Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:25 Muž nimbo [3] – pancierničky dlhodobý problém
Ahoj, mám dlhodobý problém s úhynom pancierničkov. Postihol obidva druhy, ktoré som zatiaľ choval, panda a elegans. Príznaky sú také, že ryba sa obráti v prvom štádiu na bok, potom hore bruchom. Zostáva však normálne pri dne a je schopná regulovať svoju výšku vo vodnom stĺpci. Vonkajšie príznaky takmer žiadne. Prvé príznaky, ktoré som spozoroval je mierne vyblednutie farieb. V pokročilom štádiu dochádza k pokriveniu chrbtice do tvaru S v pozdĺžnom smere a dochádza k začervenaniu žiaber. Iné príznaky som nepozoroval. Čo ma zaráža, je veľmi rýchly postup ochorenia. Večer je ryba ešte aktívna a vyhľadáva potravu, ráno už pláva hore bruchom. Podrobnosti o nádrži mám v profile spolu aj s aktuálnym meraním s dneška. Ostatné ryby bez akýchkoľvek príznakov. Rastú aj razbory aj kolizy. Samček lalie si pravidelne stavia hniezdo. Nepoužívam žiadne hnojivo, žiadnu chémiu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 07:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kate127
Pokud byli opravdu hodně malí - kolem dvou cm, pak se nejspíš jedná o asijský import a to je každá rada drahá...Aklimatizace, špatné zacházení, choroba...vše může být pravda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 20:21 Žena Kate127 [74] – Pancéřníček panda - úhyn
Zdravím,

chtěla bych se zeptat, zda jsou pancéřníčci panda nějak více nároční na chov než třeba zlatopasí? Chovám už jen 3 zlatopasé a přikoupila jsem 3 pandičky, jenže... přinesla jsem jeden den 3, druhý umřel 1 a další den 2. Tak jsem si říkala, no asi byli moc maličcí (obvykle se mi ze zdejších akvaristik stane, že nějaká rybka nepřežije), tak jsem zašla po pár dnech znovu přikoupit dva pandy... vyměnila jsem standartně 1/3 vody předevčírem a dnes jsem se vrátila po 5 hodinách z návštěvy a ono hle.... další dvě pandičky opět po smrti (i když přiznávám, že tito byli z akvaristiky, odkud zakoupené ryby mi vždy nějaká zemře). Takže mám jen jednoho pandičku s těmi 3 zlatopasými.
Dělám někde chybu nebo jsem jen neměla štěstí na kup? Tady jsem v popisu jsem četla, že jsou snadní na chov. Tak nevím. Myslím si, že mám na vodu náročnější rybičky - páreček cichlidek ramirezi a ty jsou uplně v pohodě.

Měla jsem pocit u těchto pancéřníčku, že měli červený flíček na břiše za žábry.

A ještě jedna věc...
Jeden můj zlatopasý je asi nemocný. Má takové vystouplé břicho a je jakoby pokřivený, ale je v tomhle stavu už tak měsíc. Jeden pancéřníček mi asi podobně už zemřel (jeho tělo se jakoby začalo křivit tak až nemohl už plavat, tak jsem ho musela poslat do nebíčka :-( ...
Mám ho něčím léčit nebo prostě má nějakou vadu?

Díky za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 20:41 Muž koikapor [163] - divoké živorodky
Presne, výmenou časti vody nič nepokazíš.Ja nie som zástancom chémie do akvária a ak to neni nutné tak sa jej vyhnem a prevencia je lepšia než liečenie.Mne sa podobne správala jedna stará samica, mala asi 5 rokov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:33 R Muž romant [27987] Re: Miriam
O nádrži není nic známo, takže kolegovo doporučení naprosto schvaluji. Třeba to ani žádná nemoc není a je to věkem. Jinak těch pancéřníčků by to chtělo více do hejna, alespoň 6 a těch neonek taky dvojnásobek, ale jak říkám nic nevíme o akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2012 14:09 Muž Hanzy [31] Re: Miriam
Lít do aqvarka jen tak nějaké přípravky není dobré. Nevím co mu je, ale začal bych v prvním případě s vodoléčbou! Častější výměny vody určitě neublíží. Korot po přípravku proti krupičce. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 12:41 Miriam – Pancéřníček skvrnitý - nemoc-prosím o pomoc!
Dobrý den, obracím se na vás s prosbou, mám v akváriu již dva roky 2 pancéřníčky skvrnité. Krom toho mám nyní v akváriu pouze 6 neonek, jinak žádné osazenstvo. Jeden pancéřníček se delší dobu chová divně...polehává břichem nahoru, semtam je hlavou dolů a zkroucený jak rohlík... když se podívám zblízka, vidím, že je živý a když do něj lehce dlubnu, tak hnedka ožije... druhý pancéřníček je zcela v pořádku. Dívala jsem se na pH vody, to je v pořádku, použila jsem jako prevenci lék na krupičku, bez výsledku. Někdy plave, ale už to trvá dlouho, víc jak týden, nevím, co to je za nemoc. Na povrchu nevidím žádné změny. Býval velmi čilý. Ráda bych mu pomhla, ale nevím jak. Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 12:25 R Muž romant [27987] Re: Afim
Podle toho jak to popisuješ, tak bych si na tu odřeninu taky tipnul. Když rybka neprojevuje žádný příznaky nestandartního chování, tak bych nasadil vodoléčbu a za pár dní by to mělo být O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 11:19 Afim
Zdravím, dnes jsem si všimla, že jeden z pancéřníčků má takovou červenou tečku jen tak zhruba půl milimetru širokou těsně za jednou z žáber. Nevím, jestli se odřel, ale vypadá normálně a chová se taky normálně.Myslíte, že přežije? A nevíte, čím by to mohlo být, že tam má tu skvrnku?Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 08:44 Anabelka Re: romant
Takto nám to poradili v akvaristice,když jsme se ptali,jaké rybky k Betty můžeme dát.A při koupi akvária v jiném obchodě nám řekli,že je vhodné cca pro 5ryb.Takže pancéřníky dáme mimo a Betty zůstane sám hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 21:53 R Muž romant [27987] Re: Anabelka
Mrkni se do atlasu na prostorový nároky a doporučovaný počty těch pancéřníčků a uvidíš, že to není vhodně zvolené složení ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 21:12 Anabelka – Pancéřníček bez oka
Dobrý den,prosím o radu.Máme 20litrové akvarko - 1 bojovnice pestrá + 2pancéřníčci.U jednoho jsme teď večer zjistili,že námá oko :-( Nevíte,čím to může být? Ještě ráno byl v pořádku :-O Moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 10:21 Muž honzaprouza77 [18]

jo ještě..... asi týden jsem v akváriu viděl pouze 4 pancíky, ale má jich tam být 5, tak jsme se smířil s tím, že je jeden mrtví a že jsem nenašel ani mrtvolku. A když jsme včera šel čistit akvárko a zvedl ricci(která je připevněna na kameni ) a hnul s kořenem, tak najednou vyplaval... myslíte, že je možné, aby tam přežil zaklýněný 7-14dní ? a hned začal v pohodě plavat a tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 19:52 Muž honzaprouza77 [18]
Zdravím,
včera jsme si všiml, že jeden z mých pancéřníčků panda přišel o ocásek, všichni jsou zdraví, včetně jeho, ale prostě mu zbyl jenom pahýlek, s kerym sice dokáže plavat, ale není to ono a je na něj strašný pohled. Myslíte, že si ho někde skřípl, že mu ho někdo ukous, nebo má rozpad pploutví? ostatní vyadají v poho a on taky až na ten ocas

ps:asi je to samec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2012 21:04 Muž vlacek [402] Re: Kate127
Zda se, ze dnes je prihodne pocasi a tlak na sumce. Me se cely den trou otici, uz mam desitky jiker a samice je stale na prasknuti. Do toho corydoras hastatus a corydoras duplicareus maji ted tri dny pauzu, ale pocitam zitra se opet vytrou. Neco je ve vzduchu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 20:44 Žena Kate127 [74] Re: tillecek
No já ji nestihla provést a vytřeli se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 20:25 Muž tillecek [133] - SumciRe: Kate127
Jak jsem psal, výměna vody jim dělá dobře:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2012 18:51 Žena Kate127 [74] Re: Yirka
Začínám mít pocit, že se chtěl jen uhnout :-D neboť jsem s výměnou vody poněkud otálele a hle... panceřníčci (asi ti zbylí dva) se mi vytřeli a mám po nádrži spoustu jiker :-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 15:55 Muž Yirka [9126] Re: Kate127
To, že některý pancéřníček imrvére šmejdí v celém sloupci taky není zcela výjimečné. Může to být také jejich věkem, způsobem dýchání atp. Mně tedy pandi lítají po celé nádrži stále, v klidu na dně jsou jen pro krátký odpočinek či na noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 10:00 R Muž romant [27987] Re: Kate127
Tak tu vodu vyměň a na testy moc nedej. Neříkám, že jsou to všechno haustnuméra co se naměří, ale já se raději řídím chováním ryb. Výměnou vody nemůžeš nic skazit. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2012 09:57 Žena Kate127 [74] Re: tillecek
Tak jsem dnes přeměřila hodnoty. PH asi 6,4, NO2 asi na 0 a NO3 také minimální. Voda se mi dnes trošku zakalila, ale připisuji to spíše rannímu shonu po krmení a také tomu proprání filtru v sobotu. Hodila jsem tam tabletu Dajana Start Plus a uvidime. Nicméně pancéřníček se pořád chová spíš jako rybka ve středních vodách nebo u hladiny, ale rozhodně ne u dna. Tam se přesune, když jsem začala na hladine odebírat vzorky, tak si začal dole šmejdit jakože niiiic... Tak nevím. Vodu jsem neměnila, když jsou hodnoty ok....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 21:33 Muž tillecek [133] - SumciRe: Kate127
Tak to zřejmě nic nebude. Výměna vody jim dělá dobře:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 21:21 Žena Kate127 [74] Re: tillecek
myslim ze ano. Napada me momentalne jen vodolecba, ale vzhledem k tomu, ze sama mam problem vubec vstat z postele tak to budou muset vydrzet do zitra a snad se vzpamatuju a vymenim vodu. Ačkoliv jsem včera proprala filtr a dolila 1/5 čisté vody a všichni byli čilí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 21:13 Muž tillecek [133] - SumciRe: Kate127
Ahoj. To samotné ještě nemusí značit nemoc. Přijímá krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 20:53 Žena Kate127 [74] – Pancéřníček skrnitý u hladiny
Zdravim všechny,
dnes sleduji, že jeden z mych tří pancéřníčků se drží u hladiny asi tak 1 cm pod okrajem. Je to ten skvrnitý. Ostatní dva jsou zlatopasí a nevidim u nich známky žadného neobvyklého chování. Další ryby vypadají taky v pohodě. Například otíci. Je nemocný?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 22:09 matesino Re: Afim
já bych začal co nejrychleji tone s vodoléčbou, protože to bude tím NO3, jak psal vlacek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 18:52 Muž vlacek [402] Re: Afim
Hmm, ze by dokazali sbirat krmeni z hladiny jsem jeste nevidel, a ze by pristup k hladine byl vysvetlenim to mi take nestimuje. Mohou byt aktivnejsi ve sloupci vody, pokud si jeste nezvykli, ale to take neni duvod pro sbirani krmeni na hladine. Pro kyslik jdou, ale to neni ani 1% casu, co to delaji, je-li voda jakz takz. Pokud ma voda vysoke NO3, pak to delaji casto, a i se vice zdrzuji ve vodnim sloupci. Vetsinou zrychlene dychaji. Je voda urcite v poradku? Casta vymena vody, neprerybneno atp.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 18:04 Afim
Aha něco takového jsem tušila že asi potřebují přístup k hladině děkuji moc romante :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 17:13 R Muž romant [27987] Re: Afim
Zkus si o té rybce přečíst co se o ní píše ve zdejším atlase. rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 17:09 Afim
Prosím poraďte děkuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 15:23 Afim
Ahoj, koupila jsem pancéřníčky zelené, ale oni jakokdyby pořád plavou k hladině a na 40 procent se zdržují někde u hladiny něbo v prostřed akvária a na 60 procent u dna zkrátka lehce řečeno pořád jakokdyby plavou v akváriu a nejezdí moc po dně. A ještě když hodím rybkám krmivo tak se hned vrhnou k hladině a sbírají ho tak že jsou úplně jako tyčka ocas dole a hlava nahoře nevím jestli mě chápete. Je to normální?Protože potom máme ještě pancéřníčky skrnité a ti nic takového nedělají jen si hrají dole na svém písečku :-D Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 23:36 R Muž romant [27987] Re: Lucie
Netřeba si takovou věc dávat za vinu. Chápu, že to zamrzí, ale to se prostě někdy stane a umět šetrně utratit rybku, třeba jak jsem napsal patří k základním dovednostem akvaristy(ky), tak to prostě je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 23:32 Lucie Re: romant
Díky. Budu doufat, že to rozdýchá a nebudu muset hledat téma "jak utratit rybku".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 23:26 R Muž romant [27987] Re: Lucie
Naopak, tato doplňující informace svědčí o správném postupu, který jsi aplikovala na nemocnou rybku. Pokud stav té rybky bude i zítra přetrvávat, tak bych doporučil šetrný způsob utracení, třeba pomocí silně perlivý vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2012 23:23 Lucie Re: romant
Ostatní pandy jsou v poho v akvárku, ale jedna plavala bříškem nahoru už v pytlíku, tak jsem ji pro jistotu dala do ex-akvárka po Beťákovi a dala tam vodu, co jsem měla odstátou v konvi. Nechtěla jsem dávat marodnou rybku k ostatním. Přijde mi, že vše dělám špatně :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 23:17 R Muž romant [27987] Re: Lucie
Jak novou vodu, to akvárko je jak dlouho zařízený? Problémy s plynovým měchýřem nemají s prdíky nic společnýho, to je otázka dýchání a podle toho jak popisuješ ty příznaky, tak by se o mechanický poškození toho plynovýho měchýře u toho pancíka mohlo jednat, přecijenom transport může zanechat nějaké stopy na rybkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 23:09 Lucie Re: romant
Vodu má novou, z pytliku jsem ho přendala síťkou do odstáté. Ale děkuju. Chtěla bych udělat víc, ale asi nezbyde než čekat...kmínový čaj na prdíky v tomto případě nebude to pravé ořechové... Ale ještě jednou děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 22:59 R Muž romant [27987] Re: Lucie
Vypadá to na problém s plynovým měchýřem, ale klidně to může být i něco jinýho. Vyměnit část vody je tím nejjednodušším opatřením, kterým se nedá nic skazit, je ovšem otázkou do jaký míry to bude tomu pancéřníčkovi nápomocno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 22:56 Lucie – Panda na znak
Ahoj, dnes jsem si přivezla pandičky. Jedna ale po převozu plave jen na znak. Dýchá, sem tam se přesune do jiné části akvárka (samotka) a snaží se dostat ke dnu, ale zase se přetočí zpět a leží u hladiny. Můžu jí nějak pomoct nebo už to má chudáček sečtený?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 19:50 Muž honzaprouza77 [18] Re: blaza
nevidím fotku, ale můj sameček má černou tečku pod hřbetní ploutví, je to normální, ale jestli je to bílí a po celém těle, tak to bude krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 19:39 R Muž romant [27987] Re: Tamarila
Bude to zřejmě nějaké zaplísnění a tipoval bych na špatnou údržbu dna, v nádrži jsou i živorodky a to jsou velcí znečišťovatelé, ale třeba se pletu. Nasadil bych vodoléčbu(denní výměnu vody 1/3) společně s Acriflavinem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 19:34 Tamarila
Ahoj.Máme 54 litrové akva a v něm mimo jiné i dva pancéřníčky.Máme je zhruba rok.Jsou to asi tři dny,co jsme si všimli,že jednomu pancéřníčkovi zbělali vousy.Ale asi jenom milimetr na konečcích.Jináč je živej,žere a pohybuje se úplně normálně.Poraďte,čím to je a hrozí mu něco?Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 13:35 blaza – nemoc bílých teček
Je možné, že tyto tečky sleduju jen u panceřníčků a na jiných rybkách nemůžu najít ani tečku? Nebo si dělam jen klamné obavy? díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:35 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: domik101
Nedokážu říci proč se to stává, ale někdy to prostě postihne nějakou rybu v akva bez známé příčiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:33 Muž domik101 [17] - Živorodky
mě se to taky stalo asi před rokem u mřenky a teď na pancíka, ale ostatní sou naštěstí vpoho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:28 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: domik101
Mě se tohle stalo u mřenky, prostě je hodně možností jak se to mohlo stát jak píše honzaprouza a bohužel je to neléčitelné aspoň ve velmi hodně případech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:17 Muž honzaprouza77 [18]
bakterie? Já nejsem zvěrolékař, ale možností(bakterií...)je spoustu, vodu máš třeba dobrou, prostě tam něco vlezlo. Jo a ostatní panc. jsou v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:13 Muž domik101 [17] - Živorodky
to jo, ale co to způsobylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   30.12.2011 18:11 Muž honzaprouza77 [18]
Aha... tak to je problém vyřešen ne? Pšli ho tobogánem do věčných lovišť.
jo a...upřímnou soustrast.

ps:Mohl mít něco s plynovim měchýřem, nebo rovnováhou ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:08 Muž domik101 [17] - Živorodky
Už je asi po něm :((
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=901