Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2018 17:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Papik
-okraje "výstupku" jsou zarudlé ,nebo bělavé
-povrch se jeví jako strupovitý ,nebo je hladký
-popište krátce a stručně co vidíte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 16:43 Muž Papik [617] – Co to může být?
Fotka k příspěvku Pancéřníček má od včera na těle krvavě červený výstupek, odhadem milimetrový. Není to bod, jako při nemoci Red Blotch Disease. Chová se normálně, žere, neotírá se ani nesmyslně neplave.

Netušíte někdo, o co se jedná tentokrát? Děkuji.

Admina prosím o smazání stejného příspěvku ve vláknu "Fotogalerie rybích nemocí".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2018 16:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kacus
-"perloočky" nebudou asi problematikou ve vztahu k uváděnému ,nebot příznaky byly již dříve ,jak uvádíte v příspěvku
-přavděpodobně se jedná o nějakou disfunkci některého orgánu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 16:01 kacus – apatický pancéřníček skvrnitý
Zdravím, je to asi čtyři, pět dní co mi jeden pancéřníček začal zůstávat sedět na dně.. Tak jsem pro jistotu vyměnila vodu, nepomohlo a po pár dnech byl čas odsát bordel na dně, takže zas výměna vody a nic se nezměnilo. Ostatní obyvatelé jsou v poho. Všimla jsem si, že vůbec nehejbá vouskama, má je pořád sklopený u tlamičky. Pořád jenom sedí na bříšku na dně, nenaklání se, nic, jenom občas vystřelí pro vzduch. Papat ho nevídám, ani když jsem teď začala krmit blechama, vůbec nemá zájem, i když ostatní za tím lítaj jako praštěný. Jenom občas poodplave kousek stranou a zas zkamení. :-( Nevíte někdo, co se mu děje? Je možný že je to těma perloočkama (jsou nalovený v řece)? Ty sklopený vousky jsem ještě neviděla. :-O :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 12:15 Andaska Re: jamajcan
No uz jsem ho obrecela, byl takovej malickej oproti tem dvoum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2018 12:09 jamajcan Re: Andaska
Hlavně si z toho nic nedělej. Chybama se člověk učí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2018 12:06 Andaska Re: afc1886
Ja vim no, chyba zacatecnika. Priste uz je porizovat nebudu. Dekuji za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.04.2018 11:30 R Muž romant [27982] Re: Andaska
Šetrně poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 10:35 Andaska – Nemoc
Ahoj, pancernicek panda uz mi treti den stale lezi na dne (vetsinou na boku) a zrychlene dycha. Kdyz chce plavat nahoru, tak vyplave max 2cm a spadne dolu, takze se ani nemuze jit nadechnout nad hladinu. Neudrzi rovnovahu. Zadne poraneni nevidim. Zakladni hodnoty vody jsou vporadku. Ostatni pancernicci jsou vporadku. Mam ho jeste nechat, nebo utratit? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.03.2018 18:25 R Muž romant [27982] Re: Brigita
Poslat na druhej břeh a zlepšit péči o akvárium, hlavně výměny vody a hygienu dna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 18:08 Brigita – nemoc Pancernicek
Fotka k příspěvku Dobry den ...chci pozadat o radu ...mam pancernicka a vcera mel na sobe jakoby jrdnu odreninku az do masa a dnes po kontrole jich hodne pribylo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 21:36 Muž powery [250] Re: Michael281
Napadá mě:
- problém s přechodem do jiné vody, než byli zvyklí
- problém s krmivem, které jim nesvědčí

Ale třeba jde jen o jednoho slabšího jedince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 18:47 Muž Michael281 [6] - Tetry
Dobrý den, v sobotu jsem po asi 2 letech zakoupil do akvária pancéřníčky (ryby na dno), byl jsem z nich nadšený až do teď... Zatím se to projevilo pouze u jednoho (z 11), ale mám strach že se to rozšíří i mezi ostatní. Pancéřníček je neustále otáčen břichem vzhůru, sám se silou obrátí zpět břichem k zemi, ale jakoby ho něco nadnášelo břichem nahoru. Přesně to samé se stalo před 2 lety s těmi minulými pancéřníčky, všichni poumírali a tak jsem už žádné nekupoval. Prosím co mám dělat, abych je zachránil?? Nenesou žádné známky nemoci (na kůži apod.), ale něco je nadnáší a obrací břichem vzhůru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 18:21 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Hanzis
Tmavá rybičky uklidňujeX-) křemičitý písek je ok, ale bílé dno je stresuje. Většina ryb (až na výjimky) má ráda stín/přítmí, tmavé okolí, listy nad sebou atd.. jen velmi málo ryb má rádo prosvětlené nezarostlé mělčiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 18:07 Hanzis Re: afc1886
Poslední výmněna vody proběla před dvěma dny, když zahynula první neonka. Levatka se mi v akváriu objevila z rostlin někdy minulý týden. Budu tedy měnit vodu častěji než jednou týdně (obden) a to dno dám do pořádku - vyberu co půjde a dosypu písek. Jen ještě malej dotaz - hodně jsem četl že rybičky raději tmavé dno (proto padla i volba na černou drť) - jakou tedy volit barvu, nebo konkrétní výrobek? Ten můj křemičtý písek je dost světlej.
Hlavně moc děkuju za rady! Snad se mi bude v budoucnu dařit líp, než nyní na začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 17:49 R Muž afc1886 [14655] Re: Hanzis
Já bych ti na zaběhnutí akvária doporučil buď okružáky nebo levatky. Ty rybky jsi tam dal brzo a nezaslechl jsem nic ani nepřečetl v prezentaci nádrže, že by jsi aspoň začal provádět častější výměnu části vody. Tady ti dám odkaz na jeden graf. www.akvarijni.cz/… No a teď to dno. Víš co znamená drť? Jestli jo, tak sám uznáš, že to dno nebude bez ostrých hran a to není nic ani pro ty pancéřníčky. Měl jsi nechat jenom ten křemičitý písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 17:13 Hanzis Re: afc1886
Jasný zajetý akvárko je po delší době (nyní už určitě víc když má přes 3 týdny) ale když jsem čerpal z informací, jak zde na rybyčkách tak akvarijní.cz tak je psáno že po cca týdnu lze dát menší počet ryb (odolnych). Vím že to není 100% zajeté, ale úplně samo se to taky nezajede (nebo snad ano?).
Co nená ideálním na štěrkovém dnu, vápenec neobsahuje, ostrý taky není. Aby se lépe zakořenili rostlinky máim pod ním ještě vrstvu křemičitého písku.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 16:45 R Muž afc1886 [14655] Re: Hanzis
To hlavní ti už napsali, já jenom doplním, že to dno není nejlepší a dosadil bych více rostlinek, ale až do lepšího dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2018 15:51 R Muž ctibum [6870] Re: Hanzis
Řekl bych, že ve tři týdny mladé nádrži nemají ryby co dělat, zvlášť, když tam jsou od začátku... Nahraj si do prezentace hlavní fotku, ať je aktivní.
Jiné rostliny, než Egerii tam nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.02.2018 15:50 Muž Kubaa [718] Re: Hanzis
V prvé řadě jsi tam dal ty ryby příliš brzo. Takže nevhodné, jedovaté podmínky, oslabení ryb, nemoce, otrava, smrt. Ryby patří až do dobře zaběhnutého akvária, tzn. nejdříve po měsíci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 15:44 Hanzis – Pancéřníček kropenatý
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu mám v akváriu (založeno před 3 týdny) dva pancéřníčky a 10 neonek červených. Velikost akvária je 100x40x45cm (180L). Po dvou týdnu a něco se mi objevila krupička, ale tu jsem během 3 dnů vyléčil pomocí esha exit+2000. Den po léčbě jsem vymněnil 1/3 vody (stejně byl čas vodu měnit) a po cca dalších 3 dnech začali umírat neonky (už mám jen 4), pancéřníčkům odpadli vousky. Vůbec neji, pohybují se jen minimálně. Může být příčinou pozdě podchycená nemoc, nebo jen stres z toho léčení?
Moc děkuji za rady. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:44 Muž Kubaa [718] Re: lacewings
Chronická nevhodnost podmínek se nejprve projeví na nejslabších kusech nebo těch co měli zrovna smůlu, ne na všech najednou. Kdybych to měl ilustrovat ze světa lidí, z nevhodné stravy také nedostanou infarkt či rakovinu všichni milovníci junkfoodu najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:35 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: ctibum
A co by tam mělo být špatně ? Když jsem tu nádrž tady prezentoval nikdo neměl k ní nic pouze k těm dravcům .... toď vše tak já kupoval stolek na zakázku dělaný akvárium na zakázku dělané, Led osvětlení rosltinky atd vše koupeno ještě lepší filtraci chci . Ale něco se budu snažit vyřešit protože nechce sem i ty dravce dávat pryč mam je od malička ,když byli ještě prtata a jsou skvělý a já tomu mam cit a nedokážu to jen tak dát pryč natož ,když mi nějaký chudáček onemocní :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:32 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: lacewings
Tohle si opravdu ,ale nemyslím nikdy si neubližovaly to opravdu ne . Spíš si myslím ,že je to nemoc nějaká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tom25
Tom25 napsal:.... co tam mam za dravce pohromadě v té nádrži tak jsem jí zrušil
-proto jsem psal o tom zranění ,které může být klidně od jiného druhu ryb
-nevhodnost podmínek by se projevila na více jedincích a případnou mortalitou ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:27 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: Kubaa
EE už jí zakládat znovu teď nebudu a nevhodné podmínky to nejsou tohle je upnlě nové akvárium vše komplet mě stálo 15 tisíc . tomu panceřníčkovi se to stalo v mé menší nádrži co jsem měl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:26 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: ctibum
Tak fotky jsem posílal ,když jsme řešili rostlinky s jirkou můžete se mrknout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:24 R Muž ctibum [6870] Re: Tom25
Tom25 napsal: Prezentaci už jsem měl ,ale akvaristům pár se nelíbilo co tam mam za dravce pohromadě v té nádrži tak jsem jí zrušil a udělám jí až to polepším :) palec ;-)
To už jsem tu někde četl. Ale když chceš řešit aktuální problémy, měl bys jít (znovu) s pravdou ven a ukázat aktuální nádrž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:21 Muž Kubaa [718] Re: Tom25
Já bych si vsadil na nevhodné podmínky. Udělej tu prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:21 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: ctibum
Prezentaci už jsem měl ,ale akvaristům pár se nelíbilo co tam mam za dravce pohromadě v té nádrži tak jsem jí zrušil a udělám jí až to polepším :) palec ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:19 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: lacewings
Já koupil v akvaristice dva byli už velcí ,ale mam je cca 3 roky možná trošku víc a od akvaristiky oba byli krásní a v pohodě a to mu jednomu 2 rokem se tohle udělalo nikdy mi rybička nespadla . proto jsem se divil myslel jsem si ,že to zmizí ,ale nikoliv podobný případ se mi jednou stal u parmičky červenoocasé udělala se jí boule kousek od hlavičky vydržela mi 3 měsíce a umřela a měl jsem jí ,když byla malá a tohle je trošku podobné a zapomněl bych dodat má trošku oči ,jako by dovnitř zmačklé trošku .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 21:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tom25
-jedná se tedy o dlouhodobou věc ,jak to dle dotazu vyznělo
-příčiny mohou být dvě ,
-jednou z je růstový defekt a druhou je pozůstatek možného dřívějšího zranění
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 19:25 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – Pancéřníček kropenatý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem potřebuji se zeptat mam panceřnička kropenatého už hodně dlouho je to velký dospělí jedinec zatím se nic neděje furt papá plave vše máto už delší dobu udělala se mu z boku taková vetší boule a má zkřivený střed těla plave ,ale občas i blbě jinak přijímá potravu atd. Nevíte co by to mohlo být ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2018 22:02 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Suntour
Leží na boku nebo na břiše? Máš pro ně nějakou schovku? Já mám pro ně schovku z břidlice a dost často tam přes den bydlí. Večer si na ní rádi posedí a "udělají sněm", rádi jsou na vyvýšeném místě. Jestli jsou na břiše, tak to může být normální, u mě se taky často nehnou z místa. Musíš sám vědět, nakolik se to jejich chování liší od obvyklého a jaké mají podmínky, jaká byla změna apod. Je fakt, že to je citlivější ryba, taky mi jich pár pochcípalo. Taky jich může být málo. Má jich sice jen o jednoho víc, ale rádi se přidávají k pandům.

Ta teplota je samozřejmě základ. Nemůžeš chovat ryby ze subtropů bez zajištění odpovídající teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 18:31 Muž Suntour [4] Re: RE5PEK7
menim kazdy tyden.
Koupim topeni teda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 18:10 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Suntour
Jsou dost náročný na kvalitu vody, oproti klasickému skvrnitému. A 21 je určitě málo.
EDIT: Tedy bych zatopil a jak teď koukám na tvojí prezentaci, měnil častěji vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 18:03 Muž Suntour [4] – apatický panc třískvrnný
Všiml jsem si, že mám apatický panc třískvrnný. Je to pár jedinců ze skupiny. Leží v různých polohách po AQ. Když se jich dotknu tak se rozplavou. A pak leží na dně. Skoro jako chcíplý. Není to nějaká nemoc ? Ostatní jsou aktivní. Napadlo mě, že by to mohlo být teplotou AQ. Nemám topení a teď v zimě je teplota tak 20st - 21st.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.01.2018 19:31 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: FishWoman
Slabá imunita souvisí s kvalitou prostředí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 19:17 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: DavFM
No asi jo, protože předtím mi umřel ještě jeden pancík skvrnitý a ten si odřel šupiny na boku a za pár dní ho bakterie taky rozežraly. Takže měli jenom slabou imunitu a vodou (údržbou) to nebylo, asi. Takže by to chtělo nějaké vitamíny které bych vzdycky přidala po výměně vody palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 18:51 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: FishWoman
Nejspíše to začlo malým poraněním, které by mu normálně nic neudělalo. Jenže se do toho pustily bakterie a už to šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 18:43 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: DavFM
No, takové množství vody cca měním. A vodu dolívám přímo z kohoutku, to ale snad nevadí, všichni píšou že to dělají taky tak a rybám to nevadí a že ten chlor vyprchá skoro hned když se voda napouští. A nevíte jestli se ten pancík zranil nebo měl nějakou nemoc? Je to asi blbost, ale nemohla mu to udělat Clea Helena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 18:40 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: FishWoman
Každý týden 30% je podle mě nepodkročitelné minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 18:36 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: DavFM
Odkaluji a měním vodu 1x za 14 dní, někdy i 1x týdně a někdo mi tu psal, že nemám odkalovat do hloubky že ta hnědá voda, co jsem si myslela že je detrit, tak to jsou nit. bakterie. Ale fakt je to detrit, když prostříhávám mech tak je pod ním vždy svinčík. Takže vždycky odkaluji cca do 4 cm abych vyčistila dno, ale stejně se nedostanu všude po celém dně. A filtr čistím 1x za 2 měsíce ano Takže si myslím, že pravidelnou hygienu celkem zvládám stydim Ale šneci se mi stále přemnožují, takže nevím co bych měla ještě zlepšit, snad měnit vodu 1x týdně dokud se to zase nezlepší a pak až za 14 dní. Jinak myslíte, že když tam přidám nějaké ty vitamíny (mandlovník, aloe vera) tak se mi zlepší stav AQ nebo budou jen rybky odolnější? A ještě se chci zeptat, když sůl slouží jako desinfekce v AQ, tak mohla bych jí tam občas dávat preventivně nebo jen kdyby to bylo nutné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 18:20 Žena FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak fotky přidávám, bohužel to mělo rychlý průběh a pancíka jsem před chvílí našla takhle sad Co se mu stalo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 16:53 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: FishWoman
No, upřímně, pokud to jsou bakterie, tak bych se zamyslel kde v akváriu je chyba a zkusil to řešit. Bakterie jsou vždy všude a jde o schopnost těch ryb se jim ubránit.
Přitlačil bych na hygienu-hlavně odkalování a výměny vody a asi bych přidal nějaké vitamíny nebo aloe vera, olšové šišky, mandlovníkové listy....(občas je to asi placebo, ale udělat se má vše, co člověk může :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 16:49 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: DavFM
No v odkazu píše že to můžou být bakterie, takže si myslím že bude lepší ho odlovit a utratit, kdyby to bylo nakažlivé, nechci aby se mi to rozšířilo. Za chvíli jsem ještě přidám nějaké fotky jak vypadá ta ploutev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 16:45 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: FishWoman
Do skel buší furt, takový robiňák když se dobře trefí, tak mě v noci i probudí a jdu se podívat co se stalo. Ale nezdá se mi, že by jim to ubližovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 16:43 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Wanderer
Chtěla jsem se nejdřív zeptat, jestli bych mu nemohla nějak pomoct, jestli není třeba nemocný ale tohle si myslím bude ta zlomená ploutev ikdyž nevím jak se mu mohlo stát. Ale přijde mi divné že se moc nehýbe, asi to bude tím že už nemá sílu aby se plaval nadechnout nad hladinu, ikdyž zatím se tam dostane, a nebo ho to bolí. Tak to už bude druhý pancík co půjde do mrazáku sad A ještě se chci zeptat jestli je možné aby se, když vystřelí k hladině aby se nadechli, aby vyskočili a praštili se o krycí sklo. U minulého pancíka co mi umřel, jsem nepřišla na to co mu bylo a choval se jak omámený a na těle neměl žádné příznaky nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 16:40 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: FishWoman
Možná k tomu existuje i něco česky, nevím. Ale Ian Fuller ve svých knihách toto popisuje jako "Red blotch disease", prakticky jde o bakterie. On na to používá Melafix, já bych použil Baktopur. Ale tohle není nijak vzácný pancík, takže bych ho dal do mrazáku, ať se netrápí :-(
Samozřejmě, může to být i něco jiného, z fotky je to těžko.
www.petcha.com/…
www.ukaps.org/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 16:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: FishWoman
Tak ho netrap a zkrať mu to.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=351