Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 19:48 mackal – Neonka plavající nakřivo
Fotka k příspěvku Poraďtě. Už týden mi neonka obecná plave nakřivo. Drží se hlavně u hladiny a ostatní ryby ji nechávají napokoji. Nezdá se mi, že by ji chyběla nějaká ploutev. Ma vypouklé oči(hlavně jedno) coze . Ostatní ryby jsou v pořádku. Tohoto stavu jsem si všiml, když jsem doplńoval vodu po odkalování. Při odkalování jsem ji určitě neublížil, dával jsem si pozor. Poraďte, prosím, co jí je, popřípadě co s ní? Všem předem děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 14:31 Muž Gerrik [5]
Rozdíl je v tom že když jsou molitany ve filtru, voda je nucená proudit jimi, tím pádem účinky antibiotik můžou být oslabený dříve než za tři dny.Když ty molitany jen plavou ve vodě (kvůli enzymům),tak se účinek působení nezmenšuje. Něco na tom je ;-) I když stejně asi ty molitany pořádně properu, abych si tu nemoc znova nenatahl ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 08:53 Muž Yirka [9126] – Re: Gerrik
Dotaz:
Když je v nádrži tebou popisovaný problém, jaký je rozdíl mezi molitanem ve filtru a molitanem v nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 07:59 Muž Gerrik [5]
Tak po konzultaci s p. Filipem to vypadá na kožovce rybího, a protože Exit nezabírá, nasadíme antibiotika, Duomox 750 mg, 1 tableta na cca 100 litrů každý třetí den, celkem 4x. samozřejmě s výměnou vody. Molitany z filtru jsem vyndal, jsou volně v aqua, filtr běží. Ted už nezbývá nic jiného než čekat a pozorovat coze Po antib.kuře nasadím FMC, pro jistotu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 22:00 Muž Gerrik [5] – Re: pakozdy
Příznaky vírusové infekce rodu Lymphocystis jsou květákové utvary, ty naštěstí nemám. Už jsem napsal i p. Filipovi, uvidíme jestli odpoví. Doufám že nebudu muset desinfikovat celé akva, to by mně šlehlo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 21:58 Muž Jura23 [6]
Toto na 99% krupička není... Taky jsem to měl kdysi u neonek. Asi po dvou týdnech se to stratilo... Dal jsem do akvária trochu soli a zvýšil teplotu a vzduchování... Ale možná, že to zmizelo samo od sebe... Těžko říct... Pak se to ještě u jedné objevilo znovu, ale po pár dnech to zmizelo a od té doby s tim nemám problém. Jinak v jedné diskuzi jsem četl řešení si myslím stejného problému a tam někdo psal, že to je lymphocistys (velká bílá tečka),léčí se to serabaktopurem. Tak ať se daří... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 21:40 pakozdy – Re: Gerrik
pozri toto: www.akva.sk/…

odbornik hovori vírusova infekciu rodu Lymphocystis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 21:25 Pavel73
Přesně toto jsem měl těsně před zjištěním,že mám oodinium,taky jsem měl 2 neonky na kterých to bylo a pak na dalších,ale ty už byly o moc menší.Já bych je dal co nejdřív zvlážd......Také jsem to první léčil exitem,ale bez úspěchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 21:22 Žena petrys [107]
myslím, že už jsem to kdysi viděla, na krupici se mi to zdá příliš velké, spíš to vypadá jako nějaké vřídky, ale zkus poslat foto p.Bohuslavu Filipovi z dajany, ten už budu vědět www.dajanapet.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 20:48 pansuu
Moc se v tom nevyznám, zkus třeba tady něco najdeš www.aquar.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 20:46 Muž Gerrik [5]
Jo, ještě, četl jsem samozřejmě forum, jen nechápu proč nezabírá exit, absolutně. Zvýšil jsem i teplotu, ale už se s tím peru cca měsíc možná dva. Nějaký silný sajrajt použít nemohu, mám tam ancíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 20:43 Muž Gerrik [5]
Fotka k příspěvku Další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 20:42 Muž Gerrik [5] – Prosím pomoc, nevím si už rady
Fotka k příspěvku Před nedávnem jsem zakoupil od chovatelky neonky, kterí v karanténě neprojevovali nemoc, tak šli do akva. Pak to začalo, bílé cca mm kuličky na těle,někdy i jen jedna, léčim to Exitem, nezabírá. Mají to pouze neonky, jiný ryby ok. I ty postižený neonky žerou, jsou čilé. Akvárko odkaluji, měním vodu. Je to nějaký koží červ? Občas to z ryby opadne, místo zarudne, ale pak je to ok. Je to v rybách nebo v akva? Jak se toho zbavit? Prosím radu, děkují
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 16:58 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Danila
Když v akvárku není "závojnatka", tak to prostě není ono tone .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 16:49 Muž Jurasek [137] – Re: Danila
To ani nevypadá jako ploutvičky, to jsou přímo závoje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 16:34 Žena Danila [4489] - Sumci – nemoc to není...
Fotka k příspěvku Je to zvláštní rybka, jak kdyby k ní ty ploutvičky nepatřily...Co vy na to?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 09:01 Muž Geri [29] - Skaláry
Podle fotky to na vápnec nevypadá je to nejspíš křemičitý písek, který se používá do filtrů na bazény. Jako podklad neni špatný, rostlinam se líbí, bohužel je hodně světlý, což neonkam a mnohým dalším rybám nesedí a proto se chovaj tak jak jsi popisoval, jsou vystresované a neklidné. Samozřejmě poměr 20/20... k tomu neni co dodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 02:21 Polyfenes – Re: wertz
Na vápenec se dá nakapat každý běžná "domácí" kyselina - klidně sírovku, ocet, roztok kys. citrónové,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 23:24 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: wertz
Zeptat se v obchodě? Tak nějak se Brutius dostal do této situace. Pro zjištění vápence se kape HCl, ale ocet poslouží stejně tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 23:17 wertz
mam za sebou taky poznávačky z geologie...a na vápenec se kape HCl.Možná že na potravinářské je to jinak no...Ale máš pravdu že nejjistější bude se na to prostě v obchodě zeptat, zda je písek křemičitej, nebo jinačitej...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2009 23:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: wertz
No, právě že neseženete tmavý křemen, leda obarvenej. Záhněda zas tak častá není. To spíš s tímto usuzováním sežene tmavý vápenec :-D . Co mě vápence na poznávačkách potrápily. Od bílých, přes načervenalé až k černým atd :-D . No, každopádně to vypadá, že dno je křemičité, ne? :-O Ocet prozradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 22:57 wertz
Křemičitý je dobrý!Jinak křemen je tmavý od doby kdy vznikl:)Netvrdim že křemen je vždy tmavý...Ale zas bych tvrdil že tmavý vápenec neseženeš.Proto říkám kup něco tmavýho a nebude to vápenec:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 21:49 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: agent007
Jestli je křemičitý tak vyhoď, jinak Ti to nebude fungovat ani za 10 let Proč nemůže být křemičitý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 21:48 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: wertz
Kup nějaké kamínky, spíš tmavší, které budou pravděpodobně z křemene. Odkdy je křemen černej? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 21:46 Muž zaciatocnik [2]
berte ohlad ze to dostal pod stromček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 21:40 Muž Jurasek [137] – Re: agent007
Křemičitý je v pořádku, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 21:13 Muž agent007 [47] – Re: wertz
Jestli Ti připadá víc jak 20 ryb v 20 lt normální? Asi jo. Brutiusi přikup si jich ještě dalších 20. Podle wertze je to v pořádku. Nic méně samozřejmě s pískem má pravdu. Jestli je křemičitý tak vyhoď, jinak Ti to nebude fungovat ani za 10 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 20:51 Sandpiper – Re: wertz
že by to bylo týrání
Je to tyrani protoze neonky dobre plavou a v tak malé nadrzi nemaji kam se rozehnat! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 20:34 wertz
Zdary, přijde mi, že většina lidí tě zbytečně osočuje, něž aby ti řekli něco rozumného. Měli by se zamyslet sami nad sebou... Podle mého jsou neonky špatné z toho písku co tam máš, jestliže jsou v něm vápená zrna, tak zvyšují pH, na které jsou neonky citlivé, vyměň vodu, kterou nech odstát a hlavně už tam nedávej ten písek.Kup nějaké kamínky, spíš tmavší, které budou pravděpodobně z křemene.Do té nové vody co budeš nechávat odstát, nasyp trochu krmení, co nejvíc rozdroleného-promýchat.20 neonek na 20 litrů neni zrovna ideal,ale že by to bylo týrání?!?!?:) Lepší než je mít v kouli(myslim takové té skleněné), takže je vidět že snaha byla:) Napiš jak to dopadlo s neonkami:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 11:49 Brutius
agent007 napsal: No nepíšete v profilu kolik máte let...což souvisí s tím, jestli máte dost odvahy mu ("obchodníkovi") zajít říct, že je.........atd, atd. Každopádně by to nebylo od věci. Poradit někomu do 20 lt 20 neonek,2 pravděpodobně si myslel ancistrusy a 3 paví oka je dle mě trestný čin - týrání zvířat.

odvaha ta je!A to že je Ko.. to mu řeknu!Protože mě pěkně naštval!Doufám že to rybky vydržej a že se nějak vzpamatujou :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 11:23 Muž agent007 [47]
No nepíšete v profilu kolik máte let...což souvisí s tím, jestli máte dost odvahy mu ("obchodníkovi") zajít říct, že je.........atd, atd. Každopádně by to nebylo od věci. Poradit někomu do 20 lt 20 neonek,2 pravděpodobně si myslel ancistrusy a 3 paví oka je dle mě trestný čin - týrání zvířat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 11:11 Brutius
nejsem sám koho nachytal.Kamarád si to akvárko koupil taky (to stejný-zmetek) a byl u toho stejnýho chlapa!Vyfasoval 20 neonek + 2 sumečky +3 paví očka!A doatal stejně jako já Akvaregulátor(pro úpravu čerstvý vody), tetraMin(mini granules-jako žrádlo) a Biofiltr(pro najetí filtru).Ale to nás stejně neomlouvá za tu blbost kterou sme udělali:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 11:03 Muž agent007 [47]
Jméno, příjmení, adresu!Jméno, příjmení, adresu!Jméno, příjmení, adresu!My už ho zlynčujem.A ty si buď pořiď větší akva, nebo část rybek daruj a nebo mu to odnes zpět, ať se tím zadáví zmetek.Ale chyba je i na tvé straně! Kdyby si o tom něco věděl a měl nastudováno, tak by s tebou nevydrbal. Hold viděl, že sis nebyl jistý v kramflecích tak, tak ti to vpálil, aby vydělal. NEZNALOST, NEOMLOUVÁ! Když budeš chtít péct buchtu, taky si nejdřív nastuduješ co do ní, abys věděl co nakoupit za suroviny. Když Ti v obchodě řekne dej do buchty sprchový gel.......a tom to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 10:36 Romiš – Re: Brutius
Chtělo by to zveřejnit jméno, příjmení a adresu bydliště toho čověka, ať si na něj můžou dát jiní pozor. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 09:56 Brutius
No vodu sem napustil 25(ráno)a pustil sem filtr!Nechal to jet do 27 bez rybiček aby se to zaběhlo.A počet rybek mi poradil chlap kterej se tim prej zabejvá už dlouho!Řekl mi co a jak a zatim nic moc:-(To že mam dát do začátku jenom málo neonek(cca 7)sem měl do začátku v úmyslu(pak maximálně 15)ale on mi řekl že je to zbytečnost že je lepší víc a rovnou!Tak mi dal tohle všechno a živou rostlinku navíc+ bílej písek(slyšel sem že to není dobrý,ale řekl"to je v poho,to je jenom kec"!Tak fakt nevim!Mě to taky pěkně štve když teď čtu že to je všechno špatně(a hlavně je mi líto rybek),ale neměl sem koho se zeptat tak sem mu holt uvěřil a takhle to dopadlo:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 09:47 Muž juro127 [6]
A to biele dno a UMELE RASTLINKY A CUDUJ SA SVETE. Mozno sa sitis neprijemne ked toto citas ale my chceme tym rybam to najlepsie. Daj precitat tieto reakcie aj rodicom nech vidia ze najskor sa treba poradit .TO JE TAKE AKO KED NIEKTO KUPI DETOM PSA NA VIANOCE A P 5 DNI HO ODNESU DO UTULKU. :( SOM Z VAS SKLAMANY. sad ne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 09:34 Toony
Brutius: už si někdy viděl slona v bedínce od jablek?je to něco podobnýho jako tvoje neonky.Yirka ti poradil nejlíp.zrušit, přečíst si knížku o akvaristice a pak něco řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 09:02 Muž Yirka [9126] – Re: Brutius
Pomoc je zhruba taková, teď hned vyměnit vodu, pak zbylé rybky vrátit do obchodu, pak něco nastudovat a pak (pokud bude ještě chuť) začít znovu. Doteď bylo všechno špatně. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 06:28 Muž jung [24] – Neonka-bledost
Leze mi na jazyk něco velmi peprného...! A ONO to volá ještě o pomoc!Nejlépe kdyby se situace obrátila a nahradil ty rybky-chudáky v tom akva jejich trýznitel!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 03:09 Polyfenes – Re: Brutius
Každopádně jestli jsi je tam dal někdy po Štědrém dnu do nově zřízeného akvárka tak je to otrava amoniakem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2009 03:03 Polyfenes – Re: Brutius
Moment, to akvárko má 20L a je tam 21 neonek a 2 sumečci??? Snad ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 00:54 Brutius – Neonka-bledost a další
Fotka k příspěvku k vánocům sem dostal akvárko(20l) a pořídil si Neonky obecný(21)+ sumečky(2).Celou dobu bylo vše v pořádku ale po silvestru(nevim jestli to má vliv)sem ráno zjistil že sou rybky bledý(viz foto) a nemaj barvu :-( Sou i nějaký neklidný a plavou po akvárku jak vsteklý.Už mi dokonce začali chcípat :-( Nechtěj ani žrát a maj červený výkal.A všimnul sem si že 2 nebo 3 rybky maj červený žábry!!Nevim co s tim a sem z toho zoufalej sad Prosím pomoc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 20:55 bubaak – Re: Jurasek
Všem moc díky za rady. Fakt kujuuu. Asi bych taky měla přestat číst ty příspěvky na fóru o vodnatelnosti a jinejch nemocech, začínám plašit :-(. Ještě že jsem si nepořídila nějaký chlupatý přítulný zvíře, začínám zjišťovat, že jsem značně úzkostlivá. Jeden katastrofickej scénář za druhym se mi honí hlavou. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 20:47 Muž Jurasek [137] – Re: bubaak
Neublíží, neboj se. Zdravá a dobře krmená rybka vydrží týden bez krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 20:41 bubaak – Re: Yirka
A neublíží ten dvoudenní půst ostatním rybám? Mám ještě pancéřníčky a čichavce :-(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 20:35 bubaak – Re: ondra08
Zatím jsem krmila jenom vločkama a granulema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 20:34 Muž Yirka [9126] – Re: bubaak
Já myslím, že budou překrmené. Jsou to malé rybky a jak se přecpou, hned je to na nich vidět. Zkus dva dny nekrmit a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 20:32 ondra08
krmíš živýma nítěnkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 20:32 ondra08
krmíš živýma nítěnkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 20:29 bubaak – vystouplé bříško o neonek
Fotka k příspěvku Moc prosím o radu. Cca před 14 dny jsem si domů přinesla hejno neonek obecných (13ks). Jsou to spolu s krunýřovcem první rybičky z mého akvária. Už po přinesení rybek domů jsem zjistila, že jedna (patrně-podle znaků popsaných na tomto webu) samička má mezi prsními a břisními ploutvemi hrbolek, který ostatní rybičky neměly. Protože všechny rybičky průběžně kontroluju, zjistila jsem, že teď už jsou trochu břichatější i další rybky :-(. Začala jsem mít strach, jestli nejsou nemocné a nešíří se mezi nimi nějaká nemoc. Přečetla jsem spoustu informací o rybích nemocech, ale jsem naprostý začátečník a tak se bojím, abych něco nezanedbala a nenakazila ostatní rybičky v akvu. Nejdřív jsem doufala, že to vůbec nic není, že jsem jenom úzkostlivá a neonka se třeba chystá vytřít, ale nějak se mi to nezdá. Nikde na obrázcích neonek z webu nemaj ty neonky tak vystouplý bříška... Nevíte co by to mohlo být, příp. jak lépe diagnostikovat problém? Mívají i neonky vodnatost? Jinak rybkám nic není...normálně žerou, číhají svorně na nové žrádlo, oči se mi vystouplý nezdaj. Prosíííím, poraďte!
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=1851