Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 15:14 Žena Dinecek [205] Re: _ucx_
Ale žábrohlísti u pancíků? Není to spíše nemoc větších cichlid? Kdyžtak zajedu do Hornbachu pro eSHa gdex, která je na to určená, ale fakt myslíš, že jsou to žábrohlísti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 14:54 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dinecek
"Jenom někteří rychle dýchají a sem tam se otřou o list rostliny."

Tak to na ty žábrohlísty fakt vypadá a ta plíseň se patrně týkala jen té mřenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 14:33 Žena Dinecek [205] Re: silviebaris
Oni vypadají úplně normálně - žádné známky plísně, nejsou nikde červené, prostě nic. Jenom někteří rychle dýchají a sem tam se otřou o list rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 14:13 Silviebaris Re: Dinecek
zkus toho nějakýho /uhynulého/ vyfotit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 14:08 Žena Dinecek [205] Re: silviebaris
V úterý minulý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 14:05 Silviebaris Re: Dinecek
A kdy jsi je kupovala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 13:53 Žena Dinecek [205] Re: _ucx_
Ale zrychlené dýchání tam bylo patrné taky - hlavně u mřenek. Esha Exit mám objednaný, dojde dneska nebo zítra. Dala jsem teda těch 30 kapek, ryby poletují po akvárku jak splašené. Tak se bojím dát více. Zvedla jsem teplotu. Jedna mřenka je na tom hodně zle... ta už to asi nerozdýchá.

Kruci, věřila jsem, že ty ryby budou OK, pán je ještě neměl vybalené, měly být od chovatele. Ne z importu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 13:34 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: _ucx_
Beru zpět, pokud tam byla viditelná plíseň, tak jo. eSHa 2000 + eSHa Exit, ideálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 13:31 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dinecek
Nejsem si úplně jistý, zda ja v tomhle případě eSHa 2000 ta správná volba.

Zkus si přečíst tohle, jestli objevíš ještě nějaký další příznak: rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 13:24 Žena Dinecek [205] Re: _ucx_
Takže dát tu dvojitou dávku? Teďka jsem našla třetího pancíka. Ještě se zeptám - taky máš zkušenost, že když ten eSHA 2000 přidáš do vody, ryby jsou nějaké moc aktivní?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 13:16 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dinecek
Ok, můžeš, ale budeš měnit hodně vody, bude to nějakou dobu nevábně zakalený a rostlinám to taky úplně neprospěje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 13:12 Žena Dinecek [205] Re: _ucx_
Otírají se bokem. A ne všichni. Ale pár už jsem jich viděla. NH4 a NO3 měřím kapkovými testy. První je od JBL, druhý od Rataje. Malou léčebnou nádrž nemám - akvárium je v kanceláři. Ale i tak by asi bylo dobré přeléčit celou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 13:06 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dinecek
Kterou částí těla se otírají o ty listy? Žábrami? Tohle nevypadá úplně na plíseň, spíš na nějaké parazity (žábrohlíst nebo něco podobného).

Jinak co by bylo dobré udělat: před zahájením léčby bych vyždímal filtr do nějakého kýblu. Ten hnědý kentus bych si v něm nechal na nový rozjezd filtru po léčbě a dal bych do toho kýblu malé čerpadlo (nebo bublifuk), aby se točila voda. Pak bych nasadil léčivo. Podle návodu, klidně i o trochu víc. Koupil bych si určitě lepší testy NO2, NO3 a NH3, než je ten čárový papírek a zejména NO2 a NH3 bych během léčby hodně hlídal. Přitopil bych až někam přes 30 °C, pokud to tvoje topítko zvládá. Sežeň si cyprinopur. Máš nějakou malou léčebnou nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 12:50 Žena Dinecek [205] – Otírání o předměty
Prosím, myslím, že jsem si něco dotáhla s pygmejáčky - otírají se o předměty. A už jsem našla druhého mrtvého. A jedna mřenka pošla taky. Ta měla viditelnou plíseň. U pancéřníků zatím nevidím žádné viditelné tečky nebo chomáčky, ale hodně se otírají o listy. Přidala jsem eSHa 2000 30 kapek - mám spočítáno podle kbelíků, že čistý objem je 120 litrů. Ale píšou, že se má přidat dvojnásobek, když mám měkkou vodu pod 4°dH. Já mám 2.5°dH. Dali byste tam ten dvojnásobek? Moc děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 20:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: _ucx_
-přiřadil jste nesprávnou diagnózu onemocnění
-kde jsou ty vředovité výrůsky, na rybě tazateky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 20:30 Žena Rennee [21] Re: _ucx_
Jen z jedné strany.

Ale teda do hodiny, co jsem napsala poslední příspěvek, tak pancíkovi začalo jakoby krvácet z nosu a do dalších 20 minut plaval už břichem vzhůru sad

Takže těžko říct. V odkazu se pár věcí shoduje, ale toto mělo opravdu velice rychlý průběh, tak nevím. Nicméně děkuji za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 20:27 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Rennee
Je to jen z jedné strany nebo z obou?

Vypadá to na "Red Blotch Disease", bez léčby to je pro pancéřníčky smrtelné. Více informací třeba zde: petcentral.chewy.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 19:04 Žena Rennee [21] Re: lacewings
Děkuji moc za radu, hned jdu na to palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 19:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Rennee
-tak to bude nejspíše ta problematika vnitřních orgánů
-přemístit do separace, nekrmit,
-pokud máte eSHa 2000,použijte jednorázově dávku prvního dne
-někdy se to srovná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 18:54 Žena Rennee [21] Re: lacewings
Ano, povrchová část je neporušená. Bohužel se mu to trochu zvětšuje ta červená skvrna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 18:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Rennee
-povrchová část je neporušená?
-může se jednat o otlak, ale i problém vnitřních orgánů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 18:07 Žena Rennee [21] – Co mu je?
Fotka k příspěvku Neví prosím někdo co mu může být? (ten panda vzadu). Vypadá to jako podlitina, včera to určitě neměl. Je takový apatický. Díky za názory.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2019 13:11 Žena Icestar [595] Re: Icestar
Po pěti dnech je oko zase skoro černé, zašedlost mizí. Netuším, co s ním měl, ale zdá se, že to trvalý zákal nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 12:48 Quermi – Pancernicek kropenaty
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, muj pancernicek (samecek) ma jiz dlouho (vice let) na brise tento privesek, jinak se zda byt zcela v poradku, zajimalo by me, jestli jste se nesetkali s necim podobnym. Nejde mi to prilis kvalitne vyfotit, zda se to byt vzduchovy mechyrek. Dekuji za pripadne informace
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2019 23:10 Muž Laurent [412] Re: Icestar
Jedna samička v mém akváriu má také zašedlé oko, ale ne v tak velkém rozsahu. Ale jak píšeš, rybka je jinak naprosto v pořádku, jestli je to nějaký zákal? Změnu v chování oproti ostatním jsem také nepozoroval, ani třeba dezorientaci. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2019 16:55 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: wenduska
Napadaji me jikry :) nemota se kolem furt samec?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 14:59 Žena Icestar [595]
Fotka k příspěvku Při včerejší údržbě akva jsem si všimla, že jeden z mých pancéřníčků má zbělané oko, jak kdyby slepé. Změnu velikosti nepozoruju, ryba se jinak chová normálně, plave, žere, odpočívá stejně jako ostatní, drží se jich. Druhé oko má normální. Jen mi přijde, že má bělejší bříško než ostatní...
Čím se to mohlo stát? Je slepý, nemocný, dá se to léčit? Za každý tip dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2019 09:57 Žena wenduska [0] – Bubliny na pancéřníčku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, na jednom pancéřníčku se objevily tyhle bubliny. Nepozná někdo, co to je?
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2019 08:17 Nickname – pancéřníček
Předpokládám, že budu muset častěji měnit vodu a lehce zasolit. Přidám tam asi i list mandlovníku. A kolik byste tam dali té soli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 19:19 Nickname – pancéřníček
Fotka k příspěvku Ahoj. Můj pancéřníček má na sobě takovou malou bulku a na ní něco bílého. Ale nevím jestli je to nějáká plíseň, nebo vybledlé šupiny,.... Chová se normálně. Je aktivní. Ta fotka sice není moc dobrá, ale neví někdo, co by to mohlo být? :-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2019 17:34 Daniel P. Re: Papik
Je to ta nemoc, děkuju za info příště zkusím předejít možnosti, aby se to stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2019 08:35 Muž Papik [617] Re: Daniel P.
Nedostatek kyslíku ve vodě? Nebo hledej "Red Blotch Disease Corydoras"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2019 21:31 Daniel P. – Pancernicek
Fotka k příspěvku Hezký den přeji, můj pancernicek začal ztrácet rovnováhu a má takové červené fleky u ploutví a leží na dně vzhůru nohama ale furt žije. Nevíte někdo co s ním je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 22:05 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: radekmartinak
Obávám se, že bez dalších informací o nádrži (ideálně prezentace) se bude těžko radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 21:46 Muž radekmartinak [0]
Fotka k příspěvku Dobrý den, mému kropenáčovy se udělala boule u žábry, netušíte co by to mohlo být? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 20:18 Muž Rajchlicek [0]
Určitě děkuji za rady :) pancéřníček vypadá že už se z toho asi nevyhrabe, nejspíš mu zkrátím trápení... Vodu jsem po odstátí měnil dnes, budu tedy ve výměnách pokračovat dle rady :)... Kytky určitě ještě pořídím... Vím, že jsem přerybnil bohužel chyba nadšeného začátečníka, kterému se líbí jak se to tam hemží, bohužel kvantita na úkor kvality... Takže až najdu u někoho fleka, minimálně ancik půjde pryč... Hodnoty vody nemám jak změřit :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 19:38 R Muž Anthrax [4762] Re: Rennee
Ale v tom tvém případě byla bakterka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 19:33 Žena Rennee [21] Re: www.crustaceans.info
A mě tu zase někdo říkal, že když pancéřníček přijde o fousky tak je to pro něj konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2019 19:10 Žena drvi [2894] Re: www.crustaceans.info
Vodu stačí vytemperovat, odstávat nemusi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 17:44 www.crustaceans.info Re: Rajchlicek
Výměnou vody nic nezkazíš. Zkus si dneska natočit čerstvou vodu třeba do kýble a nechat ji do zítra odstát (kvůli krevetkám) a během zítřka proveď výměnu 40% vody. Dál pokračuj každý druhý den čtvrtinou vody.
Zjištění hodnot No2, No3, těžkých kovů atd. by také určitě pomohlo.

O fousky neměj strach, až se podmínky v akváriu zlepší, dorostou mu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 17:06 Muž 4Sima [1894] Re: Rajchlicek
Máš docela dost ryb, na můj vkus bych nechal bettu, krevetky, neonky. Dále máš málo rostlin, chce to něco z rychlerostoucích. Doplň stonkovky (limnophilly, bacopa např. a plovoucí egeria, růžkatec..). Myslím, že se ti začíná projevovat nestabilita akvária, z toho budou pramenit problémy s rybama. Máš možnost změřit hodnoty vody NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 15:49 Muž Rajchlicek [0] – Co se to děje
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den vůbec nevím co se děje už cca týden pozoruji jak jeden pancéřníček jakoby zlenivěl... Vůbec nerejdi po dně jako ostatní, jen tak jako polehavam, převážně jako na krivo nebo bokem, když začne plavat vypadá jako by byl opilý a přijde mi že přišel o ty fousky je to možné? V akváriu 7neonek černých, 3 pancéřníčci, 1 betta, 1 celkem malý ancistrus a cca 15 krevetek Red cherry... Jinak vypadají všichni že se jim daří... Údržbu nezanedbavam... 1/3 vody jednou týdně, filtr 1 za 14 dní... Odkaleni dle potřeby... Nádrž 4 měsíce...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 14:49 Silviebaris Re: Jirka Stach
proč přepíraš tak často filtr... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 14:43 Anďaska Re: Jirka Stach
Vypadá to jako plíseň. Možná měl na to místě menší poranění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 14:36 Jirka Stach – Asi nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj vespolek, dneska jsem si na jednom ze tří pancernicku všiml tohodle. Nemám tušení o co jde a jesli to je nemoc jak ji léčit. Děkuji za pomoc. Jinak akvárium je 3 měsíce zaběhlé a zatím bylo vše v pořádku.1/4 vody měněna každý týden. Filtr 1-2 týdně prepiran. Všemu ostatními v akváriu se daří báječné (neonky,krevety,ancitrus)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2019 12:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: NeLiška
-problem jste již zřejmě přinesla z prodejny (v lednu jsem tam byl ,raději ani nebudu psát ,co vše jsem tam viděl)
-použijte Bactopur ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 12:34 Žena NeLiška [0]
Zdravím, mám problém s pancéřníčky venezuela black. Postupně mi jich už několi uhynulo. Po tom co jsem přišla o dva týden po nasazení do akvárka (nejspíš moje chyba) byl měsíc klid.
Poté ale vždy jedna rybka začne polehávat, nepřijímá potravu, trochu zbledne, hůř dýchá a do 2 max. 3 dnů zemře. Ostatní vypadají v pořádku, ale po 1 až 2 týdnech to postihne další. Vím, že jsou panceřníčci náchylnější na vodu, ale dusitany a amoniak mám v pořádku a pravidelně je testuji. Poradíte mi jestli mám nasadit nějakou léčbu, nebo co můžu udělat , abych o ostatní nepřišla?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 19:51 Muž FishMan59 [-4] - Sumci
Tak po téhle katastrofje jsem zase zkončil u 2 pancéřníčků jeden ten nejstarší a jeden ten nový. A ten nový se furt drží na vyžších místech různě po kytkách. jinak vypadá ok ale nepřehraujse se v písku atd.. jak ten druhy. Ještě jsem od té doby nekrmil tak nevím jestli jí.čím to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 12:02 Muž FishMan59 [-4] - Sumci
Tak a už sčítám mrtvé všichni to stejné až na jednoho. Toho nejstaršího. Kdysi jsem si ho koupil z neznalosti jen jednoho. ptotom jsem mu přikoupil kámoše a ten zemřel přesně stejně. pak jsště jednoho následovalo to stejné a do třetice a ten přežil. byla tak asi 3 měsíce a teť jsem přikoupil na aqua terra v brně 3 a všichni špatný až na toho prapuvodního. myslím že tam dřímá nějaká nemoc, a ta prostě vypukla a zrovna tenhle pancéřníček je vůči ní imunni. je to možné. Jak se té nomici zbavit. pancéřníčky mám moc raď nerad bych se jich zbavil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 10:53 R Muž afc1886 [14681] Re: FishMan59
Jestli se ti takhle začali chovat všichni, tak bych přitlačil na té výměně vody. V prezentaci píšeš- jednou za 7 dní výměna 8l vody.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=251