Neonka - nemoc
Nikdo neví co to může být za hnus fialovej a co s tím dělat?
0 30.12.2013 08:57 Robo [45] Tak se mi konečně podařilo vyfotit tu neonku. Teď poraďte co by to mohlo být a jak na to. Mě to příjde jako tohle
rybicky.net/nemoc/ichtyobodo-necator , ale nejsem si vůbec jistý jestli mám pravdu. když tak si to dejte do Malovaní ve Win a tam si to krásně zvěčte
To znáte Sudějovskou studánku až kdesi u Řáholce?
OT prosím
No právě,bohužel to vyléčit nejde a když,tak s enormními náklady
Jo to je Sudějov, to by mělo být v cajku...
No jo tak uvidíte, třeba to bylo momentální...
Tak jsem byl pro vodu (
www.estudanky.eu/… ) a jediné, co můžu doma oměřit je ph5.5, NO3=0mg/l (možná je decentně víc, ale těch 10mg/l fakt jinde) a PO4=0,1mg/l. Všechno kapkové testy od Sery. Zítra vyměním vodu a uvidí se. Dneska žádná mrtvolka.
To Amrtin: Jestli jsou to vnitřní paraziti, tak to snad nemá cenu ani léčit. Všechny rybky, co jsem kdy zkoušel léčit, stejně nepřežily. Nechám tomu zatím volný průběh.
Ještě mě napdaj nějaký vnitřní paraziti.To se nemusí nijak projevit na povrchu rybky a ani napadat jiný,větší ryby a úmrtnost neonek může být zdánlivě bez příčiny a náhodná.
Upřímně řečeno, to může být cokoliv...stačí aby se někde kolem masívněji "natírali" smrčky předvánočními směsmi...sedláci s podzimním hnojením při přeletech...výplach podzemní skládky...
no u šutrů z Jáchymova by to mohl být spíš radon a radium
Studánková měla minule 5.5 a míchám to s vodovodní na 6.5. S šiškama už zacházím opatrně, to jednou odneslo deset neonek.
U tý studánkový vody spíš na Ph, to mám ověřený že v čase a závislosti na počasí může pěkně lítat, podle toho co a jakou intenzitou se louhuje.
Šutry jsem bral přímo z potoka, doufal jsem, že už budou "vymyté". Pro vodu do studánky jezdí i jeden pán od Poděbrad pro tření přírodních forem terčů i skalár. Je to lesní zdroj, ale kvalita v čase se měnit může. Na co se mám v testu zaměřit? Arsen?
Nejsou to jen neonky, ale jsou malé, tak to hůř snáší...ale něco chemického by se té v nádrži dít mohlo...
Totiž já se domnívám,že právě neonky jsou na nějaké látky mnohem citlivější než jiné rybky(netvrdím,že jsou to zrovna těžké kovy),ale jak už tak delší dobu pozoruji,neonky jsou prostě trochu jiné
Nevím jestli jsou to zrovna těžké kovy, protože pokud jsou ostatní ryby v pohodě a padají neonky, tak to tím být nemusí. Ale pročetl jsem tu vaši prezentaci, a zaujala mne jiná drobnost, která úměrně velikosti neonky proti skaláře by roli hrát mohla..."kameny z Jáchymova"...a voda míchaná ze studánky...Kameny by mohly obsahovat ledacos a zdrojová voda v současném počasí rovněž. U té zdrojové vody to může zásadní nejen díky počasí...
Tak tohle ze žrádla nebude.Já bych si nechal udělat rozbor vody na těžké kovy.
Editovat příspěvek už nejde, tak holt píšu nový.
Odlovil jsem ještě jednu neonku, zatím živou, která neudrží horizont. Nevím, má-li to souvislost předchozími úhyny. Snad bude na video viditelné.
picasaweb.google.com/… Víděl jsem to právě na té jedné neonce. Já nevím jak to vysvětlit, ale vypadá to tak, jak by měla ryba v ploutví kost (což nemá) a kolem kosti tu ploutev (blánu nebo jak to nazvat) a tu ploutev ji někdo ohlodal až na tu kost. Zkoušel jsem udělat fotku, ale je nemožné neonku vyfotit tak aby bylo něco vidět
Včera jsem nekrmil a ráno jsem našel zase dvě. Zase odpojím vzduchování, tím to fakt nebude. Jestli jsou překrmovaný, tak asi vychcípají ty koupené první a dál se uvidí.
Živým budu krmit pouze přes krmítko, ať jen paběrkují po skalárách.
Slepené ploutve, to je otázka kvality vody a projev tohoto se obvykle netýká jenom jednoho jedince.
Jj, je to tak
Uvidíme snad to není nějaká nemoc, protože když jsem se díval do seznamu nemocí
www.aquar.cz/… tak tam je třeba slepené ploutve pod číslem 11 a 13
Ale to přece není o stravovacích návycích x-té genrace chované v zajetí, ale o množství vyvážené stravy. Ryba se prostě chce nažrat a je jí jedno čeho. Zvykne si na ledacos. Jak u lidí dámo, jak u lidí...Není pravda, že živá strava je nějak výrazně kaloričtější, či obsahuje nějak výrazně proteinů. Natožpak mrazená, která o spoustu prospěšných látek přichází v průběhu zamražování. Naproti tomu s tou umělou stravou je to tak, jak jsem napsal. V téměř 100% se kvalita odvíjí od ceny. Takže je jedno, jestli ta ryba plave někde v Brazílii, nebo v českém akváriu. Je to prostě jen o tom krmit dost,rozmanitě a kvalitně, ale nepřekrmovat.
Nejsem vševědoucí, možný je cokoliv.
Edit: Teď jsem byl zmatenej jak Goro, komu jsem to vlastně odpovídal a Ty jsi si mezi tím změnil nick.
optimas napsal:... Ryba se chová normálně a žere.V tom bych viděl velkou vypovídací schopnost sdělit, že to co pozorujeme nebude možná tak jak si myslíme, prostě to tak může být. Pokud by se nechovala normálně a nepřijímala potravu, tak to řeš, ale takhle...
Neodvažovala bych se polemizovat s Vašimi bohatými zkušenostmi a znalostmi, tak jen mě, prosím, uveďte lépe do obrazu: nemá kdoví kolikátá generace vychovaná v zajetí a navyklá na sušenou stravu stravovací návyky mírně posunuty, oproti tetrám žijícím v nějakém Brazilském potoce?
Už jste viděl nějakou tetru jak se živí v řece vločkovým krmivem a jednou týdně si lapne pár larev komára?
KarlosS napsal: o to nejde. Živá strava je hodně kalorická a obsahuje hodně proteinů, atd. U každého druhu je to jinak, ale u tetrovitých ryb se doporučuje krmit denně sušeným (vločky, granulky, ...) a jednou týdně jim přilepšit mraženým nebo živým. Pěstuji i třeba halančíky a těm se zase nic jiného než živé krmení nedává, mají jiné trávení.
Proboha, to je kravina...
Umělá krmiva jsou namíchána tak aby splňovala všechny požadavky pro výživu ryb. Ta nejdražší. S úměrně klesající cenou jsou o něco šizená...Že by se u tetrovitých ryb někde v literatuře d o p o r u č o v a l o krmit denně sušeným, to mi teda dokažte! Protože to je blbost! Navzdory našim občasným nesouhlasům vám doporučuji něco málo nastudovat o výživě akvarijních ryb v textech Petra Nováka...i já jsem se na stará kolena pár věcí dozvěděl...
Už jste viděl nějakou tetru jak se živí v řece vločkovým krmivem a jednou týdně si lapne pár larev komára?
Jo jo, tak jsem to myslel.
o to nejde. Živá strava je hodně kalorická a obsahuje hodně proteinů, atd. U každého druhu je to jinak, ale u tetrovitých ryb se doporučuje krmit denně sušeným (vločky, granulky, ...) a jednou týdně jim přilepšit mraženým nebo živým. Pěstuji i třeba halančíky a těm se zase nic jiného než živé krmení nedává, mají jiné trávení.
Dostávají 2,5ml žrádla (ta malá vanička ve 100ml balení), to snad není tolik. Nebo jo?
no tak to bude tím. Krmit denně živým (mraženým) opravdu není dobré.
Ty moje jsou jak piraně, jsou schopný si nacpat břicho do hranata a je jim jedno čím. Artmie ani koreta jim problém nedělá. Sušené u mě dostávají tak jednou týdně.
Že by chcípaly na infarkt
? To by to krmítko byla nutnost, aby taky něco sežraly skaláry.
no mě překvapilo, že krmíš furt mraženým. Mraženým tak jednou týdně, je to dost kalorický
krmení. Neonky jsou dietařky, moc nežerou a mě jen SAK 55 malý zrnitosti.
Dík, uberu. V létě to stejně vystoupí až na 27°C, tak si choutky můžou ukojit tehdy. Beztak jim to neonky zase sežerou.
Skaláry se mě při 22 stupních i třou, neviděl bych v tom nějakej problém a s ohledem na ostatní osádku, dobrá volba.
kofejn napsal: Mohlo by být 22°C dobrých pro skaláry, neonky otíky i pancéřníčky skvrnité?
Pokud nehodláte odchovávat, zvládají 22 v pohodě...ti ostatní naopak chladnější vodu budou kvitovat s povděkem...
Na skaláry mě to připadá málo,jinak ok.
Přežírání nesvědčí nikomu...
Mohlo by být 22°C dobrých pro skaláry, neonky otíky i pancéřníčky skvrnité?
Našel jsem ještě jednu za filtrem (a zase pěkný kousek), tak jsem ji odsál spolu s osmnácti litry vody. Takže lehké očištění rostlin od bobíků.
Dal jsem i vzduchování a bude se spínat v noci spolu s topením miníčka. Od 22 do 9 pojede celkem 7 hodin.
Neonky není problém dokoupit, soused ve vedlejší ulici je chová. Jen bych rád zjistil, co dělám blbě nebo co je blbě
Ten chovatel mi i řikal, že přílišným krmením rychlej stárnou. Začal jsem i krmit pomocí krmítka z kinder vejce, aby to vytahaly hlavně skaláry (jsou ve vyvinu), jinak neonky většinu sežerou). Krmím hlavně mraženým (patentky, černé komáří larvy, artemie, dafnie, diskus speciál (to je asi hovězí srdce) a taky svým, co jsem si namrazil v létě.
Tak vono když ráno objevuju v akváriu mrtvolky neonek, mám myšlenky všelijaký.
No to teda nevím...tyhle neonky nejlépe prosperují kolem dvaceti...v odchovnách klidně pod nimi...
Ale tady nejde o požírání neonek
Libore rovnice skalára, byť mladá a neonky, to v sobě může nést lecjakou zapeklitost. Znáš to, neonky si pěkně v noci lebedí u dna a skaláří omladin v touze si votestovat svůj loveckej instinkt nemusí odolat volání přírody a že skaláry dovedou svojí hubu pěkně natáhnout, to víme.
Ovšem pravdu mít nemusím, jenom tak trochu spekulujeme, vono i ta teplota svojí roli sehrát může.
Přidat reakci
1 ...... [16] ...... 46
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 42105x