Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 15:11 mirielll
Fotka k příspěvku Hm...taky se mi objevilo něco takového... ale je fakt, že se mi rybky včera trochu asi servaly... ale takovej zánět po útoku mi příjde divnej... živým nekrmím, pijavka to nebude... neměl to někdo??

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 22:45 lugi – Re: ladena
ahoj, ja mam albina pancernicka druhy uhynul uz davno ale ted me trapi tento. ma podivne vypoulene brisko (jako do spicky) a na "hrotu" bricha je viditelny tmavy bod, navic neustale spliva na hladine a ja se desim, ze je po nem, ale jakmile se ho dotknu, okamzite miri smerem dno... nevite co mu je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 16:49 Anuska
Dík za reakce, taky mi přijde, že je normálně hrozně tlustá, ale když já je fakt nepřekrmuju, spíš krmím míň a zbylí pancíci - mám jich ještě 7 jsou normální. Na jikry jsem myslela, ale to by je neměla v sobě půl roku. Každopádně to asi nechám tak a uvidím, jak se to bude vyvíjet. Odlovit se stejně nedá, je jak blesk a jen tak na zkoušku, bych ji stejně v žádné chemii nemáčela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 15:39 Žena Myrka [15] - Afrika
Já mám taky kulatou samičku,ale to má břicho plné jiker... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 08:47 Vari
Klidně to může být kýla, jako u člověka, povolená břišní stěna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 08:39 Dušan2
Jestli se nepřejídá, já to mám u péřovců taky, jsou to hrozný žrouti, furt něco baštěj a zametaj ze dna a pak maj břicha jako koule hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 08:22 ladena
Mám stejný problém u pandičky. Vypadá,jako by nosila na břiše vak. Je aktivní, žere. Sleduju ji, ale zatím žádná změna k lepšímu a naštěstí ani k horšímu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 21:14 Anuska – pancéřníček
před časem jsem se tu už ptala na nafouklé břicho u pancéřníčka, má to už snad půl roku, baští normálně, je aktivní...prostě nic mu není, než to obrovské břicho. Je jak koule a ocásek má tak nějak zakřivený nahoru. Ráda bych to vyfotila, ale nemám čím. Myslela jsem na hlístice, ale po takové době by už byl asi v pánu, takže je to záhada coze .....nemáte někdo nápad, co by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:14 Žena Janica [5]
Fotka k příspěvku Ahoj dnes jsem našla mrtvého pancéřníčka skvrnitého, vypadá to jako nějaká krevní podlitina nebo staženina. Přidávám foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 15:56 Žena Rebbie [71]
Klidně se necham poučit ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 13:10 motýlek – Re: Rebbie
je to daleko jednodušší, než si myslíš - tedy okruh "normálních" druhů ... chce to jen čistotu, správné technické vybavení (není zase tak drahé) a čas ... a získáš zážitky, které s živorodkama jsou nesrovnatelně napínavější :-) ... a ještě získáš něco na výměnu či potěšení kamarádů ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 11:11 Žena Rebbie [71]
No jo, no, se ale na odchování jinejch ryb než živorodek moc necejtim :( No tak třebas to jednou příde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 06:37 motýlek
už jsem psal u nějaké jiné problematiky: opravdu spolehlivé řešení je koupit (sehnat) minimální počet nutný pro tření, odchovat si svoji populaci ... jedině tak je záruka, že si rybky zvyknou na místní prostředí (charakter vody, místnosti, krmení, režim dne) ... ale ten začátek je prostě vždycky riskantní ... stává se mi, že naprosto (podle literatury) odolné rybky nepřežíjí dva týdny? :-( ... pak se rozhodnu, jestli to zkusím znovu nabo zvolím jiný druh ... před půl rokem jsem takhle bojoval s ramirézkami a teď již mám populaci (tady v práci), která se začíná množit do druhé generace - samečka jsem si dokonce vezl domů na kole pod dresem (20 km) a když jsem dojel - tak voda měla 18°C a v pohodě to přežil !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 22:24 Dan – Re: Rebbie
To souhlasim jsou nadherni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 21:00 Žena Rebbie [71]
Někde se uvádí panda jako poměrně náchylnej pancík... jinde zas jako naprosto bezproblémovej.. Já je zkusim eště jednou, ale né hned. Jinak, myslim, že sou to nejkouzelnější pancéřníčci co znam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 20:32 Dan – Re: Nobody
Je to tak jak rikas, ostatni ziji a otrava ani nebyla jak se tam dostat, nafoukla briska nemaji (vodnatelnost) proste byli cili a najednou dva v rozmezi nekolika dni posli. Premyslim jestli zkusit jiny druh ci zase pandy, mam jeste dva a to neni moc idealni cislo, bylo by jim smutno :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 20:05 Nobody – Re: Dan
To je s nimi těžké.Jsou"docela"odolní.Nemoc se na nich většinou pozná dost těžce.Možná by pomohla pitva.
Střevní parazité se velmi těžce poznají.Rybky je čilá a náhle konec.
Možná taky otrava,ale čím,pokud jiné rybky žijí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 15:50 Dan – Test vody
Test vody - nic spatneho uhlicitanova tvrdost 2, NO2 0, PH 7. Takze pricina uhynu porad neznama sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 12:06 Žena Lucianetta [43]
mám 2 pancéřníčky zelené a do většího akva jim plánuju přikoupit kamarády. Myslíte, že budou spokojení i ve společnosti pandíků? Nebo jenom zase se zelenýma? Přemýšlela jsem nejdřív jenom o pandíkách, ale když už jsem se dostala k těm mým ubožátkům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 12:03 Dan – Re: Rebbie
Tak to jsme na tom podobne, ja jsem premyslel nad vsim moznym ale nic me nenapadlo, fousky mely v poradku, aktivni byli a z niceho nic jeden den najdu mrtveho a za par dni dalsi.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 11:46 Žena Rebbie [71]
Dane, tak něco hodně podobnýho se s pancíkama obecnně děje i mě :-( Nejdřív sem měla ty černý Venezueláčky, první umřel asi po dvou dnech, to zřejmě bylo eště z obchodu něco špatně..Zbylý dva žili v pohodě měsíc asi tak, pak najednou z ničeho nic jeden začal víc polehávat, nešmejdil ale nic na něm vidět nebylo... Pak ho vidim u hladiny jak se točí, je jakoby úplně zblblej a nekooridinovanej, strašně mi ho bylo líto, za chvíli bylo po něm sad Třetí teda asi po 14ti dnech mi, nechápu dodnes jak, ale vlezl do filtru a tam ho klepla vrtulka :-(
Pak sem měla pandíky, měsíc byli suprový, šmejdili, baštili.. pak jeden začal polehávat - těžko se pozná esli polehává furt ten jeden ale postupem času sem došla k tomu že jo, po tejdnu bylo po něm a pak cca po tejdu dycky další. Nic na nich vidět nebylo, ty fousky měli takový kratší, tak esli tim to bylo, do dnes nikdo nechápe :-( Voda v pořádku, ostatní ryby v pořádku... Ještě jedny pancíky sem zkusila, do miniakva takový minipancéřníčky a výsledek úplně stejnej..... sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 04:36 Dan – Re: Nobody
Stari se mi taky nezda, byli kupovani jako mladi a v akva jsou par mesicu..... jak se zjistuji strevni parazite kdyz na pohled vypadaji uplne zdrave? :-( Premyslim co jim muze schazet a na nic jsem neprisel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 21:32 Nobody – Re: Dan
Pancéři žijí dost dlouho-stáří?
Možná jim něco nevyhovuje nebo střevní parazité?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 21:10 Anonym – Re: Dan
Stari? Mozna? Nebyli? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 20:35 Dan – Druhy umrel
tak dnes umrel druhy Panda, opet stejna pisnicka, absolutne bez priciny... jak ten prvni... voda porad v poradku, naposledy menena pred tydnem, zadne nemoci, zadne nove ryby nebyly davany.... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 08:24 Žena bucliik [99]
mě tak taky někdy vylítnou, třeba když potkají pancéřníčka kropenatýho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 21:15 Muž Diego [72] – Re: Lucianetta
Asi se něčeho lekají.Protože je to nové prostředí a když se leknou pancéřníčci,tak ani ostatní.(endlerky plavou jak steklý palec )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 21:08 Žena Lucianetta [43]
Ahoj, mám dotaz. Byla jsem si v pátek pro "nové" akvárko od jedné paní z Brna. Ukecala jsem ji, aby mi dala i své rybičky (z 80l akva jí zbyly 2 mečovky a 2 pancéřníčci zelení, které měla VE VÁZE!!!). Dala jsem rybky doma do svého (malého) akva. Pozoruju rybky a nějak mi nesedí chování pancéřníčků - vím, že jsou dva, že to není hejno a že se asi necítí úplně OK, ale je normální, že chvilku zkoumají dno a najednou začnou lítat po celém akva? Pak se zase uklidní a plavou na dně... Je zajímavé, že když začnou pancéřníčci "lítat po akva", tak se k nim přidají i ty dvě mečovky a moje 3 endlerky (jedna dospělá se záhadně vytratila a mimča šly dneska k Prikpovi).... Nevíte, čím to je? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:56 Nobody – Re: Patis
Tak to asi ne.
Cory mají přídavné dýchání.Běžně se nadechují nad hladinou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:00 Patis
a nestalo se ti ze neudrzel rovnovahu a plaval do vyvrtky?me se ted stalo to same a mam podezreni ze nabral vzduchovou bublinu do streva a po jednom dni zdechnul asi vycerpanim,protoze se neudrzel v rovnovaze a porad se vysiloval....dal sem ho do akvarka s nizsim vodnim sloupcem a jakoby se to zlepsilo,ale pak za 2 hodiny zase zhorsilo....tak sem ho pak utratil a kdyz sem ho rozrizl mel uplne prazdny streva i zaludek...asi poslednich par dni nejedl...napis co delal nez umrel,urcite to trvalo dyl nez hodinu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 14:43 Lenka – re. dahak
To by bylo prima :) Je možný, že by ty jikry v ní byly ale tak dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 11:56 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Lenka
Treba je to jikrnacka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 11:36 Lenka
Mně zase jeden pancéřníček jakoby děsně přibral. Má břicho jak balón, ale normálně se krmí, je čilý....už to má tak měsíc, možná o něco míň. Myslela jsem na hlístice, ale ostatní jsou ok a taky si myslím, že to by nebyl tak fit...máte někdo nějaký nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 11:21 Dan – Re: Effouš
Byli 4, nebylo to po vymene vody. Asi slabsi jedinec sad jedine ceho jsem si vsiml ze posledni dobou (pokud to byl on z tech 4) jezdil casto na hladinu a zase dolu, ostatni tri byli normalne na dne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 09:58 Muž Eff [417] - Rostliny
Také to mohl být prostě jen slabší jedinec. Kolik tam tech pandiček celkem bylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 07:46 Anonym – Re: Dan
A co třeba čpavek nebo NO3?
Nedošlo k tomu úhynu po výměně vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 20:05 Dan – Re:
NO2 - 0; PH - 7; dKH - 2.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 19:55 Anonym
Je možné uvést ty parametry vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 19:28 Dan – Umrti Corydoras panda
Ahoj, dnes mi umrel jeden pandik, nejak mi to nejde do hlavy, parametry vody dle testu v poradku, nemoc zadna, ostatni pandici v poradku, stary nebyl - byli kupovani jako mladi pred par mesici - nejaky napad proc? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 23:47 Žena Rebbie [71] – Re: Nobody
Většinou se uvádí minimální počet 6 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 20:18 Nobody
Hejnko pancéřů je až tak kolem 10 ks od druhu.
Různé druhy netvoří spolu hejnka! ;-) Na druhou stranu se docela dobře snáší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 14:45 oldkiwinka – Re: Aja
myslím že ty, co máš(měla) doma si na sebe zvykli a tak spolu jsou a noví, třeba ze zverimexu jsou taky zvyklí na sebe tak jsou spolu, proto asi nevidí důvod se setkat. já dycky koupila něco naráz aby se cítili dobře a snad i drželi v hejnu. mohu potvrdit, koupila jsem 5x p.zelených a doteď jsou spolu a rejdí spolu. i 3 p.skvrnití sou spolu, jelikož jsou spolu zvyklí už i ze zverimexu, kde byli ve stejném akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 14:34 Žena bucliik [99]
skus to , ale mě přijde že randí stejně jen ve dvojici-3 se u mě sejdou jen pod kamenem kde odpočívají, ale hejno jsem z nich ještě neviděla...ale jsou to krásný rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 13:09 Aja
Já jsem měla 2 skvrnitý a tady mi radili, že mám minimálně ještě dva dokoupit, že budou tvořit hejno a že je jedno jakej druh. Tak jsem přikoupila ještě dvě Pandy, no a samozřejmě plavou dva a dva. Úplně odděleně, to abych ke každýmu páru koupila aspoň ještě jednoho. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 10:27 Žena bucliik [99]
ahojík, já mám 3 zelený, 4 skvrnitý a 3 pandy-radili mi že udělají hejníčko a budou plavat spolu-ti moji se ale drží každý svého druhu-nejvíc je to vidět na pandách a zelení se střídají a plavou většinou dva spolu a jeden odpočívá.skvrnití se valejí někde poblíž sebe ale že by se o sebe pořád nějak zajímali....já bych řekla že to tak bývá-ale jen názor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 08:58 Žena Naďa [33] – Skvrnitý X zelený
Nechci zakládat další téma, ale chci se zeptat. Máme zatím 3 pan. zelené a 3 skvrnité. Ti zelení jsou daleko víc hraví, skvrnití spíš samotáři. Je to tak vždycky, nebo jich je ještě málo. Plánujem časem doplnit na 5 od každého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 08:44 Muž krysikmouse [11] – Re: Sid
Ok díky za radu side. Dám tam malý půst a poté změřím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 23:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: krysikmouse
a nebo se přezral a tráví . dával jsem tabletu včera
Pokud máte potíže s NO2, nekrmte! Rybky v pohodě přežijí pár dní bez krmení. Vysoké hodnoty NO2 přežít nemusí... (Nebo ne ve zdraví...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 22:08 Muž krysikmouse [11] – Re: bigV
děkuju snad to bude ok: ted když jsem přišel z rachoty tak byl pod mechem tak opravdu mu to asi nesvědčí být jen ve dvou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 19:09 Muž DrSova [28] - Rostliny
Hodne stesti a pevne nervy palec
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=1251