Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 11:53 Žena Turbínka [2558] Re: aquarista
V tom malém, no asi sám víš že není dobré mít hejnovou rybu v jednom kusu zvlášť v tak malém objemu hmm Mečovkám by sůl vadit neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 11:10 Muž buchcikbel [0]
Dobře, děkuji, pokusím se něco udělat. :-) (ale není v tom větším, ale menším akvu, teď jsem si všiml, že jsem ho tam neměl dopsaného. Vím, že to je malé, chci všechny ryby přesadit do mnohem většího, kde se to ale trošku zaseklo a ještě se řeší, kde bude stát. Jde o to, že tam je 5 malých mečovek, sůl jim nebude vadit?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 11:07 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: aquarista
To nevypadá dobře, má ho dost nafouklý. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 11:07 Žena Turbínka [2558] Re: aquarista
Na té fotce vzhledem ke kvalitě vidět opravdu nic není. Jestli si pozoroval bílý chomáček, což s velkou pravděpodobností indikuje formu zaplísnění pokračovala bych ve vodoléčbě se zasolením. Rybu sleduj, zda to mizí či se zvětšuje, pokud se stav bude v příštích dnech zhoršovat sáhla bych pro protiplísňových léčivech nebo solných koupelích.
To dno v prezentaci sice není ostré, ale je poměrně hrubé, není zrovna nejvhodnější pro pancíky. Ohledně zranění těžko většit, jedinou na tohle dost šílenou rybu tam máš čichavcovou.
Edit: Teď vidím i ty další fotky, no dělej co umíš, k druhému břehu má podle mě slušně nakročeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 11:02 Muž buchcikbel [0]
Fotka k příspěvku no, nic moc...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 11:00 Muž buchcikbel [0]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 10:59 Muž buchcikbel [0]
Fotka k příspěvku Vodu jsem již vyměnil, krmit teď nebudu,tlamička vypadá normálně, vousky má všechny. Jak jsem tak teď na něho koukal, byl v dobré poloze, vypadá to, že má opravdu něco jen s jedním bokem,zdálo se mi, jestli tam neńí malé chmýří(plíseň?). Přemýšlel jsem nad zraněním, ale nevým, kde by k takovému úrazu přišel. Z fotek toho ale asi moc neuvidíte.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 10:47 Žena Turbínka [2558] Re: aquarista
Fotka by nebyla? Odstávají šupiny? Má vousky? Jak vypadá tlamka? Ten popis však nevypadá nadějně, mám pocit, že směřuje k druhému břehu. S překrmením mohlo dojít k pomnožení bakterií a tím načnutí ryb dna, které to mají nejblíže. Nekrmit několik dní, vyměnit 1/2 vody, pokračovat s vodoléčbou další dny po 1/3 a sledovat stav ryby, možno lehce zasolit. Nevím jak dlouho si byl pryč, ale zdravé ryby v zaběhlém akváriu týdenní i čtrnáctidenní dovolené vydrží s přehledem - možná poučení pro příště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 10:38 Muž buchcikbel [0]
Zdravím, můj pancéřníček má jaksi řekl bych nafouknuté bříško a polehává u dna. Na jednom boku je to bříško trošku červené. Rychle dýchá. Může to mít něco společného s překrmováním? (nebyl jsem doma a náhradní pečovatel krmil trošku víc, na dně ještě zůstávalo). Co by to mohlo být, nevíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 20:30 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Jája
Přesně podle návodu, který v něm je. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 20:29 Jája
A ještě se zeptám ten přípravek jak ho mám když tak dávkovat do 53 litrového akvária ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 20:27 Jája
Aktivní je žere dobře, i celkem často prohání ty ostatní. Tak já to zkusím snad mu to pomůže :). vodu už mám vyměněnou tak uvidíme. Moc děkuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 20:24 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Jája
Tak to už je hodně dlouho, to by možná bylo nejlepší ho utratit. Ale jestli je aktivní a žere, tak zkus to, co jsem ti napsal. Hlavně ty výměny vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 20:19 Jája Re: MarekP
Skoro měsíc nevím přesně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 20:14 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Jája
Jak dlouho to má?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 20:01 Jája
Fotka k příspěvku Tady je fotka. Už to má docela dlouho, ještě před tím než se mu to tam udělalo tak měl celou tu půlku těla nafouklou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 19:37 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Jája
Je to plíseň určitě. Je potřeba zlepšit podmínky v akváriu, udělat údržbu, hlavně měnit častěji část vody. Po dobu týdne můžeš měnit 1/3 vody každý den. Přidej dneska po výměně vody sůl - rozpusť sůl (polévková lžíce na 50 litrů vody) v troše vody a nalij to do akvária. Pokud po týdnu neuvidíš zlepšení nebo se to do té doby začne zhoršovat, začni dávkovat Eshu 2000. Chtělo by to fotku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 19:28 Jája – okousané tělo
Dobrý den, chtěla by jsem se zeptat. Před nedávnem mi Parmičky okousaly Pancéřníčka, měl vykousený bok a kus žábry, přežil to ale ted na tom místě má takový bílí povlak vypadá to jako plíseň i byl nějakou dobu nafouklí. Nevíte co by to mohlo být nebo jak to léčit ? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 16:54 Muž tomibender [0] Re: MarekP
Ano, měnil, tak 1/3, byla chladnější, to určitě, v tich horkách se mi teplota šplhala klidně k 28°C. Ta odstátá mohla mít tak 22°C. Tak to je jasný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2014 16:35 Muž MarekP [812] - MalawiRe: tomibender
Takže to bylo tření, o žádnou nemoc se nejedná. ;-) Neměnil jsi předtím třeba vodu v akváriu? U Pand vyvolává tření právě výměna části vody za chladnější, simuluje to období dešťů, během kterého se Pandy v přírodě vytírají. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 16:29 Muž tomibender [0] Re: MarekP
Ahoj, no je fakt že jeden panceřníček na ní furt dorážel, ale ona spíš byla taková apatická, jinak když jsem zhasnul jen na noční světlo, tak spolu jakoby "tancovali". Mám tam teď rostlin tolik, že ty jikry můžou být kdekoliv, ani to nezkoumám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 12:54 Muž MarekP [812] - MalawiRe: tomibender
Řekl bych, že na fotce je samička plná jiker. A po vytření "splaskla". ;-) Nezaznamenal jsi nějaké nestandardní chování, než splaskla? Například, že dvě pandy plavaly pořád spolu? Jikry nikde nemáš? Lepí je často zespodu na listy rostlin, takže sis toho ani nemusel všimnout. Každopádně ostatní ryby v akváriu si na nich klidně mohly pochutnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 12:26 Muž tomibender [0] Re: Kubasix
Už je to ok, splasknul :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 00:06 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: tomibender
Toho bych se nebál, jen ho sleduj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 18:22 Muž tomibender [0] – Nafouklé bříško
Fotka k příspěvku Ahoj, jeden z mých pancéřníčků má takto nafouklé bříško, je to nějaká nemoc, případně co s tím? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 17:32 R Muž romant [27987] Re: vlacek
Tak jsem si to myslel, tedy že to eSHou jde, ale před nedávnem jsem "zachraňoval" obdobný problém a teprve až když jsem po několika úhynech bezvousých pancéřníčků(pandy) se zarudlou tlamičkou, nasadil onen direct(v separé), zastavilo se to, takže proto jsem si dovolil to takto podle tazatelova popisu posoudit. Ovšem jak známo, oroginalita nádrží je nevyzpytatelná a pravdu míti nemusím. Já osobně, bych nikoho ničím neléčil a je-li ryby na tom špatně, neduživá, bez vousů, nežere, tak bych jí poslal na druhej břeh a sledoval ostatní osádku, zda-li to byl ojedinělý případ, nebo to bude pokračovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 09:41 Muž vlacek [402] Re: Davee88
To dno - bílá je opravdu bílá :-) Asi tam minimálně ten bílý písek nebude dlouho, že? Patrně se poranil a v ne uplně vyvážené vodě chytil plíseň. Já bych ho zkusil také zachránit eSHou 2000. Baktopur direkt pokud vím je poměrně speciální léčivo a ta ryba nemá příznaky vodnatelnosti. Možná jako nouzouvka, ale zkusil bych raději to co radí Kubasix a častější výměny vody. Trochu se mi zdá, že ryba je pohublá, možná jí to brání v přijímání potravy. Jde-li o velké akvárko, tak možná bude lepší léčit ho zvlášť v menším, pokud jsou ovšem ostatní ryby ok! Ale začít co nejdříve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2014 04:57 R Muž romant [27987] Re: Davee88
Jak už nejsou vousky, měl bych podezžení na těžší kalibr a tím je nějaká bakteriální nezdoba. Jednu rybu bych neřešil a zaměřil se na ty podmínky, jak zde zaznělo. Když řešit, tak v separé a použít třeba bactopur direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 22:47 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Davee88
Podle mě se musel buď někde poranit a kvůli zhoršeným podmínkám se objevila ta plíseň. Chce to zlepšit ty podmínky v nádrži, a jestli tam nejsou třeba ostré kameny.
Ohledně léčby, tak bych zasolil polévkovou lžíci na 50l. Udělat roztok z té soli. A najel bych na častější výměnu vody asi tak obden. A pokud se to nezlepší tak bych použil eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 22:33 Davee88 Re: Kubasix
Můžete mi prosím poradit čím to léčit? Právě jsem s rybičkami začal, tak nemám žádné tušení...?? Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2014 22:26 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Davee88
Je to plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 22:23 Davee88 Re: Davee88
Fotka k příspěvku A ještě jedna fotka..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 22:22 Davee88 – Pancéřníček - co je to za nemoc?
Fotka k příspěvku Zdravím Vás. Včera jsem objevil u svého pancéřníčka nějakou nemoc. Odpadly mu vousy a přes pusu mu vyrostlo cosi bílého, jako by mu zarostla celá pusa... Může mi někdo prosím říct, co by to mohlo být?? Přikládám foto. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 20:48 Muž VerčaJirka [0] Re: romant
Tak děkuji za ochotu a hlavně rady :) ;) Už nebudu otravovat :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 20:28 R Muž romant [27987] Re: VerčaJirka
Jistě, psal jsem o tom již včera. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 20:16 Muž VerčaJirka [0] Re: romant
Máme tam teď 3 kusy, tak když se dosadí ještě 3, tak by to mohlo být ready ne ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 17:21 R Muž romant [27987] Re: VerčaJirka
Fajn, ale to nic nemění na tom, že tu partu by si to zasloužilo posílit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 17:19 Muž VerčaJirka [0]
Voda se pravidelně mění, dělal se i test a vyšel vcelku vpořádku. Dal se pryč krunýřovec a pancíčcí začali vylejzat a zase normálně fungovat a žrát. Už jsou zase v normálu. Díky za rady ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 22:22 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
A rovnako sa správajú aj ako bolo uvedené, zlým stavom vody v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 17:23 R Muž romant [27987] Re: VerčaJirka
Plachost panc. může být způsobena jejich malým počtem. Dvojnásobek by seděl více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 15:43 Muž VerčaJirka [0] Re: amrtin
Děkuji za rady, zkusim to nějak pozjistit o co šlo, jen mi přijde divný že celou dobu nic, a najednou z ničeho nic, bez nějakých předešlích komplikací a tak podobně začal přepadávat na stranu a měl rudé břicho. Posléze rychle uhynul :( A ten krunýřovec už je pryč, tak snad to bude lepší. Pořád jsou ale ty pancéřníčci takový plachý :/ tak uvidíme. Díky moc za ochotu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 13:53 amrtin Re: VerčaJirka
Já si nemyslim,že by to bylo od ancíka,sice neurčim diagnózu,ale tohle bude spíš nějaká nemoc(může se jednat o cokoli-vodnatelnost,infekce...) a tohle jsou už jen důsledky.Ale toho ancíka bych stejně z padesáti litrů dal pryč a raději rozšířil hejno pancéřníčků(po vyšetření toho úmrtí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 09:58 R Muž romant [27987] Re: VerčaJirka
Nevím, nejsem věštec, moje úvaha se ubírá směrem k nicotnějším podmínkám vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 09:39 Muž VerčaJirka [0] Re: romant
Mě zajímá jestli je to napadením, nebo nemoc. Jestli dam ancáka pryč nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 09:22 R Muž romant [27987] Re: VerčaJirka
Vyměň polovinu vody a sleduj reakci ryb. Máš akvo na ancáka dost na hraně, tedy spíš za hranou, dno je docela hrubozrnný a bude se špatně udržovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 09:00 Muž VerčaJirka [0]
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 08:59 Muž VerčaJirka [0]
Fotka k příspěvku Dobrý den, měl bych dotaz. Dnes sem ráno našel na hladině břichem nahoru jednoho z mých pancéřníčků.Zbylé 3 kusy pancéřníčků se schovávají všude možně kde to jde. Do kokosu, do hradu a tak dále. Myslím si že to je příčinou agresivního ancistruse, který poslední dobou začal napadat rybky, nejvíce pancíky, kteří lezli blízko něj :-O Přitom ještě včera kolem 1 hodiny odpolední všichni pancíčci vesele brouzdali akvárkem :( Je to možné že ho zlikvidoval on ? Nebo je to nějaká nemoc ? Prosím o radu. Díky Btw. ještě sem si vzpoměl, že ten pancéřníček k večeru nějak přepadával na jednu stranu a byl jakoby malátný a zmatený.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 20:00 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Dobře, díky za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 19:54 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Ty nový nech nějakej den v karanténě a sůl v rozumném množství(pol. lžíci na 50l vody) nebude škodit nikomu, ani ancákům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 19:32 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Nj, co se dá dělat. Myslíš, že už můžu pustit nový ryby do akva? Vyměnil jsem ještě trochu vody. Mám i zasolit? I když zase sůl nemají rádi Ancistrusi a doma najdu jen s jódem.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=651