Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 12:38 R Muž romant [27982] Re: terka
Druhý kolo by mělo stačit. Začni přidávat do žrádla vytamíny, třeba kápni několik kapek fishtaminu do granulí, patentek, vloček atd. před tím než to budeš skrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 12:28 terka Re: romant
No tak nejak to sezrali,co ne tak sem posbirala. Takze dneska odkalim a nasadim zas na tri dny ty 3tab a jednu do zradla?a konec nebo celej proces jeste zopakovat?myslim tim dalsich sest dnu lecby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 11:56 R Muž romant [27982] Re: terka
Pokud se to povedlo dostat do ryb, tak to je hodně důležitý a tudíž bych dávkoval stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 11:43 terka
tak mam od podelka nasazenej ten entizol.Prazdny akva ma objem 120l,takze s dekoracema,kytkama a dnem mi to vychazi tak na cca 100l.Jenze nez sem nasla prispevek od romanta,tak sem hledala na netu a nasla sem trochu jinej postup a davkovani. Docetla jsem se ze jedna tab 250mg je na 30-50l,takze jsem nasadila 3 tablety a v jedny sem nechala nasaknout trochu zradla(-to jsem se taky docetla).Jenze ted nevim jestli sem to nepos*rala a jestli mi ta prvni faze vubec zabrala,kdyz ma teda bejt jedna tab na 20l.dneska bych mela odkalovat a nasadit druhou fazi,ale nevim teda kolik tam toho mam dat,vzhledem k predeslemu...rybky se mi zdaji trochu cilejsi,pancicci uz se nevznaseji a skalar uz vypada taky lip(nema na sobe tolik tech belavejch ,,slin" nebo jak to nazvat). A jeste bych se chtela zeptat jak poznam ze sou uplne v pohode?ty dirky uplne zmizi?Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:36 Muž visek [75] - TetryRe: romant
ja to tenkrat mel u tercovcu.ptal jsem se starych chovatelu a pomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:25 R Muž romant [27982] Re: terka
Jak správně naložit s entizolem je možno se dočíst třeba v tomto článku, na název nedbej, bude to platit obecně. rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:16 Žena baletka [624] Re: terka
S tím entizolem, jak Ti tady kluci radí, si hlavně dej skutečně tu práci a léčbu pořádně zopakuj a dokonči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:08 terka Re: Urtman
Diky za rady,vyzkousim to.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 08:22 Muž visek [75] - TetryRe: terka
na to je opravdu nejlepsi entisol.ja jsem si zasel na gynekologii a ta sestra mi jich par venovala.pokud se nestydis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 08:16 Muž visek [75] - TetryRe: Robo
je odrena.obcas se mi to taky stane
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:23 ludekx Re: romant
OK mrknu - dik za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:22 R Muž romant [27982] Re: ludekx
Tak vyměnit vodu, to každopádně s bactopurem bych nebláznil a raději dal ryby po přinesení domů do funkční, to zdůrazňuji, funkční karantény a tam je 3-4 týdny sledoval a popř. léčil tam. Mrkni do vlákna karanténa, jak takové zařízení má vypadat.
Edit: Klidně si zde zřiď prezentaci předmětnýho akva, vono kolikrát jedna fotka napoví daleko více než sáhodlouhý slohový cvičení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:18 ludekx Re: romant
aha. takze mam použít ten Baktopur i v prázdném akváriu? nebo stačí vyměnit vodu a můžu přinést nové ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 18:49 R Muž romant [27982] Re: ludekx
Ne, ne bičíkovce by jsi plavat neviděl, ale to co popisuješ vypadá na bakterku, tedy bakteriální rozpad ploutví, ale trochu mě mate, že to byla jenom ta hřbetní ploutev, nicméně ty indicie jenž popisuješ na bakterku vycházejí a je to jako obvykle o podmínkách, na to aby se mohla rozjet, jak jsou nicotný, jde to rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 18:30 ludekx Re: romant
ještě jedna věc - teď jsem si všiml, že mi tam plavou nějáké malinké potvůrky - sotva viditelné okem, ale evidentně se trhaně pohybují ve vodě. četl jsem něco o bičíkovcích = může to být ono?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 18:21 ludekx Re: romant
jojo jen hřbetní - ostatní byly úplně v pořádku. u každé rybky to vypadalo maličko jinak, ale většinou ta ploutev nejdřív zbělala/zežloutla a pak postupně ubývala, nakonec zůstala jakoby jedna štětinka, nebo nezůstalo vůbec nic. Jen na jedné jsem videl ze měla bílá/rezavá neohraničená skvrnka i na kousku hřbetu kolem ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 18:11 R Muž romant [27982] Re: ludekx
Všem se rozpadaly ty ploutve a jenom hřbetní, ne i ostatní a nevypadalo to jakoby ty ploutve někdo postupně užíral?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 18:09 amrtin Re: ludekx
A safra...tam já taky jezdim a nakupuju(máš na mysli tu pankráckou,že),ale myslim si,žes měl zrovna smůlu a narazil na né zrovna košer prodejce,občas se tam opravdu vyskytnou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2014 18:02 ludekx Re: amrtin
pražská akva burza - už jsem četl od více lidí, že to tam není uplně košér ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:59 amrtin Re: ludekx
Místu nákupu těch neonek se vyhybej obloukem.Evidentně byly nakažené (ale detaily po mě nechtěj,na to jsou jiní experti,to samé s případnou desinfekcí nádrže). hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:55 ludekx – totální vymření
zdravím všechny,
před měsícem jsem koupil 15 červených neonek (první a jedniné ryby v akvarku).
Po 14 dnech první zbělala hřbetní ploutev, pak se jakoby rozpadla a pak rybka umřela - žádné bílé skvrny, žádné otírání o rostliny, břicho ani propadlé ani nafouklé, až na tu jednu ploutev noralní zabarvení. Vyměňoval jsem vodu podle rady na tomto foru. Moc to nepomohlo - dnes už je akvárko úplně bez ryb. sad sad

Co mám udělat než přinesu nové ryby? Sehnal jsem Baktopur - má smysl lečit akvarko bez ryb? Je potřeba vyhodit všechny rostliny? Kdy můžu vypustit nové ryby?

akv 100 litru, 2 měsíce staré, rostlinky, kořen, vzduchování, stálá teplota 23°
děkuji za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:17 JoKa Re: terka
No jsem si jistý těmi vnitřními parazity a konkrétně hádám propukající děrovou nemoc (všechno tomu nasvědčuje)...
Jak psal Roman, celou nádrž přeléči tím entizolem a kup rybám nějaké vitamíny a těma je láduj...
Neonky fakt léčit nemá cenu...
Více info například zde
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:43 R Muž romant [27982] Re: terka
Hmyzomorku, zatím nebudeme řešit, ta to podle mě není, ale můžu se mýlit. Ty co nežerou, bych odlovil, popř. šetrně utratil a to že radím celý akvo přeléčit, je právě proto, že se tam už vyskytuje spousty cyst parazita, jenž vycházejí s výkalem těch ryb z nich ven a i ty rybky co jsou viditelně zdravý jsou v ohrožení, jako další na řadě, ale opět stát se to nemusí, je to o momentální kondici, jak ryb, tak akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:40 terka Re: romant
ok to si najdu..a ty neonky mam dat jen ty dve pryc?nebo to muzou mit i ostatni?nektery jsou malicko vybledly,ale zbytek se zda uplne v poho,jsou barevny,papaj...jo a muzou to od nich chytit jiny rybky,pokud je to ty hmyzomorka??fuuuu,mam z toho hlavu v pejru.. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:36 terka Re: Urtman
a co hadas??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:36 R Muž romant [27982] Re: terka
Vyhledej si pojem Entizol, je zde i vlákno, ty neonky bych poslal na duhej břeh, ty už nezachráníš a tu skaláru a ostatně akvo jako celek zkusil tím entizolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:35 terka Re: terka
Fotka k příspěvku jeste jedno foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:33 terka
Fotka k příspěvku tady je ta neonka..ono to mozna taky tak vydet neni ale je fakt vyhubla a jina oproti ostatnim..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:30 terka Re: Urtman
jo,presne takovy vykaly ma :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:23 JoKa Re: terka
Hmmm, já si to myslel. Ještě mi řekni, jaké má výkaly? Takové bělavé, místy přerušované?

Edit: střevní paraziti jak vyšití, zřejmě děrová nemoc.
Co myslí ostatní?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:19 terka
jeste sem zapomela ze tam mam krunyrovce,ale ten vypada v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:14 terka
Fotka k příspěvku vim ze je tech 120 pro skalary malo,ale od sousedu sem tu jednu zachranila z 50 l akvaria!!!!a pak ji koupila kamosku do paru,tak ze 120 je ted pro ni velka zmena a docela to davaj,uz se mi asi 12 trely,to na me udelalo dojem ze jim asi tak spatne nebude..
no a ta fotka sice nic moc ale jsou to ty zlutave tecky kolem oci a tlamky,ted povlak mi nejde vyfotit ale vypada to jakoby ta sebou tahal slinu. jeste zkusim cvaknout tu neonku,ale sou to mrsky rychly.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 13:47 R Muž romant [27982] Re: terka
Tak ono těch 120 litrů není pro skaláry žádná hitparáda, vo tom žádná a to že by se mohlo vyskytnout i více nemocí najednou, proč ne, ale myslím si, že to co ty ryby a to všechny trápí, budou ty vnitřní paraziti, ale to je jenom můj tip. Chtělo by to co nejvíce informací o akvu, fotky atd. prostě se zaregistrovat, založit prezentaci, aby se to dalo lépe posoudit, takhle je to jenom střelba od boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 13:46 JoKa Re: terka
Hned vyměň polovinu vody a udělej fotku postižené rybky. Své podezření mám, ale bylo by to pouze hádání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 13:34 terka – nakazeny akva
ahoj,
potrebovala bych poradit. Mam 120l akva a v nem 1 par skalar, 6 mollyn, 10 neonek a 7 pancernicku. Jedna ze sklar je uz 3 dny v jednom rohu, nechce zrat a na hlave se ji delaji takovy mini dirky,taky ma na sobe takovej bilej povlak,je to videt kdyz popoplave. Ja sem to typovala na bicikovce, ale nwm,ptz se naskytly problemy i u neonek(dve jsou hrozne vyhubly, ale pritom malicko jakoby zdeformovany-nebo jsou to takovy boule,nwm jak to nazvat)-u tech sem to podle hledani typla na hmyzomorku-ma to ty samy priznaky. No a jeste aby toho nebylo malo tak se mi hroznenadnasi pancernicci. Na pohled vypadaj uplne normalne,ale maj fakt problemy aby se udrzeli u dna.Jeden je na tom fakt blbe-obcas plave briskem nahoru,ale snazi se furt..Jinak vodu menim pravidelne kazdej tejden,zadny zbytecnosti do vody neleju,akva je zabehly od zari tohodle roku..Prosim poradte sem fakt bezradna!!a je mozny abych mela v akva ty dve zminovany nemoci??? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 19:02 Muž Robo [45] Re: romant
A to jsem je 3x denně proplachoval přes sítko pod tekoucí vodou. Jen doufám, že to odnesou jen neonky a nebudou padat další ryby, protože to by mě fakt nakrklo tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 18:58 R Muž romant [27982] Re: Robo
Inu, špatně vošetřený nítěnky, to dovede bejt pěknej eklhaft, ale netvrdím, že to je tím. Ono je to s nemocema vždycky tak trochu vo křišťálový kouli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 18:56 Muž Robo [45] Re: romant
Necháme tak a uvidíme co se bude dít dál. Zajímavé je, že to jde po jedné rybě a vždy jen neonka. Ostatní ryby jsou ok, ale jak říkáš jde to hodně rychle. Dopoledne ta neonka byla v pohodě jen měla slepenou jednu řitní spodní ploutev a odpoledne měla u te ploutve takové mrňavé kuličky či co k večeru byl vidět na boku bělavý flek a před chvílí už plavala u hladiny hlavou nahoru a vůbec se nebránila odlovu. Mě pořád straší jak jsem 2x koupil nitěnky a krmil jsem snima. Od té doby mám problémy tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.12.2013 18:43 R Muž romant [27982] Re: Robo
Bude to znít opravdu divně, co teď napíšu, ale nedělal bych nic a i když je to krutý, čekal jak to dopadne, pokud je to hmyzomorka skutečně, tak stejně nic dělat nejde, ale mě to pořád nesedí, je to rychlý a to u hmyzomorky nebejvá, ty ryby se s tím snaží bojovat, hubnou, deformují se, kroutí, ztrácejí pigment, ten modrej proužek je vybledlej, fakt mě to na hmyzomorku nesedí. Těžko radit, krom klasiky, výměn vody. Uvidíš, co na to ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 18:30 Muž Robo [45]
Takže to na nějakou odřeninu nevypadá, ale bude to asi obávaná neonková nemoc "Hmyzomorka" jelikož mi už od včerejška padly 3 neonky. Tu o které jsem psal, tak ta do večera padla, rano tam stála u hladiny další a teď jsem musel utratit další. U všech to začalo stejně slepené ploutve a bělavý flek naboku. Píšou, že je to často ze špinavé nadrže, ale já pravidelně týdně odkaluju a měním 25 lit. odstáte vody. Dále v přerybněných nádrží což by teoreticky mohlo být, ale zas tak hrozné to nemám si myslím. Pak je tam psáno moc dusitanů a já mám NO2 na 0 i po odkalení. Další je nízké Ph což při přidávání CO2 mám někde okolo 6 - 6, 5 a oni píšou, že by mělo být 7, 2 - 7, 5 aby se tahle nemoc neprojevovala. To je sice hezké ale jak se jí zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 13:54 R Muž romant [27982] Re: Robo
Ten exit byl zbytečný, neb krupice to není, to bych vysadil, škoda si vytvářet rezistenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 13:52 Muž Robo [45]
Doufám, že máte pravdu. Jak ji stále pozoruji tak se mi zdá, že i rychleji dýchá než ostatní ryby. Včera ten bílý flek byl takový plný dneska se ten flek jako by od středu ztrácel a směrem k ocasní ploutvi se vytvořil takový puchýř. Navíc má ještě tu divnou ploutev jak jsem psal. Jelikož jsem nevěděl co to je nasadil jsem Esha exit+2000 a zvednul teplotu na 28+ vzduchvání. Výše už jsem teplotu nemohl zvednout, protože mám Japonicy a ty nemají rády moc vysokou teplotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 13:24 Žena baletka [624] Re: Urtman
To jsem si docela myslela :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 12:49 R Muž romant [27982] Re: Robo
Jestli tedy můžu, já bych to neřešil a řídil se tím chováním a jak byl napsáno, když se nestraní, přijímá potravu, prostě chová se normálně, tak bych volil taktiku, žádnej stres, ale třeba někdo jiný bude umět přijít s konkrétnější diagnózou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 12:49 JoKa Re: baletka
Odřenina, která lehce zaplísnila... Můj tip... X-)

Robo: měň pravidelně vodu, klidně obden a lehounce přisol...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 12:47 Žena baletka [624] Re: Robo
Hele, počkej na vyjádření odborníků, ale jestli normálně žere atd, neporanila se prostě někde? Není to odřenina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 11:04 Muž Robo [45] Re: Robo
Nikdo neví co to může být za hnus fialovej a co s tím dělat? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 08:57 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku Tak se mi konečně podařilo vyfotit tu neonku. Teď poraďte co by to mohlo být a jak na to. Mě to příjde jako tohle rybicky.net/nemoc/ichtyobodo-necator , ale nejsem si vůbec jistý jestli mám pravdu. když tak si to dejte do Malovaní ve Win a tam si to krásně zvěčte
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 17:27 Muž kofejn [963] Re: LiborSprysl
To znáte Sudějovskou studánku až kdesi u Řáholce? coze
OT prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 15:15 amrtin Re: kofejn
No právě,bohužel to vyléčit nejde a když,tak s enormními náklady :-O
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41953x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=701