně
nebo si myslí, že neonky nejsou hejnový (shlukový smich :-D ) rybičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 14:06 fanda – ze 40 neonek jen 5
To Anonym - nerozumím výrazu "strácet" - dále píšeš 2-3 kaput. Buďto 2-3 leží chcíplé na dně nebo kdesi a nebo se strácí beze stopy. Mám podobný problém který jsem již popisoval v příspěvku mizející ryby. Mně se postupně stratilo 20 neonek ale úplně beze stopy - opravdu nikde nejsou.
To jsou záhady!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 13:53 Muž filipsi [1295] – Re: Horác
No nevim, asi budes jeste muset chvili patrat. Shluk lidi, kteri se shromazdi pred ministerstvem, se take nestane hejnem, kdyz se da na pochod.
Jeste bych do toho pro vetsi radost lingvistu zakomponoval stado, roj a ....
Treba nam to nekdo nakonec vysvetli racionalneji, nez zvykem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2008 12:45 Muž Horác [3942] – Re: arnošt
Aha ... už je mi to jasný ... hejno, které se zastaví, se stává shlukem a naopak ... shluk, který se dá do pohybu, se mění na hejno ...
jak jednoduché :-D ... (a já vůl tomu celej život říkal hejno a vůbec jsem nebral v potaz, jestli se pohybuje nebo ne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 12:20 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Horác
shluk stojí - hejno plave - to je snad jasný, ne? nejde o nic spešl - jde o češtinský význam... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 12:18 Muž Horác [3942] – Re: Snofrev
Jaký je rozdíl mezi shlukem a hejnem? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 09:09 Muž MatesKGB [4] – .
Nevím no, já jsem se za mlada docela koukal na National Geographic a hejknový ryby se shlukujou do hejna jen v případě lovu nebo nebezpečí. Když po nich jde nějakej dravec tak se shluknou do hejna a tím že se furt prolínají tak matou lovce a ten se nemůže zaměřit na určitou rybku. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2008 06:33 Muž Snofrev [54]
já myslím, že Sid chtěl říct, že netvoří shluk, ale hejno (jestli se mýlím, tak pardon)
osobně si myslím, že mezi tím není rozdíl a každý asi ví, co si pod tím představit, ikdyž já bych to u ryb shlukem nenazval

co se mejch neonek týče, tak pokud maj hlad, tak jsou po celym akva, klidně každá sama (možná i proto, že tam jsou jen s ancíkama a šnekama)
pokud jsou nažraný, tak se snažej udržovat jedno hejno a když něco dělám v akva, tak se ode mě držej co nejdál a jsou tak ve dvou až třech menších hejnech

jinak jsou dost lekavý, každý menší pohyb před akva a už prchaj od předního skla dozadu do rostlinek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 00:06 Polux
Neonky tvori shluky jenom kdyz se citi byt ohrozene nebo jsou z neco vystresovane treba kdyz je poprve das do noveho akva!! Jak se otrkaji tak jsou rozmrcany po celem akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 22:16 Nobody – Re: Sid
"Jinak neonky "shluk" netvoří."

To je pravdivé konstatování z vlastní zkušenosti?
Já mám zkušenost jinou.1200ks neonek červených ve velikosti 3-4cm tvoří"shluk",dalo by se říct spíše"kouli"(doslova je jedna na druhé) v nádrži 400l vždy,když si myslí a nebo mají,dostat krmení. :-)
Naopak při rušivém zásahu prchají do všech stran(např.náraz do akva) a při odkalování ozobávají bublinky,které se tvoří na ruce,jsou po celém akva a nerady uhýbají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 21:36 Muž kalahare [11]
tak to jsem špatně pochopil, takže ryby jsou mrtvé, ale nalezené. Tak to nevim, zda by je dravec vyvrhnul :-O Nezbude nic, než otestovat vodu a zřídit noční hlídku, aby bylo jasno, co se v akva děje ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 17:39 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Maxchemik
...Je škoda těch neonek tvořily krásný shluk...
Reakce na dravce. :-D (Jinak neonky "shluk" netvoří. :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 17:24 R Muž Silent [5949]
Dát spolu keříčkovce a jakékoli malé ryby( do 5cm) je jako dát k tygrovi ovci. Keříčkovec je schopen kořist doslova zhltnout. Tam o nějakých zraněních nemůže být ani řeč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 17:16 Maxchemik
No nevim sumečka mám taky ale ten to neni. Ten je krmen spešl žrádlem. A nevim jestli to bude ten keřičkovec sice vyrostl asi za 14 dni o 3cm ale těm neonkam nic neni nejsou "zmasakrované". Vypada to jakoby normalně lekly. Kdby byly okousane tak neřeknu ale tak nevim no. Jinak akvarium nehnojim a je tam odstáta voda misena ze studniční. Je stabilizována (chemikaliji pro novou vodu). Jinak použivam PREVENTAN sice ne deně ale jednou tydně. Tak vážně nevim. Jedina ryby co byla okousane je bojovnice sice přišla o svuj ohon ale žije. Je škoda těch neonek tvořily krásný shluk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 14:44 Muž kalahare [11]
no jednou jsem u jednoho móc znalého akvaristy viděl, jak sumčík stříbrný, měl tak 12cm, sežral platu skvrnitou, jen ocas mu koukal z huby. Vždy přes noc. ne Tak bych se číhnul, kdo má nejvetší pupek a komu nejedou vločky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 23:34 Žena Dinamit [68] – Re: Polux
no, ono taková 18ti centimetrová skalára by si podle mě taky troufla na malou 4 cm velkou neonku.. Jinak jedno je jistý, původem anonymových problémů jsou dravější ryby...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 23:28 Polux
Tak jsem se docet ze si kerikovec da rad i mensi rybky a velke kusi masa tak je to asi jasne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 23:26 Polux
Tak jedine ten kerikovec Skalara by sezrala jen poter neonky ale ten kerikovec by to mozna zvladnul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2008 23:23 Žena Dinamit [68]
Taky bych to tipla na keříkovce a skaláry. Oba jsou to lovci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2008 23:18 Muž Horác [3942] – Re:
A co keříčkovec a skaláry? Vypadají spokojeně? Já bych řekl, že jo ... živé krmení je živé krmení :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 23:00 Polux – Re:
Kazda rybka potrebuje neco jineho zkus jsem napsat nejake hodnoty vody , cim krmis , lejes do toho nake hnojeni ? Proste tady trosku pois akva nebo si ho dej do profilu pak se bude problem lip urcovat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 22:53 Anonym – Ze 40 neonek jen 5
Mím tokovy problém, sestavil jsem nové akvárium ze dvou. V jednom jsem mněl 40 neonek a v druhém jen ancitrusi, keřičkovce a skalary. Dal jsem je do jednoho velkého a po dvou dnech se mi začinali stracet neonky. Každý den vždy 2-3 kaput. Tak mi jich zbylo jen 5 nevim co stím ostatní ryby jsou OK. A přitom použivam PREVENTAN jako prevenci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 16:16 Kadlosek
uz jsem to koupilk a aplikoval ;)uvidime
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 21:40 Muž Yirka [9126] – Re: Kadlosek
GRANUM spol. s r. o. - ZOO boutique
Olomoucká 406/2
Opava
+420 553 615 3831 komentářů.
Happy pet shop
Těšínská 2914/44
Opava
+420 553 633 570Bez komentářů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 21:35 Kadlosek
a kde tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 21:25 Muž Yirka [9126] – Re: Kadlosek
Když ne u vás v Krnově, tak určitě v Opavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 21:20 Kadlosek
jj tak to si sezenu ale jestli to nebudou mit u nas tak kde to mam koupit?...z netu mi to prijde za dlouho :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 21:05 R Muž Silent [5949] – Re: Kadlosek
Sežeň si tu eSHu 2000. Pomáhá jak na zranění tak na většinu kožních nemocí. Hlavně nepanikařit! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 21:01 Kadlosek
jedina rybka ktera obcas dlube do statnich je Parmička červenoploutvá - albin...ale nevim...myslim si ze to je nejaka nemoc...ale hlavne at mi nenakazi ostatni rybky :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 20:59 Kadlosek
no tak to te muzu ujistit ze nevlitla...nema se jak k ni dostat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 20:30 Muž Martafix [12] - Rostliny
Nevlítla do vrtule filtru?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 20:08 Nobody
Podle fotky to vypadá na zranění.
Nějak mi ovšem není jasné s kým se mohla"poprat".Souboje mezi neonkami nekončí zraněním.Snad napadení jinou rybkou,ale jakou?Neonka je dostatečně rychlá,aby ji mohla napadnout jiná rybka. :-)
Tak se domnívám,že to vypadá spíš na nějakou nemoc nebo parazita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 19:55 Kadlosek
zitra jdu do akvaristiky a kuknu jestli to tady vubec maj ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 19:46 vóťa
Já bych se přikláněl k preventivnímu zaléčení Eshou 2000, léčiva od Sery bych osobně moc nedoporučoval, mají vcelku destruktivní vliv na rostliny a ostatní živočichy v nádrži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 17:40 sisitka
mohl by to taky byt bakterialni rozpad ploutvi,nebo se porvala,ale kdyby to byl ten rozpad tak leceni koupis od firmy sera ceny se pohybujou od 150-350 kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 17:12 Kadlosek
Tak jsem ji dal zpet a jsem zvedavy...doufam ze vse dobre dopadne
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=2001