Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 10:24 Muž TRULY [164]
lacewing cital som ten clanok cely ale nejako tomu nerozumiem. Ako mam zabranit panciernikom aby jedli vlockovu od sery ktora dopadne na dno. Kopa ludi krmi vlockovou a je pokoj nejak sa mi to cele nezda aj ked nevravim ze na tom nieco nebude alebo zeby ten clanok nedaval zmysel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 21:51 Muž TRULY [164]
takže je to tu opäť, voda menena pred 10 dnami, filter nebol čistený 3 mesiace.
Dalsí panciernik tentokrat mladý kus začína odchádzať, opäť nekoordinované pohyby a jemna rotacia ktora sa bude zhoršovať.

NO3 - 0-5
NO2 - 0
NH3/NH4 - 0
PH - 8.5

Jedine čo mi nejako príde je že v akvariu ak rozvírim vodu tak vidim vo vode jemne čiastočky z Ceratophyllum demersum ktore sa časom uvolnujuz konca plavajucej čsati rastliny teda ako keby od korena.

Hladina je čerená uzkym výstupom a hýba sa celkom norálne možno to trošku zosílim.
Krmim aj nadalej sera chipsami pre panciernikov cca 3,4 tablety pre 8 kusov panciernikov a pridavam aj trocha vločkovej potravy.

Mam niečo zmeniť? pridať tej chipsovej potavy viac?
8 panciernikov, jeden prísavnik, jedna mečovka a akva zarastene na 30% objemu.

Tak ja už fakt nechápem.
Jedine ako písal romant že so spravil chybu ked som nedal zopar rýb od začiatku a pridal ryby až po 2,5 mesiaci.
Nechápem ale ten kontinuite že každý týžden jeden kus.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2017 23:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: TRULY
-Truly, podívej se sem rybicky.net/forum/17685 klikni na " Příspěvky doporučené redakcí" imrvére to samé, je i tady, tedy podle toho tvého popisu.
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 22:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: powery
Souhlas. Sera má sice mizernou techniku, ale krmiva má špičkové. Krmím Sera vipachips tabletami sevelie: vodu to nešpiní a ryby to žerou. Zato Dajana tablety pro ryby dna co jsem měl já byly mleté rybí kosti nabarvené na zeleno. Ryby to nežraly a zato to hodně špinilo vodu. Chyba nebude v změně krmiva.
@TRULY: Aktualizuj si prezentaci. Nejsi úplná začátečník, tady na fóru se pohybuješ dost často, tak bys mohl vědět, že to je potřeba udělat dřív než položíš dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 22:03 Muž powery [250] Re: TRULY
Já používám Sera Vipachips (rybicky.net/vyrobky/13-vipachips) a pancéřníčci ty růžový kolečka ocucávají hned po vhození jak diví. Opravdu v pořádku testy vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 21:15 Muž TRULY [164]
Ahojte. Mam problem s panciernikmi.
Mal som 9ks v 120l s parmičkami a 5 velkými ancistrusmi. Všetko bolo ok asi 3 mesiace. Došlo mi krmivo dajana tablety a kupil som sera chips pre ryby dna s obrazkom pancierničkov. Od tej doby som prestal aj prekrmovať vločkovou.
Neviem či je to náhoda ale od vtedy mi každý týžden uhynul jeden panciernik.
Ostalo mi 5ks ktore som pred 2 týždnami premiestnil do noveho 240l akva + filter 1501 o ktorom este stale nemam prezentačku ale zajtra v nočnej to už dám dokopy.
Pozeram dneska a dalsí sa chystá na uhyn. Stále tie isté príznaky a to že sa ryba ide nadýchnuť a nekoordinovane pláve. Pláve ako keby do špirály.
Hodnoty v akva su normálne je tam len 1 ancistrus, 1 mečovka a 5+4 mlade pancierniky.
KOpa rastlin.
Krmím troškou vločiek a sera chips pre ancistrusa a sera chips pre ryby dna.
Nejak nemam odsledovane či to nejak extra jedia tie ružove chipsy od sery. Vidim že hladaju potravu ale ked ich hodím do akva tak sa nejako na to nehrnu a po pravde nemam odsledovane či to jedia lebo vačšinou krmim na noc alebo večer pred spanim.
Myslíte že je problem tu? alebo boli načate este zo stareho akva? vdaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 09:37 M a r c e l Re: M a r c e l
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku dostal jsem informaci, že by to mohly dělat parmičky 4pruhé, což je fakt, že jsou potvory a nebo "nevědomky" mřenky, že si to oko spletou s ulitou šneka...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 14:05 R Muž afc1886 [14655] Re: Honza
Ideální by bylo se zde zaregistrovat a zřídit prezentaci akvária,kde se uvede co nejvíce pravdivých údajů,díky kterým jde cíleně poradit.Podle fotek bych si tipl,že je pár věcí,které by šly zlepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 13:57 R Muž romant [27983] Re: Honza
Je to o těch podmínkách, když budou v richtiku i ten načatý se dokáže vylepšit. Je to o aktuální kondici jednotlivých chovanců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 13:52 Honza Re: romant
Je to nakažlivé?

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 13:13 R Muž romant [27983] Re: Honza
Vypadá to na zaplísnění, tedy podmínky v první řadě a event. eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 12:45 Honza – Otázka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,nevíte co to je? Jestli okousane nebo nějaká nemoc?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 16:33 M a r c e l
Fotka k příspěvku lepší v mobilu nemám, nafotím zítra...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 14:54 R Muž afc1886 [14655] Re: M a r c e l
Dej tady aspoň fotku celého akvária,ať to není úplné tipování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 09:20 M a r c e l – ztráta očí
zdravím vespolek,
pravidelně se nám u pancéřníčků stává, že přijdou o jedno, někdy i o obě oči.
teď aktuálně se to stalo nově zakoupenému asi po týdnu.
předchozí několikaletí veteráni vesele bez očí (oční důlky zarostou) žili celé roky...

nemáte někdo podobnou zkušenost?

žádné agresivní ryby, které by ostatní napadaly nemáme...


díky za odpověď, ideálně na mail martin(zavináč)fabian.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 16:53 gigre1983 Re: lacewings
Tak uz jsem poridil esha 2000 dekuji za radu a preji prijemne proziti svatku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 15:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: gigre1983
-lze ho využít, jedná se rovněž o širospektrální léčivo,včetně bakteriálních onemocnění,
-tento typ léčiva je účinější spíše v počátečních fázích nemoci, kdy jsou včas podchyceny
-u přípravků od Sery doporučuji zajištění dostatečného provzdušnění akvária, filtrem nebo vzduchováním,především v počátku aplikace přípravku
-Závěr- ano lze ho využít jako náhradní léčivo ve vašem případu místo eSHa 2000, je však potřeba počítat s ne zcela takovou účiností, jako je tomu u navhovaného léčiva eSHa 2000 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 14:40 gigre1983 Re: lacewings
Jeste jeden dotaz mam doma sera omnipur mam spis koupit esha 2000 nebo je to stejne akorat jiny vyrobce dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 09:17 gigre1983 Re: lacewings
Zadna dalsi bez fousku neni kontroloval jsem je tak uvidim budu to sledovat a kdyztak bych nasadil leciva dekuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 09:02 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: gigre1983
-zřejmě doznívající důsledek předchozích změn, které probíhaly v akváriu
-u panceříčku se mnohdy jedná i o bakteriální onemocnění, právě v důsledku nevhodných podmínek,
-zde ale uvádíte, že ostatní druhy ryb nevykazují žádné známky nemoci, proto bych to vyloučil, nebot za uvedenou časovou osu proběhlých změn, nedošlo k přenosu
-pokud dojde k úmrtí dalšího jedince v průběhu cca týdne, nebo máte v chovu ještě jedince panceříčků bez fousků, aplikujte eSHa 2000 ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 07:51 gigre1983 – Stale umrti pandicek
Ahoj mam stale umrti pandicek,bylo mi doporuceno vymenit dno jelikoz si pandy mohly brousit fousky dno jsem kompletne vymenil za flexiobklady cerny 1-2 mm ze zoo branik ale bohuzel pandicky umiraji dal jednu jsem nasel mrtvou bez fousku a druhou uz v rozkladu takze nemuzu rict ze by nemela fousky ostatni se chovaji normalne smejdi hrajou si zerou a pak vzdy nejaka bohuzel uhyne uz nevim co dal delat jestli nejsou nejak nemocne ostatni rybky jsou v pohode za kazdou radu budu vdecny diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2016 18:50 Kitty Re: romant
OT: Ok, tímto se omlouvám za zmatené uvádění informací, propříště se vynasnažím psát srozumitelněji a uvést vše, co ani nemusí s problémem souviset. Bohužel jsem pozdě (včera večer) přišla na to, že jsem si patrně pohnojila dusíky a akvárium se mi to snažilo už několik dní říct. To je ta často zmiňovaná nepřenositelná zkušenost a rozdíl mezi mnou a zkušeným akvaristou. Bohužel to dopadlo nejhůř jak mohlo, odnesla to rybka.
Díky všem, co tady tráví volný čas a pokoušejí se pomoci nejen začátečníkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2016 18:24 R Muž romant [27983] Re: Kitty
Tak na tom doufání nebude nic závadnýho, ale už to trošku pokulhává a možná je to jenom lehce zmatečný, tedy ty informace, jak jsou z tvojí strany uváděny. Kolega a nejen on, v podstattě to jsou všichni kdo se zde odváží odpovídat, se pohybují na velmi tenkým ledě a správné, přesné s možnou časovou osou poskytnutý informace jsou zde zcela zásadní proto aby se mohlo načrtnout řešení, které je pro tazatele mnohdy akceptovatelné s odporem, jenž ovšem pramení v drtivý většině z neznalosti, čímž se těď nikoho nechci dotknout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 18:13 Kitty Re: lacewings
Nechápu, co je špatného na tom, že doufám, že ostatní rybky budou v pořádku. Asi jsem vás nějak nepochopila. Jinak za ostatní informace a doporučení děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2016 15:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kitty
-upřímně doufat můžete, bohužel si budete muset i přiznat, že jste neuvedla vše, jak se vyvíjelo.
-Reagoval jsem pouze a jen na info které bylo poskytnuto.
-Pokud se vám nezdá mé vyjádření a forma doporučení, nemusíte ho respektovat,
- navštivte prosím veterinární kliniku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 14:53 Kitty Re: lacewings
S tím si dovolím nesouhlasit, nejprve se objevila roztřepená ploutev a s odstupem pár dní (dnes ráno) se začal pandík motat.
Děkuji za nabídku, sůl se rozpouští ve vodě na výměnu, upřímě doufám, že se nebudu muset ozvat s dalšími rybkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 13:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kitty
-v dúsledku rotace pohybu může jít o mechanické poškození
-postupujte dle doporučení a pokud by se objevily v průběhu tří dní,nějaké neobvyklé příznaky-změny, reagujte zde ve vlákně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 13:11 Kitty Re: lacewings
Ok, díky. Souvisí s tím nějak ta roztřepená ploutvička?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 12:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: afc1886
-odlovit, usmrtit
-pokud nejsou viditelné známky jakéhokoliv onemocnění,případně změny chování u ostatních ryb,doporučil bych pouze lehké zasolení akvária z čistě preventivních důvodů
-1 zarovnaná polévková lžíce soli na 50l, aplikovat předem rozpuštěné, v menším množství vody ;-)

-diagnoza stanovena správně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2016 12:13 R Muž afc1886 [14655] Re: Kitty
Vypadá to na problém s plynovým měchýřem.Poslal bych ho na druhý břeh.Počkej co ostatní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 10:12 Kitty – Nemocný pandík
Před dvěma dny se pandíkovi roztřepila hřbetní ploutvička, dnes ráno jsem ho našla svisle viset v anubiasu. Když jsem se ho pokoušela odlovit, motal se šílenou rychlostí v kruzích. Dala jsem ho do karantény, tam většinu času odpočívá někde v rožku, ale občas dělá kotrmelce. Je mi jasné, že je asi na cestě na druhý břeh.
Teď mi jde o ostatní rybky, lze to nějak preventivně zaléčit, aby to nechytily?

Přidávám: Teď jsem si všimla, že jde pandíkovy od tlamičky nahoru asi centimetrové vlákno, na kterém jsou nachytané pidibublinky (jinak bych to vlákno rozhodně neviděla).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 10:30 R Muž romant [27983] Re: Miva
Tak to bude s největší pravděpodobnotí právě ta plíseň, což bych si dovolil tipnout(podle té dodné fotky s neonkou a domečkem), že by se příčina měla hledat v podmínkách, který panují vv akváriu, kde pandy jsou. Častou výměnu vody, zlepšit prostředí jako celek, hodně živých a prosperujících rostlin a když ty výměny nezaberou, tak aplikovat třeba eSHu 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 10:25 Miva
Fotka k příspěvku Dobrý den. Nevíte náhodou jestli je můj pancernicek panda nemocný. Dole na ocasni ploutve má něco jako bílou plíseň nebo vatu. Nevíte co by to mohlo být.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2016 22:24 Žena wdenda [14] Re: prasan
Já jsem právě myslela, jestli to není samice a není to kladelko nebo tak, ale naopak to má mohutný ploutve a tak jsem si byla jistá že to je samec. Fotky jsem nemohla najít ze spodu nebo stavbu těla. Děkuji moc, aspoň se nemusím obávat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 20:48 - Re: wdenda
Tak to bude samček tohto panciernička.Odporúčam preštudovať pohlavné rozdieli tohto druhu.
www.seriouslyfish.com/…
www.aquaticrepublic.com/…
www.catfish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 16:45 Žena wdenda [14] Re: prasan
Děkuji za návrh ale nemyslím si, že to bude ono. Napsala jsem sice 'jakoby červ' ale jen vzhledově. Vůbec se to nehýbe a je to cca 1cm dlouhé do špičky. Každopádně, pokud vím tak tam má ryba vylučovací ústrojí a jde to z něho. Ryba se jinak chová normálně. Ale moc děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 16:05 - Re: wdenda
Skús pozrieť kotvový červ(anchor worm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 16:00 Žena wdenda [14]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Mohl by mi někdo prosím poradit co by mohlo být to na fotce? Jedná se o bílí jakoby červ mezi párem spodních ploutvý. Pancéřníček je od pána co rušil AQ, původně jsem myslela že to jsou jen hlenovité výkali, ale je to pořád stejné bezezměn.
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 02:34 Muž Slaviak [19] – Panciernicek.
Ospravedlnujem sa za preklepy v predoslom prispevku. Ten bakterialny rozklad ma napadol,ale ine ryby to nemaju. Nadrz funguje viac ako polroka. Mam tam vela rastlin a voda je dobra ,pravidelne komtrolujem. Podotykam ziadna chemia. Niekde som cital ze tetry strasne radi holduju na plutvach inych rybiek. Moze to byt aj tym ? Panciernicky su asi uz tyzden v druhej nadrzi kde mam skolku a plutvy dorastli a veselo si tam plavaju,len ma stve ta ich krpatost. Su stale malinke,kamoskine su uz fest velke a kladu ikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2016 18:46 - Re: Slaviak
Voda a bakteriálny rozpad plutiev,to mi tak pripomína čerstvú nádrž!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2016 18:13 Muž Slaviak [19] – Neviem co sa deje
Ahoj. Takze. Kupil som panciernickov bronzovych a asi po mesiaci sa im zacali trhat plutvy. Potom pomreli 8/10 teraz mi ostali dva su to 3 mesiace su stale zakrpatene plutvy maju ok...kamoska kupovala v ten isty cas od toho isteho chovatela ...jej panciernicky su velke a dokonca uz kladu aj ikry. Co s nimi moze byt ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 11:14 R Muž afc1886 [14655] Re: fucikovska
Bez prezentace,když nic nevíme o akváriu,tak těžko radit.Jak je akva staré,jaké tam máš obyvatele,dno,filtr,rostlinky atd.Jinak pandy jsou hejnové ryby,ve větším hejnu by jim bylo líp.Jedna fotka celého akvária by taky pomohla. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 10:12 fucikovska – Pancéřníček Panda
Ahoj, mám takový problém, asi před týdnem jsem byla koupit na burzu 2 pancéřníčky pandy a ještě pár dalších ryb. Všem těm rybám se vede skvěle jen ty pandy jsou asi nějaký nemocný. Jedna před pár dny umřela a ta druhá nic nejí, jen tak leží vzadu v akváriu, někdy si prý lehá i na bok. Zkoušela jsem jí dát do jiné sklenice a dát jí tam jídlo, abych aspoň zjistila jestli něco jí, ale tak nějak se nehnula za celou tu dobu (přes noc) od skla a jídlo tam furt je. Dneska odjíždím na chatu a tak se ptám: Měla bych jí radši utratit nebo vrátit zpátky do akvária a doufat v zázrak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 20:56 Leník Re: romant
Tak bohužel to nezabralo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 23:49 Leník Re: afc1886
Hmmm díky. A k čemu by si se přiklonil ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 05:23 R Muž afc1886 [14655] Re: Leník
Podívej se tady rybicky.net/forum/15576
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 22:37 Leník Re: romant
V tom případě ho musím utratit? Jak se to dělá? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 21:41 R Muž romant [27983] Re: Leník
Osobně si myslím, že to bude zbytečný a nezabere to, protože si myslím, tedy odhaduji, že ten problém je bakteriální povahy, jak jsem již v prvních příspěvcích psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 21:39 Leník Re: romant
Můžu se ještě zeptat? V letáčku pisou léčit 3 dny...za jak dlouho by to mělo zabrat? A nebo mám třeba léčbu opakovat? Pokud ano, za jak dlouho? A pokud by ho to nevylecilo, tak mi může nakazit ostatní rybičky? Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 21:57 Leník Re: romant
Tak uvidíme...vyzkoušíme
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=451