Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 28 Žádná další stránka   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 14:55 Luck
Mám čichavce zakrslý a modrý,SAE,Krunýřovce gold a neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 14:53 rybar – Re: Luck
bez fotky to jde blbě určit, ale řekl bych, že si s ním pohrál nějaký dravec. Jakou máš osádku akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 14:33 Luck
A ještě má nafouklé břicho a těžce dýchá a neplave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 14:31 Luck – Krvavé břicho
Prosím pomoc, můj pancéřníček je asi nemocný, právě ležel na zádech a má krvavé jakoby orgány nebo něco pod kůží a má kravé výkaly nebo spíš jenom takovou krvavou kapku.Nevím co s ním je ,prosím pomozte mi sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 11:17 oldkiwinka
nejhorší je, že zemřela jenom jedna, další dna sou ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 23:49 Anuk
Z horka - to si nemyslím, jak byla vedra měla jsem v akvárku kolem třicítky a přežily v pohodě všichni pancéřníčci. Mají střevní dýchání, takže se těžko můžou udusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 09:54 Kai
Já si myslím,že ty 30 cítky přes den na něj byli moc...záleží na tom,jak máš provzdušněnou vodu,ale myslím,že ti chcípl z horka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2007 22:49 Žena Wampi [54]
Pancéřníček, který má přídavné střevní dýchání se tak snadno udusí? Nevím tato teorie mi jaksi nesedí. Ale možné je vše...Jinak Oldkiwi pancíci coby hejnové rybky dna, vyžadují společnost svého druhu. Tzn. aspoň 5 , ale lépe 7 a více kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2007 16:49 Dan
Chce to snížit teplotu, protože čím je voda teplejší, tim míň je v ní kyslíku, proto se udusila X-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2007 14:39 oldkiwinka – mrtvý pancéřníček skvrnitý - albín
Dobrý den.
Když sem se po 10 dnech vrátila domů, našla sem samičku pancéřníčka skvrnitého albína, jak těžce dýchala. teplota se kvůli vedrům zvýšila na 30°C , během noci klesla na 25°C, a aji večer byla 25°C, když sem dolila vodu, tak se to líp ustálilo. myslela jsem, že se z toho ta samička dostane, ale dneska sem ji našla mrtvou. na hlavě měla zarudlé místo, a prsní ploutve také byly zarudlé. z řitního otvoru jí trčelo jakoby "hovínko", ale bylo oranžovo-žluté.
moc by mě zajímalo, čím to mohlo být, a jestli to neznámé může nakazit i jiné rybky. a navíc ani nevím, co to mohlo být...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 11:59 Žena kosiska [18] – pancíci
U mě jen 1 z 5 pancíků je bez vousků, máme písek, takže obroušené by je mít neměl. Krmím sušenýma vločkama a mraženýma patentkama. Všichni říkáte, že měli do měsíce fousky dorostené a ten náš pořád nic, tak doufám, že to vážně nebude nějaká nemoc (ploutvičky ale má v pořádku a jiné příznaky nemoci žádné)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 11:55 Muž j_j [18]
dřív jsem krmil jen vločkami a sumečci rostli pomalu,potom co jsem do akvária přikoupil raky a začal krmit patentkami, tak u jídla byli nejdříve sumci a od té doby rostou jak z vody a ploutve poničené od raků,kteří se je v noci snaží chytat, rychle dorůstají-dá se řict,že raci,sumci a ancistrusy jsou každodenně krmeni patentakma a vyloženě jim to svědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 11:05 tonik666
Fousky pancéřníčkuům dorůstají. U mých skvrnitých "proměny" fousků mohu sledovat téměř každý den.
To, že je nemají je podle mě ovlivněno vodou, nemocemi (nákaza rozpadem ploutví - možná existuje i jakási "chronická" forma, která rybu nezahubí) a především kvalitou krmiva. Když déle nekrmím nitěnkami, tak mají pancéřníčci vousky v horším stavu. A také mám podezření, že jsou tak neteční, že si je nechají i okousat, i když nevím, zda to není blbost.

Takže čím krmíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 07:28 kattya
Ja som si tiež všimla že moje pandy majú úplne obrúsené fúziky, akoby ich ani nemali. Preložila som ich do iného akva kde je jemnučký piesok. Odvtedy prešiel asi mesiac a krásne im dorástli ano ano Ale zaujímavé je, že ostatné pancierničky (škvrnité a zelené) takéto problémy s fúzikmi nikdy nemali hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 22:59 Page
Je fakt, že tak do třech týdnů jsou OK. Ale pokud je máš takhle 2 měsíce, tak je to asi zbytečná obava:-)..Pokud by to byla nemoc asi by se už projevila... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 22:43 Muž j_j [18]
u mě zase raci nepěkně útočej na pancéřníčka-zkrátili mu fousy, ocasní i hřbetní ploutve-krmim patentkama a zdá se mi,že vše dobře dorůstá. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 22:42 Žena kosiska [18] – Doba
A ta doba je zhruba jak dlouho? Ja si myslela, ze 2 mesice uz je dost dlouha doba, ale rikam, na umriti nevypada :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 22:25 Page
Mně se též občas stane, že pancéřníčkovi kropenatému zbělá např. uprostřed délky fousku malinký kousíček, za kterým pak zbytek odpadne. Ale po nějaké době jim doroste. Tak že neměj strach košiško:)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 22:17 Žena kosiska [18] – Fousky pancernicka
Tak jen kdyby to nekoho zajimalo...uz je to nejakou dobu a pancernicek s jednim vouskem porad zije a rozhodne nevypada na to, ze by se chystal v blizke dobe umrit. Jen dorustani vousku zatim bohuzel nepozoruju, ale tak snad casem...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2007 14:25 Muž Sprachys [48]
hmm tak diky za rady :-| uz byl celej bilej a ani neplaval tak sem ho utratil :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2007 11:24 Muž Sprachys [48] – Pancéřníček zelený
muj jeden z 5 pancenicku ma propadly bricho, jen lezi na dne, obcas si popopluje a lehne treba na list kytky, nechce zrat a ma problemy s rovnovahou.... obrouseny fousky nema... co je to za nemoc? da se to lecit? diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 14:24 Reeeniiik – Mohlo by to být kvalitou vody...
Já mám pancéřníčka kropenatého a samičce taky nedávno odpadl fousek.. Měla i trošku roztřepený ploutve, samec je v pohodě.. Myslím si, že je to kvalitou vody, někde tady na stránkách sem četla, že když se voda vymění, fousky dorostou... Ale netuším, jestli je tomu tak u všech druhů pancéřníčků, nebo jen u některých... Přeju hodně štěstí s rybkama..!
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 13:52 Žena kosiska [18] – Uvidim
Uvidime, pak dam kdyztak vedet...Zrovna tam smejdi po dne, nevypada netecne jako ten minuly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 13:44 Žena azalka [38]
Asi jsem se neptala tak doslovně, ale myslím, že z debaty vyplynulo, že nedorostou. Fousky jsou pro ně životně důležitý a bez nich to nejde. Ten můj se přes týden držel, ale nakonec se ztratil. Možná, že nějaká naděje je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 13:35 Žena kosiska [18] – Forum
No jo, ale ty si se neptala, jestli jim dorostou. Ja vim, ze potrebuji pisek...ale ten tam maji. Mne jeden umrel na obrousene fousky hned ze zacatku, kdyz jsme zakladali akva a meli jsme tam kaminky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 12:18 Žena azalka [38] – Fousky pancernicka
Co se příště mrknout, jestli se to třeba už neřešilo..? rybicky.net/forum/922 Jinak ten můj už plave v pandím nebi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 12:10 Žena kosiska [18] – Fousky
Nemoci? No mne je fakt divne, jak o ne prisel, kdyz ma na dne pisek...Ale tak vypada v poradku, lita s ostatnima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 01:30 Muž []
Někdy je ztráta vousků u pancéřníčků symptom nějaké nemoci. Pokud bude OK, vousky dorostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 22:47 el_Barto
nevim jak u pancernicku, ale napr u cichavcu "chapadla" dorustaji v pohode, myslim si ze u pancernicku dorostou taky v pohode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 22:03 Žena kosiska [18] – Fousky pancernicka
Zjistila jsem, ze jeden pancernicek panda ma misto 4 fousku jen 1. Nechapu ale, jak o ne prisel, kdyz mame na dne hodne jemny pisek. Nevite nekdo, jestli jim fousky dorustaji, nebo mam pocitat s tim, ze mi umre? :(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 13:59 Žena azalka [38] – akara123
Jsem myslela, že jde hlavně o to, aby dno nebylo ostré a ne o velikost oblázků. Taky je divný, že ostatní jsou v pohodě, chjo... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 13:04 akara123 – ..
Problém bude v těch říčních oblázcích. Pancéřníčci potřebují drobnější štěrk, popř. i místěčko s pískem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 21:56 Lucík – ach jo
to je mi opravdu moc lito a ke vsemu ty mi byli z hornbachu a ted uz mam jen posledni samicku musim ji koupit nekde kamarady :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 10:57 Žena azalka [38] – pandičky
Hm, tak tos mi Lucíku moc naděje nedala... Zdá se mi, že přestal žrát, takže se obávám nejhoršího. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2007 17:39 Lucík – pandik
Me zatim,kdyz si obrousili fousky zemreli :-( , je to pro ne zivotne dulezity sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2007 15:10 Žena azalka [38] – Corydoras panda
Ahoj, včera jsem zjistila, že jeden z mých pandíků nemá fousky. Na dně mám drobné říční oblázky, takže teoreticky nemá jak si je obrousit. Jedimě o pár plátů břidlice, ale tam se nezdržují. Mám 5 pancéřníčků, všichni stejně staří a ostatní jsou v pořádku. Má šanci, že mu dorostou...? Díky.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [28]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=1351