Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 11:53 Muž hardy [45] – a
Fotka k příspěvku Cau vsem dnes jsem pozoroval akvarko a vsiml jsem si pancernicka ze ma neco s okem nevite co to muze byt?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 07:50 Muž fido16 [631]
Cauky dneska jsem zjistil ze muj pancik obrneny nebo jak to je. Ma na cele nejakou bilou ranku pripada mi to jakoby se nekde odrel. Jinak zere plave kope ve dne. Nevim co by to mohlo byt nevite jakto prelecit premyslim ze ho dam do karanteny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 17:07 Žena FelidaeS [61] – Re: vlacek
I když jsou ti dva hodně velcí proti skupině 5ti Sterbáků, tak jsou většinou s nimi ve skupině. Takže jsem měla dojem, že jim to tak docela vyhovuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 13:30 R Muž romant [27987] – Re: vlacek
Ano, většinou se uvádí číslo 6 a je za tím dovětek "a více". Tak já se přimlouvám za to "více". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 13:19 Muž vlacek [402] – Re: romant
Ja vetsinou ctu o "magickem" cisle 6 kusu. To by melo stacit a moje zkusenost i s peti je dobra. Dva jsou skutecne malo (pokud se nehejnuji se sterbaky). To kratkodobe omezeni krmeni bych take doporucoval a navic co nejmene zasahu do akvarka kvuli stresu, vodu samozrejme menit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 12:36 R Muž romant [27987] – Re: FelidaeS
Jeden kámoš toho moc nevyřeší, to chce hejno alespoň těch 8 kusů a na to to akvárko není. Teď bych to už nechal tak, jak to je a další kousky bych pořídil až do toho většího akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 12:28 Žena FelidaeS [61] – Re: romant
Tak budeme mít v nejbližší době jednou tak velké akva, tak snad to bude pro rybičky lepší. Pořizujeme si ho, že neonek je do stávajícího víc než dost, takže jsem tedy již do většího žádné další rybičky dokupvat nechtěli, že máme přerybněno. Ale jestli se dá holka dohromady, tak přidáme kámoše :-) .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 12:06 R Muž romant [27987] – Re: FelidaeS
On ten problém bude ještě někde jinde, řekl bych. Je potřeba se podívat do atlasu ryb na nároky těch pancéřníčků a bude z toho zřejmý, že jsou to hejnový rybky. To akvárko je dost malý na to aby tam byly dvě hejna pancéřníčků alespoň o 8 kusech aby se cítily v pohodě. Takhle to vypadá, že tomu tzv. bez nálady chybí kámoši. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 11:58 Žena FelidaeS [61] – Re: FelidaeS
A kreveky máme taky všechny v pořádku, takže ty by asi reagovaly na něco špatného jako první....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 11:55 Žena FelidaeS [61] – Re: romant
Děkuji za odpověď, budu pokračovat ve výměně vody. Ty zázračný vodičky jsme tam opravdu dali velmi neradi, jen že to vypadalo jako nutnost, řekla bych, že jsme tam dali spíš méně než bylo psáno....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 11:51 R Muž romant [27987] – Re: FelidaeS
Každý den vyměnit 20-30% vody v akva, po dobu týdne, ať se to akvárko "vyčistí" od té použité chemie a používat ty zázračný vodičky co nejméně. Moc bych nekrmil, klidně 2-3 dny vůbec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 11:26 Žena FelidaeS [61] – Re: hf
Vodu jsme vyměnili, tedy část. Mělo by to stačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 11:24 Muž hf [54] – Re: FelidaeS
Tak vyměnte vodu v akva a přestaňte tam lít pořád nějaké srágory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 11:21 Žena FelidaeS [61] – Re: beowulfx
On není čerstvě koupený, již ho máme dva měsíce. Do teď byl naprosto v pořádku, žravý až moc, ale po zásahu chemie a té teploty mu to asi neudělo dobře, chudáčkovi. :-O Mám k němu citový vztah, je to macatice :-) , snad to zvládne...nevím, čím ještě pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 11:15 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: FelidaeS
No jo no Hornbach, tam je to s těmu nemocemi horší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 11:03 Žena FelidaeS [61] – Pancéřník neaktivní
Tak mám problém s jedním pancéřníčkem (máme dva klínoskvrnné a pět Sterbův) a samička klínoskvrného z Horbachu mi již dva dny polehává na dně a nežere. Sem tam se jde nadechnout na hladinu, barvu má normální a ani nic zvláštního nepozoruji. Asi je to následek, kdy jsme kvůli neonce(kdy jsme mysleli, že má krupičku) dali preventin a zvýšili teplotu. Den předtím jsme dali řasobijec. Protože se krupička nepotvrdila, tak jsme teplotu zpět snížili, vyměnili část vody, ale pancéřníčkovi to nepomohlo. Stále je bez nálady....co s tím? Jak dlouho trvá než se dá dohromady? Ostatní rybky jsou v poho(neonky, krunýřovci, sameček klínoskvrného a Sterbáci)Akvárko 54l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:53 Žena FelidaeS [61] – Re: vlacek
Ajaj. Já to brala jako hotovou věc a další příspěvky ostatních jsem pak nečetla. stydim A copak tedy že nám to plave v akvárku? ;-) Český název by nebyl? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 15:59 Muž vlacek [402] – Re: FelidaeS
Odpovedi na vas dotaz bylo vice, vcetne linku na jine tema zdejsiho fora ;-) Tykalo se to panciku z hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 14:05 Žena FelidaeS [61] – Re: vlacek
Fotka k příspěvku Koupila jsem je v Hornbachu a jelikož jsem nevěděla, jaký je to druh a zde jsem ho ve fotkách nemohla najít a identifikovat, hodila jsem sem fotku a bylo mi zde od někoho napsáno, že je klínoskvrnný. Tak jsem tomu bezmezně věřila. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 13:54 Muž vlacek [402] – Re: FelidaeS
Jeste otazka - jste si jista, ze mate pancernicky klinoskvrnne? Nejsou zrvna bezni a prvni obrazek zde v atlase nepatri c.melanistius
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 13:39 Muž vlacek [402] – Re: FelidaeS
Pokud na nem nepozorujes vylozene nejake anomalie jako nadory, plisen, cevene fleky, tak ho tam nech. Das-li ho samostatne, skoro urcite zemre. Ja mam sest c.duplicareus a jeden z nich je hodne svetly, jako by byl stale stresovany, ale jinak je v pohode. Nechal bych ho tam a neresil. Nekdy trva dlouho, nez se z prepravniho stresu aklimatizuji (i mesic a vic). S ppmd zkusenost nemam. Men trochu casteji vodu. Jinak by bylo samozrejme lepsi mit 6ks sterbaku nez ctyri a dva jine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 13:35 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: FelidaeS
nechala bych ho zatím tam, měnila bych častěji vodu a na nějakou dobu přestala hnojit, nebo o dost snížila dávku.
Ale nevím jestli to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 13:27 Žena FelidaeS [61] – Re: katterinecka
mám toho pancéřníčka raději vyndat z akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 13:26 Žena FelidaeS [61] – Re: katterinecka
asi tak měsíc... ostatní ryby jsou zcela v pořádku, plavou, žerou, vše v pohodě... ale je to tak 4 dny, co jsem začala přidávat do vody 1,5 ml PMDD... je pravda, že při koupi byl už trochu světlejší... ale stále žije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 12:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: FelidaeS
jak dlouho bylo akvárko založené než sipřidala ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 11:03 Žena FelidaeS [61]
Ahojky, mám problém... moůže mi někdo pomoci? Mám založené akvárko 54 l, dala jsem do nich 4 ks pancéřníčků Sterbuv a 2 ks pancéřníčků klínoskvrných, 2 ks ancistrusů, nějaké krevetky, je osázeno rostlinami, vše žije v pořádku, jen jeden Sterbák je 2 dny najednou světlejší a neaktivní... dýchá pomalu, když mu pomohu, tak si trochu zaplave... co s tím? děkuji za jakoukoli odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 23:20 Muž vlacek [402] – Re: Danča
Pokud koresponduje aplikace pripravku se zacatkem problemu, tak to skutecne vypada na problem diky tem pripravkum. Pancernicci jsou docela nachylni na ruzna leciva a chemii, osobne ale tyto pripravky neznam. O boji proti rasam jsou tu mnoha temata, staci procist (prilis mnoho zivin, i kdyz pisete, ze neprekrmujete, mnoho svetla, nevhodna filtrace, malo nebo nevhone rostliny, atd. atd.) Treba uz castejsi vymena vody pomaha, aby rasy nerostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 19:01 Danča – úhyn pancéřníčků
Ahoj, potřebovala bych pomoct. Mám akvárko něco málo přes rok. Celou dobu jsem v něm měla 5 pancéřníčků (skvrnití). Dařilo se jim myslím, že dobře. Přes vánoce jsme ale týden nebyli doma a když jsme přijeli, tři byli pryč. Nenašli jsme je. Takže jsme si koupili další dva (albínky) a dva pruhované. Je to dva týdny, co jsme je koupili. Ze začátku byli v pořádku. Před týdnem nám ale umřel jeden z albínků (ztratil se), před dvěma dny jeden skvrnitý (ten, co jsem je měla víc než rok) a dnes zemřel další albínek. A koukám, že ten pruhovaný taky už jen polehává u dna. Mám už teda jen tři. Prosím někoho o radu. je mi jich moc líto a nechci se jich vzdát, jsou to krásné rybičky. Ale kupovat furt další mi přijde jako hloupost. Nemoc se u nich projevuje tak, že začnou polehávat, málo plavou a do tří dnů jsou pryč. V akva mám ještě dva čichavce perleťové, ancistruse a 5 dánií dlouhoploutvých. Ten větší čichavec (mám ho též víc než rok) trochu honí toho druhého čichavce a dánia, ale na pancéřníčky jsem je nikdy útočit neviděla. Všechny ostatní rybky vypadají v pohodě. Akvárku měním jednou za 14 dní část vody, filtr mám výkonný, nepřekrmuji, živé rostlinky tam mám. Začla jsem ale teď bojovat proti zeleným řasám přípravky ToruMin a AlguMin od Tetra, dle návodu. Dávala jsem zatím jen jednou. Kyselost vody máme docela hodně 7,8 ale neboť jsem z Olomouce, tak bude asi i dost tvrdá. Ale Všechny ostatní rybky to zvládají a pancéřníčci do Vánoc také. Může to být tím přípravkem proti řasám? Mám ho již nedávat? Jak jinak bojovat proti řasám a jak mám zachránit pancéřníčky? Děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 14:30 Muž Michal1987 [21] – Re: Kuřátko
tak potom nič, ...len som tipoval, že to mohlo byť aj tým X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 11:35 Kuřátko – Re: Michal1987
rybky kupuju v Brně ve Sklorexu, je to asi nejlepší akvaristika co jsem našla, zatím jsem si nedonesla ani jednu nemocnou rybku, akvárka tam mají vždy čisté, rybky při dovozu tam dávají nejdřív do karantény (jednou když jsem si tam chtěla koupit neonky tak mě upozornovali že jsou čerstvě dovezené a že by mohli mít nějakou nemoc) narozdíl od Hornbachu je jim v akvárku "plavou" mrtvé rybičky je to asi velkej rozdíl, ale možná jsem je tím převozem nějak poškodila já
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 11:24 Kuřátko – Re: vlacek
Jsou velké tak 2cm bez ploutviček, vždy je nechám nějakou dobu plavat v sáčku v akvárku jednou tam potom přiliju vodu z akvárka, cesta dom od koupi mi trvá tak hodku, ploutvičky měli pěkné ale na vousky se mě nenapadlo podívat, když jsem je potom prohlížela když umřeli tak byly krásné bez zranění(až na jednu která byla úplně vyžraná), vždy mi umře jedna tak po cca měsíci nebo dvou měsících, hladem bych neřekla vždy krmím rybky tak aby trochu vloček spadlo aji na zem a tabletkama, ale ty patentky bych mohla ještě vyzkoušet, už jsem tím rybky krmila ale měla jsem potom v akvárku takové bílé živé červíky (při čištění jich vždy bylo najednou plný akvárko ne, tak jsem přestala)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 11:09 Žena Rebbie [71]
Bohužel mam s pandama ale i jinejma pancéřníčkama přesně stejnou zkušenost jako Kuřátko.. dycky mi odejdou všichni, né naráz, tak měsíc po sobě, už sem to tu kdysi řešila a došli sme k tomu, že to je Rebbiina pancéřníčkovská záhada...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2010 01:28 Muž Michal1987 [21]
... tiež je dobré ich pred kúpou v akvaristike nejaký ten piatok pozorovať (ak sa to samozrejme dá...). Raz, dvakrát som videl, ako po týždni odišla skoro celá várka Pandíkov... Takže ak boli do akvária čerstvo dovezení, tak si mohli doniesť niečo so sebou... ale to sú len moje špekulácie X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2010 23:35 Muž vlacek [402] – Re: Kuřátko
Jak jsou/byly pandy velke? Jak probihal transport do akvaria? Mely pekne ploutve i fousy? Me zemrely dve pandy ze sedmi, ale asi do dvou tydnu. Na vsech bylo po privezeni videt, ze jim transport neudelal dobre - potrhane ploutve a zakracene, az zadne fousky. Pet se jich plne zotavilo, ale dve sice zraly, ale neprospivaly az nakonec uhynuly. Nemuzou umirat hlady? Prospelo by jim take krmit obcas necim jinym nez tabletkami. Treba mrazenymi patentkami. Zive nitenky by byly pro ne lahudka, ale alespon ty patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 19:33 Kuřátko – Re: Terka
skaláry se mi třou hodně často, vždy na filtr a pandy jsou většinou jen u dna, takže jsem si nikdy nevšimla že by je nejak odháněli, já nevim když jsem je dneska pozorovala tak na ně nikdo neutočil, nikdo si jich nevšímá, jen se rvou o tabletky, ale je pravda že skaláry tam navozují bojovou atmosféru:-D asi na ně nemám vodné akvárko:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 18:52 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Terka
...A nemůžou být pandíci něčím stresovaní?...
Řekl bych, že mohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 17:25 Terka – Re: Sid
A nemůžou být pandíci něčím stresovaní (parmičky, skaláry ve tření atd.)? Měla jsem 8 panéřníčků zlatopásých, všichni čilí, žraví, zdraví. Mám je s párem pestřenců červených (mimo jiné),který se pravidelně tře. Od doby co jsme si pancíky přinesla se střeli třikrát a co tření to jeden uhynulý pancík bez jakýchkoli známek nemoci nebo vážnějšího zranění. U jednoh jsem si dokonce myslela že jen odpočívá a teprve, když jsme do něj š´touchla špachtlí jsme zjistila, že je po něm. S úhyny pancíku se krásně překrývá období zvýšené agresivity smičky pestřence, která při obraně hnízda šla primárně popancíkách. Přestože je nidky viditelně nezranila, určitě byli ve stresu. Ale je to jen moje domněnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 16:10 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Chalybda
Se svým předchozím příspěvkem jsem naprosto OT, ale nedalo mi to, abych nereagoval na zvyšování koncentrace čpavku...
Co se týče úhynu "pandíků" neporadím. :-O Ale co vím jistě, že podobné stesky jsou poměrně frekventované. (Snad si tohle vlákno přečte a vyjádří se někdo, kdo se těmito rybkami víc zabývá.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 11:50 Žena Chalybda [55] – Re: Sid
Děkuji za doplnění mé velmi laické odpovědiano(jen jsem vyrozuměla od Kuřátka, že vyměńuje vodu jednou za měsíc, ale není tomu tak). Pokud je však voda jakžtakž v pořádku, odcházejí pouze pandy a jiné rybky jsou v pohodě, ani podrobnější popis chemických procesů probíhajících v akvu situaci bohužel příliš neozřejmil... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 01:12 Kuřátko
vzhledem k tomu že mi umíraj jen pandy a všechny ostatní rybky jsou v pořádku bych otravu čímkoliv vyloučila, ale děkuji všem za rady, snad mi zůstanou aspon ty dvě :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 00:31 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Chalybda
...Ryby taky čůrají a ve vodě se zvyšuje koncentrace čpavku a různejch škodlivin a pak se tím pomalu ale jistě otrávěj ...
Mnohem víc amoniaku, (přes 90%), ryby dodají do vody přes žábra, než močí. Ale jeho koncentrace se v dobře zavedené nádrži udržuje na minimální úrovni díky nitrifikaci, kdy je tento oxidován nitritačními bakteriemi na NO2 a ty následně nitratačními na NO3.
(Ale je pravdou, že i vysoké koncentrace NO3 lze považovat za součást "různejch škodlivin". :-))
Pokud by skutečně docházelo ke zvyšování koncentrace amoniaku, bylo by to známkou, že nitrifikace nefunguje... :-O

K otravě amoniakem by samozřejmě mohlo dojít i vinou náhlého zvýšení objemu rozkládající se organické hmoty, (uhynulá rybka, hnijící rostliny, překrmení...), za současné "nepříznivé" hodnoty pH, ale to není situace, kterou jste měla nejspíš na mysli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 23:18 Kuřátko – Re: Chalybda
asi jsem to špatně napsala, čištěním jsem myslela odkalování dna, čištění kořenů, kamenů,atd.... Vodu měním tak jednou týdně, někdy dvakrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 23:12 Žena Chalybda [55] – Re: Kuřátko
Nezáleží na tom, že se ti voda zdá čistá! Ryby taky čůrají a ve vodě se zvyšuje koncentrace čpavku a různejch škodlivin a pak se tím pomalu ale jistě otrávěj :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 23:02 Kuřátko – Re: dodofix
akvárko mám vysoké 45cm, vidím se je nadechovat docela často, takže stím by neměl být problém, vzduchování mám taky silné, ale je pravda teda že nečistím moc často, tak jednou za měsíc, ale v akvárku nemám řasy, i po měsíci vypadá celkem čisté, rostlinkám se ted začalo hodně dařit, na schvování tam mají třeba kokosy, rostlinek je taky hodně. Časem až budou peníze musím koupit lepší filtr asi vnější a snad pomůže snížení teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 22:58 Žena Chalybda [55] – Re: dodofix
Mám 3 pandíky a taky 26°C a jsou stále původní a v pohodě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 20:23 dodofix – Re: Kuřátko
je toho viacej - dno vyzera, ze mas ok, je tam par veci, ktore mozu mat dost vplyv ...
ci su schopne sa nadychovat k hladine (u mna napr. radi lietaju cez vzduchove bubliny, nemali by mat moc vysoko hladinu), ci sa maju kde schovavat, ci maju dostatocne cistu vodu, ... mam ich sice len velmi kratko, ale co som cital, rozhodne nie je trivialne pre nich vytvorit dobre podmienky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 20:07 Kuřátko – Re: dodofix
skaláry si jich vubec nevšímají, myslím že ani nevědí že tam jsou:-D akorát ty parmičky jsou potvůrky ale ty prohání občas jen skaláry. Skusím snížit tu teplotu :-) díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   25.12.2010 20:01 dodofix – Re: Kuřátko
nezlikvidovali ich skalare ? z toho osadenstva co mas asi tieto najskor (ak sa jedna o rybkovrazedny boj) dalsia vec co ma napada je, ze panda by mala mat skor nizsiu teplotu, tu v atlase uvadzaju do 23 stupnov, to by tiez mohlo byt ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 19:35 Kuřátko – Re: dodofix
žádné zranění, vždy tam jen tak leželi jak kdyby spali, jednu jsem teda našla uplně vyžranou, neměla oči, nic, jen kostra to jsem vubec nechápala. Ale ryby se snášejí uplně v pohodě, nechápu to, myslím že je krmím až moc. Teplotu mám 26°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 18:16 dodofix
nemali stopy nejakych zraneni ? umrete mali fuziky ? aku teplotu v akva mas ?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=1001