Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 12:30 Kuřátko – Re: Raider
jo je to záhada, chtěla bych aby byly v hejnu jsou potom takové více aktivnější, ale kupovat si pořád nové, když vím že mi za nějaký čas zas umřou:-(. Nejdřív mě napadlo že je to tím dnem, jak hledají potravu, tak že třeba slupnou aji trochu toho písku, ale pak jsem se dočetla, že je to blbost, tak nevim. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 12:15 Raider – Re: Kuřátko
je to zvláštní,ale taky jsem si koupil 5 pandíků,a cca po 2 mesících mi 3 umřeli...Zůstali mi dva...Sameček a samička...Koupil jsem jim 3 at mají hejno...ti 3 zase umřeli...Tak jsem si nechal jen ty dva... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 11:36 Kuřátko – Pancéřníček panda záhadné úmrtí
Ahoj, potřebuji poradit, záhadně mi vždy tak cca jednou za měsíc umře pančéřníček panda. Měla jsem jich 5 a ted už jsou zas jen 2. Vůbec si nevím rady čím by to mohlo být, všechny ostatní ryby jsou v pořádku. V akvárku mám křemičité písčité dno, hladina je zarostlá tak z poloviny, krmím je tabletkama, používám pmdd hnojivo (ale to mi umírali aji když jsem ho ještě nepoužívala). V akvárku mám ještě dvě skaláry, 4 parmičky, 10 neonek a 2 přísavky a teda ještě ty dvě pandičky.
Děkuji za všechny rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 09:58 Muž Anticitrus [1] - Živorodky – Loupání kůže
mám takový problém s pancéřníčkem skvrnitým,nad tlamkou se mu loupe kůže čím dál tim víc a je hodně pohublý, je to samice která byla cca před týdnem jeste pěkne při těle. prosím poradte co stím nebo co to je. děkuji předem. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 17:52 asteria – Re: PaDa
Jé, díky moc, to se mi ulevilo. A aspoň teď vim, proč ten větší toho menšího pořád terorizuje.-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 14:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: asteria
Fotka k příspěvku Jestli mluvíme o tomtéž, co jsem teď v rychlosti cvaknul u svého thorakáta, tak se nic neděje. Jen máte dva kluky.
Zajímavé informace najdete třeba tady www.catfish.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:52 asteria – bílý červík?
Fotka k příspěvku Ahoj, mám dva pancéřníčky kropenaté. Nedavno jsem si všimla, že mají na bříšku takový cancour - bohužel jsou moc rychlí, netuším, jestli je to nějaký parazit, výkaly, nebo co. Vypadá to, jako když jim vlaje z řitního otvoru bílý půlcentimetrový červík - ale při pohybu to nezalézá, je to pořád stejné. Chovají se normálně, žerou normálně a u ostatních ryb jsem nic podezřelého nepozorovala. Co to může být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 21:48 Muž vlacek [402] – Re: Mania
Nejake foto? Cervenaji nebo misto bile jsou hnedsi? Jak dlouho je mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 19:51 Mania – Červenající pandy
Zdravím. Mám akvárko cca 60l a v něm 3 pandíky. Všechny mi začínají červenat po tělíčku. Prosím poraďte co s nimi. Bojím se, že mi umřou. Předem moc děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 20:24 Kalavun – Bez ploutve
Mam pancéřníčka Corydoras aeneus
a chybí mu jedna ploutve na břichu když sedí na dnu tak přepadá na stranu jako kdyby byl na mol neví někdo co s tim? díky za odpověd
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 20:27 Muž master009 [0]
A chci se teď zeptat. Kdy budu moct Pancéřníčka vrátit do velkého akva? Ve velkém akva nejsou žádné známky nákazy. Pancéřníček už také vypadá dobře, puchýřky mu zmizely, plave normálně a začal jíst i tabletku. Bojím se, aby to nechytlo celé akvárko kdyby ještě nějakou nemoc měl. Dá se nějak poznat, jestli je zdravý?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 19:40 Muž roper [10] - Cichlidy

Živorodky mám taky moc rád, ale radši Endlerky, než mečovky. Jsou velké, všechno sežerou a strašně jebou vodu. Teď sem si zrovna včera pořídil 4ks korálové platy. Moc pěkný a 4 stačí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 19:40 Muž master009 [0] – Re: master009
*Ideál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 19:38 Muž master009 [0] – Re: katterinecka
To bych jim zase neudělal. Dám si tam nějakou rybu jen aby mi odstranila ostatní ryby neni zrovna můj idelám :-) to si radči počkám, jestli mi je nevemnou někde v akvaristice nebo jestli je nebude chtít nějakej kámoš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 19:28 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: master009
takhle už to s živorodkami bývá, pořiď si něco dravého a uvidíš že jich bude ubývat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 19:23 Muž master009 [0] – Re: roper
Rostliny tam jsou. Jen moje prezentace neni aktualní. Je možná i půl roku stará :-D A těch živorodek tam tolik nechci. ja je tam vlastně nechci vůbec a pořídit si něco jiného ale oni se pořád množí a množí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 19:07 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: master009
112 litrové máš jen tehdy, pokud je naplněné po okraj a není v něm nic, než voda. AQa sice 112 má, ale v něm máš tak 70 litrů. Pokud chceš mět pořát tolik živorodek, tak si tu vodu musíš hodně hlídat. Taky rostlinky si tam přidej. To že je máš na tapetě, neznamená, že pomůžou rybám a vodě ;-). A už žádnou chemii, popřípadě si vše pořádně přečti hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 19:01 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: master009
taky by pancéřníčci měli mít krycí sklo, protože jestli máš v místnosti chladněji mohli by z toho taky onemocnět (dýchají vzduch z hladiny). Jinak nevím co by mu mohlo být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 18:58 Muž master009 [0] – Re: roper
Sakra já to úplně pokazil. Nějak jsem nepochopil návod na dávkování toho Bioicht a dávkoval jsem to pravidelně. Okamžitě to vynechám. Vodu tedy budu měnit častěji a filtr méně. Akva mám 120L. Mám v něm asi 12 Black moll, 2 ancistruse, 3 velké Pancéřníčky skvrnité a 2 malé. Toho nemocného Pancéřníčka jsem dal to jiné nádrže (vodu jsem tam dal normálně z akva) a uvidim tedy, jestli se nějak nezlepší. Doufám, že ostatní ryby budou v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 18:17 Muž roper [10] - Cichlidy
Ty to koukám děláš všechno opačně. Žádné sračky tam nedávej, měň 20-30% vody, každý týden. Jednou za měsíc v té vodě z aqa vypláchni i filtr. Já nikdy žádnou chemii nedável a rybky mám bez nemocí 20 let. Občas taky nějaké uhyne, ale to je normální, protože každý jednou musí ;-). Kolika litrové máš a jaké ryby? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 17:47 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: master009
a proč tam ten bioicht přidáváš pravidelně? Podle mě je to docela blbej nápad. Píší že po aplikaci se má vypnout filtr, to znamená že musí nějak nepříznivě ovlivňovat bakterie ve filtru (a určitě i jinde). Naruší se ti tím správná funkce akvária a filtru.
A filtr by se neměl čistit příliš často, lepší je častější výmena vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 17:08 Muž master009 [0] – Pancéřníček Skrvnitý - Nemoc
Zdravím. Asi před 4 měsíci jsem konečně odchoval 2 Pancéřníčky skvrnitý. Jeden pancéřníček žačal být od včerejška nemocný. Stále jen leží, dychá dost rychle, nereaguje na potravu. Včera se nedokázal udržet dole a furt ho to nadnášelo na hladinu. Dnes se na něm objevili, ale jen na jedný straně, takový puchýřky a má takový skelnatý oko. Dnes se tedy udrží na dně ale stále nic nedělá. Ostatní ryby vypadají v pořádku. Do vody dávám pravidelně Bioicht pro prevenci, vodu měním jednou za 2 týdny a filtr jednou za týden. Nikdy jsem s Pancéřníčkami problém neměl a tak nevím, co s tím udělat :-( . Budu rád za každou radu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 16:59 R Muž romant [27987] – Re: Karlos81
Ta osádka toho akvária se mi jeví jako nevhodná. Ty akary to podle mě nejsou. Toho kdo ty pancéřníky likviduje bude třeba hledat v ostatních obyvatelích akva. Když se podíváš do zdejšího atlasu ryb na nároky jednotlivých druhů, který jsou v tom akvárku, tak bych řekl, že onoho predátora odhalíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 11:56 Karlos81 – Panccéřníčci umírají
Zdarec,

mám problém že mi chcípají pancéřníčci. Tipuju to že je uhoní ty akary?
Umřeli mi už skoro všichni / pandy, paleáti, black venezuela/
Čím to je? Mám v 200L akva čichavce, 4 ks akar modrých, 2 x loricaria,
, 2 x torokát, pěrovec skvrnitý 2 x. Co mi je lidkviduje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 11:11 Muž AmorFati [37] - Amerika
Dej tomu čas a uvidíš. Jinak myslím, že jsi je zbytečně zatížil přídavkem EsHa (2000?). Není to třeba jen dýchání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 17:52 blotchen – Nemocný panceřníček ?
Ahoj, o víkendu jsem zakoupil na burze 6 panceřníčku, všechny jsem dal radši do karantény,přidal jsem silné vzduchování + přípravek Esha, ale jeden sumeček se pořád drží v kytce, protože jakmile přestane plavat na dně, tak se vynoří na hladinu, tak mě napadá jestli nemají vnitřní parazity? Budu vděční za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 11:12 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Míša123
...Je to něco co bych mohla udělat?...
Přestat do něj strkat! :-| :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 10:03 Míša123 – Co je s ním?
Včera jsem si koupila 5 pancéřníčků panda, ale jeden už od začátku se k těm ostatním moc neměl, pořád si plave sám, když ho popostrčím k těm ostatním chvíli s němi zůstane, ale oni zase odplavou a on né s nima. Nevím jestli je to tím, že se v akvárku ještě moc bojí nebo něčím jiným. Stalo se vám to taky? Je to něco co bych mohla udělat? Děkuji za všechny rady.
Jinak vypadá normálně, dýchá taky, ale teď se spíš zdžuje u jedné rostlinky a je jen tam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 07:59 Žena Linduš [166] – Re: Sanka
pancíci jsou citlivější rybky. mě umřel loepardí pár týdnů po léčení celé nádrže. nic nic nic a teprv po těch pár týdnech se to léčivo na něm odrazilo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 23:14 Muž Sanka [10] – Re: Linduš
No zkusil jsem to teď vypojit..ale to by asi i ostatní ryby byli takové,ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:52 Žena Linduš [166] – Re: Sanka
CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:52 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Sanka
mohlo by to být otravou, třeba jestli přihnojuješ, jinak fakt nevím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:50 Muž Sanka [10] – Re: katterinecka
Takže můžu akorát čekat,že mi umře.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Sanka
taky jsem mela takovy problem, ze se vzdycky jeden pancik motal a po case umrel, ale nevim cim to bylo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:45 Muž Sanka [10] – Re: Sanka
Nechce se mi věřit,že na to není žádná reakce.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 19:32 Muž Sanka [10] – Re: Sanka
Pěkně prosím o radu.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:03 Muž Sanka [10]
Ahoj,prosím o radu - dnes ráno jsem se díval do akvária a viděl,jak je tam sám jeden Pancéřníček,který ale jakoby přepadával,lépe řečeno dělal kotrmelec a pak tak zůstal,dýchá zdá se mi mormálně..Včera jsem měnil vodu,tak jestli to může být tím?Ostatní ryby jsou v pořádku..Nebo jestli to nemůže být tím,že jsem přes noc dával CO2,ale málo,měl jsem to přiškrcené..?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 10:25 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Pety
Asi tě nepotěším :( www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 21:20 Pety – červené krvavé fleky na pancéřníčkovi skvrnitém
Fotka k příspěvku Zdravím, dnes jsem byl celý den pryč (ráno bylo akvárko i ryby v pořádku) a teď když jsem přijel tak vidím u čelní stěny pancéřníka (samička, stáří cca 1,5 roku, několikrát se úspěšně třela) v divné poloze s rudými fleky po tělíčku, sotva dýchal. Po přendání do karantény s čerstvou vodou se nedokázal ani po 10min. narovnat z polohy na boku. Z fleků se uvolňovala v čerstvé vodě asi krev coze . Nevíte co by to mohlo být? Mám se bát nějaké masivně rozšiřující se choroby?
Pár parametrů k mému akvárku: teplota: 27°C, Ph 6,8. NO3 30-40mg/l Z ryb není vizuelně postižena žádná a to ani potěr. Osádka: Razbory klínoskvrnné, Gupky Endlerovy, Pancéřníčci skvrnití. Doposud bez problémů.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:16 showt – Re: Linduš
To už nijak,večer bylo po rybce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:14 showt – Re: radim
Blbá otázka to není jelikož nic víc popsat nejde.Jak mám vědět co mám popsat víc,když celou dobu co mám akva,bylo vše v pořádku.Žádné změny nejsou.Kdbych věděl,že jsem krmil živým nebo něco,napsal bych to tu.Živím krmením jsem teď nekrmil...Ostatní rybky jsou vpohodě jak tetry krvavé,neonky tak i ancitrusi.Teplota 25-26.Vodu měním 1/3 co 5 dní.Jen pabceřníčci zlatopasí postupně hynou na stejným způsobem,měl jsem jich 5,ted uz jenom 3...A co píšeš,že Ti rozumnější žádná odpověď,to je přesně naopak.Měli by mi naznačit co přesně mám ještě napsat a poradit,od toho je fórum a rady zde... no .Akva 4 tetry,5neonek,2ancitrusi,3 panceřníčci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 00:43 Žena Linduš [166] – Re: showt
ten bakteriální rozpad ploutví před měsícem jsi vyléčil jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2010 00:03 radim – Re: showt
chtělo by to popsat co se v poslední době s rybkama dělo, nebo spis s celym akva, nebo jestli se zaclo krmit zivim..cokoliv
ze ryba zacne z niceho nic divne plavat a pořád vypadá vhledově zdravě nikomu nic nereke..tyhle rybky chovám a o nicem podobnem jsem ještě neslyšel...
jestli tu nekdo radí blbě tak se nediv..na blbou otazku blba odpověď..ti rozumější žádná odpověď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 21:58 showt – Re: radim
Neprotiřečím,myslím změny vzhledové,ne chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 21:56 showt – Re: Yirka
Vodu jsem měnil,pak jsem ho dal do karantény.Příznaků víc není,nic viditelneého,jen ztrata orientace a to točení,nemohl se udržet na bříšku...pořád na boku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 19:05 radim – Re: showt
Ztrácí orientací,neumí se udržet na bříšku a porád se točí dokola,nežere.Nevíte někdo co to je?Viditelné změny nemá...


trochu si protiřečíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 18:58 Muž Yirka [9126] – Re: showt
Nikdo rozumný ti nedá radu za kterou si nemůže stát. Aby si za ní mohl stát, musel bys poskytnout poněkud více informací. Ty příznaky jak je popisuješ je trochu málo. Ale první bod první pomoci v akvaristice bude vždy výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 20:53 showt
Už druhý panceřníček za poslední měsíc má to samé...Ztrácí orientací,neumí se udržet na bříšku a porád se točí dokola,nežere.Nevíte někdo co to je?Viditelné změny nemá...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 12:32 11macik
Fotka k příspěvku chcel by som sa spytat co je tomuto panciernikovi doteraz bol normalny a mal normalnu farbu teraz sa mu posledny tyzden objavila takato skvrna a je mozne ze tu skvrnu bude mat aj z druheho boku
dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:57 Žena Amy01 [39]
malo by to byt tu www.ulozto.cz/…
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=1051