Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 06:58 Muž Diego [72] – Re: pakozdy
S tím ocasem nevím co to má,ale plísen tam není.Rád bych to udelal jak vy,ale ono to není tak jednoduché,protože to měla před týdnem 1 ryba a dneska 8 ryb.Je pravda,že ani jedna ještě neumřela.Sůl jsem ještě nezkoušel,ale esha exit i Esha 2000 nefunguje. :-( Taky jste si ještě mohl všimnou plísni na tlamičce.Jak jste ten postup psal vy,tak by to byla nějaká horší plísen,ale tato nemoc se množí jako krupička,ale nikdy jsem u krupičky neviděl taková tečky a po nich takový díry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 23:48 Muž pakozdy [17] – Re: prikpa
no takto stale nevidno co by to mohlo byt. mne na daniu vyskocil biely vred, neskor to preslo do stadia, ked sa koza okolo zacala akoby supat a dost sa to rozrastalo skoro na pol hlavy. mal to iba on odfotit ti to neviem, lebo danio je blazon co nepostoji. nepomohlo ani solenie, ani esha2000, ale pred par dnami som sa dostal k riadnemu vycisteniu akva - vyhodenie olupanej vetvicky vrby, odkalenie, vymena vody, vyhodenie 2 plat-hlavnych spinicov akva, dodanie bakterii na likvidaciu odpadu, medzicasom som zacal luhovat raselinu a vred sa zmensil o dobrych 80%, odlupovanie koze zmizlo, vred je stiahnuty, teraz vyzera ako maly skrabanec. zatial sa mu to drzi v takomto stiahnutom stave uz 3 den.

mozno ti nieco z tohto pomoze.

BTW: ten skalar ma nejaky nacaty chvost. ta smietka co je na prvej fotke pri chvoste nie je plesen ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 18:47 Muž Diego [72]
Fotka k příspěvku další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 18:47 Muž Diego [72]
Fotka k příspěvku Takže to mají ani skaláři a zažíná se to nějak zhoršovat.Skaláry jsem vyfotil a všiml jsem si,že ty tečky se najednou roztáhnou až na 2mm!Až je znich červ,hodinu jsou tak natáhlé a pak spadnou a ve skalárovi je najednou taková díra.Nevíte co to je?+ čím to léčit?ty díry jsem vyznačil červeně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 07:58 Tanya
Nechce se mi to přiznat, ale s největší pravděpodobností je to ono :-(
Jaké léky byste mi doporučili a případně kde je zakoupit? A hlavně - čeho se vyvarovat, aby se nenakazily i ostatní rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 07:45 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Tanya
tohle by to být nemohlo ?
rybicky.net/nemoc/flexibacter-columnaris
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 07:39 Tanya
Rybička to nepřežila :-(
Ovšem co je problém: našla jsem další dvě "infikované" neonky. Odsadila jsem je do menšího akva, a přitom jsem si všimla, že jedna má kromě potrhaných ploutviček i takové podivné.. zkrátka "něco" co připomíná plíseň.
Doufám, že se mi to nepřenese i na další rybky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 15:17 Muž Diego [72] – Re: Lala
Neonky jsou nemocné 4.Vím,že to vypadá na krupičku,ale tu už znám a myslím si že i poznám (krupička má hodně malích teček,ale tato nemoc pár velkých).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 14:20 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Ja som mal tiež mrenky štvorpruhove(parmicky) a tiez okusavali druhím rybám plutvy ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 12:21 Žena bucliik [99]
taky bych obviňovala parmičky, mým neonkám vyzobávaly očka, potvory.
Nebo by to taky možná mohl být bakteriální rozpad ploutví-ale to by bylo zřejmě postiženo víc rybek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 12:19 Míša
Mám dojem, že to udělali parmičky ano . Měli jsme dvě a to co dělali ostatním rybám bylo strašné, obzvláště pak zabíjeli gubky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 12:16 Míša – Re: Tanya
Zkus rybku dát do menší nádržky, každý den špetku soli (ne moc) a zastínit... Můj čichavec měl ošklivě potrhané ploutve a ocas, odchlíplé šupiny.Po třech dnech se z toho dostal. Přeju hodně štěstí ! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 11:57 Tanya – Co je s neonkou?
Fotka k příspěvku Dobrý den. Nevíte někdo, co by mohlo být neonce?
V akvárku mám 7 mollyn, 9 neonek, 3 parmičky čtyřpruhé, 6 ancistrusů a jednu gupku (vím, že se nemá chovat po jednom, ale zbylé uhynuly a já pořád ne a ne dojít do akvaristiky a koupit další).
Je možné, že jí ten ocas ukousla nějaká další rybička, nebo je to nějaké onemocnění? V každém případě prosím o radu, co s tím. Je nějaká šance, že to ta rybička přežije?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 23:08 Lala – Re: prikpa
A sakra,nebyla ta tecka pred tim na boku??.))
pokud je to ale jina ryba,tak tahle tecka vypada na krupicku,ale fotka je to fakt spatna,takze se to neda urct na 100 %
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 22:58 Muž Diego [72]
Fotka k příspěvku Přidávám další malinko lepší fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 22:49 Lala – Re: prikpa
rybicky.net/nemoc/Piscinoodinium-pillularis je neco jinyho...z ty tvy fotky to neni videt,ale urcite to vypada jako vridek a je videt jak to zasahuje do tkane vid??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 22:46 Muž Barney [61] – Re: prikpa
Ahoj, no z fotk pořádně nedovedu rozluštit, jak to vypadá, já rybky neléčím nějakou chemií. Kdysi mi taky Neonky chytly krupičku, tak jsem je dal do karantény. Jak jsem je tam dal, tak jsem vodu osolil, asi tak 5 špetek na 15 litrů vody. A za 5 dní už byly o.k. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 21:08 Muž Diego [72] – Velké tečky na neonkách
Fotka k příspěvku Zdravím,bohužel jsem zjistil,že moje neonky (zatím 4ks) mají na sobě takový jakoby puchýř a na něm se udělá velká tečka viz. foto.Zjištoval jsem co to je a napadlo mě tato nemoc: Piscinoodinium pillularis rybicky.net/nemoc/Piscinoodinium-pillularis. Léčil jsme to i Esha Exit,kdyby to byla náhodou nějaká divná krupička,ale vůbec to nepomohlo.Tak mi prosím poradte co je to za nemoc + jaké nejvhodnější léčení.

Ps:Ty neonky jsem dal rychle pryč,ikdyž vypadájí jako v akvárku,ale jsou v karanténě.

Díky :-( ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 08:47 Lorsson
Nobody napsal: Pokud nepoužíváte"přiblblé sety-ještě přitápíte",tak pokud je v místnosti 26-27°C,tak akva v úrovni sedící osoby nemá víc jak 24-25°C. :-) Kolikrát i míň.

Dovolil bych si nesouhlasit. V byte mam 25-26 a v akva mam v techto dnech 27-28 :-O zarivky topi at se to nekomu libi nebo ne, a ne kazdy ma otevrene akva a svetlo 20 cm nad nim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 08:39 Muž PentueR [256] – Re: Nobody
Omg..baví vás flame nebo co? Možná mám neonky z vašeho chovu, možná mám od vás i květák na zahradě a pravděpodobně mám i vaši kočku. Je mi to celkem šumafuk. Poraďte uživateli, co založil tohle vlákno, ze zásobárny svých nekončících vědomostí a pak si můžete pokračovat v poučování. Určitě máte pravdu co se týká teploty a chovu, ale za tím co jsem napsal si skutečně stojím. To tření zmiňuji proto, že kdyby jim z dlouhodobé vyšší teploty bylo blbě od žaludku, asi by se na to vykašlaly, vybledly by asi, zprůhledněly a patrně zmizely bezestopy... Pokud vy chováte neonky podle všech pravidel, kde je potom prodáváte/udáváte (když je tedy nejspíš všichni máme od vás)? Do těch akvaristik s jejich vzdělaným personálem, který je dál prodá lidičkám, majícím v "přiblblých setech" víc než - nedejbože - 24C? Nebo exportujete do Grónska, kde podobné problémy asi nemají? Já se jen vyjádřil k tomu, na co se tu ten človíček ptal, vy jen šťouráte a rýpáte. Příchod génia je znát úplně stejně, jako příchod blba... S tímhle vláknem končím, nemá to smysl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 22:27 Nobody – Re: PentueR
"Moje rybky vypadají spokojeně, neonky se běžně třou"

Tak toto opravdu nemá cenu rozebírat!Neonky se běžně třou...při 27°C...ach jo.
Možná máte neonky z mého chovu,aniž to tušíte.

"Že si je pak přinesete do akva kde je teplota menší, jim nejspíš na zdraví nijak nepřidá."

Za tímto tvrzením stojíte? ;-)

"běžte povídat do akvaristik kde je prodávají (zkuste si s sebou vzít teploměr - kolikpak tam asi mají?...). "

To je problém akvaristik a jejich"vzdělaného"personálu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 09:17 Michal Koreň – Re: Michal Koreň
Děkuji všem za rady, nevím jakým zázrakem, ale všechny 3 zbylé neonky se nějak vzpamatovaly a znovu krásně vybarvily, dokonce i ta jedna, která se zdála na umření teď už plave krásně rovně, proteď se zdá všechno jak má být (až na technické potíže s filtrem, který občas začne pěkně řvát takže ho musím posunout níž pod vodu). Dokonce se mi teď zdá, že se všechny rybky drží ve skupinkách (mini hejnech). Jo a tu teplotu jsem už vzdal je tam 27-28 stupňů, ale nechce se mi to už nějak chladit abych do toho zbytečně nerýpal a zase se některé z rybiček něco nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 08:07 Muž PentueR [256] – Re: Nobody
Eh..to asi nemá cenu dál rozebírat...vy si můžete dovolit odkryté akva, já ne. Moje rybky vypadají spokojeně, neonky se běžně třou, že jsou dnes obecně rybky choulostivější běžte povídat do akvaristik kde je prodávají (zkuste si s sebou vzít teploměr - kolikpak tam asi mají?...). Že si je pak přinesete do akva kde je teplota menší, jim nejspíš na zdraví nijak nepřidá.
Nevím proč tohle řešit, když vlákno je o něčem jiném - vrátim se k tomu - neonky nejsou vybledlé teplotou (to by třeba ty moje musely být už průhledné). Howgh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 00:40 Nobody – Re: PentueR
"Ne každý bydlí ve sklepě, kde udrží teplotu ideální pro neonky (v dnešní době ovšem pěstované ve značně jiných podmínkách a samozřejmě i teplotách, než kdysi...)"

Nemusíte bydlet ve sklepě.Pokud nepoužíváte"přiblblé sety-ještě přitápíte",tak pokud je v místnosti 26-27°C,tak akva v úrovni sedící osoby nemá víc jak 24-25°C. :-) Kolikrát i míň.
K čemu je dobré zakryté akva,když rybky,které chováte,nemají tendenci vyskakovat z akva? ;-)

Já rybky chovám,Vy možná pěstujete!

Ty vysoké teploty podstatně zkracují život rybek.
Kdysi žily neonky i 5 let(červené i déle). ;-) Dnes sotva 2-3 roky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 22:16 Muž PentueR [256] – Re: ustavprochore
Lol, tak to už vynechává mozeček mně...asi to teplo...;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 22:00 Žena ustavprochore [567] – Re: PentueR
ten rozštěp osobnosti byla citace mého výroku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 21:57 Muž PentueR [256] – Re: Nobody
Ne každý bydlí ve sklepě, kde udrží teplotu ideální pro neonky (v dnešní době ovšem pěstované ve značně jiných podmínkách a samozřejmě i teplotách, než kdysi...) Btw: Nobody, muž 46 let, cituji: "viděla jsem tu akvárka s terčovci"? Schizofrenie, překlep, sklon k periodickým změnám pohlaví? ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 21:41 Žena ustavprochore [567] – Re: Nobody
díky za info, zase jsem o něco chytřejší ;-) když bude problém, třeba tu budu volat SOS já, ale doufám, že to bude v pohodě, tak jako dosud. neklesá to jen teď v létě, neb pokoj orientovaný na jih a ve štítu domu jest značně "vypečen".
o chudinkách neonkách s Vámi diskutovat nehodlám, to si každý musí pobrat sám. když tu vidím 7 skalár ve 100 l nebo jako dnes závojnatku ve 12 l s jednou polochcíplou kytkou, působí to na mě hůř. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 21:21 Nobody – Re: ustavprochore
"osobně mám v AQ 26, ani přes noc to neklesá nebo jen minimálně"

Tak toto není zrovna nejlepší.Výkyv teploty ve dne a v noci v rozmezí 1-2°C je pro rybky velmi prospěšný.

"no a když už jsem u těch neonek obecných, viděla jsem tu akvárka s terčovci a neonkami, kolik v nich asi tak mohlo být stupňů?"

Chudinky neonky obecné. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 20:47 Michal Koreň – Re: Michal Koreň
děkuji za rady, příští týden má přijet můj bratranec, on má akvárium už několik let myslím že biotop asie - čichavci apod. doufám, že mi poradí co a jak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 20:28 Joecz – Re: Michal Koreň
šlo by to, nebál bych se dát tam těch samic i víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 20:11 Žena ustavprochore [567] – Re: Nobody
to Nobody: nepsala jsem nic o tom, že je to ideální nebo optimální teplota. osobně mám v AQ 26, ani přes noc to neklesá nebo jen minimálně, přesto si všechny rybky včetně neonek - obecných :-) plavou vesele dál... (v zimě je v tom stejném akvárku okolo 22)
to, že vyšší teploty mohou zkracovat délku života některých rybek, samozřejmě vím. myslím si, že u Michala to byla kombinace několika faktorů - rybky předčasně v AQ (aspoň podle mě mohl ještě klidně 2 týdny počkat), stres z transportu v těchto teplotách, mohly být oslabené nebo nemocné již z obchodu, možná i ten malý počet sehrál svou roli... a vím já, jestli je třeba z pytlíku nenalil rovnou do akvárka? taky neznáme žádné parametry vody...
no a když už jsem u těch neonek obecných, viděla jsem tu akvárka s terčovci a neonkami, kolik v nich asi tak mohlo být stupňů? ;-)
s neonkami červenými nebo jinými rybkami ať se Michal zařídí, jak uzná za vhodné...
to Michal Koreň: Michale, nemáte ve svém okolí nějakého známého akvaristu, který by se na to vaše akvárko mrnul osobně a poradil by? tak nějak se vším... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 19:35 Nobody – Re: ustavprochore
"souhlas, teplotou to nebude"

Teplota u neonek obecných 27°C?Je to optimální?
Právě u těchto rybek jde o teplotu příliš vysokou.Stačí 22-24°C.
Pokud je tak vysoká teplota v akva,která se nedá moc regulovat,tak raději neonky červené.Sice ta teplota-také nic moc,ale budou vesele žít. :-) Jen se jim zkrátí délka života. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 17:12 Žena Laduschka [120]
já jen z vlastní zkušenosti dodávám, že neonky s vyšší teplotou problémy vůbec nemají, mám neonky černý a obecný u terčů, kde je stabilně kolem 29 stupňů celsia a rybky jsou maximálně v pohodě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 15:37 Michal Koreň – Re: Michal Koreň
Omlouvám se, může mi někdo poradit, zda by bylo dobré, kdybych rybky dal pryč v takovémto 50l akváriu 1 samečka a 2 samičky bojovnice pestré, tato rybka se mi líbí a zdá se mi i DOCELA nenáročná, proto se chci zeptat zda bych to mohl zkusit (tak aby si žily dobře, myslím, že zkusit můžu cokoli, ale rybky by se nemusely mít nijak dobře).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 11:51 Žena ustavprochore [567] – Re: Michal Koreň
tak ten týden není zrovna dlouha doba, no zvlášť jestli máš málo rostlin, tak tam ten správnej chemismus nemůže fungovat. ach jo, vždyť je to napsaný snad všude, jak dlouho se má akvárko zabíhat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 11:37 Michal Koreň – Re: Michal Koreň
Mel jsem tam tetry citrónové a průhledné, i panceřníčky skvrnité, ale ve zverimexu mi řekli, že to není dobré tak moc míchat druhy (že je lepší je mít alespoň po 4 - jako malé hejno) a že můžu ty rybky vyměnit za ty neonky a pandy, tak jsem udělal. Akvárium jsem osadil rybičkami týden po založení. jo a nejsou to normální neonky, jsou to neonky červené (alespoň tak to měli napsáno ve zverimexu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 11:16 Žena ustavprochore [567] – Re: PentueR, M. Koreň
souhlas, teplotou to nebude. Michal mi bohužel nenapsal, jak dlouho je to akvárko zajeté, trochu se obávám, že tam ty rybky nacpal hned po založení, pak nelze než souhlasit s tou otravou... Jestli plave i po boku a je stále odbarvená, asi dlouho nevydrží. jo a jinak, Michale, kam zmizely tetry citronové a svítivé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 10:53 Muž PentueR [256] – Re: Sandpiper
Jsou to obecné... a kolik myslíš, že mají v akvaristikách, kde je prodávají? Zvlášť v těchto vedrech... U mě jsou v pohodě, i před tím než jsem začal chladit (občas bývalo v akva 29.5)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 10:27 Sandpiper – Re: PentueR
Zalezi na tom jaké neonky to jsou!! Jestli jsou to innesi, tak 27°C je pro ne opravdu moc!!! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 10:18 Muž PentueR [256]
Teplotou to určitě nebude, 27 a přes mám stabilně už dlouho (jak jsou trochu tepla) a neonky si klidně neonkujou a běžně se třou ve společenském akva. Odhadl bych, že to bude nějaká otrava..ale těžko říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 09:20 Michal Koreň – Re: Michal Koreň
No je to 50 l akvárium, jsou tam 4 tetry cerne, 3 neonky a 4 pancernicci panda. 2 neonky se zabarvily zpet a plavou dobre, zbyla jedna je porad odbarvena a chvilkama plave i po boku. Mozna to muze byt i tim, ze je tam vysoka teplota okolo 27 stupnu - nevim jak ji dat dolu, zatim jsem si vzdycky dal na mrazak ledove obklady, kterymi pak oblozim akvarium coz vzdy snizi teplotu az o jeden stupen, tak mozna je to temito teplotnimi vykivy. nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 08:11 Kahan – Re: Michal Koreň
Také si myslím (jak bylo řečeno), že by bylo dobré uvést více údajů o akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 01:41 @ – Re: Michal Koreň
Jo a mate jich malo...4 neonky se neciti dobre...optimal je 10 a nebo doufat,ze se primknou k jinemu hejnu nejakych teter(nevim jake tam mate),protoze takhle budou stale trosku stresovany ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 01:38 @ – Re: Michal Koreň
Pokud neonky nemaji tmave pozadi nebo dno,tak skoro nikdy nenahodi "spravnou barvu"....Ta prvni rekl bych nezvladla prevoz + chemismus vody + stres v novem akva a ten zbytek je svetlej ze stresu....Ja mel takhle "odbarveny " neonky tejden nez sem jim dal cernej pisek ,ale pak to bylo teda neco..)) dobry je taky par dni moc nesvitit...nemoc to nebude,protoze to byste videl uz v krame ale tenhle stres na ni dost zadelava....Karantenu jste nedelal ze?? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 23:22 Žena ustavprochore [567] – Re: Michal Koreň
Michale, jak dlouho máte to akvárko zajeté jen tak se dnem, dekoracemi a rostlinkami a veškerou technikou? Dával jste nějakou chemii? Co teplota vody? Pro mě znamená, když ryba ztrácí barvu prostě nějakou nemoc, otravu, stres, apod. Nechci děsit, také doufám, že vám odpoví někdo zkušenější... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 23:10 Michal Koreň – Odbarvené neonky
Dobrý den,
předevčírem jsem si koupil 4 neonky, z toho hned včera jedna hned umřela, tak jsem to sledoval, no zdálo se, že ostatní jsou celkem v pořádku, teď jsem se ale asi po 3 hodinách vrátil domů a zbylé tři neonky jsou úplně odbarvené - jsou úplně jak nějaké ryby z řeky nebo tak něco, ani náznak žádné barvy, celé to se muselo stát během těch několika hodin, protože před odchodem jsem to kontroloval a byly normální, teď se mi dokonce zdá, že se začínají odbarvovat i tetry černé, co tam mám taky v tom akváriu. může mi někdo poradit co to je a co bych měl dělat??
s pozdravem
Michal Koreň

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:35 Muž Yirka [9126] – Re: arnošt
Jedině pro lezce a lezouny, ti mají nožky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 20:28 Maxchemik – Re: Nobody
No zatim tim co mam doma Multimedikal. Ale ja seženu Malachitová zeleň tak přejdu na ni. Snad to pomůže.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=1951