Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 10:41 R Muž Anthrax [4787] Re: FishMan59
Utratil bych jí. Tohle se lepšit moc nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 08:44 Muž FishMan59 [-4] - Sumci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A je to tady zas včera se vše zdálo ok ale dneska se ta samička namůže vůbec potopit a ostatní jsou jako omámaní až na jednoho ten je ůplně ok.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 16:24 R Muž Anthrax [4787] Re: FishMan59
Určitě bych se snažil ty dusičnany snížit jestli jsou vyšší. Může to být důvod stavu těch ploutví.
V téhle stravě by asi problém být neměl, pokud neprekrmuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 16:10 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: Anthrax
No jak je v prezentaci psáno dříve jsem jel na studniční vodu která ale byla velmi tvrdá a dusičnany no3 asi tak 55mg/l takže jsem přešel na tu z řádu ta má jen 9mg/l test mám mohu provést,ale myslím že to bude docela vysoké vždy mám tu hladinu no3 vysokou nwm proč, ale zase mi naprosto perfektně rostou všechny rostliny i anubiasy mají tak 1 list týdně. krmím pancéřníčky ještě tímhle (edit: viz. odkaz). jo a ještě teť už měním jen 8l týdně od té toby co jedu na tu novou vodu.
Edit: www.petcenter.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 15:52 R Muž Anthrax [4787] Re: FishMan59
Esha 2000 na bičíkovce? To je trochu divné. Nicméně eSHa 2000 by rybám neměla dělat problémy, pokud se neprepískne dávkování.
Krmíš jen tím co máš v prezentaci.
Fotka může napovědět v jakém stavu ta ryba je, třeba jak vypadají ty ploutve atd. Jinak mě nic nenapadá, tak počkej jestli někdo další bude vědět. Takhle obecně se dá jen poradit zvýšenou výměnu vody. Máš možnost změřit NO3 v akváriu?
Edit: Koukám že zdrojovou vodu nemáš nic moc. Tak to bys neměl měnit nárazově tak velké množství. Jiný zdroj nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 15:35 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: Anthrax
No myslím že tím to nebude. Nyní je už ok akorát má sklopenou hřbetní ploutev ale už nevyplavává chvílí měli tento problém jiní pancéřníčci ale teť nikdo. Ale mají ploutve přitažené k tělu a jsou neaktivní. Barevně atd.. jsou ok. Včara jsem akorát doléčil bičíkovce nebo co to bylo. prosťe měl nafouklé břicho. Léčil jsem to eshou 2000 a dnes ráno jsem vyměnil vodu nesoviisí to nějak? na fotkách nic neuvidíte si myslím. je to nádrž do pokoje viz prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2019 09:44 R Muž Anthrax [4787] Re: FishMan59
Chtělo by to fotku ryby. Ale obávám se že to bude konečná, pokud se jedná o poškození plynového měchýře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 09:27 Muž FishMan59 [-4] - Sumci – Skvrnitý
Zdravím mám pancéřníčky skvrinté momentálně 5. 3 jsou nový 2 asi tak rok staří no a jedna samice z těch starých má teť problém se potopit. Je furt nadnášena a zapírá se mezi různé rostliny. Prosím o radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 20:18 Žena Vever [5]
Zdravím, zhruba před třemi měsíci jsem tu žádala o radu, ohledně pancéřníčka pandy s bílým chomáčkem plísně na žábrech s červeným podkladem. Bohužel mi velice rychle umřel, druhý s tím samým na hlavě to rozchodil a byl klid. Nyní se mi to v menším u dalšího opakuje. Máte s tím někdo prosím zkušenost? Minule jsem se žádné reakce nedočkala... Díky moc předem.
EDIT- Dala jsem zatím eSHa 2000...,minule mi to taky zřejmě pomohlo....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 22:30 Andaska Re: powery
NO2 na 0. NO3 nevím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 22:10 Muž powery [250] Re: Andaska
NO2 a NO3 v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 19:12 Andaska – Corydoras nanus-nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dva ze čtyř pancéřníčku mají nafouklá bříška a vyboulené oči. Dýchají normálně, plavou normálně. Krmím tabletkama na dno a 1x až 2x týdně mraženými patentkami. Jednoho jsem našla před 2 dny najednou uhynulého, ale žádné příznaky nemoci jsem u něj nepozorovala. Mám je v akva Šmírákov II. Bude to bakteriální? Aplikovala jsem eshu 2000. V akva jsou i paví očka, ta jsou v pořádku.
Údržbu provádím pravidelně každý týden.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 23:17 Muž Johaneta [0] – Pancéřníček trpasličí
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nevíte, prosím, někdo, co by to mohlo být? Zvětšené bříško a taková červená čárka uvnitř. Mají to dva z pěti pancéřníčků. Jinak jsou, zdá se, v pohodě. Aktivní stejně jako ti ostatní. Koupili jsme jich deset, ale pět jich postupně během prvního týdne umřelo. Bez zjevné příčiny. Vodu měníme pravidelně 2x až 3x týdně cca1/3. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 12:22 Andaska Re: Martin Karviná
Mě pandové padaly jak hrušky, když jsem je přidala měsíc po založení. A dokud Ti rybky chcípají, tak bych určitě další nepřidávala, dokud se nevyřeší příčina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 06:25 R Muž romant [27987] Re: Martin Karviná
Pandy jsou trošku větší cíťové na podmínky a to co je zde popisováno by na to předčasné zarybnění daným druhem mohlo ukazovat. Ono ta rybka nejde kukat hned, podmínky jí tzv. načnou a při příštím zhupnutí vody je vymalováno. No, třeba, nechci to více zamotávat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 19:38 Muž Martin Karviná [19] Re: silviebaris
To jako jsem rozhodil nějakou rovnováhu a oni pošli ? Přidával jsem i rostlinky. Ted už nedávám nic do akva. Jen budu krmit a svítit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 19:13 Silviebaris Re: Martin Karviná
Když ti umiraj,proč tam davaš dalši rybičky,rozhazuješ stabilitu akvaria,tim,že tam stale něco novyho kupuješ.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 19:00 Muž Martin Karviná [19] Re: silviebaris
Ano tak mi bylo poradeno v obchodě. Že na začátek než se to rozjede tak mi daly pár rybek. Ale i tak tech pár rybek tam šlo brzo. Ale uchytily se. A po druhé jsem dokoupil 4 ks tak jak jsem psal. A vše bylo o.k. Tak nevím co se stalo. Jo a ještě jsem přidal parmičky 4 ks 25.1.2019 A včera nějaký potěr co jsem měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:54 Silviebaris Re: Martin Karviná
Vždyt to akvarium je založeny v listopadu a v prosinci 13.12 jsi je tam dal...dle prezentace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:48 Muž Martin Karviná [19] Re: romant
První 13.12.18 2x potom 6.1.19 4x
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:42 Muž Martin Karviná [19] Re: Králík
Písek mám 2-4mm dekorace mám jen kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:41 Muž Martin Karviná [19] Re: romant
Ne akva už jelo nějakou dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:27 Králík Re: Martin Karviná
A nemohl se např. zranit o nějakou dekoraci, nebo se pořezat o písek. Pancéřníčci vyžadují velikost zrna max. 5mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:19 R Muž romant [27987] Re: Martin Karviná
Jak "brzy" šly ty pandy do akvária? Nebylo to akvo čerstváček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 17:01 Muž Martin Karviná [19] – Panceřníček Panda
Ahoj všem, dnes jsem našel zase Pandu ležet na dně. to už je 2 nebo třetí za 2měs. Voda o.k. jen jsem přidal potěr do akva a samici Betty. Dnes jsem vytáhl a byl takový bledý a tvrdý. Setkali jste se s tím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 16:33 Žena Vever [5]
Tak už nic, je po něm :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 11:03 Žena Vever [5] Re: Jan
Ahoj, podařilo se ti zbavit té plísně? Případně jak? Díky moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 10:41 Žena Vever [5]
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Co to má můj pancéřniček na boku? Plíseň?! Co dělat? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 19:49 Muž libor_m [0]
Ahoj, v posledních cca 14 dnech se mi panceřníčci chovají divně, nejsou tak aktivní jako bývali, polehávají na dně, dva z 6ti to už zabalili, Testy vody podle papírkového testu ok, kapičkový test mám jen na NO3 a taky OK, co se týče údržby tak 1x za 14 dní cca 1/4 vody - dělám to tak cca půl roku ale problémy až teď :-( ostatní ryby úplně v pohodě - tento problém tu popisovalo už více akvaristů ale k žádnému závěru jsem se nedočetl, díky za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 17:06 R Muž romant [27987] Re: Jan
Jan napsal: Dobrý den,
chtěl bych se zeptat,jak se mám zbavit plísně na panceřničkovi
Kvalitou prostředí a to především. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 06:16 R Muž ctibum [6926] Re: Jan
Ahoj
Ideálně se zaregistruj a založ a co nejvíc vyplň prezentaci nádrže s aktuální fotkou.
Také fotka ryby by byla dobrá, pokud je to "asi plíseň"...
Bez toho ti nikdo moc neporadí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 22:35 Jan – Asi plíseň
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat,jak se mám zbavit plísně na panceřničkovi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.07.2018 21:05 R Muž afc1886 [14704] Re: JirkaSal
Jak už jsi napsal, nepřišel k tobě v nejlepším stavu a ani tvá nezaběhlá nádrž mu moc nepřidá. Doplň vodu do plna, výměnu části vody teď prováděj klidně každý den a přidej tam co nejvíce živých rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 20:28 JirkaSal – Pancéřníček se "klepe nad hladinou"
Ahoj, mám prosbu o radu. Před dvěma dny jsem si koupil dva Pancéřníčky a až doma si všiml, že jeden z nich nemá fousky. Navíc občas vystrčí hlavičku nad hladinu a chvíli jí tam s ní klepe. viz toto video: youtu.be/…. (druhý fousky má a tohle vůbec nedělá) Nevíte co s ním, lze mu nějak pomoci? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2018 07:52 Muž Passenger77 [524] - Rostliny – Pancéřníček malý - polehává
Ahoj, mám cca1 měsíc v akváriu nově Pancéřníčky malé.
Včera večer jsem si všiml, že dva z nich občas "polehávají" na dně, točí se v kruzích atp.
Vyměnil jsem 1/3 vody za připravenou odstátou a také jsem pro jistotu přidal protiparazitické léčivo eSHa GDEX. Od začátku jsem totiž sledoval, že se 1ks často snažil otírat o listy rostlin. Včera to s ní vypadalo již velmi zle, tak jsem ji večer odlovil a dal do malé misky s mixem staré a nové vody + 1x kapkou uvedeného přípravku a moc jsem si od toho již nesliboval. Ráno se mi ale zdála ryba daleko živější...(neotáčela se a nepřepadala na stranu), reagovala na světlo atp.
Co by to mohlo být a máte nějaké doporučení?
Díky... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2018 11:39 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: PetrO
Ano, byl jsem v Hornbachu v Brně před 14dny a skutečně pod C.Pygmaeus prodávají jiný druh a vůbec jim to nevadí... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2018 05:46 Muž PetrO [752] Re: effel
Není zač.
Jen, co se týká bříška, tak opravdu nevím.
Z té fotky moc poznat není.
Ale je pravda, že Třískvrňáček působí možná kapku "pevněji, kulaťeji" :-)

Jinak, klidně můžete ještě nějaký kousek i přikoupit. V hejnu jsou živější.
Ve Sklorexu je mívají taky. Stačí tam zavolat a zeptat se, jestli zrovna jsou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 23:13 effel Re: PetrO
A přesně tam jsem je taky koupila. Tak už víme kde je chyba. Moc ti děkuju. Já byla opravdu vystrašená, že je až moc vypasená, že bude určitě nemocná. Já si ty moje pancíky docela dost oblíbila. Teď se mi obrovsky ulevilo. Ještě jednou díky palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 22:24 Muž PetrO [752] Re: effel
Tak jsme doma..
Já na ně v Hornbachu koukal, že je prodávají jako Pygmeje..
Přesněji, Hornbach Brno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 21:51 effel Re: PetrO
Saprlote to máš pravdu! Já si furt říkala, jen takový pocit, že ty fotky pygmejů moc nesedí, ale nikdy mi to nedocvaklo. Oni to opravdu budou třískvrnní. A na fotkách už ta velikost samičky odpovídá. Tak žádná nemoc, je to holka velebnosti! Jen pro informaci, prodali mi je jako pygmeje v Hornbachu. rozzureny :-( no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 21:28 Muž PetrO [752] Re: effel
Zdravím.
Bříško tedy nevím, ale podle fotek to (tedy aspoň podle mého názoru) nevypadá na Pygmeje
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly

ale spíš n Třískvrňáčka

rybicky.net/atlasryb/pancernicek_triskvrnny

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 20:24 effel – Větší bříško - Pancéřníček malý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak, mám dotaz, možná úplně blbý, ale pro jistotu. Za poslední den dva se předpokládané samičce dost zvětšilo bříško. Protože mi moji puberťáci sotva dorostli, nejsem si jistá, jestli je to v pořádku a samička má v sobě jikry, nebo je nemocná, nebo tak prostě vypadá dospělá samice. Raději bych, aby se na to někdo zkušenější mrknul. Normálně jí, courá po akva. Máte s tím někdo zkušenost?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 17:41 Lucie – Pancéřníček skvrnitý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím poraďte mi co se stalo s mým pancéřníčkem. Myslím tu žlutou "rýhu"...včera se mi moc nezdál už měl spadlou ploutev a dnes toto. Ostatní rybky jsou ok. Akvárium mám 55l. Běží měsíc a půl z toho 14dní jsou v něm ryby 6neonek,5 pavích oček a 2 pancéřníčci. Díky za každou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2018 20:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kacus
-pokud je stav stále stejný ,ukončil bych to
-v těchto případech je složitá diagnostika ,může jít klidně i o vývojovou vadu ,důsledek poruchy imunitního systemu ,atd.
-pokud je tam posturální a lokomoční (udržování polohy a pohybu) problematika pohybové soustavy ,tak nelze v celé řadě případů postupovat jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 19:31 kacus Re: lacewings
A co s tím mám dělat? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2018 09:01 Muž Papik [617] Re: lacewings
tj, jen ještě vysvětlit rybě, že je u doktora a nemá se mrskat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 08:50 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Papik
-pinzetou nadzvednout ,lehkým a pozvolným pohybem do stran dojde k uvolnění ,postižené místo dezinfekčně ošetřit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 08:40 Muž Papik [617] Re: lacewings
Mockrát děkuji za cenné rady, vůbec netuším, jak se mohly pijavice do akvária dostat. Leda s novými rybami, což jsou, ale už dva měsíce, nebo s neritinou, která je v akváriu měsíc. Rostliny, které jsem naposledy přidával byly invitro, hygrophilu jsem máčel den v hypermanganu.

Navíc jsem nenašel nic, co by pijavice plošně hubilo, jen návod, jak jí z ryby šetrně odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2018 07:49 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Papik
-super ,tak vyhledejte další Chobotnatku rybí - Pisicola geometra ,je to zřejmě celý důsledek uváděné problematiky
-pokud nedojde k samovolnému vstřebání (mělo by k tomu dojít),případně bude postižené místo otevřené v živé tkáni ,odlovit a použít koupel v acriflavinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 07:42 Muž Papik [617] Re: lacewings
Ne, pořád stejná velikost i barva, cca 1 mm.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=301