Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 16:57 Stv Re: Jan Jonáš
Sakra. A ako sa mi tam mohla dostať keď som nič tam nové nedával. Je pravda, že sa mi rozmohli zelene riasy napriek tomu, že pridávam dosť CO2 bombou.Myslíš, že ho mám teda zlikvidovaľ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 16:52 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: Stv
To by mohla být plíseň. U tohoto druhu se mi na jednom objevila, třebaže jsem léčil, do tří neděl padlo celé hejno. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 16:47 Stv – Biely chumáč
Fotka k příspěvku Vie mi niekto poradiť, čo môže mať panciernicek na chrbte? Vypadá to ako biely chumáč. Ináč je čulý a nejaví známky ochorenia. Dik.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2020 11:50 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: luckyluke
A máš v akvárku ještě ty ráčky? Možná i oni k tomu přispěli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.12.2020 16:37 R Muž romant [27987] Re: luckyluke
Zkusím si zatipovat. ;-) Na fotce vidím docela hodně okružáků, tedy tipuji na dostatek potravy a s tím spojenou nedostatečnou hygienu dna, ono oka jsou velcí bordeláři a tím pádem je možné že k té bakterce už je jenom kousíček. Tedy jak říkám, zkusil jsem to tipnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2020 16:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: luckyluke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2020 13:38 Muž luckyluke [3]
Fotka k příspěvku Nasiel som panciernika bez zadnej plutvy, v akva su iba gubky a krevety. Co sam mohlo stat ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2020 20:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Gusta
- zkuste lepší foto, včetně zadní části ocasní ploutve ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2020 19:29 Muž Gusta [0] – panda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dneska jsem predelaval akva a je možný ze jsem mu ublížil ale prosím. Je to nějaká nemoc nebo ne ? Má tu spodní ploutev takovou roztrepenou. Když to nepůjde vidět zkusím lip vyfotit.Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 09:32 Muž bici10 [24] - TetryRe: lacewings
Okej tak já tam nic lejt nebudu jen vyměním vodu. Ona byla před chvilkou nehybně na hladině břichem nahoru a teď když jsem přišel se podivat tak zajela na dno a je na dně tak uvidím. Doufám že to přežije :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2020 09:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bici10
- ne nepomohlo, to až pokud se ryba vyléčí, tak ji to pomáhá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 09:16 Muž bici10 [24] - TetryRe: lacewings
Tak ta optima to jsou vitamíny ne? To by ji mohlo pomoct? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 09:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bici10
- ne, to vše tu rybu zatěžuje, výměnu vody můžete v obvyklém množství ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 09:05 Muž bici10 [24] - TetryRe: lacewings
A muži tam přidat eshu optimu? Dnes chci právě udělat údržbu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 09:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bici10
- tak vydržet ty dva tři dny bez krmení celého akvária a následně se to projeví,
- je blbost tam dávat teď jakékoliv léčivo do celého akvária, vytvářet tim resistenci u všech zdravých ryb,
- pokud půjde o lehkou disfunkci tak ryba se z toho dostane, eSHa 2000 sice není léčivo které by se primárně používalo, ale je již ráda případů, kdy bylo úspěšné použito ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 08:56 Muž bici10 [24] - TetryRe: lacewings
Když já nemám právě jiný akva abych ho mohl dát do karantény ????
A když by šlo o tu disfunkci plynového měchýře dá se to nějak léčit? Nebo to samo odezní nebo rybka uchyne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 08:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bici10
- zkusil bych vynechat krmení na dva, tři dny
- může se jednat o alimentárni problém spojený s krmivem, nebo půjde disfunkci plynového měchýře
- karanténa, použijte vodu z akva,nastavte stejnou teplotu, ryba bude víc klidu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 08:22 Muž bici10 [24] - TetryRe: zelenakapusta
Ahoj mám stejný problém dnes jsem našel svého leopardího kámoše jak je břichem na hladině a nemůže se kloudně dostat ke dnu nevíte čím by to Teda mohlo být? Ale normálně plave. Mám akvarko prelecit eshou exit a 2000? rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 17:29 Enyel Re: PetrO
Ahoj, díky za dotaz. Odpovídala jsem níže kolegovi a teď mi došlo, na co ses ptal Ty a že je problém v tom... menší filtr vypínám na noc. Což je průšvih. Takže co s rybkami, co zbyly, krom toho, že filtr pojede pořád? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 09:58 Muž PetrO [752] Re: Martin
Jen podle fotky Ti tady asi nikdo neporadí.
Nejspíš by bylo potřeba nejdřív napsat v jak velkém akváriu ryby jsou, jaké další ryby a jiné potvory s nimi v akváriu jsou, něco málo o vodě, pravidelné údržbě atd.
Prostě, jak se tady většinou píše, bylo by nejlepší kdybys založil prezentaci a tu popř. doplnil i o nějakou tu fotku :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 07:59 Martin – Pancéřníček kropenatý
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám dva pancéřníčky a oba mají velice krátké všechny ploutve, jako kdyby byly okousané. Ryby se ale nejeví jako nemocné, jsou velice akční. Ostatní ryby nic nemají. Prosím o radu, popř. zda-li jim to doroste. Děkuji Martin
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2020 15:35 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Enyel
Prvopočáteční chybou je, že jsi se zřejmě nepídila po informacích. Ono nestačí dát do AQ písek, vodu, kytky - a děj se vůle boží.
Hlavní problém je to akvárium jako takové. Že je založené po Vánocích, tj. tři a půl měsíce se mi nechce věřit - je naprosto sterilní, rostliny vypadají, že jsou zasazené právě teď. V tom vidím ten největší problém. Pořiď hodně nenáročných rostlin, aby bylo osazeno hustě dno alespoň z poloviny. Kromě pravidelné výměny části vody (klidně 2x týdně) se v tom nehrab.
Chtělo by to i pořádný filtr, ne taková chrchlátka, co máš. Čerpací hlavice s kostkou molitanu účel splní, navíc je to i po finanční stránce přijatelné.

A jak děláš údržbu?

Edit: Sleduj toto darovací vlákno, možná ve tvém okolí bude nějaký akvarista nabízet rostliny - rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 17:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Enyel
- dopustit akvárium vodou, dosadit rostliny, nevhodné dno a počet jedinců pro chov pancéřníčků,
- problém bude zřejmě i krmivo, břišní linie je nestandartně zaoblena, včetně toho albino ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 16:04 Muž PetrO [752] Re: Enyel
[..že jsem místo dvou filtrů zapínala jen jeden..]

Se chci jen zeptat, fitr vypínáš nebo necháváš běžet nonstop?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 14:31 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Enyel
Kup si testy NO3. Bez toho nevíš nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 13:52 Muž Papik [617] Re: Enyel
Ahoj, pancéřníčci jsou skupinové ryby, takže doporučuji přikoupit alespoň dalších pět stejného druhu. Vodu dopustit až nahoru, respektive 2 cm od okraje akvária.

A především přidat mnohem více rostlin, hlavně nenáročných stonkových typu Limnophila sessiliflora, egeria densa, Hygrophila polysperma a plovoucích jako Ceratophyllum demersum a Salvinia minima. Až bude akvárium stabilní, mohou se postupně měnit za náročnější a dekorativnější.

Ohledně pancéřníčka těžko hádat, mohl být už v horší kondici z krámu a nebo byl vystresovaný a nedokázal odolávat parazitům a patogenům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 13:38 Enyel – Náhlá smrt pancéřníčka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, mám dotaz na divné chování pancéřníčků. Máme akvárko vcelku nové, zakládali jsme po Vánocích. Rybky jsme do něj dávali na začátku března - jen šest kousků, z toho dva pancéřníčky. Jeden albínek byl od začátku divný, pořád se schovával, nežral, čekala jsem, že umře. Pak jsem zjistila, že každou noc řádí a den prospí. Druhý tmavý fungoval přes den, nic mu nebylo, lítal a ozobával všechno od rána do večera. Dnes ráno jsem ho našla mrtvého na skalce (viz. foto, já z něj ale nepoznám nic zvláštního). Ostatní rybky vypadají ok. Překvapilo mne, že náhle ožil ten albínek a funguje i přes den... Napadá Vás někoho vysvětlení? A samozřejmě bych ráda i radu, jestli kromě častější výměny vody mám udělat i něco dalšího. Dosud měním třetinu až polovinu vody každý týden, podle obyč testu 6v1 žádná hodnota výrazně jedovatá není. Mám tam málo kytek, moc se jim u mne nedaří. Jediné, co bylo tento týden jinak, že jsem místo dvou filtrů zapínala jen jeden, protože voda, která byla po vysazení ryb kalná, už je dávno v pohodě. Taky jsem si po posledním čištění všimla, že na stěnách se vylíhlo víc breber, než předtím, ale do dvou dnů zas zmizely. Jsou to takové nehýbající se placičky přilepené na sklo, rybky to, zdá se, moc nežerou. Jinak mám trošku hnědé řasy na listech jedné kytky, ale nic drastického. Nevím, jestli rybám něco z popsaného výrazně škodí, ráda si nechám poradit, s akvárkem teprve začínáme a vedle dětí a psa mi na studium rybek moc času nezbývá ;-) Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2020 21:59 ondrejD Re: cristoph
No, já Vám to posílal ne proto, aby jste se řídil textem, ale kvůli těm obrázkům :)

Já bych tu rybu v zájmu ostatních určitě utratil. To, zda jsou nakažené ty ostatní nevíme, co ale víme, že čím déle budou vystaveny zdroji viru, tím je vyšší pravděpodobnost, že se nakazí.

Intenzita projevu lymfocistitis záleží na spoustě faktorů, jako u většiny nemocí. To, že tento pancík má malou bouličku u D neznamená, že stejně bagatelní příznaky budou mít ostatní ryby (neznamená to ani že se časem nezhorší). Jsou známy i mnohem horší případy, tady už předpokládám by s utracením váhal málokdo:

vetbook.org/…

diseasesoffishponds.blogspot.com/…

nechci vás nějak děsit, ale nechat si tuhle rybu v akva znamená fakt zbytečně riskovat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 18:57 Muž cristoph [1] Re: _ucx_
ok, dal som ju späť, dik za radu, napíšem potom ako to skončilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2020 18:47 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: cristoph
Samozřejmě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 18:42 Muž cristoph [1] Re: _ucx_
neviem akým spôsobom sa prenášajú vírusy u rýb. priebeh bol taký ako píšeš, zrazu sme si to všimli, išla preč, ostatné sú v pohode. znamená to, že všetky ryby už boli tomu vírusu vystavené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 16:58 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: cristoph
Jaká je historie toho průběhu? Byl s ostatními a najednou se to objevilo, předpokládám. To znamená, že i ti ostatní už tomu vystaveni byli a nenakazili se, tak proč by měli teď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 16:48 Muž cristoph [1] Re: _ucx_
no ale spôsobuje to vírus, nie je tam vysoká šanca, že sa to prenesie na ostatné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 15:36 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: cristoph
Pancéřníček v ajnclíku zajde stresem. Ve společné nádrži by měl alespoň hypotetickou šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 15:17 Muž cristoph [1] Re: ondrejD
vyzerá, žeby to mohlo byť ono. Píšu tam ale "There is no treatment. But fish generally live quite well with the growths and the growths typically disappear in a few months. Just leaving the fish in the aquarium is generally the best course of action."

tak ju skúsim nechať na samotke v 10L akvarku, uvidíme čo s ňou bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2020 22:30 ondrejD Re: cristoph
na fotce nic moc jasně nevidím, ale mrkněte sem:

aquariumscience.org/…

je-li to tomu podobné, neléčitelné, utratit, bohužel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 10:56 Muž cristoph [1] – nádor?
Fotka k příspěvku Ahojte, pancierniček má pri chrbtovej plutve akoby červený nádor, nikde som o tom nenašiel bližšie info, viete o čo ide a či je to liečiteľné? chovaný v akváriu v prezenácii Juwel Rio 125, voda menená pravidelne, všimol som si to teraz, už je na samotke.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.01.2020 19:12 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: CarinAranda
Už jsem to psal o pár stránek dříve, bordel ve dně. Nesežrané žrádlo (a třeba srdce je asi to úplně na tohle nejhorší), na tom žrádle jsou bakterie, které ten bordel likvidují. A do toho pancík. Pancík bude rýt vždy a všude. Ryjou v písku, v téhle hřbitovní drti, ryjou i do holého skla. A když tam tak ryjou, tak se pak ty bakterky pustí i do nich, nejdříve jim sežerou fousky, pak tlamu a pak chcípnou. Ani si nemyslím, že se musí o to dno poranit, viděl jsem to už i na rybách v akváriu, kde bylo dno z páleného jílu. Pokud se to ale včas podchytí, tak se ta ryba z toho vykřeše celkem sama a i fousky pomalu dorostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 18:46 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: afc1886
Nedá se to vyloučit. Jen už tady tento problém byl několikrát a v některých akva ostré kameny nebyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 18:01 R Muž afc1886 [14704] Re: Kawa
Co třeba odřenina, do ranky se dostane infekce a už to jede. Podle fotky to hned vypadá, že tam ty rybky nebudou mít ideální podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2020 16:55 R Muž Anthrax [4787] Re: CarinAranda
Na to že je akva po čistění, tak mi tam přijde celkem svinčík (fotka ale může klamat). Jak často měníš vodu? Celkový obrázek o životních podmínkách ryby by mohl napovědět víc. Proto ti doporučím se zde zaregistrovat a založit prezentaci akvárka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2020 16:29 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: ZDRI, afc1886
Netvrdím,že dno je pro tyto rybky ideální. Ale na té fotce to není jen odřenina. Žádná ryba není tak hloupá aby se dobrovolně takhle zrychtovala. A proč to nemají ostatní? To mi vysvětlete pánové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2020 16:13 Muž ZDRI [1415] Re: CarinAranda
Přesně tak. Aby komentář kolegy redaktora pochopil i akvarista začátečník - máš tam absolutně nevhodné dno pro tyto pancéřníčky (ale i pro jiné ryby, žijící u dna), příliš hrubé a ostré. V tomto štěrku navíc neporoste ani většina kytek. Navíc je to nepraktické i z hlediska údržby - zapadává tam spousta odpadu a blbě se odsává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.01.2020 16:07 R Muž afc1886 [14704] Re: CarinAranda
Na tom kamenolomu bych měl i já hubu dodřenou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 15:58 CarinAranda Re: ErikaM
Fotka k příspěvku Ahoj, tenhle problém mám taky. Jeden pancéřník má rozežranou tlamičku, nevíte, čím by to mohlo být? Zasílám foto
PS:voda je těsně po čištění - zelená je po přípravku proti řasám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 15:12 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Sysalka
Pro zajímavost - mám pancéřníčky (nanus) a jeden nemá ani jedno očíčko - zřejmě genetická vada. I přes to bez problému v AQ žije, rejdí, žere, není hubený a vypadá spokojeně. Nepoznala bych, že nevidí. Akorát, když plave k hladině se nadechnout, je opatrný a pomalejší, než jsou ostatní pancéřníčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 21:44 Žena Sysalka [277] Re: lacewings, _ucx_
Díky oběma.
Budu teď častěji čistit a jestli se mi ho podaří odlovit, tak půjde na přeléčení. Tak uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2020 21:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Sysalka
- preventivně to ošetřit, vždy jsou tam nějaké zárodky v takto postižených částech, navíc pokud je tam ta agrese razborek
- o plísních to není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 21:24 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Sysalka
Patrně mu to udělala nějaká jiná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 21:19 Žena Sysalka [277] Re: lacewings, _ucx_
A z čeho myslíte že to je?
Nedostatečná údržba? Je pravda že odkaluji jenom vepředu u skla, jinak mám skoro všude kryptokoryny a těm se nechci moc vrtat ve dně. Výměnu vody dělám pravidelně jednou týdně.
Nebo moje teorie. V poslední době celkem pancéřníky "terorizují" razbory. Vypadá to že je štve, že neumí žrát ze dna a pak je nahánějí... Mohla by ho dloubnout do ocasu a mu se do toho něco dostalo? Přece jenom to není žádná sterilní nádoba.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=101