Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 13:07 Muž LisourJr [33] Re: Tykitukata
Tykitukata napsal: tohle mají být nejlepší akvaristiky v Brně? X-)
A to jsou prosímtě které? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 10:50 Tykitukata Re: LiborSprysl
Díky za odpověď, to by mně nenapadlo:-)...ale to moc neřeší, co je to za nemoc...a hlavně, kam jít nakupovat, když tohle mají být nejlepší akvaristiky v Brně? X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.11.2012 16:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tykitukata
Nekupujte v akvaristice, kde mají v nádrži deformované ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 14:32 Tykitukata – neonky deformace
Dobrý den,

už dlouho řeším problém s neonkami. Vždy když si jsem je zakoupila všimla jsem si, že má minimálně jedna deformaci bříška, dlouho se nic neděje a pak po půl roce +- se začne objevovat deformace páteře, poté se tyto deformace začnu pozorovat i u dalších rybek doposud naprosto zdravých, po několika měsících, se problémy stupńují a rybky hynou..všimla jsem si, že takto postižené rybky mají již v akvaristice, tak jsem je zakoupila jinde, ale opět jedna byla deformovaná a zase se to objevilo, hodnoty akvária jsou v pořádku, prosím poraďte, děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 07:54 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Jox
Počkejte ještě chvíli, jestli se z toho "nevyklube" bílá kulička o průměru cca 2mm. O co se jedná, se mi nepodařilo zjistit, ale tento problém je u neonek poměrně frekventovaný.
Před časem jsem ve zdejší diskusi na toto téma popisoval, jak jsem pomocí pinzety s ostrými hroty odstranil tuto "kuličku" vyrůstající neonce zpod oční bulvy. (Ta rybka ještě stále plave v mém akva.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 22:07 Jox – Další marod
Fotka k příspěvku Před nějakym dnem jsem si všimnul že má jedna neonka takovej bílej čumák.
Dneska se to zas trochu zhoršilo. Jako by měla něco v nozdrách.
a z nich jí k jednomu oku zevnitř něco tlačí.
Tady je ještě pár fotek:
picasaweb.google.com/…

Podle toho co jsem našel na fórech mam podezření na Pleistoforózu,
ale nejsem si jistej.
Pokud je to ono tak podle tohohle fóra léčba neni a ryba se má vyndat.
www.plantedtank.net/…

Tak jen jestli je to ono nebo něco jinýho.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2012 09:08 R Muž romant [27987] Re: adioverride
Ještě jednu radu bych měl a to aby jsi si zde zřídil prezentaci předmětnýho akvária a uvedl tam co nejvíce informací, aby ten kdo bude chtít a umět poradit měl jednodušší pozici. Začal jsi trošku bez informací, tak to naprav, je jich tady spousta. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 09:03 adioverride Re: romant
OK Díky ... u filtru vím, že jej neprat. Neonky v druhém akváriu mají již vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.08.2012 08:55 R Muž romant [27987] Re: adioverride
Zásadním způsoben jsi narušil biologickou rovnováhu a pozabíjel nitrifikační bakterie, který to dno obsahuje a to akvárium jsi v podstatě znovu založil, takže Ti tam stoupají hodnoty N látek a ty výměny vody je pomohou eleiminovat. Na filtr nesahat, nekrmit, nezasahovat do akvária, jenom denně měnit vodu. Je možné použít nějaký podpůrný prostředek na bakteriotvorbu, třeba Nitrivec od sery, aplikovat dle návodu.
Edit: www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 08:52 adioverride Re: romant
romant napsal: Který šutry, ty co tvoří dno? Pokud ano, tak to je špatně a bude to ten důvod bezbarvejch rybiček. Měnit, měnit a zase měnit vodu, denně 1/3 akvária.
Ano ty co tvoří dno, to je blbě?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2012 08:51 R Muž romant [27987] Re: adioverride
Který šutry, ty co tvoří dno? Pokud ano, tak to je špatně a bude to ten důvod bezbarvejch rybiček. Měnit, měnit a zase měnit vodu, denně 1/3 akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 08:45 adioverride Re: Hanzy
Hanzy napsal: A co výměny vody? Proběhly?
Ano včera jsme čistili kompletně akvárko (100l) šutry jsem vypral v horké vodě cca 55°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 05:58 Muž Hanzy [31] Re: adioverride
A co výměny vody? Proběhly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 23:14 adioverride – Neonky - léčení krupičky
Zdravím lidičky,
prosím vás, snažím se vyléčit krupičku na neonkách ... nejdříve na sobě měla tečky jedna ... (takové kuličky) tak jsme koupili "Tetra Medica Contralck" a "Sanital" ... kuličky z ní zmizely což je super ale všechny neonky jsou jak ze záhrobí, takové bez barvé, dal jsem je do karantény a vůbec is nevím rady. :( Prosím je šance k jejich vyléčení? Je to možné? Jak nejlépe?
Díky Moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 13:45 evzen Re: evzen
evzen napsal: Děkuji za odpověď a ihned začínám tu neonku léčit. Žádné podrobné testy v akva jsem nikdy nedělal, protože jsem byl zatím bez jakýkoliv nemocí. Akva už je to zaběhlé dlouhou dobu, údržba pravidelná. Má 64L a je tam 10neonek + betta, jsou to kamarádi :)

teplota 24-25°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 13:44 evzen – .
Děkuji za odpověď a ihned začínám tu neonku léčit. Žádné podrobné testy v akva jsem nikdy nedělal, protože jsem byl zatím bez jakýkoliv nemocí. Akva už je to zaběhlé dlouhou dobu, údržba pravidelná. Má 64L a je tam 10neonek + betta, jsou to kamarádi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 12:15 R Muž romant [27987] Re: evzen
Tipoval bych to na nějakou plíseň a nebo na té rybce zapracovaly zvýšený hodnoty N látek, ať už tak či tak použil bych vodoléčbu, denní či obdenní výměnu alespoň 1/3 vody. O akváriu není nic známo, tak to považuj za takovou univerzální radu, která nemůže uškodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 11:52 evzen – co je to?
Fotka k příspěvku Pěkný den,
mám problém s jednou neonkou. Chvová se úplně stejně jak ostatní, jí jak má. Ale nad okem ma takovou jakoby bublinu a v ní něco jako teňoučký provázek, neco jako červík, vůbec netuším co to je a jak to léčit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2012 22:26 R Muž romant [27987] Re: baletka
Hmm, to by mohla být dobrá stopa. Osobně bych měnil, protože mnou toliko propagovanou vodoléčbou se toho moc, za současnýho stavu nedocílí. Ovšem je nutný počítat s tím, že nejslabší jedinci půjdou do rybího nebe jako první. Prostě výměna dna bude jistá zátěž a ty rybky který nejsou v dobrý kondici budou na indexu jako první. Doporučuji se podívat do příslušného vlákna, kde se o výměně dna diskutuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 22:21 Žena baletka [624]
Jedno PS: Probírala jsem to už s jedním zdejším akvaristou, ale zeptám se ještě širšího okruhu. Protože jsem nakupovala v poměrně známé a vybavené akvaristice, nenapadlo mě testovat zakoupený štěrk. Až teď, když jsem zjistila, že se mi voda z kohoutku mající hodnotu tvrdosti vody menší, než 3, mění v akváriu na vodu s hodnotou větší, než 10, jsem pro jistotu hodila štěrk do octa a .. poněkud šuměl :-O Takže se ptám, mám kompletně předělat dno? Sice ostatní ryby prospívají, ale jsou to neonky, kdo je nemocný, zrovna neonky, které potřebují měkkou a kyselou vodu. Obávám se, že i když je budu léčit jakkoliv, v takovém prostředí prostě budou odcházet. Co myslíte? Nevím, jestli je výměna dna úplně nezlikviduje (i když použiju původní vodu a zaběhlý filtr), tak jestli nějaký čas "vodoléčit" a až pak vyměnit dno.. fakt nevím
:-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 12:43 Žena baletka [624] Re: romant
Sice se mi to nelíbí, ale už mě to také napadlo. Nechat to vymřít. Bohužel... Pitvu ryby si zkusím zařídit, protože mě to skutečně zajímá. Možná by to pomohlo i ostatním neonkářům. Po prostudování všech možný rad tady z toho zatím vybírám toto: nasadím vodoléčbu, první týden denně, další týdny 3x, potom zajedu běžný režim výměny 1x týdně. Zkusím, dle další rady ze soukromých zpáv, ryby ještě méně krmit. Momentálně nejvíce postiženou rybu odvezu na veterinu, oni je tam pak posílají do Olomouce na pitvu. Třeba se dozvíme, o co jde! Pak dám echo, jak jsem dopadla, i s vodoléčbou i s pitvou. Díky zatím všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 12:37 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
Četla jsem o ní, příznaky neodpovídají. Ryby nehubnou, jsou dokonce docela macaté, moje nádrž není přeplněná ani neudržovaná, dusitany mám na nule a voda je spíše tvrdší, tudíž neodpovídají ani příčiny. Ale děkuji za postřeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 12:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
A co Pleistophora?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 09:38 Muž Hanzy [31] Re: romant
Občas mívam i dobrý nápady:-D A pakliže se to tak zjistí a dotyčný se podělí, tak už pak budeme zase o něco chytřejší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2012 09:06 R Muž romant [27987] Re: Hanzy
To je velmi dobrá rada, protože jenom tak se s určitostí dá dozvědět, co to vlastně je, čím ty neonky trpí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 09:04 Muž Hanzy [31]
Ještě je tu varianta vzít tu postiženou na veterinu na pitvu... Po pitvě by mohlo být jasno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2012 08:30 R Muž romant [27987] Re: baletka
Ano, vím že se to tady řešilo a že si s tím tzv. nikdo moc neví rady. Teď napíšu něco, co se nejen Tobě nebude líbit. Osobně bych ty rybky nechal vymřít(jsou-li skutečně napadeny oním neléčitelným moribundusem) a zakoupil jiné, od jiného prodejce, prostě z jiného chovu, kde se tento problém nevyskytuje(těžko dopředu odhadovtelné). Snaha rybky vyléčit je chválihodná, ale pokud to tzv. nikam nevede a většina dostupných léčebných metod je neúčinná, tak proto píši o tak radikálním řešení. Teď bych to řešil tak, že ty nejvíce postižené bych uspal v silně perlivý vodě a zbytek dal na pozorování, ano vím že karanténu nemáš, píšu jak bych to řešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 23:41 Žena baletka [624] Re: romant
Děkuji za radu. O rašelině a tmavé vodě už jsem uvažovala, ale je to společenské akva, nevím, jak by se to líbilo daniím a bojovnici... Je to zcela zřejmě nevyhovující kombinace. Kupuji velké akva, plánuji Jižní Ameriku a neonky poputují do něj, ale než ho rozjedu, byla bych ráda, kdyby se mi podařilo je vyléčit, protože jinak je nebudu moci přestěhovat, abych nenakazila další ryby a problém se potáhne dál. Navíc v této diskuzi o pár dotazů zpět jsou vyvěšeny přímo fotky mého problému. Jednak ony bílé tečky, o kterých nikdo není schopen říci, co to je a jednak fotka Danova, která ukazuje ony bublinkovité povlaky... taky mám zkušenost, že bílé tečky se objeví, pak i třeba zmizí, ale ryba stejně pojde a nenakazí se žádné jiné ryby, jen neonky. Hledala jsem v řadě popisů nemocí, ale žádný úplně nesedí. Mé ryby mají zvláštní povlak, který zblízka vypadá jako průhledné bublinky nebo bobulky, občas se uvnitř některé z bobulek udělá bílá kulička. Ryby se ale neotírají (!!!), nemají jiný zjevný problém, zůstávají v hejnu a žerou, a pak pojdou. Léčila jsem eshou, zdálo se, že to zmizelo, pak se to objevilo zas. Zase esha, zmizelo to částečně, ryba pošla a chvíli klid. A pak znova. Nevím, zda je to bakterie nebo plíseň, nevím, zda použít bactopur nebo acriflavin (či trypaflavin). Dá se použít obojí naráz? A co to udělá s ostatními rybami? Karanténní nádrž nemám (vím, chyba, pracuje se na ní, ale v tuto chvíli jsem bez).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 22:06 Muž seeter [3]
Fotka k příspěvku Ahoj, je to infekční zánět plynového měchýře??? vyvodil jsem to z atlasu, ale je tu jen to břicho, žere normálně a plave taky :-) ještě mě napadlo, jestli neni připravená na tření???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 15:11 R Muž romant [27987] Re: baletka
Mrkni na prospěšnost rašeliny, olšových šištiček a pod. přírodních okyselovadel a dodavetelů huminových látek a tříslovin. maniakva.sweb.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 15:04 Žena baletka [624]
PS: Původně jsem tu psala, abych se dotázala na stejnou věc jako Dan a musím k tomu ještě podotknout: může mi neprospívání neonek zavinit tvrdost vody? Dneska jsem zjistila, že nejen voda v akva, ale i naše doma, kterou do akvária dávám, má gH větší, než 10 (ne větší, než 16) Zkusím to pořešit koupí nějakého upravovacího prostředku, ale možná budete někdo vědět o jiném, "přírodnějším" způsobu..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 14:06 Žena baletka [624] Re: dan
Já mám úplně stejný problém. Jednou za čas jedna neonka takto jakoby potažená průsvitným obalem, malé vřídky nebo co to je a ačkoliv normálně plave, žere, neotírá se, setrvává v hejnu, najednou uhyne. Vodu v akva mám OK, malinko zvýšené NO3, se kterým stále bojuji, ale NO2 úplně v pořádku, ostatní hodnoty také, pravidelně čistím, odkaluji atd... a prostě nevím, co s tím. Teď mám zase napadené další dvě a jsem z toho nešťastná. Ostatní ryby - dania, parmičky i betta jsou OK. Jestli přijdeš na to, jak to léčit, budu Ti moc vděčná za radu! I komukoliv jinému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 18:31 dan Re: katterinecka
no vidim to taky zřejmě na ty bičikovce. Jak jsem psal maji to asi jen 3 neonky, 6 jich je ok, stejne jako ostatni osazenstvo. Všechny ryby žerou, nikde se neotiraji, dychani vypada normalne. obecne se chovaji normalne. Teplota je ted 29 st. v tech vedrech a voda je tam tyden a pul (menena asi 1/3), filter eheim vymena medii asi pred 2 mesici (normalne menim po pul roce az trictvrte, bez problemu). Krupice se mi ale nezda je pouze jedna tecka na jedne rybe. Entizol doma mam, pravdepodobne ho asi pouziju. Posledni koupene neonky je prave 7 neonek, asi pred 3 mesici, jedna z nich umrela pred cca 2 mesici. Nevim jestli to neni tou teplotou, ted se to pohybuje uz nejakou dobu mezi 27-29, normalne maji 25. Zadne zasahy krom protrhani rostlin se nedely. Aq ma 200l a je zabehle asi 3 roky, v pocatcich jsem jednou resil krupici Entizolem jinak bez nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 18:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: dan
určitě by bylo lepší dát nemocné ryby do jiné nádržky a plíseň léčit třeba Acriflavinem, nebo něčím podobným na plíseň. Ve společném akvárku rybám zlepšit prostředí - měnit často vodu... jelikož o tom akvárku nic nevíme tak těžko poradit.
Může to být tahle mrška, ale může to být i něco jiného, třeba způsobené špatným prostředím v nádrži. Ty bílé vředy bývají na neonkách často, někde se to tu řešilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 18:14 R Muž romant [27987] Re: dan
Tipoval bych to na toto, uvidíš jak se k tomu vyjádří někdo další. rybicky.net/nemoc/piscinoodinium-pillularis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 17:39 dan
Fotka k příspěvku a jeste jedna fotka s tou plisni
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 17:39 dan
Fotka k příspěvku fotka s vredem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 17:38 dan – neonka vred + nektere jakoby plisen
Fotka k příspěvku Zdravim, mam 3 nemocne neonky, 6 jich je ok, ostatni ryby tez ok. Jedna ma bily vred na tele a dve maji jakoby plisen. Pridavam fotky. nevi nekdo co by to mohlo byt?

Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 10:14 Muž seeter [3] Re: romant
máš SZ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 10:03 R Muž romant [27987] Re: seeter
Tak jak to popisuješ se chovají ve všech partiích akvária, nebo jenom tam kde je ten silnější proud?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 09:48 Muž seeter [3]
Ahoj, mám pocit, že se to tu už ze začátku řešilo, ale po přečtení prvních asi 4 stránek tématu jsem na to nenarazil :-( neonky mi plavou tak nějak šejdrem :-D nakloněný na jednu stranu, já to přisuzuji výtoku z filtru, ale pro jistotu se ptám, neni to nějaká degenerace nebo nemoc???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 09:11 Muž Zacek14 [0] Re: fido16
Věřím, že zabral a rybky budeš mít ok. Já jsem trochu bojoval s tím jak Entizol pořádně rozpustit ve vodě, i když jsem tablety podrtil v hmoždíři a pak rozpustil v malé nádobce s teplejší vodou, tak stejně po nalití do akva bylo vidět, že se nerozpustil úplně, ale tvořil takové malé drobky..tak snad se v akva už pak časem rozpustí dokonale. Nebo máš lepší způsob jak ho dokonale rozpustit? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 06:34 Muž fido16 [631] Re: Zacek14
Nasadil jsem entizol a vypadá že zabral ryby jsou v pořádku dneska budu dávat poslední dávku. Takže snad už to bude dobré :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 21:06 Muž Zacek14 [0]
Tak to mě mrzí, ale dobře, žes to podchytil brzy. Já na to asi přišel pozdě, nafouklé břicha ryby neměly, ale dlouhé bílé nitkovité výkaly ano. A co jsi nasadil, taky Entizol..? Ať vím co použít příště...nevím zda Entizol zabere stoprocentně, protože jsem někde četl, že ne na všechny vnitřní parazity je účinný. Tak držím pěsti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 15:22 Muž fido16 [631] Re: Zacek14
Takže musím ti napsat když jsem s tebou řešil tento problém tak jsem si za 2 dny všimnul že maj ancáci nafouklá břicha takže teďka léčím též parazity jsem skoro u konce ještě zítra jednu dávku a bude to hotovo. Zatím jsem bez úhynu a všichni vypadají dobře. Takže jsem zvědav zda to bude v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 18:41 Muž Zacek14 [0]
To fido16: Asi to tím mohlo být a doufám, že i bylo. Mezitím mi "odešel" párek mečovek :-( ale proces léčby Entizolem jsem dokončil, tak snad už budou ostatní ok. Nechci to zakřiknout, ale už vypadají celkem dobře. Ti mečouni byli špatní, bylo na nich vidět, že jsou nemocí zasaženi, ale na těch neonkách mě zarazilo právě to, že byly naprosto ok, bez známek nemoci či zasažení parazity a najednou konec. Pak mě vyděsila ta ploštěnka, ale asi to byla jen náhoda. Takže děkuji moc a držím všem palce ať vaše akva jen hezky prosperují ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 23:35 Muž fido16 [631] Re: Zacek14
Tak pokud jsou ostatní v pohodě mohlo by to být tím že paraziti už byli značně rozšířeni a neonka tímto bohužel uhynula :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 21:08 Muž Zacek14 [0]
Entizol dávám podle dávkování doporučeného zde na portále. Konzultoval jsem i s veteřinářem a prakticky mi to potvrdil. Jestli je ovšem neonka červená na Entizol citlivější netuším. Mám jich tam ještě jedenáct a zatím vypadají nejvíce v pohodě ze všech ryb, tak snad už se těch vnitřních parazitů zbavím. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 15:11 Muž fido16 [631] Re: Zacek14
Bohužel sem se setkal též z nějakou nemocí a uhynuli mi všechny mřenky a nevím na co záhada. Otázka je zda toho entizolu nebylo moc a nejsou na něj třeba stavěné. Ale to fakt nevím entizolem jsem ještě neléčil.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=1051