Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 16:40 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: FishWoman
Možná k tomu existuje i něco česky, nevím. Ale Ian Fuller ve svých knihách toto popisuje jako "Red blotch disease", prakticky jde o bakterie. On na to používá Melafix, já bych použil Baktopur. Ale tohle není nijak vzácný pancík, takže bych ho dal do mrazáku, ať se netrápí :-(
Samozřejmě, může to být i něco jiného, z fotky je to těžko.
www.petcha.com/…
www.ukaps.org/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 16:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: FishWoman
Tak ho netrap a zkrať mu to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 16:21 Žena FishWoman [7] - Amerika
Tak si myslím že to ten můj pancík nepřežije, dneska se jenom povaluje ale plavat může, občas se chudáček snaží dostat k hladině aby se nadechnul, když sedí u dna tak zhluboka dýchá.Tu ránu u ploutve má furt červenou a dneska to má červený i u hlavy. Myslíte že by mohl mít tu ploutev zlomenou? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 18:30 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Prozatím bych to neřešil, myslím si že je to jakoby v přeneseným slova smyslu modřina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 18:25 Žena FishWoman [7] - Amerika
No všimla jsem si toho až dneska při krmení, momentálně mají rybky trochu dietu takže dostávají 1x za 2 dny. Ale myslím že to má max. 3 dny. Když du okolo AQ tak si ho vždycky prohlídnu a kdyby to měl déle tak bych si toho všimla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 17:53 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Jak dlouho to pozoruješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 14:00 Žena FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím poradíte mi, co je s tímhle pancíkem? Má ten začátek ploutve jakoby odřený, má tam krvavou tečku a okolo červené. Normálně se pere mezi ostatními o jídlo ale přijde mi takový zpomalený, ale možná je jenom ospalý stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 18:35 R Muž ctibum [6926] Re: FishWoman
Šneci se přemnožují, když mají nadbytek potravy. To si můžeš myslet co chceš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2017 17:56 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: FishWoman
Neboj, dno si s tím poradí, stačí pořádně odkalit třeba jen 1x měsíčně nebo i méně často. Tím, že budeš do hloubky odkalovat každý týden, tak se živiny a jen zčásti mineralizovaný detrit dostane do sloupce vody (tím jak to zvíříš) a to může paradoxně vést ke zhoršení kvality vody a k expanzi řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2017 17:50 Žena FishWoman [7] - Amerika
No tak já tedy nebudu odkalovat do hloubky. Jen si nemyslím že to jsou jen nit. bakterie. Protože jak jsem začla s tím důkladnějším odkalováním tak se mi ty nečistoty, viditelné ze strany štěrku, docela regulovaly, takže jsem myslela, že dělám dobře. Budu odkalovat jen povrchově palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.11.2017 17:44 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: FishWoman
Jak jsem psal, nech akvárko chvíli oddechnout, krm méně, neodkaluj dno do hloubky a vynechej sůl, dej tomu pár týdnů čas. Hnědá voda je plná nitrifikačních bakterií, nech je v klidu. Nemáš přerybněno, tak tolik nebagruj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 17:44 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: acik
A co jiného by byla ta hnědá voda, než shromážděný detrit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 17:42 Muž acik [416] Re: FishWoman
a víš co je ta hnědá špína co se snažíš zbavit? už jsem se ptal :)

FishWoman napsala: No jenže když vidím, kolik špíny vždycky vysaju, tak to radši pročistím při každém odkalování. A navíc vidím ze strany AQ jak se mi tam dělá ve štěrku řasa a jak tam je napadaný bordel. Mám alespoň čisté svědomí, když vím, že se snažím mít AQ v čistotě, než si nebýt jistá jestli nejsou ty problémy způsobeny špatnou údržbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 17:41 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: acik
No jenže když vidím, kolik špíny vždycky vysaju, tak to radši pročistím při každém odkalování. A navíc vidím ze strany AQ jak se mi tam dělá ve štěrku řasa a jak tam je napadaný bordel. Mám alespoň čisté svědomí, když vím, že se snažím mít AQ v čistotě, než si nebýt jistá jestli nejsou ty problémy způsobeny špatnou údržbou. A co jiného by bya ta hnědá voda, než shromážděný detrit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 17:38 Muž acik [416] Re: FishWoman
a střílet můžeš po sobě ty šmudlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 17:37 Muž acik [416] Re: FishWoman
ja co jsem měl rostlinné akva s rybama,tak jsem do písku nesáhl ani jednou za celý běh akvária,jen jsem sbíral na povrchu,neviděl jsem žádný důvod proč zasahovat právě do písku,kde se nám krásně množí nit.bakterie :-D

víš co je ta hnědá voda které se snažíš zbavit?



FishWoman napsala: Normálně odkalovačem. Snažím se odkalit celé dno tam kam se vejdu se zvonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 17:34 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: acik
Normálně odkalovačem. Snažím se odkalit celé dno tam kam se vejdu se zvonem. A vždycky mám úplně hnědou vodu, a vím jistě že ten nepořádek dělají šneci rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 17:32 Muž acik [416] Re: FishWoman
jak odkaluješ to celé dno?

FishWoman napsala: To je sice pravda, ale nemyslím si, že je to můj případ. Poctivě odkaluji celé dno, ale ti šneci to stále zašpiňují. Snažím se je sbírat dokud se v AQ nevytvoří rovnováha a nebude tam nadbytek živin pro šneky, kteří už se nebudou přemnožovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 17:32 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Tudy
Eshu 2000 jsem použila, ale voda je už vyměněná. Po každé výměně jsem se rozhodla přilít roztok soli, prý je to jako desinfekce, nebude to ale spíš na škodu když to budu dělat po každé výměně? Tak budu pokračovat v pravidelné údržbě a snad už se bude rybkám dařit. A je jisté že mi ta panda umře? Může se zlepšit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 17:28 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: ctibum
To je sice pravda, ale nemyslím si, že je to můj případ. Poctivě odkaluji celé dno, ale ti šneci to stále zašpiňují. Snažím se je sbírat dokud se v AQ nevytvoří rovnováha a nebude tam nadbytek živin pro šneky, kteří už se nebudou přemnožovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 17:25 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: FishWoman
Pokud si to dobře pamatuji, tak si celou nádrž přeléčila eSHou 2000, tak tomu dej čas, prováděj pravidelnou údržbu a pozorování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2017 17:24 R Muž ctibum [6926] Re: FishWoman
Není to s těmi šneky spíš naopak? Že se přemnoží, když je svinčík...? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 16:46 Žena FishWoman [7] - Amerika
A mám počkat jestli se zlepší? A čím by to mohlo být, může mít nějakou nemoc? Nerada bych aby se případně nakazily i ostatní rybky. A pokud nemá nemoc, tak to asi bude kvalitou vody? Takže bych měla pokračovat s výměnou vody a doufat že se to s těmi nově nasazenými rostlinami srovná? Pokud to je tou vodou tak se bojím že by to mohlo postihnout i jiné pandy, ty jsou prý choulostivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 16:26 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: FishWoman
Ryba která je apatická a nežere brzy chcípne, mnohokrát ověřeno. Takže sleduj její chování, snad tam nebude souvislost s tím předchozím úhynem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 14:41 Žena FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Nechci panikařit, ale radši se zeptám. Mám cca 4 týdny 5 mladých pancíků pand, před chvílí jsem je krmila ale jeden stále sedí na místě a nechce se hnout. Když ho ostatní ryby pošťouchnou tak se nehne, zkusila jsem ho posunout, tak jenom odplaval kousek dál,takže plavat může. Taky mi přijde, že má zpomalené dýchání. Ale nepozoruji že by měl na těle nějaké znaky nemoci. Ostatní ryby jsou v pořádku. Jen včera mi odešel pancík skvrnitý, ale to bylo tak, že se zranil a do té rány se mu asi pustili nálevníci, takže mu to pěkně rozežrali. Takže vím, že bych měla zlepšit kvalitu vody, měním a odkaluju 1x týdně a reguluji přemnožené šneky, kteří mi tam dělají pěkný svinčík.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 21:31 R Muž romant [27987] Re: David
Jasně, je to nemoc, máš tam nadlimitně namnožený bakterie a ty tomu postiženýmu jedinci postupně užírají co popisuješ. To nemá jiného smyslu v řešení, než jsem navrhoval, ale jestli ta ryba žije i dnes, potom si zbytečně zvyšuješ riziko i pro ostatní osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 21:06 David Re: romant
Není to spíše nějaká nemoc? Už je mám rok a ještě jsem se s tím nesetkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2017 17:40 R Muž romant [27987] Re: David
Šertně utratit, co nejdříve. Zaměřit se na kvalitu prostředí. Pokud je v nádrži ostré dno, problémy se budou opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 17:21 David – Pancéřníček-nemoc
Dobrý den,mám 5 Pancéřníčků zelených a jednomu z nich chybí pusa i s fouskamy. no sad
Na boku má bílý flek. Nejprve byl jenom ten flek, poté odpadla pusa.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 21:36 Žena Morticia [118]
Odešlo mi pár pandíků, nějak moc brzo na to, že je mám od února, některé od dubna. Pěkně rostly, nic je neohrožuje, vypadají normálně a najednou je najdu mrtvé (1 úhyn v červenci, teď 2 den po sobě..), žádný zásah do akva..?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2017 18:45 R Muž romant [27987] Re: Jakub
Ano, můžeš, pošli ho na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2017 18:28 Jakub – Pancéřníček Panda
Ahoj, akvárium mám založené tři týdny (84l). Před dvěma týdny jsem pořídil 6 pancéřníčků. Jeden (nejmenší) je od začátku takový divný. Dnes je od rána hlavou dolů a nemůže se nijak srovnat. Snaží se, ale vždy se nakonec vrátí do výchozí pozice. Hlavou dolů, vpodstatě kolmo ke dnu.
Problém se vzduchovým měchýřkem? Můžu mu nějak pomoci. Předem děkuji za rady.
Jakub

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 19:47 Muž TRULY [164]
ojte. Tak prestal som vtedy krmit serou wipanom (tie cervene kolieska) a odvtedy za 7 tyzdnou ani jeden uhyn panciernika. Udrzba stale rovnako len steava bez a namiesto koliesok klasicka vlockova. tak neviem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 21:36 Muž TRULY [164]
tak nechak som teraz len vlockovu ktora predtym mesiace zivila pancierniky a nic ine a bolo to okej.
Z 11 clennej skupinky mi ostali posledne 3 kusy.
Absokutne doteraz tomu nechaoem ale asi to bude subor nahod od potravy cez este nie celkom zabehnute akva aj ked hodnoty v akva su komplet normal aj NO3,NO2,NH3/4,PH,...
Asi ichto uz orestanem skumat a necham ich na pospas osudu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 20:50 Muž TRULY [164]
tak odpozoroval som ci to jedia alebo nie.
Panciernici sa ani nedotkli sera vioan ruzovych chilsov.
Po hodine v akva ken nafucane kopy ale do rana v akva nieje nic comu nechapem ovsem. Musim uz dneska odchytat tych slimakov konecne.
Medzitym -1 panciernik co som pisak ze odchadza a dalsi je to tyzdna zjavne kaput tiez.
Uz ma to prestava bavit.
Su normalne aktivne lozia a hladaju nie su apaticke.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 12:20 Muž TRULY [164]
Dneska vyriedim slimakov, a poriadne si dosledujem ci to jedia alebo nie Nadrz je vacsie a ryby este nie su zvyknute na rozmer akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 22:41 Muž powery [250] Re: TRULY
Zajímavé, krmím tím stejným (2 kolečka denně) a bez problémů. Je ale pravda, že ne všechno sežerou pancéřníčci. Parmičky jsou totiž strašně nenažrané, když už nemají svoje, sežerou pancéřníčkům i ty kolečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 22:32 Muž TRULY [164]
ano mas oravduod zaciarku som pisal chipsy ake niejto ma tu naviedol na VIPAN ale je to sera vipa chips
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 21:45 Muž powery [250] Re: TRULY
Ale Sera Vipan nejsou kolečka, ale vločkové krmivo. Pošli prosím odkaz na web sera, jaké jim dáváš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 21:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TRULY
7 pancéřníčků, část z toho nedorostlá a 3-4 kolečka denně? Mi to naopak přijde moc. Tady chyba nebude. Pokud to žerou...
Ale nechápu proč pancéřníčky krmíš před spaním. Nejsou to světloplaché ryby a normálně žerou i za dne. Je potřeba pozorovat ryby jestli žerou a hlavně mít těch krmiv víc a střídat to. Ideálně se živým, ale i mražené pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2017 21:38 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Tak jasně, když tam .ereš tolik potravy, že se slimáky množí, ty za to nemůžou, jenom využívají danýho stavu a jak známo všechno souvisí se vším, tedy i s tím tvým problémem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 21:35 Muž TRULY [164]
Teraz pozeram donakva lebo som krmil tak jedno kolrcko plave ma hladime a zeru ho slimaky. druhe je na dne a zeru ho slimaky. Tretie som nenasiel cize bud vycistim akva od slumakov zajtra a asi to odpozorujem ci to jedia vobec alebo nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 21:28 Muž TRULY [164]
ja fakt neviem.
Krmil som dajanou a vlockami nebol uhyn. a no3 vysoke v starom akva.
Krmil som v malom akva dorast Sera Vipanom a nebol uhyn.
Krmil som len sera vipanom vo velkom a bol uhyn.
Krmim v novom akva sera vipanom a teoskou vlociek a je uhyn aj starych aj mladych ryb.
Mam asi 4 kusy stare a 3 kusy mlade.
Davam 3,4 kolieska vipanu a trocha vlociek.
Nebude to nakoniec malo ptravy?
V starom som dost prekrmoval a mozno tam je kluc ze su proste hladne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 19:00 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: romant
Vidíš, já je cpu hlavně nitěnkama a stejně se mi třou akorát na jaře a na podzim. A někteří ani to ne... Zkusím Tetra min, což spolu s tetrarubinem jsou jediné vločky co mi můžou do domu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 18:50 R Muž romant [27987] Re: DavFM
No a co spadne na dno, to je jejich, tedy já třeba nekrmím ničím speciál, ale jenom "obyčejným" tetraminem a třou se vcelku pravidelně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 18:30 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
Víš co je pro pancíky nejlepší? Vůbec je nekrm, oni si vždycky něco najdou, něco co zbude.
A na nějaké vločky bych se taky vykašlal, existuje tolik dobrot, tak proč jim dávat nějakou umělinu? Dafnie, koretra, artermie, černý komár, patentky... Ty vločky tak jednou týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 18:22 Muž TRULY [164] Re: powery
nie sera ale dajana. Mne len nejde do hlavy že problemi mam od kedy použivam ten VIPAN, predtým som dával dajanu a vločky a všetko bolo ok. Odkedy som začal rybam davať Vipan tak je problem tak ja už neviem fakt.
Podla toho čo tu čitam by mal byť problem v dajane a jej kostnej mučke, možno to tym odštartovala a teraz ja už fakt neviem.
Vyhodim to von oknom a začnem davať pol kila vločiek do akva a hotovo hh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 13:12 Muž powery [250] Re: TRULY
Já jsem to nepochopil. Nevím, proč odpovídat v otázkách. hmm

Sera Vipachips je ten problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 13:10 Muž TRULY [164] Re: lacewings
np zacal som myslienkou aj som ju dokkncil cize ako pisem chapem. Celkom prekvapive pre mna co sa dajany tyka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 12:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: TRULY
- zase špatně,
- Sera je v celku dobrá,
- čím jsi krmil předtím, tam byl problem
Došlo mi krmivo dajana tablety
- tak co ty na to, už jsi pochopil podstatu problému ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=401