Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2020 20:59 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Sysalka
Já bych ten ocásek neléčil. Na vydezinfikování už je pozdě, plísní to napadené nevypadá, tady jsou jenom dvě možnosti, buď doroste nebo nedoroste. A když nedoroste, tak se ta ryba naučí existovat i s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2020 20:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Sysalka
- to už bude dlouhodobějši je to zasažené až k bázi kořene ocasu,
- eSHa 2000 na tři dny, jen preventivně, nejspíš mu to celé nedoroste ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 20:44 Žena Sysalka [277] – Čím přeléčit?
Fotka k příspěvku Opět zdravím.
Podařilo se mi vyfotit pancéřníka s nemocným ocáskem.
Čím by jste to přeléčili, jestli se mi ho podaří odlovit?
V nádrži zavedena vodoléčba (častější výměna vody).
Děkuji ahoj.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2020 19:51 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Sysalka
No, já bych asi předčasně nepanikařil a sledoval pár dní, jak se to bude vyvíjet. Léčba celé nádrže se zpravidla nepěkně podepíše na rostlinách a nitrifikačních bakteriích.

Jinak k tomu odlovu -- co zkusit jim dát krmení do síťky a počkat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2020 19:07 Žena Sysalka [277] Re: _ucx_
Díky, to bude ono.
V octu nešuměl a hrany má zaoblené.


Každopádně tu mám dva s odrbanými fousky a jedno s odrbaným ocáskem, ale fousky má Ok.

Do karantény je neodlovím. Když jsem je lovila naposledy tak zbylo v nádrži jenom dno a 5cm vody a i tak to bylo skoro nemožné...

Čekat nebo něčím přeléčit celou nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2020 18:49 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Sysalka
cs.wikipedia.org/…

Nicméně to je asi ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2020 18:36 Žena Sysalka [277] Re: _ucx_
Jemný akvarijní štěrk. Měnila jsem kvůli nim dno. Původní bylo volkáno od Rataje...
Nevím co myslíš tím kačírkem, ale jsou to oblé kamínky cca 1-3mm velké.
Bojím se že odřené to není, zahlédla jsem jednoho s odrbaným ocáskem. Schoval se mi, takže nemám bližší info :-O.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2020 18:22 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Sysalka
Možná jim nevyhovuje substrát. Je to jen kačírek nebo je v tom i písek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2020 17:20 Žena Sysalka [277] – Zkracující se fousky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, asi u dvou mých pancéřníčků jsem si všimla, že přicházejí o fousky. Jsou asi o půlku kratší a konce buď bělavé nebo načernalé.
Údržba pořád stejná, viz.prezentace, významné změny v akva se taky neděly.
Řešili byste to nějak? Častější výměnou vody nebo tak něco? Nebo zatím nechat svému osudu?
Všichni žerou a plavou tak jak mají, včetně těch s načatými fousky.
Odlovit se mi je asi nepodaří, rozbombardovala bych nejspíš celou nádrž.
Fotky jsou z telefonu, nic lepšího z toho asi nedostanu.
Díky za rady a tipy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 14:00 Muž bici10 [24] - TetryRe: Zit_Congerson
Jo jsou tam 4 no já myslel jako že to druhý oko má v pořádku :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 13:02 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: bici10
Pokud není okolí oka nijak zahnisané a není vidět žádný parazit v rance, asi bych to nějak neřešil, prostě si ho někde v AQ o něco vypíchl (upřímně na fotce nic moc nevidím)... pokud oba plavou zvesela, jedí, asi to bude OK.
Pokud se mýlím, svědomí zkušenějších se přihlásí a opraví mě ;-)

V prezentaci máš zmíněné 4 leopardí, tu píšeš o dvou :-) jen tak bokem, pancéřníčci rádi společnost, do tak velkého AQ jaké máš bych jich dal klidně 8-10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 11:06 Muž bici10 [24] - Tetry – Oko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj mám pancéřníčky leopardí a dneska jsem si všiml na jednom jako by mu chybělo jedno oko a druhý normálně má. Chytl jsem ho ráno jak ležel na kytce bříškem nahoru a když jsem se ho dotknul tak normálně plave a dýchá. Nevíte někdo co to může být? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 21:09 Žena Mon [38] – ohnutý ocásek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, zjistila jsem, že jeden můj pancéřníček drobný má trochu dolů ohnutý konec ocásku a neroztahuje vrchní polovinu ocasní ploutve. Ploutev se nezdá poškozená. Nevím od kdy. Nemusela jsem si toho dříve všimnout. Jinak plave a žere jako ostatní. Velikostně je taky srovnatelný s ostatními. Nevím, jestli je to nějaká nemoc nebo spíš vývojová vada.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2019 20:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Snukr
- udělejte koupel u postiženého jedince v eSHa 2000,dávka 1 dne na tři hodiny, pokud skutečně jsou příznaky pouze u tohoto jedince,
- krmivo rozšířit o další prémiová krmiva, Hikari a JBL
- nevypadá to na BRP, spíše na nevhodné prostředí v přítomnosti štěrku, jak již jsem psal
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 20:38 Muž Snukr [0] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak bohužel už jeden Pancéřníček umřel a druhý má stejné příznaky.Našel jsem ho dnes po příchodu z práce.Přikladám nějaké foto toho uhynulého i toho živého.Zbylé tři vypadají v pořádku,jsou navíc mnohem větší než jsou ti dva.Asi teda nějaká nemoc?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2019 12:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Snukr
- vousky, to může to být důsledek toho bílého štěrku
- zatmavnuti vždy signalizuje nemoc, problém alimentárni, nebo stres
- foto těch ploutví, ale již objednejte (kupte, pokud nevlastnite) eSHa exit a eSHa 2000, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 11:50 Muž Snukr [0] – Pancéřníček Leopardí - nemoc
Zdravím všechny, potřeboval bych prosím poradit.Mám 5 kousků Pancéřníčků Leopardích, z toho jeden je jakoby tmavší, zašedlý,má jakoby okousané ploutve a vůbec nemá "vousky".Molha by to být nějaká nemoc?Chová se jako ostatní.Pokusím se vyfotit...děkuji za typy.P.S.zbytek osazenstva je OK

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 19:55 Horacio – pancéřníček, co mu je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu co se děje s jedním ze čtyř pancéřníčků? Mám je několik měsíců a jeden chudák je oproti ostatním o dost tmavší a pomalu mu mizí ploutve. Má na sobě sotva zřetelný povlak.
Chová se stejně jako ostatní, akorád časteji vyplouvá k hladině pro vzduch.
Může to být bakterie?
Na první fotce je nemocný a na druhé zdravý.
Akvárium mám rok a všem obyvatelům se daří jinak dobře.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 20:18 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Anthrax
Už mám určitou teorii, ale musím si to pořádně promyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 17:51 R Muž Anthrax [4786] Re: zelenakapusta
Koukám, že jsi vložila pancéřníčky celkem brzo. Toto může být následek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 15:47 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Pancéřníček skvrnitý
Ahoj všem,

už třetí pancéřníček mi onemocněl něčím, co se podobá poruše plynového měchýře. Vůbec tomu nerozumím.
Rybka nedokáže být u dna, kde by být měla, pořád ji to táhne k hladině. Parametry vody, alespoň co dokážu posoudit, jsou v pořádku. Krmení je běžné a ostatní obsádka v pořádku, problémy mají pouze pancéřníčci.

Netušíte někdo, co by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2019 18:21 podengo – nafouklé bříško u pancéřníčků
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám doma nejméně 12 let staré pancéřníčky. V akváriu jsou jen oni. Krmíme většinou různými mraženými červíky, tak jednou týdně a o dovolené mají sušený prefabrikát. Během minulého týdne se jim začala zvětšovat zádní část bříška a ta část vypadá jakoby překrveně. U samiček je to prakticky neznatelné, ale u štíhlejšího samečka velmi výrazné. Chovají se zcela normálně. Ještě mě napadlo, že se před těmi dvanáci lety přestali rozmnožovat (po přestěhování...jiná voda?).
Neví někdo co ty moje stařečky postihlo? Eventuelně jak jim pomoci. Napadlo mě, jestli nemohly chytnou nějákého střevního parazita z mraženého krmení.
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2019 16:38 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ErikaM
Ten substrát sice není ideální, ale rozhodně není hlavní příčinou té baktérky, která ti rozežrala pancíky zaživa. Hlavní důvod je bordel na dně, nesežrané žrádlo nejspíše, možná jiné chcíplé ryby atd. Na takovém "bordelu" se utvoří bakterie, které jsou schopny rychle odpad rozložit. Problém ale je, když se takové bakterie uchytí na živých rybách a pancéřníčci k tomu maji nejblíže. Sežere jim fousky, eventuelně i tlamku.

V tomhle je ten substrát zrádný, že to mezi něj jednoduše může zapadnout.
Je třeba nepřekrmovat, odkalovat a hlavně, čumět do akvárka a hledat problémy, ať se dají odstranit včas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 16:03 ErikaM Re: kawa
No nejsem akvarista, pouze se o to akvárium starám. Ostatní ryby vypadají normálně, jen mě zajímalo, zda je možné, aby si pancéřníčci mechanicky odřeli vousky a posléze tlamičky o substrát. Substrát je myslím Unisoil nebo něco tomu hodně podobného texturou. Nebo o vousy mohli přijít nějakou nemocí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.10.2019 18:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: ErikaM
- dejte postižené ryby do nádrže bez dna, aplikujte 5 denní léčbu eSHa 2000, nebo koupel v slabém roztoku hypermanganu po dobu 20 min. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 16:23 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: _ucx_
Chlapi nevím jestli má slečna tolik zkušeností aby poskytla ty vsechnyz informace. Ale pravda je,že není z čeho vycházet. Akvaristika chce hlavně trpělivost, protože to vážně není koníček pro netrpělivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 16:03 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: ErikaM
Založ si prezentaci. Nikde nepíšeš, jaká tam byla voda, jakou měla teplotu, pH, kolik NO2, NO3, jak rychle byla nádrž osídlena po zřízení atd. atd. Substrát z popisu taky není úplně zřejmý. Na tvojí otázku tedy zatím nelze odpovědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 15:58 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: ErikaM
Zkus nějakou fotku .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 15:47 ErikaM – Pancéřníček panda - odřená tlama bez vousů
Dobrý den, pořídila jsem do akvária 5 pancéřníčků panda, vypadali v pořádku, ale asi tak po měsíci začal jeden umírat. Když umřel i druhý, všimla jsem si že na ostatních není něco v pořádku - neměli vousky, měli odřené tlamičky s takovým červenám flekem. Teď už mi zbyl jen jeden a je vidět, že brzy umře... má hlavičku zepředu totálně odřenou a sotva dýchá. Setkal jste se s tím někdo? mám substrát - takové menší hnědé kuličky, napadlo mě že si to odřeli tím jak hledají potravu na dně, ale jeden známý má dost podobný substrát a pancéřníčci mu prospívají. Už si další raději pořizovat nebudu, ale je mi líto že takhle umřeli a zajímalo by mě proč? Přijde mi trochu divné, že by přišli o vousy a v podstatě i o tlamičku kvůli substrátu na dně.. Poradí mi někdo? Děkuji :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2019 08:28 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Tři dny zpět jsem si všiml, že 2 z mých 8 Pygmejáků se zdržují delší dobu na hladině a dlouze se nadechují. Dnes ráno jeden mrtvý. Přemítám, co se v posledních dnech odehrálo, abych byl schopen určit příčinu. Jediné, co přichází v úvahu, je použití tekutého CO2 na ruduchu v pátek před výměnou vody. To jsem ale nedělal poprvé, dávka byla "v normě" - 2 ml, aplikace stříkačkou přímo na řasu, pak výměna vody. V neděli příkrm zeleninou, tam problém nevidím, v pondělí zjištěno delší nadechování na hladině a z toho důvodu vyčištění filtru, aby rampa víc čeřila hladinu... NO3 dlouhodobě cca 30mg/l, NO2 neměřitelné. Zbytek ryb i krevety bez problému.
Video: youtu.be/…
Nesetkal se někdo s něčím podobným? Já prostě nevím :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2019 22:39 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Apollo
Máš docela dost dusičnanů, dusitanů ostatně taky. S tím by to chtělo něco dělat. Jinak hyperaktivita pancíků je celkem normální věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2019 22:18 Žena tramtra [3202] Re: Apollo
Pancéřníčci jsou hraví a jestli jsou to dospělé ryby, změna prostředí je mohla vyprovokovat i do tření a to je jich pak všude plno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2019 19:09 Muž Laurent [412] Re: Apollo
Mojí pancéřníčci jsou nejaktivnější rybičky v akváriu. Myslím, že na tom nic neobvyklého není, v nové nádrži vždy objevují :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2019 11:54 Muž Apollo [3] – Dotaz
Ahoj, včera jsem si do svého akvária založeného na konci července pořídil první rybičky. 6X panceřníček zelený. Rybky jsou strašně hyperaktivní - tak nevim jestli je to normální:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2019 16:37 Muž RAP [1555] Re: Dinecek
Správné rozhodnutí, nech to usadit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.09.2019 11:33 Žena Dinecek [205] Re: drvi
No, teďka tam přidávat nebudu - každá mrtvá rybka mě strašně mrzí a beru to docela tragicky sad . Uvidíme, co bude dále. Otíci plavou a žerou v pohodě, mřenky taky žerou, ta chromá je sice pořád hrozně hubená, ale ona už taková byla, když jsem ji dostala. Ale žere... A vydržím pár měsíců - budu se řídit doporučeními při výměně vody a až na to budu zase duševně připravená :-) , tak nějakou rybku koupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 10:35 Žena drvi [2894] Re: Skoro důchodce
Skoro důchodce napsal:
Mi takto umřeli vsichni 3 ancintrusci všichni byli vyhladovělí.

Resp. nerozkrmení, to bývá jeden z největších problémů u importů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2019 10:05 Muž Skoro důchodce [21] Re: Dinecek
Pancérníček je poměrně odolná rybka, mi při otravě mědi umírali jako poslední. Zkusil bych znovu koupit 4 kousky, 2dat do akva a 2 do jiné nádoby, co z toho vzejde, možná Ti je někdo daruje.
Mi takto umřeli vsichni 3 ancintrusci všichni byli vyhladovělí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 22:08 Žena Dinecek [205] Re: RAP
S těmi výkaly nevím. Je teda pravda, že tak šílený konec neměly ani vrčivky. Kdybych se nestyděla, zavolala bych prodejci, zda on nemá stejnou zkušenost - zrovna je vybaloval.

A není to jen jeden pancík, už jich tam není ani deset - jako tragédie jak... :-( sad

Do Vánoc tam nic nedám. Budu měnit vodu jen za vodu pitnou a odstátou. Tento druh pancéřníčka už nepořídím. Nevím, jakou rybku tam pak dát - nějakou odolnou, ale to už je off topic a už tu nechci zabírat prostor. Všem strašně moc děkuju. Jste moc hodní. :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2019 20:49 Muž RAP [1555] Re: Dinecek
Půl dne ne. Já převáděl importy na svoji vodu asi hodinu. ;-)
Jinak u tebe mohlo jít o "načatou" várku ryb. Bůh ví, jak dlouho byly v tom sáčku. Byly v něm výkaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2019 19:58 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: DavFM
Přečti si celou tu Dineckinu anabázi. Tam to fakt chcípá víc, než by mělo a je tam někde nějaká ne úplně zjevná chyba.

Jinak do značné míry souhlasím, že je to ryba od ryby. V červenci jsem přivezl a vypustil šest terčovců Dva nejmenší z nich užírali sterbákům žrádlo ještě ten den odpoledne, další začali žrát postupně během týdne, jeden vzdoroval přes měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2019 18:27 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Dinecek
:) to se ani nemusíš ptát jaká je na burze voda. Já si tam nosím vodu svoji, ale taky ne všechnu, cca 25% si musím dopustit tamní vodou. Ale je to bezproblémů i pro ramky. Většina prodejců si donese ryby v pytlících a hodí je do čerstvě napuštěné vody z vodovodu, takže asi není co měřit, voda v sáčku může být dost jiná než voda, kde doteď byly.

Mmch, ale je to jen můj bezcitný názor, moc to řešíte. Pancéřníčci po přenesení do nového akva většinou první den, dva vyvádějí, lítají po skle atd. a pak už jsou v pohodě. Možná že to jeden nedal, kdoví co měl v poslední době za sebou, ale asi bych to ničím neléčil. Když přežijou, bude to fajn, když ne, nedá se nic dělat. Taktéž s tím pH. Já to nikdy moc neřešil a to mám i dost choulostivé druhy ryb. Teď jsem si přivezl jedny vzácnější cichlidky, ve 2 v noci jsem je hodil do akvária a v 6 ráno už jsem je viděl lovit neonky. Ani nevím jaké pH měly původně a ani nevím, kolik je v tom akvárku u mě.

Prostě se to tak někdy stává, že to nové rybky nedají a nebo jenom s obtížema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2019 18:15 R Muž afc1886 [14695] Re: Dinecek
Já dám sáček do akvária, aby se vyrovnali teploty a po troškách přidávám vodu z akvária do sáčku. Potom vodu se sáčku i s rybkama opatrně přeliji přes síťku, abych dal do akvária jen ryby už bez vody ze sáčku.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 18:08 Žena Dinecek [205] Re: RAP
Takže to mám udělat tak, že je budu přivykat např. třeba půlden? To není problém zařídit - vzduchovací motorek mám. Takže bych je přelila do kyblíku, dala vzduchování a třeba co půl hodiny přilila vodu z akvária - 250 ml? Tak by to bylo správně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 18:05 Žena Dinecek [205] Re: _ucx_
OK, tak já si zajdu na příští burzu v Ostravě a udělám to tak. Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2019 17:05 Muž RAP [1555] Re: Dinecek
Pokud provedeš správně navyknutí, tak to takový skok není.
Navíc i v sáčku, pokud převoz trvá delší dobu, pH klesá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2019 16:14 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dinecek
Víš co? Zajdi si někam na burzu a tam požádej nějakého chovatele, jestli si můžeš změřit pH vody, ve které tam ty pancíky prodává (akvaristiku bych neriskoval, tam je můžou mít v čemkoli).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 15:53 Žena Dinecek [205] Re: _ucx_
Aktuálně mi ukazuje papírkový test 6.4 a kapkový 6.5. Asi je to velký skok, když tady kluci psali, že běžně je PH 7.0 a více. Mně to dělá ten výživný substrát :-( . Děkuju moc za všechny odpovědi, všech si velmi vážím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 15:33 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dinecek
Podle Shamana bys asi měla změřit pH vody v sáčku s nově přinesenými rybami, pH vody v nádrži a pokud bude rozdíl větší, než 0.5, tak pomalu, postupně ředit. Můj názor je, že to je už poněkud extrémní přístup. Ale budiž, můžeš to zkusit.

Testů pH je (a co pamatuji, tak vždycky, i v 80. letech, bylo) dost a pokud to není ten "pH alert" na sklo, tak jsou narozdíl od testů jiných látek relativně spolehlivé snad všechny, i ty 'lakmusové' proužky, co měří deset různých věcí a jsou jinak celkem opovrhované, ukazují pH víceméně správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 15:12 Žena Dinecek [205] Re: Shaman
Začínám tomu věřit - u všech těch pancéřníčků jsou příznaky stejné - najednou začnou strašně rychle plavat - nekoordinovaně a do druhého dne jsou mrtví sad . Je to strašné pozorovat. A mřenky a otíci jsou v pohodě. I ta jedna se spravila a žere. Prosím, jaký test PH používáš? Mám od Rataje Akvin. Jestli je to z PH, tak ať vím přesně, jaké PH mám.

A jak se tomu do příště vyhnout? Zařídit třeba malé akvárium, kde budu rybky pomalinku adaptovat?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=151