Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 21:05 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
Ne zrychleně nedýchá a ani ostatních se nestraní. Tu potravu nevim jdu to zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 19:47 R Muž romant [27987] Re: Kubasix
Jak se chová, straní se, nepřijímá potravu, zrychleně dýchá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 18:52 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry – Pancéřníček panda - flek
Fotka k příspěvku Nevíte co je to za flek, který má můj pandík na těle? :-O :-O :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 13:36 Pancéřníček kropenatý – Pancéřníček kropenatý
Fotka k příspěvku Zde je fotka!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 13:34 Pancéřníček kropenatý – Pancéřníček kropenatý
Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Pancéřníčku kropenatému se u kořene hmatového vousku objevila bílá boule. Už je tam cca 3 týdny a zvětšuje se. Použil jsem bactopur a žádné zlepšení. Co dělat? Děkuji

Zde je fotka, na levém vousku je ta bílá boule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 14:32 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Pancéřníček kropenatý
Skus fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 12:23 Pancéřníček kropenatý – Pancéřníček kropenatý
Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Pancéřníčku kropenatému se u kořene hmatového vousku objevila bílá boule. Už je tam cca 3 týdny a zvětšuje se. Použil jsem bactopur a žádné zlepšení. Co dělat? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 11:57 Muž Bin [144] - Amerika
Tak a potrebujem radu!

Story: Všetko bolo ok, až sa mi jedného dňa v akvárku objavili ploštenky, tak som po čase objednal NO-Planaria. Musel som ho dávkovať o deň dlhšie, pretože som tam videl ešte počas 3 dňa tie malé potvorky. To že boli nafetované slimáky mi nejak moc nevadilo. Čo mi prišlo bujné že to malo účinok na pancíkov iné ryby sú v poriadku.

Nemoc: Na zelených som si všimol že majú zákal na očiach (aj to iba niektorý)prestali bagrovať v dne, a ešte stoja na mieste a trasú sa ako nejaký starý trojtakt.
U škvrnitých je to lepšie žiadny zákal ale chuť do života zmizla a ak som si dobre všimol tak im podrástli fúziky

Dodatok: Ešte ma tak napadá že počas aplikovania No-Pla.. som dal rybám dvoj dňovú dietu. Snažil som sa meniť vodu aj keď málo ale aspoň čo to. Jo a ešte pancíky môžu mať tak tri roky niesom si celkom istý :-O


Vopred ďakujem za Vašu pomoc. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 12:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mojedagmara
Pokud mas v akvariu filtr, ze to akvarko utahne ohledne nitrifikace i uplne sam, i bez pomoci dna (cemuz rikam spravne dimenzovany), tohle se vymenou dna pri zachovani filtru nestane.

Klidne se vsadim, ze az nam napises jaky mas filtr, ze spousta z nas napise "Tak to je jasne!"

Tou zeleni jsi dorazila i zbytek nitrifikace, ktery jeste mohl ve filtru prebyvat. Takze ted mas uplne nove zalozene akvarium, s totalne nefunkcnim filtrem (zabitym zeleni) ale bouhuzel s rybama. Takze jak pise Roman, jestli to ma prezit, kazdy den vymenit tretinu vody, naprosto bez debat a nebude to uplne na kratkou dobu ;-) . Az se zbavis z akvaria tech leciv (po par vymenach vody), nalij do akvaria Nitrivec, podle navodu. Pomuze Ti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 12:29 R Muž romant [27987] Re: mojedagmara
Denně měnit min. 1/3 vody. Voda je rozhoupaná tou výměnou dna a velkým zásahem do akvária a budou Tě trápit vyšší hodnoty N látek. Ta ryba to už s největší pravděpodobností nedá, jak je ryba jednou načatá od dusitanů, tak je s ní ámen.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 10:16 mojedagmara – Pancéřníček kropenatý - vousky..leží na zádech a nebo dělá stojky...
Ahojte, prosím o radu. Mám dva pancéřníčky kropenaté a jednomu se nejprve rozdvojil vouseka apka zbělala a pak pro jistotu upadl, má tem teď jen takový pahýlek, jenže včera se mi zdálo že rychleji dýchá a dneska rán leží na zádech andně, když do něj šťouchnu tak se začne mrskat a plavat a le pořád ho to otáčí na záda, teď dělá stojku opřený o rostlinku, nevím,jestli s ním nemám raději někde pleštit než ho nechat tak trápit. Čím to může být? Druhý je úplně v pohodě. Před 5ti dny jsem kompletně měnila kvůli řase kompletně štěrk i rostliny i šutry a tohle je výsledek...jedna skoro mrtvola, může to s tím mít souvislost?? Jo a ještě jak přícucky krmím spirulinou tak do druhého dne se na nich objeví úplně chomáč jakoby nějaké plísně, vypadá to jak na "kompotu" a plave to tama je to čím dál tím větší. Hned po výměně vody jsem kapala modř i zelěň...mám to tu poprvé. Poraďte mi něco nebo se z toho zblázním, s řasou bojhuju už půl roku rozzureny Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 13:50 Karloscz – Pancéřníček kropenatýs bílým flekem
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych se zeptat o jakou jde nemoc a jak to mohu léčit. Několika pancéřníkům se udělal bílý flek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 15:41 Žena Zuzajna [4] Re: romant
Péřovec už tam dávno není. Ostatní ryby jsou ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 15:31 R Muž romant [27987] Re: Zuzajna
Zubožená ryba bez vousků, to by mohlo ukazovat na kvalitu vody, nebo ostrý dno, což nemáš, z osádky mě tam nesedí ten peřovec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 15:23 Žena Zuzajna [4] – Panceřníček panda - "podlitiny"?
Fotka k příspěvku Dneska jsem našla mrtvého panďáka s podivnými "podlitinami" může mi někdo prosím říci, co by to mohlo být? Mohla mu to udělat jiná ryba? A jak tomu popř. předcházet? ne
Děkuji
Zuzajna
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 09:47 R Muž romant [27987] Re: lucajda
Ano, jenom měnit vodu.
Edit: Jsou situace a toto je právě jedna z nich, kdy to doporučení nekrmení je pro akvárium prospěšné(zdravé rybě se nic nestane). Problém s N látkama jenž je právě řešen tou výměnou vody se krmením a zvláštěpak, když je toho krmení více, což se velmi těžko odhaduje, může být docela zajímavě ovlivněn v negativním smyslu a tudíž já v těchto momentech radím vždy a každému ten týdenní půst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 09:43 lucajda Re: romant
rybičky nám tak poradili ve zverimexu :-) jinak hrozně moc děkuju za odpověď. ale to ty rybičky mám přestat krmit úplně celý týden, a jenom čistit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.08.2013 20:15 R Muž romant [27987] Re: lucka
V týden starým akváriu, žádnej div že dojde k nějakýmu úhynu. Vyšší koncentrace N látek tu rybu zabily a když nebudeš denně měnit vodu, tak budou s největší pravděpodobností následovat další úhyny. Holt netrpělivost je prevít, ryby tam šly moc brzo. takže denně měnit 1/3 vody, nekrmit a po týdnu výměn lehce začít krmit a vodu měnit 2x týdně a za další týden už najet na normální výměnný režim jednou týdně. Další ryby nedokupovat, ostatně pro neonky je to akvo nevhodný, tedy malý a pro pancéřníčky jichž je dobrý mít partu 5-6 kousků taktéž, takže dostudovat nároky ryb a vědět před pořízením jakou rybu si kupuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 20:07 lucka – pancéřníček panda
Dobrý den, dneska jsem našla po dvoudenním výletu,mrtvého pancéřníčka pandu :-( mám akvárko týden a akvárko má 37l(50x25x30) není moc veké a uvnitř mám 11 neonek a teď už jen 1 pandu. v ňákých článcích se píše že v tak malém akvárku se ta voda znečistí a mohli by pak umírat ty rybičky po sobě... :-( řeknete mi prosím co mám teď dělat? jestli vyčistit nebo jestli to nevadí a dokoupit dálšího...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 23:49 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: TerezaS
Klidně i výluh, rašeliny, olše, dub....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2013 17:54 R Muž romant [27987] Re: TerezaS
Vypadá to na nějaký zaplísnění, takže bych aplikoval společně s vodoléčbou eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 17:45 TerezaS – Co to je? (bílý flek)
Fotka k příspěvku Dobrý den,
poradíte mi prosím?
Nevíte náhodou co to je (co mu je) a co s tím?
(viz. foto)

Moc děkuji!!

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 18:20 R Muž romant [27987] Re: Designer
Budu si trvat na svým, tohle podle mě vnitřní paraziti nejsou a jsou za tím N látky. On se problém s nima může projevit klidně po delší době, co byla ryba vyšším hodnotám vystavena, je tzv. načatá a při dalším zhoupnutí vody se to rozjede naplno. Já byť se docela často k problematice léčení ryb vyjadřuji, ryby neléčím tedy léčím, tím že jí ukončím trápení, když už je to nutný, ale to je jenom můj názor. Do akvária neaplikuji žádný jiný léky než výluhy a různý odvary. Prostě buď mám v akváriu takový podmínky, aby se to riziko onemocnění minimalizovalo a nebo postupuji, jak jsem popsal, fakt je to jenom můj problém a nemá cenu se mnou o tom diskutovat a něco mě vyvracet, komu se to nelíbí, to holt musí příjmout jako fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 18:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Muze to zabrat, ale taky ty 3 dny mohou rozhodnout o byti a nebyti te ryby. Kristalovou kouli mas stale v oprave? Ted by se nam hodila ;-) , tezko to takhle posoudit, je to nekdy tezke i kdyz clovek rybu vidi primo.

Ja bych lecil, kdyz uz je ta ryba zvlast v ucelovem akvariu bez dna a nerozhodim si tim nic. Ono moc co ztratit neni, cista voda s Entizolem by neublizila i kdyby stacila i jen ta cista voda. Jasne ze kdyz se to objevi zase, nebudu vedet, jestli voda a nebo Entizol, ale kdyz se v akvarku odkud je ted vymeni kazdy den tretina vody, a presto se to objevi u dalsich... asi nemusim pokracovat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 18:02 Žena Atika [134] Re: romant
Tak zkusit to můžu, je z toho akvárka, kde jsem měla v květnu NO2 na 0,1 - 0,2. Ale už přes měsíc jsou na nule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 18:00 Žena Atika [134] Re: Designer
Řekla bych, že to souvisí, objevilo se to současně a má to stejnou barvu i "strukturu" (prostě je to hladké)- ten útvar na hlavičce i ten jako kroužek kolem toho postiženého očka. Na té fotce to je vidět. Asi by byla moc velká náhoda, kdyby se to objevilo současně, vypadalo to stejně a mělo to různé příčiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 17:52 R Muž romant [27987] Re: Atika
Entizol je prozatím zbytečný, podle mě jsou na vině vyšší N látky, takže vodoléčbu(denní výměnu min. 1/3 vody) a mělo by se to začít zlepšovat a když se to nebude do 3 dní lepšit, tak teprve ten entizol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 17:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Atika
Ted jde o to, co udela ten vyrustek na hlave. Jak psal xx, to ten Entizol asi tezko vyresi a je otazka, zda nejak souvisi s tim okem, nebo jsou to dve ruzne veci. V kazdem pripade bych to zkusil, ruzne povrchove veci ryba muze vydrzet dele (a obcas si s tim poradi i sama), nez kdyz se zanedbaji vnitrni paraziti, z toho uz pozdeji cesta nebyva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 17:31 Žena Atika [134]
Hm,tak postupně vyměním vodu a zkusím přeléčit entizolem. Uvidíme co to udělá. Vodnatelnost asi fakt ne, v těle vypadá rybka úplně normálně, není nafouklá, ale není ani vyhublá. Prostě jako dřív.Jaké má výkaly nevím, při kadění jsem ji nepřistihla, zatím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 14:16 xx Re: Designer
Entizol snese, to oko by se mohlo zlepšit. Obávám se ale, že na ten výrůstek nahoře hlavy Entizol nezabere. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 13:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Atika
Jak rybe zacne lezt oko, neco se v ni hromadi a to zpusobuje bud vodnatelnost, tuberkuloza, nebo vnitrni paraziti poskozovanim vnitrnich organu ryby. Vodnatelne mi ta ryba nepripada, alepon co se da poznat z fotek, ani ta tuberkuloza mi moc nesedi (i kdyz ta se projevuje velice ruzne). Jenze ja pancernicky nikdy nechoval, takze prakticky nevim co ohledne leceni snesou a co ne. Jak vyleze oko, eSHa 2000 Ti na tohle nepomuze.

Co se tyce veci ktere tohle zpusobi, dokazi se neprojevovat velice dlouhou dobu, ryby to klidne mohou mit v sobe dlouho bez priznaku. Vodnatelnost ani tuberkulozu nejspis nevylecis, takze bych zkusil Entizol... jenze snese to Pancernicek? To fakt nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 12:57 Žena Atika [134] – a ještě
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 12:57 Žena Atika [134] – další
Fotka k příspěvku Na první fotce je to dobré očko, na dalších to vypoulené.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 12:56 Žena Atika [134] – po třech dnech
Fotka k příspěvku Tak samičku jsem oddělila, žere plave normálně, nakapala jsem ji Eshu 2000 (kdyby přecijen nějaká plíseň, ale nezdá se mi). Jedno očko má dobré, to druhé se jí jako vyboulilo, tam má ten "kroužek" okolo. Hlavička vypadá pořád stejně. Jediné co jsem našla podobného (trochu) je lymfocystoza, ale do akvárka nic nového několik měsíců nepřišlo. Podařilo se mi pár fotek. Nevěděl by někdo jak dál?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 23:04 Žena Atika [134] – Panceřníček skvrnitý
Dobrý večer, tak jsem tu zas s žádostí o radu. Jedné mé samičce panceřníčka skvrnitého (asi roční a kousek)něco narostlo na hlavičce. Má to přesně uprostřed nahoře a vypadá to jako když kuřeti roste malý hřebínek (nebo jako tři menší jikry slepené v řadě za sebou). Světlejší než okolní kůže, ale nevypadá to jako plíseň, spíš jako nějaký nádorek. A dnes se jí jakoby olemovaly oči - taky to není bílé a je to hladké jako ztluštělý kroužek okolo oček. Vím, že to popisuju děsně, ale nejde mi to vyfotit, aby na tom bylo něco vidět.Je to hladké a jakoby ve světlejší barvě než mají podklad pod těmi skvrnkami. Samička se drží dál od hejna a skoro nežere. Ostatní se k ní občas nasáčkují, ale pak jdou hemžit a ona zůstane sedět sama. Ve fotkách nemocí jsem nic podobného nenašla. Jde mi o to, jestli ji můžu nechat s ostatními, nebo ji radši oddělit a zkusit na to třeba Eshu 2000 i když to fakt jako plíseň nevypadá.Vyrostlo jí to během dvou až tří dnů. Tak díky za případnou radu, jestli se někdo s něčím podobným setkal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 13:48 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Lusy
nemoc, co by mohla ohrozit ostatní rybky a krevetky.
To ti takhle nikdo s jistotou nepotvrdí. I proto bych se zachoval, jak píše romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 21:59 Lusy
Díky moc. Spíš mi šlo o to, jestli to není třeba nějaký parazit nebo nemoc, co by mohla ohrozit ostatní rybky a krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 18:19 curlykatie – Pancéřníček panda
možná je to jenom cysta nebo tak něco. možná bych počkala a pak až utratila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2013 18:05 R Muž romant [27987] Re: Lusy
Možná nějaký nádor, možná nějaký jiný problém s vnitříma orgánama, opravdu možná. Postiženou rybu bych šetrně utratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 17:45 Lusy – Pancéřníček panda
Fotka k příspěvku Zdravím. Nevíte někdo prosím, co je tomuhle pancéřníčkovi?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 15:57 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Kryštof
Tohle se mi taky stalo dala jsem do karantény a léčila vodolecbou.Bohuzel to nezvládl ale byl uz dost stary
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 15:54 Muž Kryštof [314] - Amerika
Zdravím zlatopásak mě přijde nemocný poraďte, lezi břichem k hladině a má nafouklé břicho, nemůže plavat dole ke dnu, kdyz jsem mu pomohl, hned ho to vyneslo zpět :( vodoléčbu jsem nasadil, a mám ho odstranit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 12:44 Žena Terry009 [0] – Boulička na hlavě
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, nechci plašit, ale mám totiž dotaz... Jedné samici pancéřníčka se udělala na hlavě nějaká zduřenina. Je v místě, kde mají takové ty výstupky před očima (- nejsem si zcela jistá, ale připadá mi to jako nos...)
Na fotce, kterou přikládám to má z vašeho pohledu vpravo...
Chci se tedy zeptat, co by to mohlo být, jestli ji to nějak ohrožuje, jestli je to nakažlivé a co s tím?
Děkuji předem! ;-)
PS.: Žere i plave normálně...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2013 07:38 jamajcan Re: MAK
Dno pro Pancéřníčky,i pro živé rostliny,absolutně nevhodné/velká frakce,ostré hrany/,ven s ním a použít vhodný substrát/pálené jíly,křemičitý štěrk/,frakce do 4mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:28 MAK Re: romant
Diky za rady, ted uz bojuju jen za toho druhyho pancirnicka, ten prvni to vzdal a kdyz uz v podstate par hodin lezel hlavou vzhuru a hejbnul ssebou jen pri tom kdyz jsem ho chytil. Tak jsem mu zkratil trapeni ;( a ted se uvidi co zbytek. Na dne mam nejakou keramickou drt, pomerne velke kusy tak 2-3cm velke, takze budu muset nekde nastudovat jakou kytku tam dat, idealne neco co volne plave a nemusi to mit nejakej koren v dnu.

MAK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2013 19:10 R Muž romant [27987] Re: MAK
Nic nepřidávat, jenom měnit, krmení klidně na několik dní vysadit. Filtr nechat neustále v provozu, jediný co tzv. navíc udělat, je odkalit dno, je možné, že do akva šlo více krmení než je zdrávo(usuzuji z té týdenní nepřítomnosti). Samozřejmě, co už zde zaznělo, platový hrůzy pryč a místo nich živý rostliny, v inzerci se neustále nabízí přebytky k podarování, využil bych toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 18:36 MAK Re: vondr001
Diky, budu menit. Co krmeni? Neonky jdou po zradle jako vzdy ale pancirnicek ten nemocnej jen lezi na dne a ten druhej pusobi apaticky a vubec nesmejdi po dne. Tak uvidime. Mam pridavat s kazdou vodou takovou tu chemii na stabilizaci vody, ph atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2013 17:47 Žena vondr001 [674] Re: MAK
Měň teď denně 1/3 vody po dobu 1 týdne. A místo umělých rostlin rozhodně živé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 13:40 MAK Re: acik
Rad si necham poradit, umele kytky sou fatk hnus, nicmene jsem puvodne doufal, ze to zjednodussi cele fungovani akvaria (je to Biorb od www.reef-one.com) a tam doporucuji na dno pouzivat nejakou keramickou drt a ne pisek s kytkama. No uvidime zda nekdo poradi nebo pujde vecer pancirnicek na eutanazii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:21 Muž acik [416] Re: MAK
s nemoci ti tu poradí,ale co mi vadí jsou ty umělé kytky,nasadil bych do celého akva živé,už to je odpudivé "jednou za 14 dnu ho cistime a menime 1/3 vody" dělal bych to každý týden
MAK napsal: Dobry den, rad bych se poradil jak postupovat u problemu co se dceri objevil v akvarku. Ma asi 1/2 roku 30l akvarko s filtraci a vzduchovanim, s umelymi rostlinami a cca 8 Neonkami a dvema pancirnicky. Pred odjezdem bylo akvarko krasne ciste, jedou za 14 dnu ho cistime a menime 1/3 vody (obcas jsme zapasili s hnedymi nanosy na skle). Tentokrat poprve byl na akvarku primontovan automaticky davkovac krmiva a mozna tam rybkam napadalo za tyden vice krmeni nez bezne. Po navratu z dovolene bylo akvarko hodne zarostle zelenjma rasama (obcas i nekolik cm dlouhe rasy) a bohuzel jeden z pancirnicku je strasne apaticky a lezi na boku pripadne se nekdy i prevali na zada. Predtim jsme meli asi pred 3 mesici jedinej uhyn jedne neonky, tak se chci zeptat, zda ma cenu ho nechavat zda se z toho dostane nebo mu ukratit trapeni. Na povrchu tela nema zadna viditelna zraneni, jen je totalne apatickej a ocividne ma problemy s polohou tela. A s tim souvisi jeste jedna novinka, dve neonky hned po prijezdu vypadaly jako by mely problem s mechyrem nebo dadmutim, protoze plavaly ocasem nahoru a neustale mavaly ocasem aby se dostaly do hloubky. Dnes se to trochu zlepsilo a jen jedna z nich zustava lehce nakolonena hlavou dolu. Diky za jakoukoli radu, vidim ze tady by si sama dcerka neporadila. Diky MAK
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=801