Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 06:06 Žena Andyszka [15] Re: Papik
Svinčík si myslím nemám. Pravidelně 1x týdně se o údržbu akvárka starám. Jediný co, tak tam mám druh zelené řasy, dělá mi prach na skle a částečně pokrývá listy rostlin. Zatím jsem nevyzkoumala, jak se jí natrvalo zbavit. Nicméně pokud by to byla bakterie asi by bylo divný, že to napadá jenom pandy a ostatní ryby očividně nemají problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 22:19 Muž Papik [622] Re: Andyszka
Jestli nejsou obroušené, tak baktérka? Nemáš na dně "svinčík"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 15:22 Žena Andyszka [15] Re: afc1886
Tak to nevím jestli je to ostré je to porézní Unisoil. Ale je fakt, že v něm rejou taky... Mrknu se na to diky za tip. Můžeš případně doporučit nějaký bezpečný podklad mezi ty rostliny? Písek se mi všude úplně dávat nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 14:52 R Muž afc1886 [15143] Re: Andyszka
Ten písek máš jenom vepředu, vzadu to vypadá dost ostré tak jestli to nemůže být ten důvod.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 07:25 Žena Andyszka [15] – Pandě zmizely vousky a uhynula
Zdravím, nenašla jsem jiné vhodné vlákno, tak píšu sem, ať nezakládám další. Před 3 dny jsem u jednoho ze svých pand zjistila ztrátu kompletně všech vousů. Byl aktivní jedl, lítal po akva s ostatními a po 3 dnech jsem ho našla u sacího koše filtru břichem nahoru. Po bližším zkoumání jsem objevila ještě dva, kterým chybí jeden vousek. Při nasazení panciku do akva jsem vyměnila štěrk za písek zrnitosti 0,8 - 1,2mm. Ze začátku v něm rejdili, teď už takovou aktivitu moc nepozoruju. Na omak písek ostrý není. A teď k dotazu, kde nebo jak si myslíte, že ten jeden o vousky přišel? Tady někde na fóru jsem četla, že jsou pro ně ty vousy životně důležité a tak bych samozřejmě ráda zamezila dalšímu úhynu. Prezentaci mám založenou a k dispozici. Děkuji za všechny rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 22:16 Ttomas842 Re: DavFM
Ph mám asi mezi 5,8 a 6,5. Měl bych ho zvyšovat případně kolik je nejlepší hodnota? Děkuju za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 22:10 Ttomas842 Re: _ucx_
Dobře testy mám zkusím měřit to ph. Dneska jsem vodu měnil tak jí budu měnit 2×týdně. NO2 a NH3 jsem měl vždycky vpohodě, ale to NO3 občas vylezlo. Děkuju za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 20:50 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Ttomas842
Pancéřníčkům vadí kyselá voda a na příliš kyselou vodu reagují právě oním potáhnutím se slizem, který pak vypadá jako chomáčky plísně. Stačí vyměnit vodu, klidně i pár dní po sobě každý den třetinu a samo to zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 20:45 Muž _ucx_ [1409] - Symphysodon + CorydorasRe: Ttomas842
Ttomas842 napsal: a jednu stranu těla měl červenou.
Zase to samé jako v předchozích případech. Máš to malé a měníš málo vody. Pořiď si alespoň testy NH3, NO2, NO3, abys měl alespoň rámcový přehled o tom, co v té vodě máš. Taky se zaměř na případné změny pH v průběhu dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 19:46 Ttomas842
Dobrý den, mám 50 l akvárium cca 30 litrů vody, akvárium mám asi 1.5 roku a původně v něm bylo 10 neonek, 6 pancéřníčků panda a samec se samicí čichavce zakrslého.

První umřela samice tipuju, že ji uhonil samec. Potom pomalu a postupně umírali všechny ostatní rybky celkem jsem přišel o 2 neonky a 3 pancéřníčky. Potom umřel i samec čichavce, ani u jedné ryby jsem si nevšiml, že by měli nějaké příznaky, ale je možný, že jich tam bylo prostě moc. V létě 2020 jsem přidal šneka (asi ampulárii) a s ní nějaký druh malých hnědých šneků.

Asi 13. Nebo 12. Ledna jsem si všiml že jeden pancéřnícek měl nejspíš bílou plíseň a ten den mi umřel. Objednal jsem eshu2000 a podle návodu jsem nadávkoval.

Dneska mi umřel další pancéřníček a měl na sobě zase bílé chomáčky a jednu stranu těla měl červenou. Celkově byl pobledlý. Přidal jsem eshu ale o chvíli později umřel. Včera jsem si ještě ničeho neobvyklého nevšiml.

Vodu měním 1×týdně 10 litrůa krmím 1×denně. Akvárium je dost porostlé kytkama a jsou tam 2 kořeny 3 kameny(kdyžtak můžu poslat foto), substrát je rostlinný a na něm písek, ale trochu se to mixuje.

Vůbec netuším jestli dělám něco špatně? Měl bych něco změnit?

Děkuju těm kdo si to celý přečetli. Omlouvám se že je to tak dlouhé snažil jsem se napsat všechno co mě napadlo.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 22:08 Sláva Re: _ucx_
Ahoj a diky moc za odpověď a zkušené rady.
UV už běží Pancéřníčci snad nějaký zůstanou. Pak se uvidi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 21:24 Muž _ucx_ [1409] - Symphysodon + CorydorasRe: Sláva
Ahoj, mám pancéřníčky (Sterbovy) taky u terčů a můj dojem z toho je, že té vody bys měl měnit víc. Dusičnany máš v pohodě, ale dusičnany jsou zejména pomocný indikátor, těch metabolitů je mnohem víc. Tohle vypadá velmi podobně tomu, co jsem odkazoval o pár příspěvků níž Honzovi Jonášovi a to je bakteriálního původu, zkus jednou týdně zapnout na den či dva UV lampu, to bakteriální nálož sníží. Druhá věc je samozřejmě ta teplota, jsou pancéřníčci "nízkoteplotní" a "vysokoteplotní" a mám pocit, že tihle leopardí mezi ty "vysokoteplotní" až tak úplně nepatří a problémy s tím měli i jiní.

Vybírej z těchto:
C. sterbai
C. aeneus
C. adolfoi
C. robineii
C. julii
C. panda (adults only)
C. davidsandsi
C. loxozonus
C. knaacki
C. aeneus (Green Laser)
C. axelrodi
C. schultzei
C. arcuatus

Trilineatus se vysloveně nedoporučuje, alespoň dle tohoto zdroje: forum.simplydiscus.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 19:58 Sláva Re: 4Sima
Akva bude brzy větší, 400 litrů. Jinak hodně lidí má tyhle Pancéřníčky u terčů a prý bez problémů. Jako spodní uklízeči jsou parádní. Asi budu muset preléčit. Jinak ti čtyři původní jsou v kondici a čilí, jen ti noví mladí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 18:34 Muž 4Sima [1918] Re: Sláva
V atlasu uvedena teplota pro pancéřníčka leopardí 22-26 C. Jako optimum bych viděl střed. Vyšší teplota mu nebude svědčit. U terčů bych byl opatrný s dusíkatými látkami. I NO3 bych držel raději níž, tak do 10mg/l. Ta litráž na terče taky není úplně top.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 18:04 R Muž Anthrax [4901] Re: Sláva
Ahoj. Nikdy jsem neměl pancéřníčky v tak vysoké teplotě. Nemůžou ty úhyny souviset s teplotou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 15:19 Sláva – Nemoc Pancéřníček leopardí
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, co by to mohlo způsobit? Bohužel tápu. Udělal jsem si prezentaci ale dál neumím navázat ne původní příspěvek. místo abych řešil rybky, trápím se s počítačem. i jsem vše tady vypsal ale nějak to zmizelo...
Mám přez rok akva 240 litrů. zaběhlé neonkama a leoparďákama. když jsem po půl roce přidal 7 diskusů, začaly odcházet neonky. na radu jsem je všechny poslal na druhý břeh. Po měsíci začali pomalu odcházet i pancéřníčci a pak začali marodit i terčáci. Ty už jsou jen čtyři. Léčil jsem eSha Hexamitou a gDexem a vše ze zdálo být v pořádku tak jsem ke zbylým čtyřem pancéřníčkům přidal dalších dvacet. Měsíc klid a je to tu zase.
Teplota 29 až 30, NO2 0, NO3 10 až 20, GH 5, KH 6.
Po deseti dnech měním 100 l RO vody upravený Remineral od Denerle, mezi tím dvakrát malé čištění s výměnou 10 až 20 litrů. krmení různé granule, pecky a nebo lyofilizované.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2021 11:50 Muž _ucx_ [1409] - Symphysodon + CorydorasRe: Jan Jonáš
Obávám se, že je to tak. Máš tam na ten objem docela dost ryb, zvážil bych to protřídit, něco rozprodat, rozdat nebo pořídit další nádrž :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 21:37 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: _ucx_
Ano, to je ono.
Tak to jsem je zabil tím, že jsem prodloužil interval výměny vody přes svátky. tone sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2021 17:51 Muž _ucx_ [1409] - Symphysodon + CorydorasRe: Jan Jonáš
Ahoj, mohlo to vypadat nějak takhle?

www.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 16:59 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: Stv
Zkus izolaci a léčení. Já léčil celé akvárium a nepomohlo to. Ale padli jen pancéřničci zelení. Sterbáci přežili.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 16:58 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – Mrtví pancéřničci
Dobrý večer, prosím o radu. Včera a dnes mi padli pancéřničci Sterbovi. Leželi na boku na dně a v oblasti žáber měli podkožní načervenalou skvrnu. Věděl byste někdo, co je příčinou? Předem děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 16:57 Stv Re: Jan Jonáš
Sakra. A ako sa mi tam mohla dostať keď som nič tam nové nedával. Je pravda, že sa mi rozmohli zelene riasy napriek tomu, že pridávam dosť CO2 bombou.Myslíš, že ho mám teda zlikvidovaľ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 16:52 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: Stv
To by mohla být plíseň. U tohoto druhu se mi na jednom objevila, třebaže jsem léčil, do tří neděl padlo celé hejno. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 16:47 Stv – Biely chumáč
Fotka k příspěvku Vie mi niekto poradiť, čo môže mať panciernicek na chrbte? Vypadá to ako biely chumáč. Ináč je čulý a nejaví známky ochorenia. Dik.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2020 11:50 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: luckyluke
A máš v akvárku ještě ty ráčky? Možná i oni k tomu přispěli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.12.2020 16:37 R Muž romant [27992] Re: luckyluke
Zkusím si zatipovat. ;-) Na fotce vidím docela hodně okružáků, tedy tipuji na dostatek potravy a s tím spojenou nedostatečnou hygienu dna, ono oka jsou velcí bordeláři a tím pádem je možné že k té bakterce už je jenom kousíček. Tedy jak říkám, zkusil jsem to tipnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2020 16:12 Muž Sid [6684] - RostlinyRe: luckyluke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2020 13:38 Muž luckyluke [3]
Fotka k příspěvku Nasiel som panciernika bez zadnej plutvy, v akva su iba gubky a krevety. Co sam mohlo stat ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2020 20:29 R Muž lacewings [5579] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Gusta
- zkuste lepší foto, včetně zadní části ocasní ploutve ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2020 19:29 Muž Gusta [0] – panda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dneska jsem predelaval akva a je možný ze jsem mu ublížil ale prosím. Je to nějaká nemoc nebo ne ? Má tu spodní ploutev takovou roztrepenou. Když to nepůjde vidět zkusím lip vyfotit.Diky
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 09:32 Muž bici10 [24] - TetryRe: lacewings
Okej tak já tam nic lejt nebudu jen vyměním vodu. Ona byla před chvilkou nehybně na hladině břichem nahoru a teď když jsem přišel se podivat tak zajela na dno a je na dně tak uvidím. Doufám že to přežije :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2020 09:18 R Muž lacewings [5579] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bici10
- ne nepomohlo, to až pokud se ryba vyléčí, tak ji to pomáhá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 09:16 Muž bici10 [24] - TetryRe: lacewings
Tak ta optima to jsou vitamíny ne? To by ji mohlo pomoct? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 09:10 R Muž lacewings [5579] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bici10
- ne, to vše tu rybu zatěžuje, výměnu vody můžete v obvyklém množství ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 09:05 Muž bici10 [24] - TetryRe: lacewings
A muži tam přidat eshu optimu? Dnes chci právě udělat údržbu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 09:04 R Muž lacewings [5579] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bici10
- tak vydržet ty dva tři dny bez krmení celého akvária a následně se to projeví,
- je blbost tam dávat teď jakékoliv léčivo do celého akvária, vytvářet tim resistenci u všech zdravých ryb,
- pokud půjde o lehkou disfunkci tak ryba se z toho dostane, eSHa 2000 sice není léčivo které by se primárně používalo, ale je již ráda případů, kdy bylo úspěšné použito ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 08:56 Muž bici10 [24] - TetryRe: lacewings
Když já nemám právě jiný akva abych ho mohl dát do karantény ????
A když by šlo o tu disfunkci plynového měchýře dá se to nějak léčit? Nebo to samo odezní nebo rybka uchyne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 08:47 R Muž lacewings [5579] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bici10
- zkusil bych vynechat krmení na dva, tři dny
- může se jednat o alimentárni problém spojený s krmivem, nebo půjde disfunkci plynového měchýře
- karanténa, použijte vodu z akva,nastavte stejnou teplotu, ryba bude víc klidu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 08:22 Muž bici10 [24] - TetryRe: zelenakapusta
Ahoj mám stejný problém dnes jsem našel svého leopardího kámoše jak je břichem na hladině a nemůže se kloudně dostat ke dnu nevíte čím by to Teda mohlo být? Ale normálně plave. Mám akvarko prelecit eshou exit a 2000? rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 17:29 Enyel Re: PetrO
Ahoj, díky za dotaz. Odpovídala jsem níže kolegovi a teď mi došlo, na co ses ptal Ty a že je problém v tom... menší filtr vypínám na noc. Což je průšvih. Takže co s rybkami, co zbyly, krom toho, že filtr pojede pořád? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 09:58 Muž PetrO [760] Re: Martin
Jen podle fotky Ti tady asi nikdo neporadí.
Nejspíš by bylo potřeba nejdřív napsat v jak velkém akváriu ryby jsou, jaké další ryby a jiné potvory s nimi v akváriu jsou, něco málo o vodě, pravidelné údržbě atd.
Prostě, jak se tady většinou píše, bylo by nejlepší kdybys založil prezentaci a tu popř. doplnil i o nějakou tu fotku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 07:59 Martin – Pancéřníček kropenatý
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám dva pancéřníčky a oba mají velice krátké všechny ploutve, jako kdyby byly okousané. Ryby se ale nejeví jako nemocné, jsou velice akční. Ostatní ryby nic nemají. Prosím o radu, popř. zda-li jim to doroste. Děkuji Martin
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2020 15:35 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Enyel
Prvopočáteční chybou je, že jsi se zřejmě nepídila po informacích. Ono nestačí dát do AQ písek, vodu, kytky - a děj se vůle boží.
Hlavní problém je to akvárium jako takové. Že je založené po Vánocích, tj. tři a půl měsíce se mi nechce věřit - je naprosto sterilní, rostliny vypadají, že jsou zasazené právě teď. V tom vidím ten největší problém. Pořiď hodně nenáročných rostlin, aby bylo osazeno hustě dno alespoň z poloviny. Kromě pravidelné výměny části vody (klidně 2x týdně) se v tom nehrab.
Chtělo by to i pořádný filtr, ne taková chrchlátka, co máš. Čerpací hlavice s kostkou molitanu účel splní, navíc je to i po finanční stránce přijatelné.

A jak děláš údržbu?

Edit: Sleduj toto darovací vlákno, možná ve tvém okolí bude nějaký akvarista nabízet rostliny - rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 17:03 R Muž lacewings [5579] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Enyel
- dopustit akvárium vodou, dosadit rostliny, nevhodné dno a počet jedinců pro chov pancéřníčků,
- problém bude zřejmě i krmivo, břišní linie je nestandartně zaoblena, včetně toho albino ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 16:04 Muž PetrO [760] Re: Enyel
[..že jsem místo dvou filtrů zapínala jen jeden..]

Se chci jen zeptat, fitr vypínáš nebo necháváš běžet nonstop?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 14:31 Muž _ucx_ [1409] - Symphysodon + CorydorasRe: Enyel
Kup si testy NO3. Bez toho nevíš nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 13:52 Muž Papik [622] Re: Enyel
Ahoj, pancéřníčci jsou skupinové ryby, takže doporučuji přikoupit alespoň dalších pět stejného druhu. Vodu dopustit až nahoru, respektive 2 cm od okraje akvária.

A především přidat mnohem více rostlin, hlavně nenáročných stonkových typu Limnophila sessiliflora, egeria densa, Hygrophila polysperma a plovoucích jako Ceratophyllum demersum a Salvinia minima. Až bude akvárium stabilní, mohou se postupně měnit za náročnější a dekorativnější.

Ohledně pancéřníčka těžko hádat, mohl být už v horší kondici z krámu a nebo byl vystresovaný a nedokázal odolávat parazitům a patogenům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 13:38 Enyel – Náhlá smrt pancéřníčka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, mám dotaz na divné chování pancéřníčků. Máme akvárko vcelku nové, zakládali jsme po Vánocích. Rybky jsme do něj dávali na začátku března - jen šest kousků, z toho dva pancéřníčky. Jeden albínek byl od začátku divný, pořád se schovával, nežral, čekala jsem, že umře. Pak jsem zjistila, že každou noc řádí a den prospí. Druhý tmavý fungoval přes den, nic mu nebylo, lítal a ozobával všechno od rána do večera. Dnes ráno jsem ho našla mrtvého na skalce (viz. foto, já z něj ale nepoznám nic zvláštního). Ostatní rybky vypadají ok. Překvapilo mne, že náhle ožil ten albínek a funguje i přes den... Napadá Vás někoho vysvětlení? A samozřejmě bych ráda i radu, jestli kromě častější výměny vody mám udělat i něco dalšího. Dosud měním třetinu až polovinu vody každý týden, podle obyč testu 6v1 žádná hodnota výrazně jedovatá není. Mám tam málo kytek, moc se jim u mne nedaří. Jediné, co bylo tento týden jinak, že jsem místo dvou filtrů zapínala jen jeden, protože voda, která byla po vysazení ryb kalná, už je dávno v pohodě. Taky jsem si po posledním čištění všimla, že na stěnách se vylíhlo víc breber, než předtím, ale do dvou dnů zas zmizely. Jsou to takové nehýbající se placičky přilepené na sklo, rybky to, zdá se, moc nežerou. Jinak mám trošku hnědé řasy na listech jedné kytky, ale nic drastického. Nevím, jestli rybám něco z popsaného výrazně škodí, ráda si nechám poradit, s akvárkem teprve začínáme a vedle dětí a psa mi na studium rybek moc času nezbývá ;-) Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2020 21:59 ondrejD Re: cristoph
No, já Vám to posílal ne proto, aby jste se řídil textem, ale kvůli těm obrázkům :)

Já bych tu rybu v zájmu ostatních určitě utratil. To, zda jsou nakažené ty ostatní nevíme, co ale víme, že čím déle budou vystaveny zdroji viru, tím je vyšší pravděpodobnost, že se nakazí.

Intenzita projevu lymfocistitis záleží na spoustě faktorů, jako u většiny nemocí. To, že tento pancík má malou bouličku u D neznamená, že stejně bagatelní příznaky budou mít ostatní ryby (neznamená to ani že se časem nezhorší). Jsou známy i mnohem horší případy, tady už předpokládám by s utracením váhal málokdo:

vetbook.org/…

diseasesoffishponds.blogspot.com/…

nechci vás nějak děsit, ale nechat si tuhle rybu v akva znamená fakt zbytečně riskovat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 18:57 Muž cristoph [1] Re: _ucx_
ok, dal som ju späť, dik za radu, napíšem potom ako to skončilo.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=82