Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2017 14:45 Jan Bísek – Neonková nemoc
Prosíme o radu: Před 4 měsíci jsme si přitáhli ze Zverimexu nakažené Tetry červenohlavé. Po pokusech je separovat, léčit Eshou a vitamíny jsme je museli utratit. Zjevně nakazily naše neonky, které 2 měsíce vypadaly dobře a po přestěhování do větší nádrže ( založené měsíc, s částí vody a filtru z původní nádrže, nulové NO2, všechny ostatní parametry při testech dobré, zarostlé kytkami ) už 3 mají stejné projevy, jako dříve utracené tetry. Máme tyto dotazy:

1. Jsou nakažené všechny, i když to na nich není vidět?
2. Máte zkušenost, že Esha 2000 blokuje neonkovou nemoc, jak se píše v letáku? A co blokuje? Rozvinutí, nebo přenos?
3. Když to špatně dopadne a o neonky přijdeme, jak vyčistit akvárium, aby do něj mohly ještě někdy neonky nebo různé druhy teter? Děkujeme.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 07:56 Muž DeathRock [2] Re: DeathRock
Bílá vyboulenina záhadně zmizela ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 19:08 Muž DeathRock [2] Re: powery
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku pokusil jsem se to vyfotit mobilem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 15:25 R Muž romant [27987] Re: DeathRock
Rybu pošli na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 13:11 Muž DeathRock [2] Re: powery
Určitě, bohužel jsem v práci a nějak jsem si na to vzpomněl až za chodu. Tak jedině až k večeru :-/

Pokud aspoň trochu pomůže, tak je to z boku někde uprostřed těla. Jako kdyby se malý kamínek zaklínil mezi šupiny. Krupičku je daleko menší (podle mojich zkušeností)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 12:56 Muž powery [250] Re: DeathRock
určitě pomůže fotka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 09:14 Muž DeathRock [2] – Neonka - velká bílá tečka/kulička
Ahoj, objevil jsem na těle jedné neonky jednu bílou tečku-kuličku (je vystouplá). Vypadá to na nějakého parazita. Na krupičku je to moc velké a vystouplé. Už v minulosti se to občas objevilo a zase zmizelo po aplikaci esha 2000 + esha exit. Nové ryby jsem nekupoval, vodu měním každý týden.
Pro jistotu jsem nasadil Sera Costapur (eSha 2000 mi došla a čekám až ji naskladní).

Můj dotaz zní:
a) Co to je?
b) Léčím to správně?
c) Když není esha 2000 mám koupit Sera Med Protazol 25 ml ?

Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.05.2017 20:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: paulo
-foto 1- tady bych to viděl na ploštěnku
-hlístice tvoří specifickou útvarovou změnu v místě napadení
-Foto 2- zde by se mohlo jednat o počáteční stádium rybicky.net/nemoc/pleistophora-hyphessobryconis , důsledek krmiva mražených nítěnek ,
-sporozou bych zcela v tomto případě zcela vyloučil
- vynechat z potravní složky mražené nitěnky ,vyhodit , zcela nevhodné krmivo a navíc zvláště nebezpečné ,pro vznik různých druhů onemocnění
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 20:11 Muž paulo [58]
Nebo hlísty, ok, mražený vyhazuji ale co teď s těma rybama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 20:09 Muž paulo [58]
Ale zabrohlisty přece nemůžu z mražených donést do akvária...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 19:59 Muž Yirka [9123] Re: paulo
Mražené komerční nitěnky jsou jedním z nejméně vhodných krmiv. Nedoporučuji je používat.
Když už tak vlastní odchyt, dobré pročištění, ošetření a pak když tak zamrazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 18:24 Muž paulo [58]
No dobře, ale nítěnky dávám mražený a poslední nový jedince neonek jsem kupoval 3 měsíce zpátky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 14:03 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: paulo
Mně to přijde na hlístice, koukni sem vis: rybicky.net/nemoc/capillaria-pterophylli a u té druhé žábrohlísti, vis: rybicky.net/nemoc/monogenea
ale pozor nejsem odborník jen tipuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 12:14 Muž paulo [58]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím vás, mám dvě neonky z hejna nějak divný, jedna je světlejší a taková mi přijde zaplísněna a druhe evidentně něco přebývá
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 17:28 Muž motýlek [275] Re: drs
podívat se na kvalitu krmení ... některé šarže mohou být "odfláknuté" a obsahují jiný poměr látek, než je deklarováno ... občas se mi to stane u staršího krmiva - řeším to jednoduše jako před padesáti lety - krmivo nasypu na čajové sítko, přeleji vařicí vodou a sleji do malé odměrky - a postupně vlévám do nádrže tak, aby rybky stíhaly sežrat než to spadne na dno - tedy zejména neonky to takto milují ... ale i jiné tetry ... to skákání se mi právě také občas stalo a tímto jsem to vyřešil ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.02.2017 15:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: drs
-pokud máte tyto příznaky, pouze u tohoto jednoho konkrétního jedince, postupujte dle postupu , který vám byl doporučen
-prodlužování utracení, může přinést další problematiku možností, včetně případně možného přenosu onemocnění
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2017 13:59 R Muž romant [27987] Re: drs
Ta rybka je podle toho co vidím sužována hned několika problémy, jako je vyklenutá břišní dutina(tekutina, bakterie), divně zakřivená páteř, plíseň a proto radím to co radím. Třeba někdo jiný bude mít lepší zprávu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 12:48 drs Re: romant
Opravdu? Myslíte, že tolik trpí nebo že by mohla nakazit ostatní? Možná se ptám hloupě, ale jsem začátečník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2017 11:37 R Muž romant [27987] Re: drs
Šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 11:34 drs – Nemocná neonka
Zdravím, asi před 10 dny jsme si všimli, že se jedna naše neonka chová divně: měla takové nafouklé a mírně hranaté břicho a plavala hlavou dolů, přičemž se pořád vznášela směrem k hladině. Cukavé pohyby, musela se docela snažit, aby zůstala pod vodou. Nemyslím, že ryby překrmujeme, ale raději jsem jim další den nic nedal a spravilo se to. Celkem se to stalo asi 3x, přijde mi, že se problém objevuje v souvislosti s jedním typem krmení. To jsem přestal používat a neonka plave normálně. Bohužel se jí na hřbetě objevil bílý flek, vypadá trochu chlupatý, jakoby to byla plíseň. Flek se během několika dní přesunul z hřbetu na bok. Netušíte, co by jí mohlo být a jak to řešit?

Fotky neonky zde: www.dropbox.com/…

Akvárium je založené před necelými dvěma měsíci, rybky tam jsou cca měsíc. Kromě problémů s touto jednou neonkou se vše zdá být dobré, ostatní rybky žádné viditelné potíže nemají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 17:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sihaja
Pokud máte ověřený zdroj, nenápadně utraťte ty nemocné a místo nich doplňte 2 nové. Dcera nic nepozná. Známý takto choval postupně 3 bety a jeho dcera si myslela, že mají stále tu první.
Bohužel přidat ryby z akvaristiky bez karantény by byl zbytečný risk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 16:40 Sihaja Re: romant
Dík za odpověď, manžel navrhoval totéž avšak rybky jsou dcerky (5let) a to vysvětlování... :-( co naplat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 16:36 R Muž romant [27987] Re: Sihaja
Šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 16:18 Sihaja – Nafouklá neonka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, jedna z našich neonek se jaksi nafoukla. Bříško mi přijde jako kdyby se jí hýbalo.
Na druhé fotce je s dalším případem který je bez barvy a vyhublý. Obě ryby mají chuť k jídlu (na žrádlo jsem je vylákala z úkrytu) schovávají se a straní hejna. Navíc vyhublá je jakási křivá a vypadá opravdu nezdravě. v tomto stavu je asi už měsíc a nic se nemění. Nafouklá je nafouklá už několik dní. V akvárku mimo jiné řádí kožovec rybí kterého se mi daří ničit pomocí Multi-medical a obden měním polovic vody, malinko solím.
Co si myslítě že by to mohlo být? Za odpovědi dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2017 21:28 Muž Driv3r [236] Re: Magic
No těd je třeba zachránit co jde,a přestat krmit uplně hlady neumřou neboj.Jaky koliv přísun potravy zvyšuje hladinu NO2.a3 .Trebaže neonky a drobnoustky nejsou čunata produkují odpad.a ten ti pak děla problémy.a i žradlo přidává svou trošku do mlýna. Nezapomen že s výměnama vody stáhneš množství soli.Ty dvě bedlivě pozoruj a pokud se zhorší radši je rychle zbav trápení.než se to dostane na ostatní. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 20:35 Muž Magic [879] - RostlinyRe: romant
Vďaka, i na to som pamätal, stúpnutie dusitanov kvôli náhle zvýšenej produkcii som čakal. A v podstate odvtedy mením každodenne furt.
Proste som mal dať tie ryby postupne, nie všetky naraz. (Niežeby mi to nebolo radené a to ani nevedeli, aký tam je filter...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2017 20:16 R Muž romant [27987] Re: Magic
V nově založeným akváriu kde jsou měřeny dusitany na nule ještě nemusí znamenat, že po přidání rybí osádky, zvláštěpak jde-li tam více producentů najednou, nemusí znament, že se neodehraje to co pozoruješ. Prostě a jednoduše se tím přidáním ryb zvýšila hladina těch dusitanů na neúnosnou mez a už to jede. Ono se to časově, jakoby upozadí, ale ta byť i krátkodobá pecka je pro mnohé rybí obyvatele nevratnou zkouškou. Pro příště si to chce pamatovat že den před i den po vpuštění rybí osádky se vyplácí vyměnit větší množství vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 20:09 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Driv3r
Ryby som dával po mesiaci od založenia, keď už boli dusitany na nule. Zas sa to rozkolísalo potom a už sa to neustálilo. Keď som potom rozobral ten pidifilter, tak som hádal, že to nemôže utiahnuť. Tie dva týždne, čo si spočítal, uplynuli od nasadenia rýb.

Vodu som prisolil už včera, teplota je 26, vodu mením denne tretinu. Už dva týždne v kuse.
Jedlo dávam len dopredu, aby som videl, či všetko požrali, čo ostane, to potom hneď večer pri výmene vody odsávam. Ale väčšinou požerú všetko, žerú dobre (alebo im dávam málo).

Dnešok prežili všetky i nažrať sa prišli všetky. Tak uvidíme ako to pôjde ďalej. Zajtra je týždeň, ako tam je Atman, snáď už zabral.

Btw. ešte tam ostal i nitrivec, pomôže zopakovať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2017 19:17 Muž Driv3r [236] Re: Magic
Ahoj vlastně sis odpověďel sám.V takto malém akva budou velke skoky v hodnotách vody.Podle mého jsi uspěchal nasazení osádky.Jestli sem to čet správně po 2 týdnech?Díky špatnému filtru a pak osazenstvu se voda rychle zhoupla a neonky jsou no NO2 haklive.Ty drobnoustky na tom budou podobně na te jedne foto má odstáté šupiny,typuju vodnatelnost.přisolit vodu zvednout teplotu.měnit vodu.tak čtvrtinu denně.? Za stejně teplou lepší částečně odstatou.nekrmit.zbytky krmiva způsobují kažení vody.Možná radši ty dvě jinam,nebo utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 09:47 Muž Magic [879] - Rostliny – Uhynulá neonka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera večer som našiel jednu neonku hore bruchom (ale ešte sa občas obracala a skúšala plávať), ráno už bola mŕtva. Včera cez deň vyzerala ešte v poriadku.

Osobne mám tip na otravu NO2, pretože po nasadení rybičiek NO2 vyletelo a už nešlo dole - viním filter (teda skôr naháňač vody, čo k tomu akvárku bol). Každý deň som menil vodu, čím som zrážal tých cca 0,15mg/l aspoň pod 0,1. Po týždni bez efektu som kúpil Atmana s poriadnym molitanom a pridal nitrivec - to bolo pred 5 dňami.

Spolu s neonkami sú tam i drobnoústky a niektoré z nich strácajú farbu. Ale inak žiaden viditeľný problém, i žrať chodia všetky, i plávajú. Akurát jeden dynamický samec sústavne všetky naháňa (občas terorizuje i neonky).

Pre istotu sa ale skúsených pýtam, či to predsa len nebude niečo iné, príp. čo si všímať a na čo dať pozor.

(na fotkách mŕtva neonka z obidvoch strán a dve plešaté drobnoústky)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 20:55 pavoukovec Re: NHKG
Koupeno oboje, aplikovano a teplota zvednuta na 28 C. Díky moc za pomoc, příště budu vědět. Krupicku jsem, jako prvni, amatersky vyloucil. Snad to aspon par ryb zvladne. Tak jeste jednou dik a sorac za spam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 16:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: pavoukovec
rybicky.net/forum/2223-krupicka (nebo rybicky.net/forum/4564 )
Zajeď do Hornbachu, kup Esha exit (v ideálním případě i Esha 2000) a postupuj dle návodu. Akorát teplotu zvedni na minimálně 28°C (o tom se myslím v návodu nepíše).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 16:34 pavoukovec – Napadeny hejno
Fotka k příspěvku Zdravim vsechny, dva dny pozoruju v akvarku takovy jako bublinky na rybach. Fotky se kvalitni poridit nedari, ale je to asi neco jako popisujetw v prispevcich niz. Mame 240l akva, puvodne 30ks neonek cervenejch a 20 galaxek. Za posledni 3 dny uhynulo cca 6 neonek. Vsechny bez vyjimky na sobe maj ty bublinky, puchyrky ci co je to. U nekterejch k tomu pozoruju rozpad ploutvi... zbyva jich 24 kusu. Cili odlovit a vsechny zlikvidovat se mi nechce, galaxky vypadaj v klidu. O jakou nemoc se teda jedna a da se s tim vubec neco delat? Resp. Pokud budu predpokladat vyhynuti celyho hejna, muzu za cas osadit zas neonkama?
Diky za rady,odpovedi...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 16:44 majosk – prosím o radu
Ahojte mám problém s jednou neónkou červenou. Potravu príjíma, na tele nemá žiadne viditeľné stopy po parazitoch, plesnich, zdržuje sa spolu s ostatnými neónkami pokope. Pred asi 2 týždňami som ju v javskom machu našiel ležať, myslel som že je mŕtva, ale keď som sa jej dotkol v pohode vyplavala a ďaľšie dni plávala a žila v pohode. Pred týždňom som ju nevedel v akváriu nájsť a našiel som ju v 3 milimetrovej skulinke medzi filtrom a sklom uplne na tesno, dole hlavou. chcel som ju vyloviť ale ako som sa jej dotkol tak opäť vyplávala a dalšie dni v pohode.dnes som ju za tým filtrom našiel zas a scenár sa opakoval, nebola mŕtva. no neviem o čo jej ide.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 15:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Mirek123
-Více to popište-krátce a výstižně-
-barva skvrny,mokvající sliz na skvrně,pouze ztráta barvy,vyboulené oči,zákal očí,propadlé břicho,atd
-můžou to být jednobuněční nálevníci,cizopasní bičíkovci, žábrohlísti,ale i vnitřní parazit.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 14:33 Mirek123 – Úhyn neonek - bílý pruh
Fotka k příspěvku Zdravím všechny. Mám problém s úhynem neonek červených. Každý den mi umře tak 7 neonek. Mám akvárium o objemu 400 l, teplota vody 28, Ph ok a akvárium sdílí spolu s terčovci. Předtím než umřou objeví se jim na těle většinou široký pruh (viz.fotografie). Předem děkuji za radu. M
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 09:55 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: romant
jj,rovněž to vidím na alimentární poruchu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 09:06 R Muž romant [27987] Re: Viki
S největší pravděpodobností poškozený plynový měchýř, poslal bych jí na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 08:56 Viki – neonka červená
Fotka k příspěvku Dobrý den,

včera jsem zjistil, že jedna neonka neustále leží na boku a zkouší se dostat do normální polohy, ale nejde to. Kmitá ploutvemi a jako by se odrážela ode dna. Na hřbetu je stále tmavě zabarvená. Nikde jsem nic nenašel, co by to molo být (zřejmě nemoc). Pro jistotu jsem ji oddělil od ostatních. Ostatní rybky jsou v pohodě.

Děkuji za radu
V.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 09:51 Vale Re: Hansik
Tak co to bylo za nemoc a pomohla ta antibiotika?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 07:32 R Muž romant [27987] Re: Hansik
Tak předpokládám, že za ty dva dny jsi již pokročil a aplikoval nějaké širocespektrální léčivo jako je např. eSHa 2000. Pozitivní výsledek je obvykle velmi brzy viditelný, tedy pokud se to tzv. trefilo. :-) Jinak to že i v dobrých podmínkách zdravá ryba začne klempírovat, to je prostě realita, ono těch faktorů, který se na tom spolupodílí je bezpočet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 00:26 Muž Hansik [0] Re: prasan
Zdá se, že je voda ve všech parametrech v "normě", tedy vykazuje stejné hodnoty jako obvykle. Dnes jsem osádku kontroloval a nezpozoroval nemoc u jiných rybek. A znaky apatického chování nevykazují vůbec. A to ani ta nemocná rybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2016 10:53 - Re: Hansik
Pri príliš nízkom pH sa ryby správajú apaticky a prestávajú príjmať potravu.To následne môže privodiť rôzne sekundárne problémy ako i spomenuté plesne s nespotrebovaného krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2016 10:28 Žena Danila [4489] - SumciRe: Hansik
Změřte vodu - pH, NO2, NO3 - v drtivé většině bývá na vině voda....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2016 00:04 Muž Hansik [0] Re: prasan
Díky za tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 22:41 - Re: Hansik
Teraz bývajú rozšírené viac rôzne silné pliesňové ochorenia ako samotná krupička.Skús skôr niečo protipliesňové resp.dáke širokospektrálne liečivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 22:35 Muž Hansik [0] – Divná krupice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem. Dnes jsem objevil mezi hejnem neonek červených jednu, která má dost divnou krupici na těle i ploutvičkách. Není to ta jemná krupička, kterou asi každý akvarista zná. Nechápu, kde se to v nádrži vzalo, protože jsem do ní nedával nové osazenstvo, ani rostlinky už více než půl roku. Před pár dny začala "blbnout" xifa žlutá, která se dnes odebrala na druhý břeh, ale žádnou nemoc jsem na ní nepozoroval.Jediná změna za poslední dobu v nádrži je, že už asi 2 týdny do ní nedávám CO2.

Máte někdo zkušenosti s touto nemocí. Přidávám fotky odlovené pacientky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 19:45 R Muž romant [27987] Re: visek
Možná, takto od klávesnice, bez fotky, tzv. moribundus neonkový, tedy průser neřešitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 19:44 Muž visek [75] - Tetry
mam problem.na 1 neonce se udelala pred ocasem bulka.dneska jsem zjistil ze se to udelalo jeste 1 tetre kralovske.poradite mi?dik jirka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2016 09:11 Žena Xlienka [276] - Amerika
Rybky mají taky vlastní imunitní systém, zkus na to jít s rozumem, a jako první zajisti dobré podmínky v akváriu. Nejlépe častější výměnou vody, do doby, než budeš akvárium předělávat, i když již tady tuším problém jelikož bezdůvodně to určitě znovu zakládat nebudeš.
Pak je velice pravděpodobné, že se s problémem popasují sami. Léčivo je pro případy, že to prostě imunita rykby nezvládla i když podmínky v akváriu jsou co nejlepší a ty víš přesně jakou nemocí trpí a pomůžeš ji. Střílet od oka různé léčivá způsobí pouze rezistenci na léčivá a když je budeš opravdu potřebovat nezaberou.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=351