Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:48 Žena Amy01 [39]
ahojte, včera som si kupila dve nove pandy, 2 som uz mala. A tie nove strkaju do jednej starej a neviem ci jej robia zle alebo sa chcu parit? :-O mam to aj natocene ale neviem kam mam dat video
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:48 Žena Lea [1]
Né, tohoto datumu bylo pouze dána nádrž na web.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:04 Muž VVV111KKK [61] – Re: Lea
Akva bylo založeno 17.2. ? Co takhle dusíkový cyklus, zajetí akvárka, nasazení ryb po 2 až 3 týdnech ? Raději začnětě rychle pravidelně měnit vodu (otrava čpavkem a dusitany) a nastudujte si skvělé odkazy na www.horacovoakvarium.cz/… a www.akvarijni.cz/… . Jinak krásný akva a rybky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 14:20 Žena Lea [1]
Prosim o radu. Koupila jsem před 5-ti dny 6 pand. Nejmenší z nich má nekoordinované pohyby. Plave jakoby spirálově, na dně jakoby "válel sudy". Občas zůstane na straně a tak, záleží, jak dopadne. Občas do něj nějaká rybka šťouchne, tak se přemísťuje celý den. Ocasní ploutev má do rovna, přijde mi, že stáhlou. Ostatních 5 je v pořádku a i zbytek akvária, není žádný problém. Podle rozhovoru prodavačů vyplynulo, že se ve zverimexu zřejmě ani neohřáli, než jsem je zakoupila. Tuším, že by ty změny (dvou přesunů) na toho nejslabšího ze všech mohly působit. Má bez ploutve tak 2cm. V popisu nemocí jsem nic podobného nenašla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 10:05 pansuu
Také se mi to stalo a NEDOROSTLY, postižení jedinci jsou odstrkovaní a podstatně menší menší než ti zdraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 08:20 weishauplik
také se mi to stalo a dorostli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 23:36 Muž Jrk [143] – Re: Lea
Souhlasím, ta samá otázka napadla i mě!

Panéřníčkům fousky dorůstají, potvrzuji tímto tvrzení ve starších reakcích, ale nejsem si zcela jist, jestli konkrétně Pancéřníčkům kropenatým dorostou v plné délce.

Kde asi bude problém? Nebude v péči o akvárium, jako takové? Bohužel tyto informace nejsou dostupné, můžeme se jen domnívat. Co údržba? Jak často? Co NO2, NO3? Velikost akva, počty a druhy rybek?

Pro odpověď na Gaweho otázku by to chtělo více informací. Soudě dle přístupu, péče o akva nebude žádná sláva hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 22:02 Žena Lea [1]
Nebyla ta neonka normálně přežraná? Myslím tu, co zaplatila životem...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 18:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Dahak
Njn... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 16:15 Žena Kerze [14]
navik napsal:
Pro Kerze - jsem z Prahy a ještě opačné strany, nicméně pokud budete mít cestu, stačí avízo předem... palec

:-) Díky za nabídku, až opadne sníh a dostanu se k příjezdové cestě, tak se ozvu... smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:50 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Sid napsal: Ryby nemusí být moc vidět, stačí, aby pracovaly na údržbě rostlin. :-D

To jste celej vy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:49 Muž navik [908] - Sumci – Re: Sid
A tady už se nedoplňujeme jen jsem tolerantnější - rostlinky nechť vidět jsou a pracují ve prospěch rybek :-D

Pro Kerze - jsem z Prahy a ještě opačné strany, nicméně pokud budete mít cestu, stačí avízo předem... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:45 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Kerze
Ryby nemusí být moc vidět, stačí, aby pracovaly na údržbě rostlin. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:45 Muž navik [908] - Sumci

Hm, nechci tento údaj znevažovat, ale připadá mi to hrozně moc - tak zarostlá akvária se mi příliš nelíbí - není vidět ryby... :-( ...ale asi teda nic jiného nezbude...

Těch 80% se vztahuje k ploše dna, takže pokud v přední části zasadíte nižší rostlinky, ve středu nějaký solitérek a středně vysoké a podél stěn a vzadu vysoké stonkovky, tak rybky uvidíte bez problému a budou spokojené - takové akvárko prosperuje nejlépe...
U mého při pohledu shora jsou prázdné pouze přední rožky, kam podávám krmivo, jinak samá zeleň a většinu rybek nemám problém vidět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:40 Žena Kerze [14] – Re: navik
Jsem od Benešova. Vy jste ze které strany ? :-) Kytky bych koupila v akvaristikách není opravdu nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:38 Žena Kerze [14]
Sid napsal: Uvádí se, že až 80% plochy dna má být osázeno zejména rychle rostoucími rostlinami. :-)
Už jsem to sem dnes dával, ale nevadí... Zkuste si prohlédnout tato tři videjka:
<a href="http://www.tropica.com/go.asp?article=884" target="_blank" rel="nofollow">http://www.tropica.com/go.asp?article=884</a>

Díky, ale jsem připojená přes wifi, která dneska moc nejede, až se změní počasí, tak si to prohlédnu... :-D
Hm, nechci tento údaj znevažovat, ale připadá mi to hrozně moc - tak zarostlá akvária se mi příliš nelíbí - není vidět ryby... :-( ...ale asi teda nic jiného nezbude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:33 Muž Yirka [9126] – Re: navik
(OT) Vidím že se tady všichni tři doplňujeme jak rada stařešinů u ohně. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:31 Muž Yirka [9126] – Re: Kerze
Tomu přesvědčování v akvaristice se nedivím. Ona počáteční investice cca 20000 do toho moře není pro krám k zahození. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:30 Muž navik [908] - Sumci
Kerze napsala: ...Ještěže jsem odolala manželovu (a dětí) přání, pořídit si akvárium mořské a do nej Nema a Doris...mimochodem - v akvaristice nás přesvědčovali, že to není žádný problém...rozzureny
smich

Pro začátek bych viděl 80% dna, a z toho většinu rychlerostoucích kytek. Pokud jste poblíž Prahy, určitě by se pytlík každý týden našel... Jinak akvarista všude bratra(sestru) má, když dáte posdrobnější info k lokalizaci, třeba se někdo ozve...

EDIT pozdě, ale od Sida jsem "neopisoval" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:29 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Kerze
Uvádí se, že až 80% plochy dna má být osázeno zejména rychle rostoucími rostlinami. :-)
Už jsem to sem dnes dával, ale nevadí... Zkuste si prohlédnout tato tři videjka:
www.tropica.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:28 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: navik
...u dna je již téměř tma a rybky pro zeleň není vidět...
Aktuálně můj problém! :-) Měl bych se pustit do úpravy své "112", ale taky do založení nového krevetkária... Přes týden na to není čas a dnes se mi tak nechce... hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:26 Muž navik [908] - Sumci – Re: Yirka
Aha, tak v to je jiná, ono není píchnutí jako píchnutí :-D , jen jsem měl obavu, aby to nebylo bráno jako popíchnutí, jinak píchnu rád, jsem li schopen :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:23 Žena Kerze [14]
Píchání nepíchání - jsem vám všem moc vděčná, že se mnou ztrácíte čas. ano Při přání uklidnit se před spaním pohledem do akvária místo na TV, jsem samozřejmě neměla tušení, že to nebude tak jednoduché... coze Ale teď už nezbývá než bojovat a docela mě to začíná bavit...Ještěže jsem odolala manželovu (a dětí) přání, pořídit si akvárium mořské a do nej Nema a Doris...mimochodem - v akvaristice nás přesvědčovali, že to není žádný problém...rozzureny

Pokud jde o rostliny - optimální zalesněnost je kolik% plochy asi ? Teď se nikde žádné rostliny sehnat nedají, koupila jse, co bylo a ani žádný akvarista v dohledu - naopak celá vesnice chodí čučet k nám... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:22 Muž navik [908] - Sumci – Re: Sid
Je-li to řečeno výchovně, tak plně souhlasím ano. Pokud fakticky, tak ve fázi, kdy si rybky nemohou protáhnout ploutvičky, u dna je již téměř tma a rybky pro zeleň není vidět mě občas hlodne pochybnost u tohoto hesla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:18 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: navik
ano Rostlin není nikdy dost. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:16 Muž Yirka [9126] – Re: navik
To bylo myšleno jako dík (to píchnutí-asi krajová hantýrka pro pomoc). Vypadlo mě tam že "někdo mě píchne" (pomůže).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:16 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Kerze
Co by vás asi mohlo nejvíc zajímat, je kolísání pH. Ráno bývá nižší (i velmi výrazně), než večer. Souvisí to s obsahem volného CO2 ve vodě a asimilací rostlin.
Večer je obdobím, kdy rostliny vyčerpaly část CO2, čímž došlo k poklesu pH. V noci rostliny naopak CO2 produkují, čímž pH snižují. Z toho plyne, že ráno je pH nejnižší.
Výjimkou jsou nádrže uměle sycené CO2, které jsou vybaveny regulátorem pH, který pomocí dávkování CO2 drží pH na zhruba "konstantní" úrovni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:15 Muž navik [908] - Sumci – Re: Sid
ano a proto by Kerze udělala nejlépe, kdyby našla poblíž akvaristu, který vyhazuje po každé údržbě kyblík rychle rostoucích rostlinek a smysluplně je využila :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:12 Muž navik [908] - Sumci – Re: Yirka
To nebylo žádné zlomyslné píchnutí jen upřesnění pro Kerze - velmi správně usoudila, že orientační bazénový test není ten správný pro akvárko.
pro Kerze - ano, tyto dva testy považuji za nejdůležitější, po dobu záběhu měřit denně a dle výsledků se zařídit, pokud je akvárko delší dobu s NO2 na nule, měřit příležitostně a při jakýchkoli pochybnostech (podivné chování rybiček apod) či podstatné změně v akvárku (velká předělávka apod.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:11 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: navik
Hromadící se amoniak navíc signalizuje, že "něco" není v pořádku. V nádrži není rovnováha mezi producenty amoniaku a jeho konzumenty (bakteriemi + rostlinami).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:09 Žena Kerze [14] – Re: Sid
Já nechtěla nic vytrhávat, jen neznalá věci jsem to zřejmě zcela nepochopila... stydim
A ještě jedna otázka, prosím... V článku se píše, že hodnoty kolísají dle denních dob. Je to velký rozptyl ? Kdy je vhodné měřit ? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Kerze
Aha! Vy jste vytrhla část textu z kontextu a hnedle váš výrok nabyl jiného smyslu. :)
Samozřejmě, že nejjednodušší cestou, jak snížit zvýšenou koncentraci NO2 v nádržích, kde nefunguje nitrifikace, je výměna vody.
Ale obsah dusitanů snižují a udržují limitně blízko nule nitritační bakterie, jak už napsal Yirka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:07 Muž Yirka [9126] – Re: navik
Jsem věděl že někdo píchne aniž bych musel do knížek. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:07 Žena Kerze [14]
Takže mám zakoupit speciální soupravy na měření pH a NO2? Ještě něco ? Měřit denně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:04 Muž navik [908] - Sumci – Re: Kerze
Yirka otázky vyřešil, snad je k bodu 3, já bych se hromadícího amoniaku bál při jakémkoli pH, v kyselé oblasti je částečně únosný avšak s vysokým rizikem akutní otravy při přehoupnutí do zásadité... Spoléhat na hodnotu bazénových testů 6-7 by bylo velmi lehkomyslné, jedná se o hodně velký rozptyl a na spolehlivost bych nesázel, je to jistě hrubě orientační...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:01 Žena Kerze [14] – Re: Yirka
Děkuji za odpovědi, zatím jsem saturována... :-)
Ještě k tvrdosti vody - co tady bydlíme musíme v pračce používat přípravky k změkčení vody a přesto neustále čistit usazeniny... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2010 12:57 Muž Yirka [9126] – Re: Kerze
Nevím zda uspokojivě odpovím na vše, ale ostatní mě určitě doplní. Tak tedy:
1/ - Dusitany budou časem likvidovány a přeměňovány právě procesy nitrfikace, které však naplno probíhají až po zaběhnutí nádrže-tedy cca po měsíci.Proto se doporučuje nedávat rybky do čerstvě založených nádrží. Když už se tak v tvém případě stalo, je třeba zkraje často NO2 měřit a vodu měnit aby rybky neuhynuly. Já chemii zásadně nepoužívám ani jsem v minulosti nepoužíval, o očividném vlivu na lepší zaběhnutí nádrže mě zatím nikdo nepřesvědčil.
2/ - Velmi tvrdá je abstraktní výraz, pokud není číselné vyjádření těžko hodnotit. Dešťovka i sníh jedno jsou, tedy využívat se dají.
3/ - Nejsem chcemicky natolik zdatný, abych z hlavy řekl závilost amoniaku a Ph. Nicméně Ph 6-7 je naprosto vyhovující hodnotou.
4/ - vhodným krmením obsahujícím dostatek rostlinné složky - dobré jsou tablety Hikari.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 12:56 Žena Kerze [14]
pancéřníček napsal: Když už tam jsou ryby,tak se nic jiného dělat ani nedá.Klidně každý den 20% nebo každý druhý den 1/3 vody vyměnit nejlépe za odstátou.

Zde ,například, nebo v jiných diskuzích, co jsem tady pročítala...Každopádně všichni radí pouze výměnu vody o žádné pomocné chemii nikde ani slovo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 12:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Kerze
1. Všude se píše, že obsah dusitanů nelze nijak upravit než pravidelnou výměnou vody...
Tohle jste skutečně někde četla? Je to hloupost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 12:42 Žena Kerze [14] – Re: Yirka
J,j, sice jsem četla, ale ne dost pozorně, tak to se všem omlouvám...Teď po pozornějším přečtení:
1. Všude se píše, že obsah dusitanů nelze nijak upravit než pravidelnou výměnou vody, to není problém, ale kdybych tomu chtěla pomoct - jsou k něčemu přípravky typu Nitrivec atd. ? Mám ho skutečně přidávat po každé výmeně části vody ?
2. Jak už jsem psala, máme studniční vodu - bez chloru, ale s dusičnany (nicméně údajně v rámci normy pro pitnou vodu) a hlavně - voda je velmi tvrdá - má vysoký obsah minerálních látek. Zřejmě tedy budu na zahradě sbírat do sudu dešťovku. Teď dotaz - sníh je taky vhodný ? Že bych využila situace a nasbírala do sudu čistý sníh (je opravdu čistý, lišky tu dávají dobrou noc)?
3. Měřila jsem ph pomocí bazénové soupravy. Je mezi 6-7. Mohu z toho tedy odvodit, že v takovém případě se nemusím obávat amoniaku ?
4. Pancéřníci, jak jsou teď v hejnu, vyhrabávají rostliny - zatížila jsem je kameny, ale přesto po nich jdou - dá se tomu nějak zabránit ?
Děkuji za vaše názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 09:25 Muž Yirka [9126] – Re: Kerze
Kolegyně ustavprochore si dala tu práci a dalal ti tam linky na články pro začátečníky. Pokud si nedáš ty práci a půlhodinky pro jejich přečtení, je opravdu těžké ti něco radit a tak trochu si nevážíš rad kolegů a házíš přes palubu čas který ti věnují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 22:07 Žena Kerze [14]
Tak to jsem ráda... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 22:02 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Kerze
Pak to nejsou dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 21:53 Žena Kerze [14]
Čili, dusitany NE, dusičnany nevadí ? Jak se taková otrava projeví ? Ryby jsou v té vodě už skoro dva týdny a zdají se v pořádku. Dokonce se mi zdá, že rostou a hezky se vybarvují. Ten jeden Pancéřník byl fakt nějaký chcíplý už z obchodu. Prodavač ho moc přimáčkl, když ho chytal a Pancéřník už se z toho nevzpamatoval...Ti, co jsou tam teď jsou krásně čilí, pořád někde šmejdí, tam ten jenom polehával...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 21:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Kerze
Otráví se.
Jestli je ale možné, že si pletete dusitany s dusičnany, pak je předchozí debata o ničem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 20:31 Muž navik [908] - Sumci – Re: Kerze
dusitany jsou podstatně nebezpečnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 20:30 Žena Kerze [14]
stydim Je to možné...rybám vadí co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 20:26 Muž navik [908] - Sumci – Re: Kerze
Jen pro ujištění - nepletete si dusitany a dusičnany? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 20:26 Žena Kerze [14]
:-( Proč jim to vadí ? Co se jim stane ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 20:22 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Kerze
V případě dusitanů je limit pro rybky roven "0,0něco" mg/l.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=1101