Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 08:00 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: deathfoe
Já to čtu všude, kam se podívám... :)
Ne - vážně: asi něco na tom pravdy bude. Já jen..., četl jsem názor člověka, kterého považuji (nejen) přes tyto rybky za špičkového odborníka. Nedaří se mi ale jeho komentář dohledat, tak raději couvám.
(I taková Catfish to uvádí jako jednu z možných příčin...).
Objektivně je bezpochyby "neagresivní" dno lepší variantou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 07:07 Žena weron [2] – rozpad fúzov
Ja som niekde čítala, že rozpad fúzov u pancierničkov môže naznačovať nejakú chorobu - či už vírového alebo bakteriálneho pôvodou. Prípadne, môžu byť iba "zdeptané" zo zmeny prostredia a chvíľu môže trvať, než sa spamätajú. Každopádne ich radšej do spoločenského akva zatiaľ určite nedávaj (čo teda ani neplánuješ :-) ) a dobre ich pozoruj, či sa ešte nepridajú nejaké príznaky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 00:09 Muž deathfoe [58] – Re: Sid
Před pár dny jsem to četl, už nevím kde přesně, ale psal to nějaký chovatel panceřníčků v článku o tom jak rozmnožovat pancéřníčky sterbai nebo trilineatus, fakt nevím, neměl jsem důvod nevěřit. Tady na stránkách jsem na tuto údajnou pověru teda zatím nenarazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 23:36 Žena Nigerin [19] – Re: marsz
To by mohlo být zajímavé. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 20:19 marsz
Je to asi jako s ještěrčíma ocáskama. Na upadlém ocásku vyroste nová ještěrka nebo tak nějak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 19:32 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: deathfoe
Pokud si pancéřníčci poraní vousy například o ostré a nevhodné kameny na dně, tak se jim ty vousy můžou rozpadnout a potom umírají.
Myslím, že tahle pověra už byla vyvrácena. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 18:01 zmar – Re: geminika
něco podobného se mi jednou u pancéřníčků dělo, voda v akváriu byla příliš kyselá!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 16:28 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: deathfoe
To nemalo byt skôr pre geminku .. len tak sa pytam ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 16:15 Muž deathfoe [58] – Re: FoRgY
Pokud si pancéřníčci poraní vousy například o ostré a nevhodné kameny na dně, tak se jim ty vousy můžou rozpadnout a potom umírají. Každopádně bych jim tam kápl něco na léčení. Jinak ten dotyčný Vás měl raději probudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 16:08 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
A priblizne kolko maju cm ? ... ja som kupoval asi 2-3 cm a transport domov mi trval cca 1.5 - 2 hod a boli uplne v phode a dal som ich ku skoro dospelym tlamovcom, a mam ich asi 3-4 max 5 mesiacov a uz maju 4-5 az 8-10 cm. Neviem ti poradit, ale aspon toto ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 15:57 Žena geminika [39] - Živorodky – Panciernikovi sa rozpadávajú fúzy
Za zvláštnych okolností som dostala 4 panciernikov (2 malé ??? a 2 veľké trinidatské) a jeden z nich má do polovice úplne biele fúzy a akoby sa rozpadávali. Nemá sa asi veľmi dobre, lebo sa zrejme všetky pridusili v sáčku, kým som ich našla pred dverami bytu. Večer sa mi dotyčný priznal, že ich tam dal ráno, keď išiel z nočnej a nechcel ma budiť. Lenže ja som ich náhodou našla až asi po 3 hodinách. Nechcú vôbec žrať, už som vyskúšala všeliljaké tabletkové krmivo, ktorým krmim ten istý druh mojich rýb, ktoré som už mala. Dnes ráno som im hodila na skúšku mrazené červíky. Ani k tým sa veľmi nemali. Čo mi poradíte? Sú zatiaľ v 10 l aqua, ale už im chystám novú nádrž cca 43 l. Ešte ju len zariaďujem, tak dúfam, že minimálne tie 2-3 týždne ešte v tom malom vydržia. Medzi svoje ich nechcem dať, lebo nevyzerajú zdravo a okrem toho, mám preplnené svoje aqvarko. Dik za rady. Skúsim urobiť foto.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 20:26 Muž Yirka [9118] – Re: DavidDizzer
Kdyby to byla chyba jediná......Pokud autorovi není 10 let, považuji ten příspěvek spíše za provokaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2009 20:22 Muž DavidDizzer [26] – Re: Moucha
j foto by bylo lepší ;-) a máš tam velikou chybu! (fšechny se píše Všechny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 20:21 oldkiwinka – Re: Kaputo
Pancéřníčci se nemají čím přichytávat. Nejsou krunýřovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 20:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kaputo
foto by asi pomohlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 20:15 Kaputo – Pancéřníček
Dobrý den, dneska jsem v akváriu sledoval pancéřníčka ,který byl přichycený na kamenu a hledím že jse najednou pustil a leží tam na zádech sad .Tak jsem do něj štouchnul a on se zase přichitil ,ale pak se zase pustil.Když jsem na něj kouknul nevšiml sem si ničeho zvláštního coze .Myslíte že to bude z břežrání nebo naopak z hladu?Nebo že by to byla nějaká nemoc a nebo se jen dal voraz. Díky za fšechny příspěvky. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 13:42 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: marsz
Až na to neměřit souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 13:39 Muž Pete [10] – Re: She
Testy 5v1 od JBL mam taky. Podle mě jsou v poho. Měřím proužkama jednou týdně a dlouhodobý pH/KH test (Dennerle-CO2),trvale ponořený v akva, tomu taky nasvědčuje - ukazuje (byť jen ty dvě položky) stejné hodnoty jako JBL 5v1. Podle toho taky soudím, že i to ostatní měření proužkem bude souhlasit. Nicméně - můžeš vyzkoušet něco jiného, uvidíš sama co ti to dá. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 12:59 marsz
Asi by bylo opravdu nejlepší nekrmit, neměřit, neměnit, nepřidávat a tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2009 12:07 She
Tak, She má test značky JBL, je to 5v1, stálo to přes 500,- a je to na houby, takže She už kouká na Aquar po přesnějších testech. Není nějaký odběratel v Praze, abych se vyhnula poštovnému?
Jinak děkuju oběma moc za rady a nemusíte se hádat ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 11:41 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: pavliina
A jaké značky test vlastně má? Nějak jsem to v prezentaci nevyčetl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 11:18 Žena pavliina [50] – Re: Eff
To sice test má a měří ale jak psala, nedokáže test správně vyhodnotit, proto radím zkusit jiný test od jiné značky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 11:14 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: pavliina
She test má a měří, ovšem takhle brzo po založení akvária tam NO2 ještě nemusí být. Kdyby tam nebyly ryby, obešlo by se to i bez každodenního měření, ale v tomhle případě je to potřeba hlídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 11:09 Žena pavliina [50] – Re: She
Jestli jsi takhle posedlá odkalováním, tak si nepořizuj živorodky :-D A za pár korun si kup "normální" test na NO2, buď od Rataje nebo od Aquaru :-) , abys měla přehled jak to vlastně s tím tvým akviškem vypadá a jestli je nutné zasahovat nebo ne-e.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 11:06 Muž navik [908] - Sumci
She napsala: ... tak raději počítám s tím, že mám NO2 na 0,5, i když to může být stejně dobře ta nula. ...


Asi jste myslela u toho NO2- 0,05 (mg/l), Vámi udávaná hodnota 0,5 už by byla trošku moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 10:12 She
Nevšímat? A jejej :) No, tak uvidíme jestli to zvládnu :) Testy jsou od začátku pořád stejné (dělám je 2x denně), jen mám problém s rozeznáním bílé od slabě růžové, jeví se mi to stejně, tak raději počítám s tím, že mám NO2 na 0,5, i když to může být stejně dobře ta nula. Za testy jsem dala skoro víc než za celý akvárko a jsou v podstatě na nic :/

Tím nevšímáním se myslí vůbec nekrmit a vodu neměnit jakož vůbec? :) To bude teda těžký, ancík tam dělá strašně moc hovínek a má představivost úplně vidí ten čpavek z nich stoupající, takže okamžitě naskočím s odkalovačem. Kdybych mohla, tak za ním chodím se sáčkem jako se za pejskem :-D Tak zkusím teda zavírat oči až půjdu kolem akvárka :)

Děkuju moc za rady :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 10:11 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: pavliina
Zkonzumovány nezkonzumovány, výsledak je podobný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 10:02 Žena pavliina [50] – Re: Eff
Máš pravdu :-) Ale pochybuju, že by tam zbylo těch pár patentek, kterými by She případně krmila, podle mého by byly hned zkonzumovány ;-) Ale jestli je NO2 zvýšené, máš pravdu raději nekrmit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 09:57 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: pavliina
Marně přemýšlím, jestli existuje silnější zdroj dusíkatých látek než nespotřebované patentky...
Ale když tak čtu deník v prezentaci, mám pocit že tomu akváriu by nejvíc prospělo nekolik dní si ho vůbec nevšímat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 09:52 Žena pavliina [50] – Re: She
Mražené patentky by uškodit neměly ;-) Do sítka uřízneš kousek mražené kostičky, propláchneš vlažnou vodou a můžeš krmit. Pancíci mražené patentky milujou, teda aspoň ty moji :-) Já si myslím, že 4 kousky není málo, že by si měly vystačit, ale zase to není moc :-). Rozmysli si, co budeš chtít za rybky a pak uvidíš jestli ti zbyde místo ještě na pár pancíků ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 09:51 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: She
Ze všeho nejdřív bych doporučil to NO2 změřit. Pokud bude zvýšené, pak rozhodně žádné patentky, ale nekrmit, žádné neustálé odkalování, raději měj připravených 20 litrů odstáté vody, kdyby se koncentrace NO2 ještě zvýšila, pak jen vyměnit vodu ale neodkalovat. Rybám bych dopřál klid, na hladinu bych naházel hromadu rychle rostoucích rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 09:42 Žena pavliina [50] – Re: She
To jejich zběsilé plavání podél stěny akva je úplně normální ano Pancíci jsou hejnový rybky a pokud jich je málo, tak se prostě bojí a schovávají se. Když hodíš tabletku do akva, tak se rozpustí a droboučký kousíčky zapadají do písku a pancíci si určitě něco z té tabletky najdou. Jsou akční hlavně v noci, nebo když zhasne světlo, cítí se tak bezpečně a pak vylézají ze skrýší ;-) Zkus jim dát trošku mražených patentek, jak radí Yirka to pak poznáš jestli dlabaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 09:41 She
Živého krmení se dost bojím, jak tu tak čtu co všechno je z toho za nemoci. To případně pak, až budu mít stabilní akva. A taky vypadá hnusně :P
A s tím odkalováním a výměnou. No, někde jsem četla, že se má voda měnit co nejčastěji, ale menší množství, tak doufám, že to tak bude ok. Ale na tvou radu zkusím tedy jedno měnění denně ubrat ;)
A myslíte, že tedy počet čtyř kusů je zatím dostačující? Pořád váhám jestli nemám přikoupit co nejdříve (teď v neděli na burze) ještě aspoň dva, dokud jsou tohle prckové, aby pak ty další přijali, když už budou větší. Jenže zase cpát víc rybek do nezaběhnutého akva, no nevím...
Kdybych věděla co bude za problémy a jak o ně budu trnout, tak pěkně počkám, ale jsem asi nepoučitelná :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 09:19 Muž Yirka [9118] – Re: She
Pancéřníčci jsou živé rybky a jejich stálý pohyb je normální, včetně "synchronizovaného lítání" po nádrži. S odkalením a výměnou vody to nepřeháněj, biologická rovnováha v nádrži musí z něčeho vzniknout. Pokud se ti zdá, že jim tableta neleze, zkus něco jiného-patentky, vločkové. Alespoň dočasně bych přidal nějaké rychlerostoucí rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 09:10 She – Pancéřníčci chování a NO2
Nechci zakládat nové téma, tak využiju tohle. Také jsem udělala tu chybu, že jsem nasadila brzy pancíky a teď trnu. Mám teď v týden běžícím akva (54l) (filtr běží o pár dní déle) čtyři pancéřníky elegans a jednoho ancitruse. Hodně se bojím otravy NO2, tak měním 2x denně 1/5 vody (odkalením). Krmím jednou za dva dny půlkou tablety, ale obávám se, že stejně vůbec nejí, nikdy jsem je u tablety neviděla. Hrozně se schovávají, při každém pohybu který zaregistrují jsou hned v úkrytu. Akva ještě není plně osázeno, mám tam cca 10 druhů rostlinek, kořen s nějakými úkryty a jeskyňku, takže úkrytů mají myslím celkem dost. Většinu času jsou někde zalezlí (obvykle spolu) nebo tráví čas zběsilým plaváním podél akva stěny nahoru a dolů. Není to jako by se nadechovali na hladině, většinou k ní ani nedoplavou, jen jezdí prostě nahoru a dolů (docela synchronně třeba tři najednou). Vysvětluju si to jejich vlastním odrazem ve skle, možná se vidí a myslí si, že jich je tam víc, kdo ví. Je tohle normální chování? A je normální, že nejí tu tabletu a tak hrozně se lekají? Celkem často si něco ňuchají někde na dně, ale nevím co tam můžou najít k jídlu, když jiné rybky nemám a tudíž ničím jiným nekrmím. Ancík se nebojí vůbec, pořád je na něčem přilepený a dlabe jak o závod (taky pak hrozně kadí, narozdíl od pancíků). Až se akva stabilizuje, tak bych ráda ještě nějaké dokoupila (původně jich bylo pět, ale jeden nepřežil cestu).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 09:12 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Marek
Mam 4 pancernicky kropenaty a bohuzel fousky jim ukousaly ostatni ryby (byli bohuzel chvili spolu s akarama). Dvoum fousku dorostly, jednomu jen dva a jednomu vubec. Kazdopadne potravu si najdou vsichni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 08:20 Marek – Re: Romy
ja mam 2 pancernicky kropenate uz asi rok bez vsech vousku :-( , mimochodem docela by mne zajimalo, jestli jim nekdy dorostou a proc se jim ulamaly, ale jsou normalne v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 02:26 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: pancéřníček kropenatý
Pokud má pokřivené fousky,nevadí,vzpamatuje se,hlavně že je má.Když by o fousky přišel,nastal by problém,byl by vlastně ,,slepý",a nenašel by si potravu.Jestli jen lítají k hladině,mají zvýšené dýchání-nervozitu,stres,nebo i nedostatek kyslíku.To si myslím,že se srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 21:34 Ziggy – Re: Kovboj
Buď se nadechují (když to žbluňkne) nebo jen tak řádí když se blíží večer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 19:58 Muž Yirka [9118] – Re: TomášB
Je to tak, zvláště při sžívání se s novým prostředím je to pomocné dýchání frekventovanější. Pokud bude vše OK, za pár dní by měli k hladině vyplout je jednou za čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 19:35 Muž TomášB [12]
mě to dělají taky, ale dělají to protože že se nadechují kyslíku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 19:07 Kovboj – Pnacéřníček zlatopásý
Mám taky problém s Pancéřníčkem. Dnes jsem si koupil 4x Pancéřníčka Zlatopásého a jeden z nich mě furt lítá k hladině a zpátky. Občas to udělají i ostatní Pancéřníčci ale není to nic strašného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 18:52 pancéřníček kropenatý – poraněné vousy
Prosím o radu.Vyskočil nám pancéřníček s akvárka,po vložení zpět plavala břichem nahoru(nevíme jak dlouho byla venku).Potom se vzpamatovala jenže má pokřivené 3 vousy.Nemá zájem o jídlo a hlavně naráží do všeho co jí stojí v cestě.Zvládne to, nebo se ubije?Dá se to nějak léčit?Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2008 22:42 Nobody
LangMaster napsal: Z mraženého hnedle cokoliv krmil jsem mraženejma nítěnkama ted jich mam plne dno když na ně koukam jak čuměj ze dna tak je to jak malej les červenej ale zase pancici jsou jak mičudy ani plavat nemužou asi jim chutnaj i terčaci je lověj.

Tak toto je pecka.Zmražené nitěnky ožily!!! smich :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 22:21 mirielll
Tak umřela. Trochu jsem ji popitvala... asi to bylo po zranění...ale zvláštní že ta krev byla pod šupinou...a šupiny zůstaly. Léčit jsem ji nestihla, šlo to rychle.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 18:35 R Muž Silent [5949] – Re: mirielll
Vypadá to jak zánět po poranění. Použil bych přípravek eSHa 2000. U mě se osvědčil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 18:33 Muž LangMaster [24]
Z mraženého hnedle cokoliv krmil jsem mraženejma nítěnkama ted jich mam plne dno když na ně koukam jak čuměj ze dna tak je to jak malej les červenej ale zase pancici jsou jak mičudy ani plavat nemužou asi jim chutnaj i terčaci je lověj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 15:29 mirielll – pijavka?
že by to byla fakt pijavice? jak se to dostane do akvarka? s mraženým sotva... to jsem blázen..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 15:11 mirielll
Fotka k příspěvku Hm...taky se mi objevilo něco takového... ale je fakt, že se mi rybky včera trochu asi servaly... ale takovej zánět po útoku mi příjde divnej... živým nekrmím, pijavka to nebude... neměl to někdo??

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 22:45 lugi – Re: ladena
ahoj, ja mam albina pancernicka druhy uhynul uz davno ale ted me trapi tento. ma podivne vypoulene brisko (jako do spicky) a na "hrotu" bricha je viditelny tmavy bod, navic neustale spliva na hladine a ja se desim, ze je po nem, ale jakmile se ho dotknu, okamzite miri smerem dno... nevite co mu je?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=1201